Já jsem kantor, kdo je míň

Featured Image

Nedávno jsem si tady přečetl článek o tom, jak jsou kantoři nenažraní, kolik berou prachů a že by se měli stydět. Mám k tomuto názoru pár dle mého oprávněných námitek.

Dejme tomu, že mám v rodině kantora, který učí matematiku na střední. Mnozí vidí právě těch dvacet hodin ve škole, ale co těch dvacet hodin obnáší, to asi tuší málokdo. Pokud učíte matematiku, máte s vysokou pravděpodobností státnice v oboru, tedy IQ přes 120, a hlavně musíte umět učit. Rčení Kdo umí, umí, kdo neumí, učí je sice vtipné, ale právě ve škole se míjí s realitou. Kantor musí především udržet pozornost puberťáků, kteří řeší tsunami svých hormonů a nějaká škola je jim u prdele. Kdo má doma puberťáka, ví, o čem mluvím. A teď si to vynásobte třiceti.

Na hodinu matematiky se musíte jako kantor připravit. Vědět, co budete čtyřicet pět minut před katedrou předvádět, mít připravené tematické vzorové příklady s řešením, nemůžete se ztrapňovat chybou, kterou udělá každý. Máte-li úvazek 20 hodin, rozumí se tím, že dalších dvacet hodin strávíte přípravou na tyto hodiny. Přičtěte si ještě další hodiny na opravování písemek, které dobrý učitel matematiky dává minimálně každou druhou hodinu. Sečtu-li veškerý čas průměrného matikáře, dojdu k číslu okolo 60 hodin týdně, tedy za 4 týdny 240 hodin. Při platu 35 tisíc čistého je to tedy nějakých 150 korun na hodinu. Pokladní v Lidlu je na tom líp.

Určitě teď někoho napadne, že po čtyřech letech na střední už to má kantor v pohodě, když není bordelář. Prostě vezme přípravy z loňského roku a použije je, takže už má jen těch dvacet hodin u tabule. Omyl. Jsem něco jako dobrovolný správce digitální banky matematických příprav. Neexistuje ročník, který by kopíroval ten předchozí. Úroveň materiálu, který přichází na střední, kontinuálně klesá a není zas tak neobvyklé prvákům vysvětlovat, proč nemůže být ve jmenovateli zlomku nula. O zvládnutí malé násobilky či dělení dvěma se také některým „studentům“ může jen zdát. Jenže kantor má od vedení za úkol udržet debily na škole, protože za každýho ignoranta škola nafasuje prachy. A tak se přípravy z roku na rok přepracovávají, protože příchozí materiál není schopen zvládnout učivo svých předchůdců. Srdcervoucí výkřiky typu „Ježiš to je debil“ od sešitů s písemkami už beru jako kolorit zimních večerů.

Nadávat na kantory, že hovno dělají a berou za to velký prachy, je minimálně zcestné. Navíc pokles úrovně vzdělání není problém kantorů, ale ultralevičáckých debilit, které se programově šíří v našem školství. Memorování je prý na nic – ale není to náhodou trénink mozku? Naučit se básničku není o tom, že dostanu jedničku, ale že rozvíjím paměťovou část mozku. Pamatuji si ze studia VŠ mnohdy nesmyslně objemné memorování témat, které mne sralo, a teprve později jsem pochopil smysl tohoto drilu: Princip vstřebat_informace –> pochopit –> analyzovat -> najít_řešení –> aplikovat –> zapomenout jsem během své praxe užil mockrát. A děkuji za to kantorům, kteří tehdy brali hovno, a přesto se snažili nám ignorantům předat co nejvíc.

Ano, dnes kantoři berou více, mají šest neděl dovolené – ne tři měsíce. Musí se potýkat s nesmyslnými příkazy neomarxistických ministerských náměstků, řešit transgender studenty a hajzly pro ně, potažmo zamindrákované rodiče mající kantory za rohožku, obyčejnou pubertou svých svěřenců a v neposlední řadě neziskovky, které svou zhoubnou neomarxistickou ideologii šíří po školách jak rakovinu. Není daleko doba, kdy se o hodinu matematiky budou počítat procenta na příkladu polyamorních osob, přičemž půl hodiny zabere výklad zmrda z Člověka v plísni na téma, co je to polyamorie.

Dělat kantora je velmi stresující zaměstnání. Když se k tomu připočítají zamindrákovaní rodiče, neziskovky, ultralevicové MŠMT, je to ještě mnohem horší. Já bych to dělat nemohl ani za dvojnásobek, já bych ty spratky řezal hlava nehlava. Ti lidé mají kantořinu jako poslání, i když se vděku dočkají až na srazu abiturientů po deseti letech. A možná právě proto.

P.S:

Že se svět v prdel obrací se dá dokázat i na skutečnosti, že bylo z učiva fyziky na základních školách vyškrtnuto téma Newtonových zákonů. Za pár let nebude problém plebsu tvrdit, že země je placatá. Uvěří tomu, protože to bude na Google.


27.03.2022 Pako


Související články:


12345 (368x známkováno, průměr: 1,82 z 5)
23 003x přečteno
Updatováno: 27.3.2022 — 20:55
D-FENS © 2017