S malým měkkým v Praze taky nezaboduješ!

Featured Image

Jistě jste také ocenili dechberoucí klip, který za vaše peníze natočil Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s obskurním spolkem zvaným Čistou stopou. Shlédl jsem to a musím říct, že je to promarněná šance.

Příběh je nejspíš zhruba následující. Týpek chce jít s dívkou naladit se po práci, dát si Aperol a možná i následně spritz. Jenže se mu nedaří zaparkovat své SUV VW Touareg. Celé se to protahuje, až nakonec ze stříkání sejde.

Hlavní problém je, že tenhle klip nejede na plnej plyn. Chybí tam úplně všechno a je to mentálně zpozdilé. Autoři zjevně mají hodně společného se spolkem frustrátů zvaným Auto*Mat, kterému se za zhruba 15 let jeho dotačně grantové existence naštěstí nepodařilo všem lidem nanutit lidem kola a sebrat jim auta, tak co teda se soustředit alespoň na ta velká? Stála moc peněz a taková aktivistická socka by na něco takového vydělávala asi tak dvacet osm životů. Bohužel tyhle cyklofašisti postrádají nadhled a to se taky projevuje na tom klipu.

Předně je zarážející naprostá schématičnost hlavní postavy – řidiče. Vypadá jak zaměstnanec Kočky staršího, zasloužilého sponzora ČSSD, a SUV má proto, že pro něj převáží na přívěsu lochnesku a střelnici. To platilo někdy před deseti lety, že s SUV jezdili takový ořetězovaný zjevy a lidi jako policejní prominent Kadlec, který je největší Carbuster široko daleko. Mezitím se automobilkám povedlo tyhle krámy nanutit široké populaci. Nicméně jen málokdy jsou SUVčka v držení běžné veřejnosti větší než limuzíny, kterými se přepravují magistrátní úředníci a mívají nižší emise než šestiválcový superb, kterým se dopravoval velký přiznivce cyklistiky, totální trotl, člen TOP09 a v neposlední řadě exprimátor Prahy Hudeček.

Dál, pokud má klip skutečně vyvolat sebereflexi u řidičů velkých vozů a přimět je litovat, že ho nemají malého, je třeba v něm obsadit ženu, která skutečně stojí za hřích. Takovou, aby z ní pocítil pnutí i aktivista s erektilní dysfunkcí vyvolanou dlouhodobou kompresí šourku a pánevního dna při jízdě na kole. Jenže takové zjevně mají jiné věci na práci než se ztrapňovat v pumpičkářských klipech, které točí sociálnědemokratičtí zoufalci za veřejné peníze. Taky by se hodilo ji nějak normálně obléct, protože ten její hábit vypadá, jako by ho potmě ušil Vasil Biľak z povlaku na peřinu. Nevím, kde tohle vyhrabali, přijde mi to jako nějaká recyklovaná pražská biomatka, co uzavřela registrované partnerství se salátovou okurkou.

Výrazně deficitní je i lůzr na kole. Zjevně nakupuje oblečení ve stejném butiku jako členové spolku Auto*mat, tedy u Vietnamců jednou za tři roky, a šampón taky používá jen na mytí bicyklu. Asi bylo cílem, aby vypadal jako pohodovej týpek, ale připadá mi jako socka, co si jede na poštu vyzvednout sociální dávky.

Mimochodem tomu chybí happy end. Vlastně tomu chybí jakýkoli end. Co že se tam stalo? Ta žena nakonec podlehla kouzlu cyklisty, jehož mikina smrdí i skrz obrazovku? A to je jako dobře? Nebo špatně? A pro koho? A zaparkoval ten chlap nakonec?

Taky je špatně, že všichni vystupující jsou bílí heterosexuálové. Marně se to snaží zachránit roztržený medvídek, který je alespoň hnědý, když už nemůže být teplý. Vážně nešlo zařídít, aby například dívka byla transsexuální lesbický hipster? A co cyklista, proč nemohl být teplý Afroameričan nebo alespoň vézt na nosiči dva tři imigranty?

Dál tam chybí nějaké výrazné zelenoliberální neokomunistické poselství. Ridič SUV mohl mít na zrcátku plyšovou Marii Le Pen, být držitelem zbrojního průkazu anebo si alespoň mohl nevzít v obchodě účtenku s tajemnými kódy FIK BIG PIG.

Chybí mi tam taky výraznější sharing a recyklace, když pomineme znovupoužití hlavní ženské postavy. Jako by dívka postávající před kavárnou nemohla místo psaní esemesek založit kompost.

Bída. Takhle se pokrokové filmy prostě dneska netočí.

Je perverzní šikanovat řidiče v Praze skrze modré zóny, zklidňování dopravy a snižování počtu parkovacích míst, a současně natáčet posměšné klipy o tom, že někdo nemůže zaparkovat. Na to musíte být už trochu asociální. Doufám, že to voliči budou s to ocenit. Za popsanou trapnost jsou odpovědny následující politické subjekty tvořící na pražském Magistrátu koaliční většinu:

ČSSD, zde se zejména hodí připomenout, že za klipem stojí jejich perspektivní kádr zmr. D. Olínek, což dává věci celostátní přesah

ANO

Strana Zelených

Lidovci a STAN

Komu se to nelíbilo, může dát přednost alternativnímu scénáři od pana Herbicha na Autowebu.

 


24.05.2017 D-FENS


Související články:


12345 (251x známkováno, průměr: 1,24 z 5)
32 075x přečteno
D-FENS © 2017