Máte už načtené dveře?

Featured Image

Kdybyste někdy měli tu pochybnou čest a zavítali na pracoviště odboru dopravněsprávních činností Magistrátu hlavního města Prahy na Vyšehradě, ulice Na Pankráci, v budově kongresového centra, 2. patro, číslo dveří 2.027, dostane se vám svérázného právního poučení, které vypadá takto:

mhmp_1Co tam stojí:

Dobytku jeden občanskej piráckej, co jsi nejezdil podle předpisů, nemáš žádný práva. Nečti zákony, stačí, když si přečteš dveře a připravíš šrajtofli.

Předně nejseš tady od toho, abys s náma diskutoval. Jsi tady od toho, abys hezky cvakal. Přečti si tam venku na dveřích, jaký máš práva. Teda že nemáš žádný práva. A až vstoupíš dovnitř, tak budeš stát hezky v pozoru, žmoulat čepici a podepíšeš nám, co my budeme chtít, abys podepsal, a pak budeš moct jít poslat nám složenkou prachy.

Za druhý, dobře vidíš, dobytku, že máme úřední hodiny pro veřejnost celých pět a půl hodiny denně, a během těchto pěti a půl hodiny se musíme kurva otáčet, abychom plnili plán ve výběru pokut a plnili městskou kasu. Z toho důvodu pusť z hlavy, že sem nakráčíš s nějakejma advokáckejma vobezličkama, co ti je řekli kámoši v hospodě a cos je nastudoval na internetu. Všechno, co budeš potřebovat, stojí napsaný na dveřích.

Za třetí hajzle řidičskej zapomeň na to, co je napsaný ve správním řádu v paragrafu štyry. Je tam něco jako že veřejná  správa  je  službou  veřejnosti.  Každej soudruh,  kdo plní úkoly vyplývající  z působnosti správního orgánu, má prej povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile a podle možností jim vycházet vstříc. My sme vám vyšli vstříc a napsali jsme zdvořile výtah z hlavních zákonů na dveře. Tak sme tady pokrokový.

Je velká chyba týhle země, že zákony jsou tak složitě formulovaný. To si takhle zařídili ty hajzli advokácký, aby z vás mohli tahat prachy. Tak jsme je zjednodušili a definovali to úplně jasně, abysme z vás mohli tahat prachy. Třeba kdo je provozovatel a kdo neni. Naši kucí už dělaj na tom, aby se to prohlasovalo a i jiný ty zákony byly napsaný jako podle nás.

Za čtvrtý, měl bys vědět, dobytku, že my jsme tady de júre jako úředníci města, ale ve skutečnosti jsme tady s kukama skoro všichni bejvalý policajti vod dopravky a taky vod jinejch útvarů, taky kucí, co měli nějakej průser a vodešli vod sboru. Některý pamatujem ještě esenbé a jak byly tamty piráti ukázněný, to se nedá srovnávat. S nějakejma úředníkama možná můžeš vorat, ale s náma ne, protože my máme ještě doma ve skříních zelený uniformy a hnědý polobotky. Jednou je vytáhnem a na silnicich bude kázeň jak řemen.

Za pátý, nebudeš smlouvat, póvle. Určená částka je určená částka, protože jsme ji určili. Určili jsme jí proto, že je určená a je určená expertama tak, aby jednak město dost vydělalo, ale zase na druhý straně aby se vovce necukaly platit. Do toho nám nebudeš fušovat, protože sme ten kompromis dlouho hledali.

Za šestý, kdyby se ti něco nelíbilo, tak si stěžuj. My máme šéfy a ty všechno pokrejou. Si myslíš, póvle, že když každej den choděj kolem těchle našich dveří a nic neřeknou, ačkoli by asi měli, takže si budou trhat játra kvůli tomu, že ty debile spatřuješ někde procesní pochybení nebo ti vadí, že nám ve spisech chybí polovina papírů? Zapomeň.

Tak. A kdyby ti to nestačilo, tak se otoč o 180 procent nebo čeho a tam máš na nástěnce další důležitá poučení, kdybys právně tápal.

mhmp2
Předně na nás bobánku nechoď s tím, že nějaká značka je pitomost. My to víme, protože my to děláme schválně. Podívej se na magistrálu. Kdo tam jel v roce 2009 sedmdesát, byl slušnej občan. Kdo jel v tom samým místě loni 70, byl pirát. Kdo jede teď zase v tom samým místě stejně rychle, je už zase ctnostnej občan. Nějakou dobu počkáme, až se tam lidi zase naučí jezdit rychlejc a vrátíme tam padesátku, takže z nich zase škrtem pera budou piráti. Si myslíš, hajzle, že s náma vyjebeš, když budeš jezdit slušně? Připadá ti to jako pitomost? Ne, naopak, to je náš geniální nápad.

Jo a taky v Holešovicích, dobytku, abys věděl, tak na příjezdu do Prahy 7 jsou všude značky zóna. Že jsi značku neviděl je tvoje chyba, nějak jsi tam přijet musel a tak plať. Jo a v další fázi nandáme ty značky už jen na hraniční přechody.

A teď už nezdržuj a cáluj. Nejseš tady sám.

 


26.01.2016 D-FENS
 


Související články:


12345 (414x známkováno, průměr: 1,29 z 5)
40 364x přečteno
Updatováno: 26.1.2016 — 22:10
D-FENS © 2017