A čemu se divíte?

Featured Image

Zdá se, že žurnalisté z Kobliha times nepolevují v masáži českých řidičů. V nejnovější várce šokujících zpráv o džungli na české silnici jsme se dočetli něco o praktikách „pojišťoven“ na pokuty, správněji řečeno firem nabízejících zastupování řidičů na bázi obecného zmocnění.

Článek sám o sobě komentovat nebudu, musel bych napsat, že je to hromada sraček, což ale není nic nového a asi by to nikoho nezaujalo. Někdy se ptám, proč si prostě ta redakce nenajme schopné novináře a místo nich tam má Babiš zkorumpované dementy. Úředníci by měli být rádi, že se lidi nechávají zastupovat experty jako je Kocourek a MajkJePan, protože jsou to diletanti, co asi v padesátým levelu tý jejich youtube show zjistí, že pro spisy není třeba chodit a je možné si je nechat posílat, což je zhruba stejné, jako by pornoherec po roce souvislého natáčení zjistil, že pindík není jen na čůrání.

Místo toho položím otázku – čemu se kurva divíte?

Ono to totiž nemuselo zajít takhle daleko.

Ono se to mohlo odehrávat jinak. Mohlo to být tak, že přiměřené tresty za dopravní delikty mohly být ve společnosti o něco lépe akceptovány a občané by nesahali k tak krajním metodám obrany, k jakým sahají. Mohlo to být takhle, stejně jako to bylo takhle před rokem 2006, kdy byl zaveden drakonický bodový systém nebo stejně jako je to alespoň většinou v pořádkových a majetkových věcech. Mohlo se to všechno odehrávat v daleko více přiměřených mezích, ale to by nesměly pokuty v ČR být v přepočtu na plat i v absolutní hodnotě nejvyšší široko daleko. To by se tady nesměly rozdávat zákazy činnosti v době trvání, se kterou se nesetkáte v žádné okolní zemi, a politici by nesměli tak bohorovně reagovat na zcela racionální námitku, že půlroční zákaz řízení je pro většinu zaměstnaných občanů likvidační.

Policajti by taky nesměli pořádat hony na řidiče, aby nasbírali čárky v jejich interním bodovém hodnocení, a nesměli by si za tím účelem vymýšlet a pak lhát před úřady. Taky by si nesměly obce a jejich zpovykaní představitelé dělat z řidičů dojný krávy a vytvářet městské policie, aby obci vydělávaly na měření rychlosti a parkování. Připadá vám normální, když starosta středně velké obce hovoří o tom, že bude strojit na občany pasti, nebo že musí měřit rychlost, aby měl peníze na bazén nebo když starosta Trhových Svinů naděluje občanům k Ježíšku radar?

 

Zdroj.

Já myslím, že tohle nepřipadá normální nikomu normálnímu, ale je kolem nás tolik nenormálních věcí, že jsme si zvykli.

To, co se tu na poli práva trestně správního dopravního odehrává, nemá nic společného s ochranou zájmů společnosti ani s vymáháním práva, to je státem posvěcený a podporovaný racketeering. Celý ten systém je nastaven na to, aby každý desátý jednou za rok zaplatil a to je konstatní. Kdyby řidiči přestali přestupky páchat, muselo by se udělat něco, aby je zase páchat začali nebo jim vyměřit nějaký paušál, protože ty rozpočty si na to navykly.

Už to dávno překročilo rozumnou mez a nelze se proto divit, že se z lesa ozývá to, co se do něj předtím zavolalo. S používáním extrémních metod začal někdo úplně jinej.

Chcete příklad? Dopravní experťy nám v poslední době vypodobňují Rakousko jako zemi, kde se rozdávají extrémní tresty za dopravní delikty. Rukou v bílé rukavici vám vyprstí výfuk, seberou vám klíče, div že vás rovnou nezastřelej. Jo, možná za nevýznamné přestupky jsou tam pokuty nižší než u nás, ale za ty velké vás hrooozně vosolej, a za ty nevýznamné to stejně brzo zvýší, takže tvoji kritiku nepříjímáme a nechápeme, soudruhu, chceš snad více mrtvých na silnicích?

A pak se podívám do aktuální sbírky zpracovávaných případů a tam trůní speeding z Rakouska, překročení rychlosti stanovéné dopravní značkou na 60 km/h o 51 km/h. V ČR je za to zákaz činnosti na 6 až 12 měsíců a pokuta ve výši 5 – 10 tis. Kč. V tom zlém Rakousku chtějí celých 240 EUR bez zákazu činnosti, nebo alternativně 110 hodin veřejných prací. Nechápu, v čem mám vidět ten rozdíl, snad kromě toho „detailu“, že průměrný plat je v Rakousku asi čtyřikrát vyšší než tady a taky že náklady řízení v Rakousku jsou asi poloviční ve srovnání s ČR, konkrétně 10% z výše pokuty, nejméně 10 EUR. Dopravní experti z KoblihaDnes by si měli vyndat hlavu z prdele.

Píše mi známý, co přijal job v Německu, že děkuje za podporu ve správním řízení, protože poslední z kauz byla zastavena. Mail končí větou „Od té doby co jezdíme po Německu, uz nás nikdo za nic nezastavuje a nepokutuje“. Kommentarlos.

Už i moje žena si toho všímá, a to jí tyhle věci jsou většinou jedno. Během celého našeho čtyřdenního pobytu v Rakousku a během nějakých 1000 km na jejich silnicích jsme potkali celkem dvě policejní auta. Jedno vezlo na zadním sedadle nějakého občana blízkovýchodní vizáže, patrně důsledek multikulturního obohacování, a druhé jelo po dálnici. Nikdo nikde neradaroval, nepassatoval, dokonce i v novinách absentovaly oslavné články na policisty stíhající piráty v luxusních vozech nakoupených za vaše prachy. Pak na cestě zpátky přejedeme hranice a nastane z prdele Kocourkov. Hned za hranicemi číhá neoznačené policejní auto s radarem. Další v Kaplici-Nádraží, fízlové okouní u přejezdu, kdo se rozjede, když se zvednou závory a červený světlo ještě nepřestalo blikat. Do Budějovic, což je asi 40 km, jsme to dotáhli na počet pěti policejních aut. A moje žena povídá – tohle je země plná fízlů a my to musíme platit. Bylo to jak blesk z čistýho nebe.

Tahle země totiž totálně zmagořela uvnitř doktríny pokut a trestů a zakazů. Nějakým těžko uchopitelným, ale spolehlivě úplně perverzním cyklickým procesem směřuje stát k čím dál drakoničtějším, zcela nepřiměřeným a extrémistickým postupům. A jen pár jedinců ma koule na to, se tomuhle kolektivnímu magoření postavit. Nejste to vy, kdo tuhle válku začal, ani to nejste vy, kdo ji vyeskaloval do současné podoby, takže se tenhle článek evidentně obrací k nesprávnému publiku a já štěkám na špatný Měsíc. Ale současně jste to jedině vy, kdo má prostředky tu válku skončit, takže doufám, že si to přečte někdo, komu se pak rozsvítí a pochopí ten mechanismus postupného kurvení našeho společenského a právního prostředí.

 


09.02.2017 D-FENS


Související články:


12345 (465x známkováno, průměr: 1,29 z 5)
27 193x přečteno
D-FENS © 2017