Za pravdu a lásku vpřed na Moskvu

Featured Image

Trouby pravdy a lásky zaduly a s radostí nás zvou do válečného konfliktu s Ruskem. Francouzský prezident jako představitel liberálních jestřábů s qeer nalakovanými drápky řekl jasné slovo o odhodlání Francie porazit Rusko. Politické školení mužstva však dosud není na správné úrovni a tak místo bouřlivého potlesku se ozvalo spíš rozpačité pokašlávání. Jen naši soudruzi nezaváhali ani na vteřinu.

Francie je symbol jistoty vítězství

Možná to působí docela komicky, když stát na pokraji občanské války vyhrožuje mnohem silnějšímu státu s jaderným potenciálem schopným několikrát vymazat život na celé planetě. Možná se i trochu zasmějeme těm slovům z úst představitele země, která to již jednou zkusila. Věřím, že vzpomínka na skvělý osud Velké armády v ruském tažení ještě docela nevybledla. Možná proto jsou nedávná slova francouzského prezidenta Macrona o zapojení pravidelných jednotek, pokud Rusko postoupí ke Kyjevu, brána na lehkou váhu i na alternativních médiích. Byla by to docela sranda, ale ten nalakovaný panák to myslí vážně. Do kontextu pěkně zapadá i článek z roku 2021, tj. před válkou na Ukrajině, o tom, jak se francouzská armáda připravuje na konflikt s vysokou intenzitou. Ale to je jistě taková zvláštní náhoda, protože každá armáda se přece musí chystat na nějaké ty situace.

Líbí se mi schopnost mediálních poskoků okecat problém takovými nevinným slůvky jako je nasazení vojáků, nebojové mise a podpora. Za všemi těmi slůvky se skrývá válka. Co si tak namátkou vzpomínám, tak tuhle Macron stejně tak mluvil o nutnosti nekompromisní a okamžité odvety vůči Nigeru, odkud Francie vozila podstatnou část svých zásob uranu pro jadernou energetiku. Což se, jak vidno, naprosto povedlo a skupiny spoléhající na francouzský vliv, rozhodně nebyly zklamány ani trošku. Slova o obraně před Ruskem od prezidenta státu, který se ani nevzchopil na boj s Nigerem, mne proto naplňují neochvějnou důvěrou ve věci budoucí. Výborné bojové výkony francouzské armády v historii jsou dobře známé. Jen tak mimochodem si můžeme zavzpomínat na časy druhé světové války, kdy víc Francouzů padlo v německých uniformách, než v těch domácích. Kdopak to poslední držel vlajku odporu v Berlíně? Kolik před nasazením do Ruska dezertuje vojáků zejména z řad muslimských rekrutů i se zbraněmi? Co se stane ve Francii, když odvelí podstatnou část sil mimo své území? Myslíte si, že gangy ovládající čtvrti francouzských měst si nechají takovou příležitost ujít? Troufnu si říct, že ukrajinská armáda je daleko bojeschopnější než ta francouzská a válečné výsledky můžeme nyní vidět.

Ale řeknete si, to jsou jen takové kecy, prostě státy okolo zavřou hranice a Frantíci nebudou mít kudy projet. To jim umožní si zachovat zdání síly v duchu, kdybyste nás na ně pustili, však bychom jim ukázali. Ale že Macronova slova nejsou jen tak do větru svědčí chystaný podpis obranné smlouvy mezi Moldávií a Francií. Pominu poněkud zábavný fakt, že někdo může vážně vidět oporu své obrany ve francouzské armádě, jejíž účinná pomoc Československu, Polsku, Belgii, Holandsku a Lucembursku z válečných časů je obecně známa.  Ale jde tu především o rozmístění francouzských jednotek v Moldávii na hranicích s Ukrajinou. V Moldávii si vybudují zázemí a mají tam i ony potřebné hranice, ze kterých mohou zasáhnout do konfliktu. Pak se slova francouzského prezidenta o zapojení pravidelné armády Francie nejeví až tak nereálně. I kdyby se do konfliktu s Ruskem nezapojila na Ukrajině, tak tu zbývá jedna kardinální otázka – Podněstří, kde má Rusko svou posádku. Mezinárodně je Podněstří uznáváno jako součást Moldávie, protože samostatnost zmíněného území prakticky nikdo neuznává a moldavská vláda si ruské vojáky na svém území nepřeje. Přičteme-li k tomu fakt, že Podněstří požádalo o začlenění do Ruské federace, vytváří se takový veselý gordický uzel. Jak se Moskva zachová, když se Francouzi s mandátem moldavské vlády pustí do přestřelky s regulérními ruskými vojáky, kteří jsou tam rozmístění? Jaká bude reakce Rusů? Plnohodnotná válka s jaderným úderem? Nebo jen dodají zbraně a výcvik pro muslimské gangy na území Francie? Nemyslím si, že by to Rusové nechali jen tak, protože Podněstří nepustili ani za Jelcina.

Do války? Pro eurohodnoty bez váhání

Samozřejmě naši představitelé vedení neomylnou touhou upevnit vládu unijních hodnot se rovnou k válečnému bubnování přidali. Státní prezident na videu skvěle hovoří o mezinárodním právu a naší nezlomné touze stát na straně dodržující tyto normy. Nadchl mne jeho zápal pro spravedlivou věc. Tak bych ho rád poprosil za využití jeho skvělých kontaktů, aby se poptal, zda se už našly ty zbraně hromadného ničení v Iráku. Generál státní prezident se jako správný aktivní svazák, inu co se v mládí naučíš, postavil do čela a prohlásil, že si umí představit jiné formy podpory Ukrajiny než dosavadní. Dovolil bych si napovědět, že příklady táhnou, soudruhu. Co třeba vyslat své syny na východní frontu? Třeba do nějakého utajeného velitelského bunkru v Oděse. Kdo si dneska ještě pamatuje, jak dezoláti a dezinformátoři u prezidentských voleb tvrdili, že nynější prezident je představitel válečné strany? Tehdy to pravdomluvní novináři odmítali jako čirou smyšlenku, ukázku hlouposti a konspirace. Uteklo trochu vody, a co čert nechtěl, soudruh státní prezident si umí představit nasazení našich vojáků proti Rusku. Další konspirační teorie nebo dezinformace, co se potvrdily. Kolikrát jsme to již zažili? Třeba ty zprávy o tom, jak Ukrajina dva roky neustále vítězně postupovala vpřed, a jen dezinformátoři mohli tvrdit, že je to jinak.

Co se týče bojových akcí našich vojáků na východě, tak naposled si pamatuju ze školy z hodin dějepravy, že nasazení Čechů proti Rusku vyústilo ve značnou dezerci a přeběhlictví na ruskou stranu. Následně to skončilo rozpadem Rakousko-Uherska. Pak se o něco podobného v roce 1944 pokoušel generál Rychtrmoc, ale ani v Protektorátu mu to neprošlo. Tehdejším majitelům Evropy se to zdálo příliš smělé a raději si přáli pracující ruce ve válečné výrobě. Nebo by si náš státní prezident mohl vzpomenout na výborné historky, co mu vyprávěl jeho otec o bojových úspěších naší armády proti sovětské invazi v roce 1968. Ale to byly jistě jen takové nevinné pokusy, protože od té doby politické školení lidu nabralo obrátek a nyní plně motivováni se můžeme směle pustit do boje proti ruské armádě.  Bude taková lehká válčička, utlučeme Rusa čepicemi a do švestek budeme všichni doma. Stačí jen rozdávat lajky na fízlbůku a válka je vyhraná.

Stačí jen schválit manželství pro všechny a vítězství je naše

Ale můžeme být klidní, premiér Fiala nasazení vojáků popřel. Vzhledem k jeho morálnímu kreditu šlapky před penzí mluvící v poradně pro mladé panny o pohlavní zdrženlivosti bych to bral za potvrzené. Ale vážně. Válka obecně vyžaduje veliké vzepětí sil, schopnost improvizace, spousty surovin a především silný průmysl schopný vyrábět zbraně pro frontu. Máme něco z toho? Za druhé světové války zhruba čtvrtina zbrojní produkce německých sil pocházela z českých zemí. Po válce Československo patřilo mezi významné výrobce zbraní. Po příchodu polistopadového režimu došlo k úpadku a dnes již nejsme schopni ani zajistit v mírových podmínkách výrobu dostatečného množství munice pro Ukrajinu. Takže naši vojáci na Ukrajině budou střílet čím? Náboje budou objednávat pomocí aplikace na svém mobilním telefonu třeba ze Severní Koreje? Každá válka však především potřebuje pevné zázemí. České ocelové mládí však válčit nechce, protože nebylo schváleno manželství pro všechny, jak moudře pravila Prezidentuše. Docela rád bych se liberálních myslitelů zeptal, jaký zájem má Česká republika na Ukrajině, že převyšuje hrozbu likvidace národa i státu? Všiml si někdo z těch dobráků faktu, že Rusko je stát vlastnící poměrně velký počet nosičů jaderných zbraní? Opravdu myslíte, že v jaderné válce se někdo může zachránit? Nebo si myslíte, že Moskva jen tak kecá?

Nádherné jsou v souvislosti s těmito otázkami reakce gaučových válečníků, kteří se mohou pominout v předhánění, kdo projeví více slovní odvahy. Což je vlastně dobře, protože díky tomu tady máme velký základ pro rekrutování dobrovolníků a tyhle vzory občanských ctností se jistě mohou přetrhnut, jak moc spěchají se přihlásit k vojsku. Ehm, cože? Že není prakticky žádný? Jak je to jenom možné? U osob jako je Řeporyjec bych předpokládal, že má již oblečen stejnokroj a mašíruje směr Kyjev zachránit situaci na frontě. A co takoví  rusobijci jako Doležal nebo Mitrofanov? Nemají sice vojenské zkušenosti, ale zato jsou politicky neochvějní. Myslím si, že by byli obrovským přínosem pro východní frontu. Nebo by mohli proškolit šéfa britské armády, který tvrdí, že Rusko válku s NATO nechce. Všichni přece víme, že Rusko po ničem jiném netouží, než nás napadnout, a proto musíme bojovat na Ukrajině. Mimochodem ta zmiňovaná převaha NATO v letadlech, lodích a dalších věcech je sice moc hezká, ale stačí si připomenout, jak britská armáda dokázala uhájit impérium a popřemýšlet nad tím, jak velký problém je pro nepřátelské tajné služby Britům doma zařídit rasové nepokoje. Případně by naši pravověrní soudruzi mohli poučit bývalého amerického důstojníka a hlavního mentora NATO pro logistiku Fredericka „Bena“ Hodgese, aby nešířil dezinformace o nepřipravenosti ruského systému logistiky na dlouhotrvající boje za ruskými hranicemi.

S Němci po boku se není čeho bát

Ale nemusíme se bát, po našem boku stanou německé oddíly vedené naprosto kompetentními generály, kteří se baví o nejvyšších státních tajemstvích pomocí aplikace WEBEX. Chystají útok na ruské cíle, tak proč si o tom nepokecat tak, aby se to Rusové dozvěděli? Přemýšlím, zda je to debilita nebo chytrá sabotáž. Jistě je jen taková náhoda, že tyhle vyhrůžky padají zrovinka v čas probíhajícího cvičení NATO, aby ti na druhé straně byli trochu víc nervózní. Takové veselé pošťuchování, které rozhodně prospěje všeobecnému porozumění. A tak jen tak z dlouhé chvíle si generálové domlouvají způsob provedení útoku proti cílům v Rusku a s klidem o tom žvaní na nezabezpečeném kanále. Reakce ministra obrany? Všechny je postavil ke zdi za vyzrazení státního tajemství? Ale kdepak, nikdo za to nemůže, protože to byla jen ruská hybridní hrozba. Nahrávka je nezpochybnitelně pravá, ale je to Putinova vina. Opravdu jsou tihle lidé způsobilí vést cokoliv? Tihle nás povedou do války? Tak to rozhodně nevyvolává žádné pochybnosti o možném vítězství. Bohužel mi z toho všeho vyplývá, že Rusko Evropu převyšuje v kvalitě řízení, což je při organizačních schopnostech Rusů tragická vizitka naší úrovně.

Co z těch faktů vše plyne? Je již o válce rozhodnuto? Nebo je to jen chystání vyjednávací pozice, aby Rusko souhlasilo s rozdělením Ukrajiny? Působí to však dojmem, že se události již daly do pohybu. Bože dej, ať se mýlím.


Související články:


12345 (337x známkováno, průměr: 1,61 z 5)
13 137x přečteno
D-FENS © 2017