Výběrové řízení na skvělé auto, značka fun car

Featured Image

Obracím se na vás s prosbou o radu a pomoc v přetěžké volbě. Po letech broušení asfaltu pomocí atmosférických a turbo-dehtových stabilních zdrojů (zejména AD a TD z francouzského koncernu PSA) jsem se rozhodl vlastní autogaráž rozšířit o zábavnější fun car.

Původní výbava garáže se neruší. V garáži dnes stojí Citroen AX na městské pojížďky, Citroen Xsara Coupé na zimní radovánky a Citroen XM 2.1 TD na letní cestování napříč Evropou. Nejlepší koeficient radosti má z těchto vozů pochopitelně letité XM. Jeho 109 sériových koní už dnes nikoho neohromí. Přiznávám že důvodem pro jeho pořízení nebyla toliko radost jako kýžená spotřeba pod šest litrů na dlouhých cestách a výdrž motoru.

Z jízdního komfortu hydropneumatického podvozku Citroenu XM by mělo vycházet zadání. Nechci nic prkenného, na tvrdou jízdu mě neužije. Tím automaticky padají klasická sportovní auta, snížené podvozky a drtivá většina vozů z produkce koncernu Volkswagen. Chci tedy komfortní loď, nejlépe sedan, který reprezentuje. Nebráním se ani luxusnímu kombíku.

Druhým zadáním je radost a požitek z jízdy. To už automaticky vylučuje naftové motory. Sice si dokážu představit Jaguar XJ 2,7 D, ale třetím zadáním je zůstatková cena. Představuju si zachovalý benzinový šestiválec za cenu pod 100 000 korun, možná i zaa polovinu této sumy a připouštím si, že zbytek do 100 000 prostě zahučí v servisu.

K libůstkám, které tam chci patří kožená sedadla a klimatizace v autě. Jinak je ring zcela volný. Co byste vybrali vy?

 


26.06.2016 Robert Vašíček


Související články:


12345 (75x známkováno, průměr: 4,21 z 5)
19 968x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017