Warmhatch za 150k

Featured Image

Chci si koupit nový ojetý wágen. Ne, že bych ho potřeboval, ale autíčka mám rád, financí je relativně dost a chci si udělat radost. Auto bude jezdit po Praze, občas po dálnici, občas po okreskách.

Mám na to zhruba 150 tisíc, které zahrnují nákup, přihlášení a případné „velké investice“. Tzn. když se něco zásadního (motor, převodovka) během vlastnictví posere. Auto musí vydržet minimálně 2 roky (15-20kkm rok, po městě svižně, po dálnici v rámci limitu, okresky velmi svižně) a pak být ještě prodejné za rozumné kačky. Spotřebu neřeším, náklady na spotřební materiál (výměny oleje, destičky, kotouče, gum) budou, vzhledem k zamýšlené kategorii, nikterak závratné, proto je taky vyloženě neřeším. Ale byl bych rád, kdyby podvozek stačilo udělat za ty 2 roky jenom jednou . Nechci roadster, ani kabrio. Sedan/kupé nevadí, nicméně další požadavky na vůz favorizují spíše malé hatchbacky.

Co u auta hledám: Zábavu. A elekrická přední okénka a USB konektor. To první je nutnost, to druhé významné plus a to třetí blbůstka, co udělá radost. Moje představa je malé obratné auto, s dostatečným motorem, které vydrží, při pečlivém servisování (nejsem leštič, nicméně když už chci jezdit ostře, auto musí být v pořádku), pár let tvrdého zacházení. Tím nemyslím, že jsem prase, co neumí řadit a v kopci stojí na prokluzující spojce. Ale rád se svezu svižně, meziplyny olizujou omezovač a tak… Za nákup bych rád dal cca kilo a 50 si nechal bokem.

Co mě zatím zaujalo:

Fiesta ST150 150 koní z atmosférického dvoulitru do auta o velikosti Fabie by mohlo stačit. Jednoduché, bytelné. Mám servisáka, kterému věřím.

Clio RS Mk.2 Mám k té značce trošku odpor, nicméně na fórech Clio chválí. Budu muset sehnat k projetí.

Peugeot 306 GTI S16 Líbí se mi, nicméně vzhledem k věku bude problém sehnat kus, na kterém se ještě nevyřádil žádný tuner.

Nebo ???

Vlastnil někdo z přítomných některá z uvedených aut? Je nějaký jiný mini-hatch na který jsem zapomněl? Má cenu pro dané použití zvažovat například E36 325i-28i, nebo bude moc drahá na provoz? Nejsem mechanik, na autě si nic neudělám sám.


04.06.2017 Štěpán


Související články:


12345 (80x známkováno, průměr: 4,13 z 5)
17 517x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017