Vláda ČR, servisní orgán plutokracie?

Featured Image

Wikipedie říká, že plutokracie je taková forma vlády, u níž je veškerá moc nebo většina moci soustředěna v rukou bohaté vrstvy lidí, respektive vyšší třídy. Většinou se jedná o formu oligarchie. Tuto definici ze samé podstaty naplňuje sám předseda vlády, který navíc do funkcí ministrů dosazuje nikým nevolené lobbisty. Již v roce 2012 Liga lidských práv upozorňovala na fakt, že o očkování rozhodují lidé s vazbami na farmaceutické společnosti, kteří jednostranně podporují očkování. Jednalo se o dnes dobře známé vojáky Prymulu a Chlíbka.

Tohoto systému vládnutí se v principu snaží využít i menší hráči, kteří se s pomocí vlády snaží dobývat nějakou formu renty. Domnívám se, že patrné je to třeba u společností, které ve správnou chvíli přispěchaly za předsedou vlády s různými chytrými řešeními, jak například trasovat občany.

Tady je starší přednáška ředitele jedné z nich. Mimochodem mě celkem opravdu děsí, že vláda umožnila šmírování soukromým společnostem, které se živí tím, čím se živí (viz. přednáška), kdy je enormní riziko zneužití dat, pro současné nebo budoucí klienty těchto novodobých apoštolů kontrolované společnosti.

Navíc není úplně jasně, proč o trasování občanů v České republice můžou vědět subjekty mimo Českou republiku, mimo jiné třeba v USA. Platí stále Ústava ČR, kde se hned v prvním článku píše, že Česká republika je svrchovaný stát?

Ale k jádru věci, tohle jsou ve skutečnosti jen žabomyší plutokratické orgie na domácím písečku, kterých Vás napadnou jistě desítky. Ve skutečnosti tu probíhá ještě vládní servisní činnost v zájmu zahraničních subjektů. Poradce a našeptávače z Moskvy před rokem 89 dnes nahradili ti, které podle amerického zákona Foreign agents registration act (FARA) můžeme směle nazývat zahraničními agenty. U nás podobný zákon chybí, takový zákon by jistě opodstatněný byl, protože je logické, že kdo za zahraniční peníze ovlivňuje nálady, názorové klima nebo dokonce přímo chování vlády, nečiní tak pro blaho České republiky, ale logicky pro zájmy své vlastní. Nebo si snad někdo naivně myslí, že například americká organizace Aspen Institute založena v roce 1950, sponzorovaná například fondy bratrů Rockefellerů, bude ovlivňovat českou vládu pro blaho českých občanů?

Viceprezidentem, členem správní rady Aspen Institutu pro Evropu není nikdo jiný, než Pavel Řehák. Ano, to je ten pán, který podle některých médií zachránil Českou republiku, když jako zahraniční agent a zástupce finančního průmyslu (průmysl, který je jedním z gigantických vítězů celé virové krize) dorazil s excelovskou tabulkou za dalším spolupracovníkem Aspenu Janem Hamáčkem, aby se na základě této tabulky na jaře vše zavřelo. Nutno podotknout, že v tom Řehák nebyl sám, ale figurovalo tam i jméno spolupracovníka amerického neziskového a akademicko medicínského centra Mayo Clinic Tomáše Káry. Dále pak jméno americké poradenské agentury McKinsey & Company, kde kdysi figuroval jako konzultant právě i Pavel Řehák. Zajímavé na celé věci je fakt, že McKinsey si do podmínek spolupráce dala požadavek na to, že se její jméno nikde neobjeví.

Zvláštní, nikdo na jaře netušil co s virem, byla to novinka, ale zahraniční poradenská firma měla jasno hned. Konzultanti této firmy navíc v minulém roce zákulisně vymýšleli a pravděpodobně stále vymýšlí pod vedením ekonoma Švejnara strategii vládní pomoci ekonomice. V jednom z poradních týmů mimo jiné figuruje i generální ředitel České spořitelny a člen představenstva Aspenu Tomáš Salomon. Cui bono? Domnívám se, že ve prospěch plutokratických zahraničních zájmů, kde vláda České republiky hraje roli servisního orgánu.

Dnes Řehák mediálně samozřejmě tlačí na pilu ohledně očkování a Hamáček? Ten má v mezirezortním řízení novelu krizového zákona, která by umožnila v případě potřeby omezit občanům nakládat s jejich finančními prostředky. Nářez co? Už dříve se Hamáček pod závojem viru snažil prosadit fakticky destrukci Ústavou ČR daná práva o nedotknutelnosti obydlí, či vlastnické právo.

Servisní orgán plutokratických zájmů ovšem operuje i na jiných frontách, třeba kulturních. Likvidace kulturního obsahu národa nadále pokračuje, ruku v ruce s likvidací formy, aby mise byla úspěšná. Ministr Zaorálek před pár měsíci jmenoval ředitelkou Národní galerie Polku, která neumí mluvit česky. Nechala se slyšet, že hranice existují pouze v našich hlavách.

Je to její názor, já jí ho naprosto neberu, ale opravdu tedy nechápu, proč se člověk s tímto názorem dere do instituce, která má v názvu slovo národní. Jaký asi může mít vztah k české kulturní instituci, když evidentně nemá žádný vztah ani ke své vlastní domovině? Mimochodem Národní galerie v roce 2018 zaplatila za krátkodobý nájem Aspen Institutu částku 216 688 Kč.

Vsadím boty, že všude v Evropě a nejen tam ovlivňují kroky vlád podobné struktury, jako v České republice. Omezování svobod, redistribuce majetku, šmírování, likvidace kultury, obrovské zadlužování ve prospěch finančního průmyslu, propojování státu s bankovním sektorem – nově bankovní identita, postupné nastolování kontrolované společnosti, smějící se farmaceutický průmysl.

Možná si někteří, stejně jako já položí otázku, jestli náhodou neprožíváme nějakou formu první světové hybridní války. A odpověď? Je to celkem jedno, nic nezkazíme tím, když se budeme chovat tak, jako kdyby nějaká forma hybridní války právě probíhala. Štěstí přeje připraveným.

 


26.01.2021 Besta


Související články:


12345 (270x známkováno, průměr: 1,23 z 5)
15 595x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017