Vrtěti psem na max

Featured Image

Rok zákazů a příkazů máme za sebou. Média již nedokážou psát o ničem jiném, než o covidovém šílenství. Politici se utrhli z řetězu a dělají si naprosto, co je jim zlíbí.

Chřipka dle odborníků prý vymizela (odkaz č.1). Děti jsme úspěšně dostali do školky a nechali je na pospas testování, každý den bedlivě sledujeme číslíčka ohledně nakažených a zemřelých a život se tak nějak vytratil. Přichází však zvrat. A ty občane máš v tuto chvíli se „svobodně“ rozhodnout a zajít si do O2 arény dát včeličku, abys mohl od 17. května na pivo a do Chorvatska. Abychom toto dilema mohli více rozebrat, rád bych dodal pár poznámek k pátečnímu rozhovoru deníku.cz s naším ministrem zdravotnictví (viz odkaz č.2). Upřímně mým cílem není nikoho o ničem přesvědčovat, ale spíš ukázat naprostou absurditu celé současné situace v našem kocourkově. A malý disclaimer na začátek. Podstatná data mají referenci a zdroje jsou na konci článku.

Pojďme tedy k věci. Níže dávám k dispozici celé otázky a odpovědi z rozhovoru:

Otázka: Ministerstvo zdravotnictví přece nemusí mířit jen na PCR metodu. Mohlo už dávno označit třeba deset nebo dvacet antigenních testů, které jsou spolehlivé, citlivé a levné. Co je na tom tak obtížného?

Ministerstvo nemá kvalifikovanou laboratoř, která může dát kulaté razítko na rychlé posouzení jednotlivých testů a sestavení žebříčku kvality. Ti, kteří by byli označeni jako méně spolehliví, by se okamžitě soudili. Abychom to mohli podstoupit, museli bychom mít certifikované pracoviště, které nemáme. První vlaštovkou je nové výběrové řízení na antigenní testy do škol. V minulém kole, které vyhlásilo předchozí vedení resortu, se vycházelo jen z podkladů dodaných firmami.

Tady to máte v plné nahotě. Dle stránky ministerstva zdravotnictví (viz odkaz č. 3) antigenní testy, které si v současné době většina populace, včetně našich dětí, strkají do nosu není nikým v ČR otestována na klinickou nezávadnost. Oni všechny mají udělenou výjimku, na základě dodaných podkladů ze zahraničí. Ale světe div se, když se podíváte na seznam výrobců, zjistíte, že většina těchto testů, možná všechny pocházejí z Číny. A víte vůbec, jak vypadá takové klinické hodnocení, které firma musí dodat ministerstvu zdravotnictví, aby dostala výjimku? Takto (viz odkaz č. 4). Já vám tedy nevím, ale už to rudé razítko na začátku ve mě důvěru nevyvolá. Navíc to se opravdu na 100% spoléháme na zboží ze země, která tuto „pandemii“ vyvolala a stále slyšíme z medií, že české produkty a české testy jako např. Gargtest (viz odkaz č.5) jsou politiky odmítány? Myslím si totiž, že už sám fakt, že naše vláda dlouhodobě upřednostňuje kšeftíky s Čínou, před českými respirátory a testy (viz odkaz č. 6 a 7) je na pováženou. Mimochodem čistě hypoteticky, napadlo někoho, že kdyby Čína chtěla Covidem infikovat Českou republiku, tak za týden máme vymalováno? Ptám se tedy, jak jsme mohli takový svinčík dopustit. Informace máme, ale mám pocit, že jsme prostě rezignovali a tak naše děti se samotestují čímsi z čínských laboratoří, ale rodiče jásají, že nemusí již s holotou zažívat peklo na homeoffice. Tím je vše vyřešeno a jede se dál.

Otázka: Chystáte kampaň zaměřenou na lidi, kteří se očkovat zatím odmítají?

Nyní běží kampaň zacílená na starší občany, kteří jsou nejrizikovější skupinou. I z hlediska organizace zdravotní péče je dobře, když se nenakazí, protože to nejen ohrožuje na životě je, ale také to výrazně zatěžuje zdravotní systém těžkými průběhy covidu-19. Připravujeme i kampaň zaměřenou na mladší skupiny, ale tam předpokládám, že se to rozjede samo. Každý si totiž asi uvědomí, že díky očkování může snadněji cestovat do zahraničí a zpět, chodit na sportovní a kulturní akce. Mít v ruce doklad o očkování je určitě lepší než stále přemýšlet, kde si nechat odborně odebrat materiál z nosohltanu.

Aha, tedy nikdo vám dneska již neřekne, jaké jsou možné vedlejší účinky. Nikdo s vámi nepovede diskuzi, zda je to pro vás opravdu nutné. Váš imunitní systém je pasé. I když mladá populace má 99% šanci na přežití tak nene občane. Každý si uvědomí, že díky očkování je to snadnější, říká náš ministr zdravotnictví. Dobrá tedy, ale co když chci znát více informací o vakcíně a třeba chci mít možnost se rozhodnout a nějaká „kampaň“ mi prostě nestačí. Zabrousil jsem tedy na stránky Státního ústavu pro kontrolu léčiv (odkaz 8 a 9). Po přečtení vyjádření SUKLu k „experimentálním“ vakcínám od Moderny a Astra Zenecy se totiž dozvíte, že sám Sukl toho moc neví a nebo neřekne. Ano říkám experimentální a mám k tomu důvod, jelikož sám SUKL říká, že vakcíny jsou „podmínečně registrované“. A SUKL dále říká, že je nutné nadále předkládat výsledky z klinického hodnocení, jež stále probíhá, a to po dobu 2 let. Toto klinické hodnocení a další studie poskytnou informace o tom, jak dlouho se ochrana zachová, do jaké míry vakcína brání vzniku závažného průběhu onemocnění COVID-19, do jaké míry chrání osoby se sníženou imunitou, děti a těhotné ženy a zda brání vzniku asymptomatických případů. Zároveň nám SUKL říká následující:

  • Zatím se neví, do jaké míry mohou očkovaní lidé být přenašeči viru a zda tento virus mohou dále šířit. (Astra Zeneca)

  • V současné době není známo, jak dlouho ochrana navozená vakcínou trvá (obě vakcíny)

  • Dále se v týdenním přehledu (viz odkaz č.10) dozvídáme že od zahájení očkování bylo nahlášených 65 úmrtí v souvislosti s vakcínami a celkem 4184 nahlášených nežádoucích účinků

Dalším zajímavým faktem je, že kompenzace poškozených Covid vakcínou budou hrazeny pouze státem a tedy z vašich daní. Firmy, které vakcíny vymyslely a vyrobily jsou z obliga. Důvod je následující. „V případě očkování však újma často vzniká v důsledku reakce organismu na vakcínu, což ale obvykle nebude možné považovat za vadu vakcíny. V této souvislosti se Evropská komise zavázala kompenzovat výrobcům škody, které by jim na základě případných civilněprávních sporů vznikly“ (viz odkaz č. 11). Aha, už rok slyšíme zleva a zprava spoustu informací o tom, jak je vakcína odzkoušena a bezpečná, vývoj byl úspěch lidstva, ale odpovědnost za možné škody se jaksi opět přenáší pouze a jen na tebe občane. Daně si platíš, takže i ty poškozené zaplatíš.

Jak jsem tedy psal na začátku, rozhodnutí je a musí být čistě na vás a není možné, aby stát nebo praktický lékař vás do něčeho nutil. Vsadím se totiž s vámi, že pokud byste vašeho praktického lékaře konfrontovali s výše uvedenými informacemi, bude jen krčit rameny. Ale pojďme dále, teď totiž přijde ta nejzajímavější informace.

Otázka: Pod vaším vedením má vzniknout Ministerská rada, která bude mít na starost právě očkování. Je tím míněno i to, které s velkou pravděpodobností bude muset přijít v podobě třetí dávky?

Musíme kontinuálně dál zajišťovat distribuci pro vakcíny, které nejsou přímo dodávány do center nebo lékařům. To je právě případ Pfizeru, kde ministerstvo musí tento typ služby poskytovat. Zatím to ale dělají v podstatě brigádníci z jiných oddělení ministerstva, takže jejich agenda stojí. V rámci centrálního řídícího týmu pak musíme vyřešit otázku, jak dál s očkováním. Dnes už je téměř jisté, že se bude muset přeočkovávat. Ve Velké Británii na podzim plánují třetí dávku, ať už stávající, nebo upravenou vakcínou, která by reagovala i na nové mutace. Na něco podobného musíme být připraveni i u nás.

Otázka: Třetí dávka by mohla být jinou látkou než první dvě?

To je další otázka do diskuze. Jsou náznaky, že by to bylo i účinnější, ale to se teprve musí otestovat.

To, že pokud jednou vstoupíte do vlaku jménem Covid vakcinace znamená, že vás budou „píchat“ každý rok, již bylo řečeno ve veřejném prostoru. Tedy vaše svoboda a pomyslné zdraví ztvrzené v mandatorním covid pasu, bude vynucený bilionový business. Ale copak si nikdo nevšiml, že samotný ministr zdravotnictví připouští, že třetí látka bude opět jiná a údajně účinnější a musí se to opět otestovat? Aha, tedy pokus nekončí, ale jedeme dál do neznáma a ty občane toho musíš být součástí. A vidíme ten příběh v přímém přenosu před sebou. Od 17. května se otevírají restaurace a kulturní akce pro maximálně 700 diváků, ale občane pokud se neoočkuješ, nebo neotestuješ, máš prostě smůlu. Velmi mě také pobavil přístup amerického prezidenta, který 13.5. oznámil přes twitter (odkaz č.12):

The rule is now simple: get vaccinated or wear a mask until you do. The choice is yours.

V překladu: Pravidlo je jednoduché, buď si vem vakcínu, nebo nos masku, dokud se neovakcinuješ…..Výběr je na tobě.

Tak a zde se pomalu, ale jistě dostáváme k jádru pudla. Politici, media, vědci nám totiž nedávají na výběr. A tak se pomalu, ale jistě vytváří nenápadná segregace, která je velmi dobře promyšlená. Jen se nad tím zamyslete. Více jak půl roku nám de facto zakázali všechno a teď jako na udičku nás lákají na koncert Chinaski (odkaz č. 13) či do hospody, ale pozor jen s testy z Činy nebo s „experimentální“ vakcínou. Tou samou větou nám pak říkají, že stejně vás to testování „volové“ omrzí a vy sami díky kampaním pochopíte, co je správné. Nemluvě o tom, že chystá celoevropský Covid pas, aby cesta do světa byla opět volná. Na druhé straně soudy nestíhají rušit, co politici nadrobili a potvrzují nezákonnost opatření, které v minulých měsících vláda aplikovala proti nám (viz odkaz č. 14). Zároveň bychom si měli položit otázku, kdo jsou tito novodobí kazatele Prymula (odkaz č. 15), „Kůže“Arenberger (odkaz č. 16) nebo americký Fauci (odkaz č. 17).

Závěrem se tedy obracím na každého z vás. Pečlivě se zamyslete nad současnou situací a nenechte se ovlivnit médii, experty a především politiky. Ono totiž jak se zdá i to nejkrásnější víno může být ve skutečnosti velmi trpké. A zdraví máme opravdu jen jedno a nikdo mi zatím nevyvrátil fakt, že imunitní systém je ten nejdokonalejší obraný systém, který nám příroda nadělila. Realita, že se o sebe nestaráme, tloustneme, necvičíme a stresujeme se již jiná pohádka.

PS: Výše uvedené informace jsou jen malými střípky celé mozaiky. Vím, že je velmi těžké najít pravdu v době, kdy veřejná diskuze de facto neexistuje a pouze jeden názor je nám vnucován. Youtube maže videa, Facebook cenzuruje posty a twitter rovnou smaže účet i samotnému prezidentovi. Media patří politikům a světovým magnátům a google na základě vašeho profilu, který je díky vaší historii vyhledávání velmi detailní, vybírá pouze „vhodné“ výsledky vyhledávání. Ale každý z nás zná ten vnitřní pocit, že prostě tady něco nesedí a tím se nechte vést. Nakonec možná lidská intuice nám může položit více odpovědí, než tisíce protichůdných článků na internetu a armádou factcheckerů.

Odkazy:

Odkaz č.1: https://rychnovsky.denik.cz/zdravi/chripka-zdravi-koronavirus-20210420.html

Odkaz č.2 : https://www.denik.cz/z_domova/petr-arenberger-covid-skoly-testovani-rozhovor-20210506.html

Odkaz č.3: https://www.mzcr.cz/seznam-antigennich-testu-pro-ktere-vydalo-mz-vyjimku/

Odkaz č.4 https://www.rouska.cz/user/related_files/realy_clinical-evaluation-report-2357797.pdf

Odkaz č.5 https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-testy-kloktani-gargtest-prymula-hajduch-divadlo-herci-test-covid.A201127_094137_domaci_maka

Odkaz č.6: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pochybna-historie-zadne-zakazky-pro-stat-to-je-vitez-tendru-na-testy-do-skol-40351821

Odkaz č.7: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-andrej-babis-rouska-respirator-roman-prymula-cina-podvod_2003151341_and

Odkaz č.8: https://www.sukl.cz/sukl/covid-19-vaccine-astrazeneca-prehledne-jak-ucinkuje-a-pro

Odkaz č.9: https://www.sukl.cz/sukl/covid-19-vaccine-moderna-otazky-a-odpovedi

Odkaz č.10: https://www.sukl.cz/tydenni-zpravy-o-prijatych-hlasenich-podezreni-na-nezadouci

Odkaz č. 11: https://www.pravniprostor.cz/clanky/ostatni-pravo/stat-nahradi-osobam-ujmu-kterou-utrpely-v-dusledku-ockovani-proti-nemoci-covid-19 (zkopírujte do prohlížeče)

Odkaz č. 12: http://www.twitter.com/POTUS/status/1392935847863934987 (zkopírujte do prohlížeče)

Odkaz č. 13 https://www.seznamzpravy.cz/clanek/s-disciplinou-to-jde-na-chinaski-prislo-dva-tisice-divaku-154163

Odkaz č. 14 https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vlada-vydava-narizeni-zakon-nezakon-soudy-radu-z-nich-uz-smetly-ze-stolu-40360013

Odkaz č. 15: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sramy-v-prymulove-minulosti-byznys-s-vakcinami-i-cinska-medicina-120958

Odkaz č. 16: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/novy-problem-ministra-arenbergera-v-priznani-zatajil-vetsinu-svych-realit-153942

Odkaz č. 17 :

https://www.msn.com/en-us/news/basketball_nba/ingraham-bombshell-report-ties-fauci-to-wuhan-lab-funding/vi-BB1gCPI1

https://nypost.com/2021/05/11/what-did-fauci-fund-in-wuhan-and-other-ocmmentary/

 


23.05.2021 Crematory


Související články:


12345 (200x známkováno, průměr: 1,21 z 5)
13 553x přečteno
D-FENS © 2017