Bitcoin – moderní komunistická měna

Featured Image

Rád bych v tomto krátkém zamyšlení, ke kterému mě přivedl současný zoufalý stav trhu s grafickými kartami, poukázal na vynikající vlastnosti moderních kryptoměn. Co ve skutečnosti taková „kryptoměna“ vlastně představuje?

Tak za prvé, její hodnota je ryze imaginární, daná pouze vírou a počtem jejich fanatických uctívačů. Nikdo nám neřekne, kolik bitcoinů (či jakékoliv jiné kryptoměny) by stál rohlík. Veškerá jejich hodnota je založená na přepočtu vůči něčemu, sama o sobě kryptoměna nemá hodnotu vůbec žádnou. Její „hodnota“ je tedy čistě spekulativní, nezávislá na jakémkoliv materiálním prostředku.

Za druhé – její „výroba“ dokáže spotřebovat veškeré dostupné zdroje, jak materiální, tak energetické. Je to naprosto dokonalé – dokáže zablokovat ekonomiku a průmysl na celá léta, viz vyčerpané zdroje továren na čipy, o spotřebě elektrické energie ani nemluvě, a veškerým výsledným efektem je čisté NIC. NIC! Z veškerých těch spotřebovaných zdrojů není JEDINÝ UŽITEK, jediný hmatatelný materiální výdobytek, jediná stravitelná položka – pouze naprosté a absolutní NIC!

A tady jsme se konečně dočkali toho konečného stádia budování socialismu, komunismu. Zblblé masy levičáké nemyslící lůzy při vidině zářné budoucnosti zajištěné bezpracným ziskem realizovaným pouhým zapnutím tajemných kouzelných skříněk produkujících „peníze z ničeho“ (samozřejmě imaginární a zcela bezcenné), dosáhly svého orgasmu. Není to sice stav, kdy všechno je zadarmo, a peníze jsou zrušeny, ale je to stav, kdy si každý sám může vyrobit tolik peněz, kolik potřebuje, což se tomu ideálu maximálně přibližuje. A tak jsou za masivního používání veškerých prostředků moderního světového průmyslu a energií schopni totálně zlikvidovat jakoukoliv ekonomiku a její infrastrukturu, a ještě vám budou tvrdit, jakým je to PŘÍNOSEM, když vytvářejí ty „hodnoty“, a budou vám tvrdit, že normální peníze jsou přece hodnotné úplně stejně. Prostě – budování komunismu jak vyšité, veškeré zdoje jsou použité TOTÁLNĚ NA HOVNO. To je totiž obecné schéma komunismu. Mysím, že mnozí to ještě pamatujeme.

Nepropadejte lžím těchto novodobých mladistvých bolševiků, a zavčas je pošlete tam, kam patří, následky by mohly být nevratné, jak se už teď, zatím v ještě v jakž takž únosné podobě, projevuje. Podle mého názoru jsou kryptoměny jedním z geniálních plánů Číny o zničení národních ekonomik ostatních států, a jsou mnohonásobně nebezpečnější, než nějaký pitomý chřipkový virus, na který za celý rok umřelo o hrozných 17000 lidí víc než předloni. Je také mnohem plíživější, a protože je založený na lidské hlouposti a hrabivosti, také mnohem hůře vymýtitelný.

Tím samozřejmě netvrdím, že se na kryptoměnách nedá vydělat! Dá, a zatraceně, ale to musíte být například zkušeně prolhaný Elon Musk, který, jak to právě aktuálně předvedl, pár prohlášeními změnil za pár dní několikrát radikálně cenu Bitcoinu, a jedním jebem pak vydělal miliardy, a ne debilní komouš, co si myslí, že z hovna uplete bič, ale místo toho mu v ruce zůstane leda tak to hovno. Koneckonců, nejlépe se vydělává na lidské blbosti.

Tak se nad tím soudruzi laskavě zamyslete, a třeba na něco kloudného přijdete. ;-)

 


23.05.2021

Nezávislý ekonom Roman L.


Související články:


12345 (368x známkováno, průměr: 3,36 z 5)
18 270x přečteno
Updatováno: 23.5.2021 — 22:32
D-FENS © 2017