Mr. Nobody, please report to the castle

Featured Image

Nedá mi to a musím se vyvětit k tématu nadcházejících voleb Velkého Vonta, který tu, dá-li vesmír, bude příštích pět let bačovat.

Možná si někdo vzpomene, že před parlamentními volbami jsem zvažoval tři způsoby, jak volit. Nakonec jsem přece jen zvolil tu první. A je pravda, že cokoliv jiného by byla asi dost hloupost. Navíc proti možnosti č. 2 mluvilo hlavně to, že v čele pelotonu šašků byl opravdu nával. Jen pro pořádek, ti moji vyvolení to projeli, nedostali se ani tentokrát do parlamentu, kde ještě nikdy nebyli.

S ohledem na všechno, co se během voleb a po nich stalo, zvažuji nyní, jako asi většina z Vás, komu to hodit v lednu na general entertainera. Lidi, já fakt nevím! Jako, mezi námi, je celkem jasné, kdo vyhraje. Pro ty pomalejší to prozradím v závěru. Ale to nic nemění na tom, že bych si dle způsobu č. 1 chtěl zodpovědně vybrat, ale nějak není z čeho.

Posvítíme si tedy na jednotlivá pro mě nevolitelná individua a okrajově i na to, proč mají nebo nemají šanci na výhru celkově. Prezidentské kandidáty můžeme v zásadě rozdělit do tří stejně velkých skupin.

1. Skupina: Nýmandi

Tři kousky absolutně bez šance na hradě zasednout. Tihle kandidáti jsou nevolitelní, protože je nikdo nezná. Nebo vy znáte nějakého Hilšera? Za prvé si všichni myslí, že se jmenuje Hilšler, protože se to líp čte, a za druhé: Odkud se vzal? Jako, já vím, že jsem postižený tím, že nemám televizi a nečtu noviny, ani ty na internetu – v diskuzi jste mi za to dávali sodu, ale podle mě tohle není moje smůla. Podle mě nebudu jediný, kdo ho nezná. A za to, že ho neznám, si může každý vážený kandidát výhradně sám. Tihle nepopulárové to prostě mají od začátku těžké. Nebo si myslíte, že lidi zvolí prezidentem někoho neznámého, nepopulárního? Když jiný na ně denně kouká z telky nebo novin?

A ten Hynek, to je jako kdo? Vyskočil mi z nějakého konfigurátoru, kde mi na základě názorové shody měli doporučit, koho mám volit. Ale já ho prostě nevím, kdo to je, tak proč bych měl? Navíc, vzhledem k pravomocem prezidenta pochybuju, že by nějaký program a nějaké názory mohly znamenat něco zásadního. Prezident by měl být prezident hlavně osobnostně, povahovými rysy. To, jak se staví k takové nebo makové otázce je tentokrát až sekundární. Pravé vládnutí se totiž děje jinde. Stran Hynka je to tedy opět nula. Popularita mezi lidem prostým až debilním bude vždy bohužel klíčová.

Nebo Fischer. Vůbec nevím, co mám o něm psát. A ani co si myslet. A ani proč ho vlastně volit. Sorry kluci, vy tři prostě vypadáváte ze hry pro nebetyčnou nulovitost. Někdo na tom chvostu (z)být musí a my máme jen jednu židli – pro vítěze. Body za snahu ani za účast se nedávají.

2. Skupina: Šašci

Další trojice, ze které nikdo téměř jistě neuspěje. Kdyby náhodou, byl by to velký zázrak. Tihle kandidáti si myslí, že existují proto, aby udělali debila ze současného prezidenta. Zatím ale spolehlivě znevažují jen a pouze sami sebe a prezident si spíš dělá dobrý den z nich.

Hannig – komunistický hochštapler. Jako jediný ze všech kandidátů není Antizeman. Ale myslím, že ani tato póza mu na hrad nepomůže. Hannig je tam prostě pro srandu, aby svou přítomností inspiroval vtipy a svými poznámkami popohnal ostatní – hlavně Antizemany – k tomu, aby se více a častěji ztrapnili. Za to díky, ale na hrad je to málo. Proč nekandiduje taky Rytmus nebo Kazma? To by byli prezidenti! :-P

Horáček – kapitalistický hochštapler. Tohle je klasický Antizeman. Všechno, co současný prezident řekne nebo udělá je v zásadě špatně a pan Horáček má jasno v tom, že on by to určitě udělal přesně naopak. Vždycky a nikdy jinak. Tůdle nůdle. V Horáčka jsem věřil ještě tak rok nazpátek. Podle jeho názorů a rozhovorů jsem si říkal, že po Zemanovi (tedy v r. 2023) by to byl dobrý prezident. Začal mě štvát až v momentě, kdy se z něj stal Antizeman. Podle mě svou kandidaturu uspěchal. Měl si počkat, aby se nemusel snižovat k tomu, že bude novinářům dělat ubrousek na otírání huby. V podstatě jako všichni tihle syntetičtí produkti. Vzpomínáte na Antiklause Švejnara? A na jiného Antizemana Karla? Kde dneska jsou a kdo si je vybaví? Je to proto, že všichni tito Anti-někdo postrádají s koncem voleb účel existence. A kdyby vyhráli a druhý den je v úřadu nahradila nafukovací gumová pana, v podstatě by se vůbec nic nestalo.

Kulhánek – Antizeman jak vyšitej. Zkouší to, jako že je ekonomicky zdatný a tudíž vhodný pro těžké časy. Taky je jakože manažer, tak to tu bude dobře řídit. Že by jako firmu? Kde jen už jsme to slyšeli! Tenhle člověk by nás hned druhý den svého úřadu jel prodat do Bruselu, nejvyšší nabídce samozřejmě. Zítra Euro, pozítří pět milionů přivandrovalců a další týden už jen stanné právo a růžová budoucnost pod diktátem EU. Ne, díky, a už zmiz. Škodováka za prezidenta prostě NE. A jednou Škodovák, vždycky Škodovák, toho se nedá zbavit, je to diagnóza.

3. Skupina: Pávi a pardál

Trojice v téhle skupině má fakt vážnou naději na zvolení. Skutečně a seriózně si myslím, že každý z nich to může být. Někteří mají větší náskok, jiní menší, ale to prozatím ještě neřešme. Žádný z nich si nevysloužil moji 100%ní přízeň, dokonce bych řekl, že jsou pro mě nevolitelní všichni do jednoho.

Drahoš – nečitelný pan profesor. Další Antizeman, tentokrát (bohužel) ale s alespoň nějakou nadějí uspět. Má ten člověk vůbec nějaký vlastní názor? Spousta lidí už mi oznámila, že ho bude volit. Prostě na to skočili. Pro spoustu lidí ztělesňuje takového toho pohádkového dědečka, co si poslechne názory všech a pak vybere ten nejlepší. Pardon, ten nejhumánnější. Pardon, ten nejlevicovější. Jako jo, všichni (většinou inteligenti) ho chtějí právě kvůli image hodného usmiřovatele. Ale na rovinu si přiznejme, že blbců je vždy víc a tudíž mají převahu, proto nejspíš nevyhraje. A navíc – právě ty Dahošovy názory nenázory jsou to, co ho u mě na 90% diskvalifikuje. A v tom, jak tak poslouchám, taky nejsem sám. Na 100% KO to pak dorazí fakt, že já prostě nechci za prezidenta akademika. Kdo z vás se někdy pohyboval v akademickém světě, tak ví, jak to tam chodí. Člověk, který v něm strávil celý svůj profesní život, prostě nemůže jednat a myslet normálně.

Topolánek – divoká karta na poslední chvíli. Myslím, že tenhle člověk dost překvapil svým vstupem do boje o hrad a teď se snaží hrát to na to, že má konzistentní názory a že je předvídatelný. WTF? To jako doopravdy? Ahá, takže předvídatelný. A nečeká nás po jeho zvolení zase nějaké překvapení, jako v případě jeho kandidatury? A ta konzistentnost? Nějak mu ten proti-EU postoj nemůžu pořád uvěřit. Tomu Topolánkovi, co jako první ujížděl v předklonu do Bruselu podškrábnout Lisabon, ačkoliv předtím mlátil hubou, jak to nechce a bude ostře proti atd. Jediné, co mluví pro topburánka, jsou jeho politické zkušenosti. Tím ale zároveň hned zase i ztrácí, protože kdyby si někdo náhodou pamatoval, co všechno dělal a jak se choval, když je nabíral…

Zeman. Už je tady zas. Vidíte, nevede kampaň a přesto je ve všech médiích, i na D-FENSu. Také v každé debatě, u které není, se o něm mluví, takový má dosah! Zemana jsem vždy respektoval jako silnou osobnost, člověka, který vidí dál a víc souvislostí než většina lidí. Zajímalo by mě, jak to ten dědek dělá? Buď má křišťálovou kouli, nebo nad tím do noci sedí a počítá si pravděpodobnosti. Já fakt nevím, ale umí to zatraceně dobře. Mám s ním ale odjakživa názorový problém. Dřív, když byl ještě sociální demokrat, tak daleko větší, než od té doby, co se stal prezidentem. První 4 roky mi přišel v pohodě, dokonce i názorově jsem zaznamenal jisté procento shody. Proti volení Zemana jednoznačně mluví cca poslední rok jeho bačování. Respektive abych byl konkrétní, skončil u mě v momentě, od kdy otevřeně straní Burešovi. To je na můj žaludek moc velká sviňárna. Tohle se prostě musí odehrát bez mojí podpory.

Podotýkám, že je mi úplně jedno, že někde řekl ve škole kunda. Já jsem taky říkal kunda celou dobu, co jsem tam chodil a v novinách mě za to nepropírali. Nezajímá mě ani jeho zdravotní stav, protože státní pohřeb s čestnou salvou bude mít jako úřadující prezident, jako bývalý prezident po jednom i jako bývalý prezident po dvou funkčních obdobích. Vyjde to na stejno a bude to stát stejně peněz a plakat budou stejní lidé a oslavovat taky. Rovněž je mi jedno, že šel ke klenotům podnapilý a vůbec obecně že chlastá, protože já bych tu frontu u klenotů a některé rodinné akce taky nasucho nedal. Úplně u zadele mi potom je, že nadává novinářům. Na rozdíl od všech ostatních kandidátů je Zeman chlapák formátu majora Terazkyho a proto ho hlídací ratlíčci demokracie tak nesnáší. Oni velmi dobře vědí, že kdyby na lámání chleba přišlo, „oknom by ich vyhádzal, eště by jich vo vzduchu do riti nakopal“! Tohle všechno jsou prostě soft faktory, na které to nejezdí. Klíčová je Zemanova náklonnost k Burešovi, takže Zemana jednoznačně NE.

Pravda vítězí!

Takže abychom si to shrnuli, máme 9 lidí rozdělených po trojicích do tří kategorií. Pouze jedna trojice v jedné kategorii má naději uspět, ostatní jsou do počtu. Z hlediska názorového a osobnostního je to nula bodů pro všechny do jednoho. Zvažuji v zásadě tři strategie. První z nich je opravdu a poctivě se na to vykašlat. Protože nejen, že nevím, koho volit, já vím i kdo vyhraje. Přece jen je mi to pořád trošku blbý, nechat to jen tak plavat.

Strategie číslo dvě, poslední dobou zvažovaná víc až nejvíc: v prvním kole podpořit Topolánka, aby se dostal do druhého. Líbilo by se mi, kdyby eurohujeři museli následně vybírat mezi ním a Zemanem. Dál už je mi to pak opět jedno. Třetí a poslední, okrajově zvažovaná strategie je čistě názorová, tedy konfigurátor řekl Hynek, tak Hynek. Na začátku jsme si ale řekli, že beznadějné nevolíme. Takže, pane Nikdo, hlašte se na hrad!

Co si budeme povídat, ono je to celkem jasné. Ať už se nám to líbí nebo ne, ať už ho budeme volit nebo ne a ať už si o něm myslíme, co chceme, prezidentem naší vlasti na období 2018 až 2023 bude i nadále Miloš Zeman.

 


07.01.2018 C. J. Hornster


Související články:


12345 (153x známkováno, průměr: 2,63 z 5)
13 808x přečteno
Updatováno: 7.1.2018 — 21:47

Reklama

D-FENS © 2017