Neřešte volby, místo toho si zlepšete svůj život

Featured Image

Přímá volba prezidenta. Konečně jsme o krok blíže k demokracii a už od roku 2013, kdy proběhla první volba máme zase pocit, že můžeme něco změnit. Nyní je to tu zas, píše se rok 2018 a milióny lidí chtějí splnit svou občanskou povinnost.

Je velmi populární prohlašovat o ostatních, že zrovna oni jsou ovce, ale teď se zamyslete. Jak nejlépe ovládat ovce a “malé” a “slaboduché” lidi? Dejte jim volbu – ať mají pocit svobody a oni tak přestanou remcat na současný systém, protože se jejich malé hlavičky začnou vařit na plné obrátky, aby si sami sobě vsugerovali, který že kandidát je vlastně lepší a proč. Ti výkonnější nebo zamindrákovanější budou mít dokonce snahu přesvědčit své okolí o své imaginární pravdě a budou dávat různé příspěvky na sociální sítě, jako by to někoho vlastně zajímalo. Věřte, že nezajímalo. Je to ten samý případ, kdy chcete umlčet svou ženu při jednání o dovolené a dáte ji svobodnou volbu, aby sama vybrala, kam spolu pojedete. Vám je to vlastně jedno, hlavně že se ona zabaví a dá vám pokoj.

Mou motivací napsat tento článek však není úplný výsměch lidem a svým spoluobčanům jako tento veselý pán, ale naopak všechny tři tábory přimět, aby se sdružili, což zatím žádný prezident nedokázal. Chci vytyčit cíl, který by mohl zlepšit životy celé země.

Proč tři tábory? První tábor volil Zemana, protože si myslí, že ho zná, a protože nechce Drahoše, který by jim zdražil pivo a rohlíky. Zeman by je nutil koukat se znovu na politický cirkus, který probíhal 5 let na Hradě. Druhý tábor jsou lidé, co volili Drahoše, protože je to jejich morální, etický a učený vůdce, který se tu zčistajasna objevil, prvorozený syn matky Terezy a otce Dalajlámy a všechny očaroval prázdnými proslovy natolik, že se vůbec nezajímali o jeho motivacích jít na Hrad ani o jeho minulosti, co vše dokázal, jestli vůbec něco. Řekněme, že se buď opravdu nezamysleli nebo jen prostě chtěli být IN jako celá Praha. No a třetí tábor jsou lidi, co volit nešli a mají to v p*či. Řekněme cca 35% z nás. Můj skromný názor je, že tito jedinci měli velmi klidné období voleb a řešili ze svého pohledu daleko důležitější věci.

První věc, kterou si tedy musíme uvědomit je, že politice vlastně nikdo nerozumíme, ani já, ani Vy, ani Vaši kolegové ani kamarádi. Pokud někdo nemá aktivní zkušenost s politikou v řádu let a jediné informace, které čerpá jsou z televize nebo internetových novin, tak přeci nemůže znát veškeré mechanizmy na pozadí politické scény. Těžko se z něj může stát převor pravdy, který ví, jak dostat celou ekonomiku země do formy. Takový člověk neví, co bude za rok, natož za 15 let a pokud si myslí, že touto volbou něco může změnit, tak akorát podporuje můj pohled na “malého” člověka.

Pojďme si tedy po uvědomění, že volby prezidenta nejsou až tak horké téma na to, abychom rozhněvali všechny lidi ve svém okolí říct, co udělat pro to, abychom kolem sebe nesypali různé konspirační teorie a začali pracovat na zlepšení své životní situace. To je podle mě důvod, proč tolik lidí jančí a mektá svoje usoplené názory po okolí a snaží se kopat kolem sebe jako vzteklý rozmazlený fracek.

Jak tedy vylepšit náš život? Začněte si uvědomovat co Vám chybí. Peníze? Víc pracujte nebo se naučte jazyk a jeďte do zahraničí nebo si zaplaťte nějaký kurz a změňte profesi, začněte podnikat. Láska? Najděte si babu a když s tím máte problém, dovezte si nějakou z Vietnamu nebo Ukrajiny, taková Vám bude vděčná a neuteče od vás jako ty předešlé. Chybí Vám zabavení a máte hodně volného času? Cestujte nebo dělejte jakýkoliv sport, třeba šachy. Nikdo Vás neposlouchá a nebere vážně? Najděte si partu lidí, co jsou na tom stejně a pořádejte mezi sebou debatní kroužky. Všechny naše nedostatky, které máme nebo si myslíme, že máme, tak se dají řešit. Někdy je to řešení jednoduché, jindy bohužel není. Ale dokud budeme zatěžovat naše myšlení politikou, které nerozumíme, tak se nikam nepohneme a zůstaneme ve stejných kolejích až do důchodu.

Životní situaci Vám totiž nezlepší a ani nezhorší prezident, nýbrž vy sami. A čím dříve to pochopíte, tím lépe pro vás a vaše okolí. Protože veškerý internetový SPAM, neutuchající hádky v práci a v hospodě, které takový člověk chrlí akorát poukazuje na to, jak smutný jeho život je. Pojďme se tedy všichni chytnou vzájemně za ruce a udělejme si naše životy smysluplnější a řešme pouze ty věci, kterým rozumíme a máme k nim nějaké argumenty založené na faktech a nejsou jen tupě přebrané od ostatních lidí na internetu.

 


03.02.2018 Marek69


Související články:


12345 (133x známkováno, průměr: 2,26 z 5)
9 078x přečteno
Updatováno: 3.2.2018 — 23:34
D-FENS © 2017