Š Š Š…Šepotám

Featured Image

Zakázal jsem sám sobě pouštět si během volební hysterie televizi. Je totiž téměř jisté, že tři vteřiny po zapnutí na mě vybafne jeden ze svaté trojice – MiloŠ, DrahoŠ nebo BabiŠ. Jako by celý svět neměl na práci sledovat nic jiného než tyhle tři … (doplňte si výraz dle svého).

Hned se mi bez ČT, Novy a Primy ulevilo. Dokonce se mi povedlo vypínat i v autě rádio půl minuty před celou, takže jsem nic neslyšel ani o píčahnízdě, důvěře vládě, Tomiovi, Ondráčkovi a o těch třech You-know-who. Bohužel nás, kteří si snažíme udržet duševní zdraví, není mnoho. Ať dělám, co dělám, stejně se nevyhnu prostoru, ve kterém do pěti minut alespoň jedno Š nezazní.

V telefonu se mi množí obrázky od mých postižených kamarádů a známých, které mne mají přesvědčit, koho z těch dvou mám jít zvolit. Jednou mi přijde obrázek Drahoše chlastajícího s Kalouskem (dotyčný věděl, jak prince Miroslava nemám rád), pak zas karikatura s Bohdalkou či Ovčáček žádající Kajínka o protislužbičku. A víte, co je na tom nejhorší? Kolik lidí se kvůli tomu rozhádá.

Ti dva za to fakt nestojí. Jak ovlivní náš život, když nemají žádné pravomoci? Že je prezident vrchní velitel vojsk? Kdo byl na vojně, ví, že ten, kdo skutečně rozhoduje, má funkci s názvem náčelník štábu, ne prezident. A ostuda/neostuda? Víte někdo z vás, jak se jmenuje prezident Rumunska a co kdy kde prohlásil? Teď hned, žádnej přítel Google. A stejně tak je to s prezidentem země, jejíž počet obyvatel nepřesahuje menší provinční městečko v Číně. A určitě tam mají taky někde starostu blbce a žijou dál.

A nejhorší je na tom všem styl myšlení – „kdo volí toho, koho já volit nebudu, to musí bejt blb bez rozhledu.“ Silně převažující názor je tedy ten, že ti více hloupí jsou voliči MZ, ale jen proto, že nevoliči MZ jsou v mainstreamu více zastoupeni („láska“ MZ k panu Železnému je téměř legendární). Voliči MZ si naopak myslí, že blbci jsou ti druzí, jen si to říkají víc potichu. A protože Gaussova křivka rozdělení inteligence je neúprosná, věřte, že ti, co si o druhých myslí, že jsou blbci, jsou jen na druhé straně klobouku ve stejné výšce.

Koho z těch dvou budu volit si nechávám pro sebe. Nehodlám nikoho přesvědčovat o své pravdě, protože každý jeden člověk na planetě má svou pravdu. A vůbec nejde o IQ. Každopádně tam ten lístek půjdu hodit. A pokud jde o ty dva, měl bych pro ně citát z jedné knihy, bohužel jsem zapomněl název a jejího autora, ale citát-modlitba se mi vryl do paměti:

„Bože, dej, ať v boji, který jde životem, mám odvahu udeřit a riskovat.

Mám-li vyhrát, dej, aby to bylo v mezích zákona, aby se má víra i čest udržely vysoko.

Mám-li prohrát, dej, abych dovedl stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem.“

Tak se s tím vy dva kluci popasujte. A až vyhraje ten druhý, zkuste vstát a podat ruku. Jinak z vás bude jenom sráč beze cti. Což plně platí i pro vaše voliče.

 


21.01.2018 Pako


Související články:


12345 (135x známkováno, průměr: 1,65 z 5)
9 805x přečteno
Updatováno: 21.1.2018 — 21:30
D-FENS © 2017