Menší zlo

Featured Image

Blíží se nám volby. A já nemám koho volit. Zbývá mně menší zlo, jako vždy. Chybí mně malthusiáni. Kvalitní vizionář udělá lepší prognózu než celá elitářská politická a ekonomická scéna dohromady. Ekonomové opět věští z křišťálové koule (to říkal náš pan profesor ekonomie, takže asi věděl o čem mluví). Socing už je za hranou rozumovosti a roztoužení vítači imigrantů mně evokují propuštěné nadržené psychopaty z blázince.


Ekonomika nám prý roste a já se stejně nemohu zbavit pocitu, že dobré časy netrvají věčně. Vidíte ty bubliny? Já ano. Zvláště v případě, když se do Evropy valí stále více imigrantů. Malthusova slova, mně více než kdy dříve, nyní pořád probíhají hlavou. A to je napsal v roce 1798. Je-li nekontrolovaná populace, narůstá geometrickou řadou. Ovšem potraviny rostou jen matematickou řadou. Růst populace a růst potravinových zdrojů musí být udržován v rovnováze. To v sobě zahrnuje trvalou a účinnou kontrolu množství populace v souladu s obtížemi, jež nastávají při získávání potravy. Tato potíž musí dopadnout kamkoliv a je vážně pociťována velkou částí lidstva. A my už přece máme dvojí kvalitu potravin, že? Opravdu se někdo může domnívat, že kvalita potravin se zlepší, když bude do EU proudit stále více hladových krků? Jen úplný neznalec tomu může věřit. Vždy přežije populace taková, která rozumně reguluje svůj početní stav. Kdo tohle popírá, je fakt cvok.

Zrovna tak mě baví výroky, že klimatické změny nejsou vážné, že to nic neznamená, že se jen maluje čert na zeď. Ignorování změn klimatu v konečném důsledku poškodí trvale hospodářský růst. Co je komu po tom, že v tomto století a v tom dalším přijde katastrofa větší, než je světová válka. Žijeme dnes a co bude zítra je převážné většině populace u systému. Západ si neustále žije nad poměry jako to dělal vždycky. A aby Západ podpořil koupěschopnost, štědrost sociálních dávek je tak obrovská, že se mi z toho „vaří“ mozkové závity. Co na tom, že v horizontu dalších let budeme muset my i naše děti přijmout skutečné zhoršení životní úrovně a opravdový pokles všech výdobytků, na které jsme jako Evropané zvyklí. Je tedy pokrok něco jistého? Budoucnost se ocitne v takové stagnaci, jaká tu ještě nebyla. Vizionáři varují, ovšem karavana jede dál. Nemohu pochopit, že mnohým pořád nedochází fakt, že robotizace, automatizace, inovace a vynálezy musí být přímo úměrné tomu, kolik lidí je na planetě. Technokrati si snad vůbec neuvědomují, že vědeckotechnický pokrok je sice skvělý, ovšem musí se přemnoženému lidstvu dávkovat na stejném principu, jako si diabetik dávkuje inzulín. Také si ho nemůže nadávkovat málo nebo hodně.

A právě díky nepřiměřenému dávkování jsme nyní už překonali stav rozvoje, kdy existuje ekonomický růst. Nacházíme se ve stavu ustrnutí, doba temna, stav plný nejistoty, kdy zbohatnutí jedněch je na úkor druhých a sociální podpory jen prohlubují tento stav, protože neřeší jádro problému, je to záplata, která má velmi slabé stehy. Přesně touhle metodikou se dostaneme do stavu upadání, kdy většina populace na planetě bude zchudlá, povede se jim hůře, což bude mít za následek nakonec obrovské vzpoury po celém světě a neukočírovatelný stav a rozhodně velká krveprolití. Už tohle by mělo světové elity probudit z jejich letargie. Leda, že je to jejich záměr, že se přelidněná planeta nakonec v honbě za životním prostorem a potravinami nakonec pomlátí mezi s sebou. V takové době zcela vymizí právní a morální pilíře, na kterých stojí i tržní chování. Začnou války, hladomory a lidstvo se vrátí k zákonům džungle. Ostatně někde ve světě už se to děje. Je otázkou času kdy to zasáhne se vší silou i Evropu. Lidé budou odsouzeni k tomu, že budou bojovat o poslední ostrůvky blahobytu a nakonec možná i o holé přežití.

Politické sliby už není možné splnit, i kdyby některé byly opravdu myšleny v dobré víře. Víra není to pravé ořechové, co změní skutečnost. Mohu tedy volit menší zlo, ovšem budoucnost tím nezměním. To už vím naprosto přesně.

 


08.10.2017 -ed-


Související články:


12345 (137x známkováno, průměr: 3,61 z 5)
11 920x přečteno
Updatováno: 8.10.2017 — 22:06
D-FENS © 2017