Soumrak sociálního státu

Featured Image

Jedním ze symptomů postvolebního šoku je intošská rétorika obsahující pojmy jako „soumrak tradičních stran“ nebo „soumrak sociálního státu“. Mám k tomu jeden zcela osobní komentář, u kterého mi budou asistovat paní Lopatová, pan Solvina a paní Suchanová.

Paní Lopatová hákuje v supermarketu u pokladny, nedávno jí přidali, takže ze třiadvacet. Všichni víme, co ta práce obnáší. Lopatová má dvě děti, co chodí do školy . Pan Solvina hákuje ve fabrice, sbírá u vstřikolisu díly z pásu a ořezává je nožem, v minutovým cyklu a ve třísměnným provozu, jeden výrobek váží kilo, za směnu tedy přeháže rukama půl tuny, tohle všechno za třiadvacet měsíčně. Solvina není hodnej a není zlej, sem tam něco omrdá, je odborech a dává jim 1,5% svého už tak hubeného čistého příjmu, kouří a chlastá. Suchanová je vdova v důchodu. Myslím, že ČSSD si představuje svoje voliče právě takhle, protože je to legitimní a předvídatelné. Ale můžu se mýlit a nejspíš se mýlím, jak ukážu dále.

A teď ten soumrak sociálního státu.

Co spojuje Lopatovou a Solvinu se soudruhem Sobotkou, soudružkou Marksovou Engelsovou Tominovou, soudruhem multikulti Dienstbierem a dalšími? Vůbec nic, ani hovno, protože druze jmenovaní nikdy nevykonávali žádnou práci a nevytvořili hodnoty ani za jedinou korunu. Od doby, co rozum pobrali, pardon, nabyli způsobilost k právním úkonům, dělali politiku nebo dělali pro stát. Budou si rozumět? No, posuďte sami, myslím že ne. V podstatě je Lopatová i Solvina pokládá za ksindl a oni zase pokládají za ksindl Lopatovou a Solvinu. Krize hodnot, dalo by se říci.

Co má paní Lopatová z toho, že ČSSD spolu s ANO a lidoveckýma zmrdama prosadila, že její supermarket bude o svátcích povinně uzavřen? To znamená, že sice může oslavit svatého Václava a další pseudosvátky, ale zase nedostane příplatek za práci ve svátek, což by v jejím případě dělalo asi litr, což bude pro některé čtenáře pár korun, ale pro paní Lopatovou je to významná částka. Nic z toho nemá.

Co má pan Solvina z toho, že v hospodě nesmí kouřit? Bude zdravější? Asi ano, musí být, byl to přece jeden z vládních highlightů a říkal to ministr Ludvík, ale vsadím se, že je mu to u zadele. Žmoulá před hospodou v dešti hasnoucí LMko a je nasraný. Odpovězte sami, jaký to je, já nekouřím, takže to nevím, ale nic pozitivního to nebude.

Co má paní Lopatová z toho, že si děti mohou ve škole kupovat „zdravější“ svačiny za více peněz? Snad sežene pro sebe nějaké full syn buřty z Kostelce ve slevě nebo si namaže chleba místo máslem Babišovou Zlatou Hanou, která chutná jako lepidlo na linoleum.

Zatím mě pro sociálnědemokratickou politiku nenapadá jiné slovo než pohrdání a opovržení voličem, ale ještě to není všechno, protože budeme trochu abstraktnější.

Co řekne pan Solvina na to, že ZaOrálek vyhlásil válku levné práci? Levná práce je totiž Solvinova práce. Solvina ji může vykonávat jen proto, že je levná, kdyby nebyla, jeho zaměstnavatel by ho nahradil nějakým zařízením, co bude sbírat díly z pásu samo, což je dneska věc pár korun včetně schopnosti uchopit výrobek z libovolné pozice, což byl dosud jediný Solvinův selling point, a udělá něco, aby je nebylo třeba ořezávat, třeba opraví vstřikovací formu. Od té doby bude Solvina, který nic jiného neumí, nezaměstnaný. Solvina při prvním výstřelu ve válce s levnou prací bude cítit, že někdo provozuje gambling s jeho životní úrovní, protože nic jiného dělat neumí a představa, že párkrát navštíví nějaký rekvalifikační kurz od pracáku a začne programovat v Javě je přece jen asi naivní.

Co řekne paní Lopatová na progresivní, v podání ČSSD spíše prohibitivní daň? Jak jsem řekl, paní Lopatová má dvě děti, a dělá všechno možné proto, aby nemusely hákovat v supermarketu jako ona a zopakovat 300x denně větu „kolik máte rohlíků?“. Možná se jí nějak za cenu mimořádných směn o víkendech a o těch svátcích, kdy ještě pracovat lze podaří dosáhnout toho, aby její děti něco vystudovaly a našly si lépe placenou práci, a pak si nutně musí položit otázku, proč je chtějí ty zmrdi socdemácký za jejich pracně dosažený úspěch trestat tou jejich progresívní daní.

Co bude dělat Lopatová nebo Solvina, až jejich oblíbený vedoucí, který dobře a léta vedl jejich provozovnu nebo výrobní úsek, bude muset odejít, protože nepasoval do systému genderových kvót? Na jeho místo pak přijde profesionální kvotna, a věřte mi, že dobře vím, jak rychle a dokonale zlikviduje i úspěšnou organizační jednotku neschopný management. Tihle neberou zajatce, jde to do prdele od prvního dne, kdy dosednou na židli. Půjde Solvina a Lopatová osobně poděkovat sociálním demokratům za jejich prioritní program genderové „rovnosti“, až přijdou o práci poté, co se jejich firma stane nekonkurenceschopnou v důsledku defektních rozhodnutí neschopné pizdy vybrané podle pohlavního klíče?

Možná si teď říkáte, že sám musím být pořádnej levičák, když mě takový věci vůbec napadnou, ale nebojte, je to tím, že znám hodně lidí, co mají fakt hluboko do kapsy a jak na hraně to někdy je. To není tak, jak to mnozí z nás dělají, OK, odešla pračka, bůh s ní, dojdu do obchodu a koupím novou. To, že vydělávám dost peněz není žádná legitimace na to, abych se choval jako kokot a nesnažil se je pochopit, což je mimochodem častý mindset voličů ODS. Ale bude ještě hůř, protože jsme ještě neřešili paní Suchanovou.

Paní Suchanová jistě oceňuje další vynález sociálnědemokratické vlády, který implementovali spolu s lidovci. Jmenuje se to sociální bydlení. Suchanová žije sama, starej Suchan už zaklepal bačkorama, a zdědila chátrající rodinný domek, který nemůže opravovat, protože když poplatí složenky na energie, topení, různé revize a kontroly (ty se ČSSD přičíst nedají, protože je implementovala do právního řádu hustě pravicová vláda premiéra Nečase) a různé další životní náklady, nezbyde jí ani vorel. Snad jí uklidní, že cikáni v ubytovně poblíž platí dvacet litrů za pronájem bytu v plesnivým činžáku místnímu podnikateli s chudobou a vzápětí to inkasují na antisociálních dávkách. Protože tohle je sociální projekt za zhruba 11 miliard za rok. Na jedný straně máme mladý, vyhajaný, produktivní, pozitivně diskriminovaný příslušníky preferované menšiny, který nepřeloží stéblo křížem jak je den dlouhej, a na druhý straně Suchanovou, která mrzne v tý svý barabizně u kamen bez revize, jestli tenhle zvrhlý způsob sociální politiky chcete jako volič podporovat, tak jste prostě úchyl, úchyl a ještě jednou pro jistotu úchyl.

No, je mi jasný, že jsem se teď definoval jako totální levičák, tak ještě přitlačíme. Ve skutečnosti je mi to jedno, pravičák nebo levičák, ty termíny jsou zastaralé jako telegraf, parní stroj a městská hromadná doprava. Ať si každý vydělává, prodělává, nebo platí komu chce a jak moc chce, je mi to jedno, až na jednu výjimku, a tu představují právě lidé jako Suchanová, kteří si z důvodu věku a osamělosti prostě nemohou pomoci. Z tohoto pohledu mě neskutečně vytáčí, že tito lidé žijí dlouhodobě v podstatě na hranici chudoby nebo rovnou pod ní, zatímco se za veřejné peníze staví třeba cyklostezky, které sociální demokrati na obecních úrovních freneticky milují, jinak předražené stavby nulového dopravního významu, na kterých se prohánějí a rekreují opět zcela produktivní a bonitní jedinci, kteří by si za normálních okolností mohli a měli svoje sportovní vyžití bez problému financoval sami. A nechci v diskusi číst ty sračky čtenářů, kteří to budou vnímat jako mikroagresi, že je to jiný rozpočet, že se to bere z jiné kapsy, že peníze na investice do těch cyklohoven jsou investice, zatímco peníze na důchod staré Suchanové jsou mandatorní výdaje, protože je to lež a kravina a pokrytectví. Stejně tak rozhledny v údolí, hasičárny v obci bez hasičů a všechny tyhle dotační projekty, kde je mi zase u prdele, že „to platí Unie“, protože Unie žádné peníze nemá, vzala je předtím nějaké jiné  Suchanové třeba v Německu. Tenhle „sociální“ systém je totiž ve své podstatě čistá predace, vykořisťování jak z Malýho Bobše. Kdo má zbytky sociálního cítění, ten by Českou stranu sociálně demokratickou měl honem vymazat z hlavy.

Zbývá ještě pojmenovat, kdo by jim to hodit naopak vždy měl. Paradoxně to pojmenoval sám ZaOrálek, když na tom jejich kruciálním billboardu sděluje, že když bohatne země, musí bohatnout i lidé. Vyjádřil to skoro přesně, až na dvě slova. Mělo to znít „Když bohatne STÁT, musejí bohatnout i JEHO lidé“. Jediný, kdo se skutečně pakuje, je český stát. Narůstá počet úředníků, úřadů, agend. Policisté se prohánějí v drahých luxusních autech a ohrožují jiné účastníky silničního provozu, hasiči potřebují Ford Mustang, asi na nějaké mimořádně velké rychle se šířící ohně. Státní zaměstnanci a fízlové dostanou přidáno daleko nad rámec inflace. Stát dostal chuť a začal žrát jako roztržený, a s ním všichni jeho lidé, a ti by právě Asociální demokracii měli adorovat, protože prošmejdí lidem peněženky a jim to dá.

Doufám tedy, že jsem dostatečně srozumitelně vysvětlil, proč by každý slušný pracující občan měl dát od České strany sociálně demokratické ruce pryč. Žádný soumrak sociálního státu se nekoná, bohužel, někdy příště. Soumrak zažívá pár neschopných vohnoutů z Lihového doomu. Lopata i Solvina by měli pozvat svého lokálního socdemáka k sobě domů, tam mu narvat hlavu do hajzlu a spláchnout. Protože on je jejich největší nepřítel. Jsem proto rád, že ty kurvy dopadly, jak dopadly, protože to ukazuje, že nějaká základní spravedlnost ještě existuje.


29. 10. 2017 D-FENS


Související články:


12345 (518x známkováno, průměr: 1,15 z 5)
22 806x přečteno
D-FENS © 2017