SPD – první dojmy po volbách

Featured Image

Budu psát o SPD. Smyslem článku je moje určitá potřeba sebereflexe a zpětné vazby čtenářů, kteří jej poslední dobu sledovali. Koho nezajímá SPD, ani povolební cirkus, nemá smysl, aby četl dále.

K rozhodnutí hodit jim to jsem došel v posledním týdnu před volbami. Hlavní výchozí priorita – vypadnout z EU bezpečně vyřadila většinu jiných stran a hnutí. Zbyl tu ještě Sládek a Maťejka. U obou jsem ale věřil, že jejich program jednoduše brání sáhnout nad 5%. U Sládka je to povinná vojenská docházka a u Matějky, že jej nezajímá nic jiného než vystoupit z EU. Pak tu byl ještě D-FENSův závěr nevolit jako kokot.

Proč článek? V diskuzích na mnoha místech je prostý závěr volič SPD = dement. Podobná nálada panuje i v openspace informatiků, kde vydělávám na chleba. A já stále nemám pocit, že jsem volil jako kokot. Všil jsem si několika změn v éteru:

Jasně padl návrh referenda k výstupu z EU, to je pro mě kurva pokrok

– Veřejně se začíná mluvit o prevenci před nechtěnci

– SPD začalo kopat rozdělování peněz neziskovkám

– SPD je ze strany tradičních médií (zejména ČT) pod neustálou palbou. Až mám pocit, že SPD někomu mocnému někde v pozadí hodně vadí.

– Evropa si všimla, že u nás se začínají projevovat negativní postoje vůči EU. To je dobře – nedá se tvářit, jako že to tak není.

Co více bych si mohl přát? Nevýhody?

– softskills Tomia a s ním spojené občasné nezvládnutí emocí (které např. vedlo k dementnímu prohlášení, že zestátní ČT)

– cpou do parlamentu takové exempláře, jako je poslanec Rozner

– kdybych věřil předsudkům, tak fanoušci SPD na mě působí jako burani a k buranům se já řadím jen velmi nerad.

Prosím zejména rýpavější diskutéry o lepší vysvětlení proč je volič SPD dement. Co pořád přehlížím, nebo nechci vidět? Že SPD je formou ruské propagandy poslouchat nepotřebuji, chci něco trochu reálného.

 


31.12.2017 Tadeáš Svoboda


Související články:


12345 (279x známkováno, průměr: 2,31 z 5)
31 120x přečteno
Updatováno: 31.12.2017 — 0:04

Reklama

D-FENS © 2017