Vláda selhala! Dejme jí více pravomocí… logicky.

Featured Image

Povšiml jsem si, že napsat na tento server libovolný článek zaměřený proti imigrantům znamená jednoznačný úspěch – bez ohledu na kvalitu textu budou čtenáři nadšeni; ač vím i to, že vytknout cokoliv takovému článku patří mezi nejvyšší ideologické prohřešky a vždy to vyvolá vlnu nevole, nemohu si pomoci, ale jsou věci, které dle mého názoru reakci prostě zasluhují.

A jednou z nich je Katodův poslední článek Čeho je moc, toho je příliš, který považuji za mnohem lepší než pětiminutovky nenávisti (mimochodem, také tam mezi dvěma obrázky zmlácené ženy vidíte minimalizovaný screenshot match history z League of Legends?) z dob minulých (a doufám, že již uplynulých); s Katodovým posledním textem do značné míry souhlasím (respektive s některými věcmi v něm se ztotožňuji zcela; k jiným mám výhrady), na druhou stranu v některých chvílích mi při jeho čtení nebylo úplně dobře. Nejvíce mě v celém článku zaujalo následující prohlášení (odkaz doplněn mnou): „Zcela upřímně, s odstupem času si říkám, zda odstranění plotů nebylo příliš uspěchané. Věci by dnes byly mnohem, mnohem jednodušší.“ To by zajisté byly; a nejen dnes, ono už tehdy… jen jak pro koho.

Před pár lety zde Cover zveřejnil svůj excelentní článek o PR manipulátorech; a protože tehdy ještě nebyla migrační krize takovým tématem, snad nikdo si to s ní nespojoval, takže v obecné rovině většina lidí souhlasila. Cituji to podstatné: „Účel onoho strašidla, pro které mám pracovní název PRMan [..], je ale vždy stejný a podle toho se také pozná. Účelem PRManů je vytvořit mediálně-společenské podhoubí, jež v myslích lidí razantně změní to, co je přijatelné a rozumné. [..] stačí zamávat PRManem a lidé najednou dělají či dovolují věci, které by ještě před rokem neudělali ani omylem a za které by se těm, kdo je dělají, vysmáli nebo tím byli pobouřeni. PRMan – a najednou všechno jde a lidé se nebouří. [..] Jejich účelem je vždy změna toho, co je pokládáno za přijatelné a rozumné: posouvání hranic. V případě státu jde typicky o to, aby policie či tajné služby dostaly více pravomocí a lidé měli méně negativně vymezených práv.“

Považuji za do nebe volající, když tentýž člověk, jenž obviňuje (zcela správně) politiky z toho, že podělali, co mohli, že nás nutí tady živit nějaké nechtěnce, budují kulturu pozitivní diskriminace a vůbec dělají vše pro to, aby celý slavný proces integrace probíhal s co největšími ztrátami, na druhé straně spatřuje „řešení“ v tom, že stát dostane další práva; více plotů, více policajtů, více pravomocí, více buzerace, více moci do rukou vlády… protože teď tuto zem sice vedou vlastizrádci, nicméně ti, kdo je vystřídají, už budou konečně ti praví, moudří a správní, kteří všechnu tu moc použijí rozumně a ve prospěch nás všech. Ale no tak! Tomu vážně věříte? Už jste to někdy viděli? Nebo máte racionální zdůvodnění, proč by taková situace měla nastat? Ne? Tak kde berete to zatracené přesvědčení, že zrovna v tomto případě vše dopadne jinak než vždycky?

Největší gól je pak prohlášení: „Ty komunistické ploty tady nebyly proto, aby někomu zabránily vniknout ilegálně na území toho komunistického ráje (kdo by to ostatně dělal), ale naopak aby zabránili nevolníkům tento ráj opouštět. Takže snem komunistů rozhodně nebylo zabránit někomu, aby sem přicházel.“ To je samozřejmě pravda; ale zrovna Katoda, který byl už za minulého režimu v produktivním věku, by mohl vědět, když to vím i já, ač jsem byl tehdy ještě velmi malý, že ty ploty tam sice byly proto, aby udržely lidi uvnitř, jenže jejich oficiální zdůvodnění byla ochrana proti imperialistickým záškodníkům ze západu. Takže se nezlobte, Katodo, ale to přirovnání plotů k plotům rozhodně není „demagogie nejhrubšího zrna“, jak tvrdíte, nýbrž naprosto oprávněná obava, neboť ty ploty za minulého režimu se taky stavěly jakože na udržení lidí venku, ale praxe pak byla o něco jiná; netvrdím, že dnes musí být nezbytně stejná, dokonce mi to nepřijde ani moc pravděpodobné, leč nějaké zneužití předpokládám (jako vždy), otázka zní, jaká bude míra. V každém případě není ani omylem „demagogie nejhrubšího zrna“ si klást otázku, jestli když výsledky nějakého opatření byly v minulosti otřesné, dává smysl prosazovat totéž opatření znovu.

Ploty jsou však jen jedním příkladem z mnoha podobných; smyslem tohoto článku není diskuse o oplocování či neoplocování hranic, nýbrž o obecném principu zvyšování moci státu na úkor naší svobody za účelem řešení problémů státem způsobených. To prostě nikdy nefungovalo, nefunguje a fungovat ani nebude, není totiž žádný důvod, proč by mělo; navzdory tomu je Katoda jedním z mnoha lidí, již (po právu) obviňují politiky z toho, že nás ohrožují svými idiotskými nápady a „řešeními“, ale jedním dechem zároveň dodávají, že nejlepší cesta, jak to napravit, jsou další pravomoci státu. Lidi, proberte se! Mluvíte o dalších pravomocích pro týž stát, který ty problémy způsobil! Je to jako řešit problémy s věčně ožralým a příliš hlučným sousedem tím, že mu dáte peníze a budete doufat, že si za ně koupí zvukotěsné stěny, ale určitě ne další chlast.

Vláda nás nutí živit migranty, Šabatová (placená státem) tu vytváří antidiskriminační šílenství, neziskovky jedou na plné obrátky a policie jen otravuje slušné lidi; co s tím? Asi tak ta úplně poslední věc, která napadne rozumného člověka, je posílení pravomocí státu; tedy než vstoupí do hry RPMan, pak jde totiž veškerá logika stranou. Bohužel i mnozí bezesporu inteligentní čtenáři tohoto webu, kteří skvěle vidí a chápou, jak policie operuje s pravomocemi jí svěřenými (navzdory těm neustálým slibům, že je určitě nebude zneužívat), ztrácejí veškerou ostražitost a volají po pevné ruce státu (ano, toho samého státu, který způsobil situaci, kvůli které volají). Když D-FENS napíše: „Jedinou spolehlivou vlastností českého právního prostředí je, že jakmile dostane policajt, strážník nebo úředník nějakou pravomoc, okamžitě ji zneužije a použije naprosto nepřiměřeně vždy a všude, kde bude moci a chtít,“ téměř každý souhlasí; ale jen se někde objeví slovo „imigrant“, jsou hned zapotřebí ploty, kontroly, předkládání dokladů orgánům na požádání najednou není problém a vůbec se z ničeho nic zjevuje ochota vzdát se svobody ve prospěch moci toho, kdo slíbí „řešení“.

Netvrdím, že nemáme být připraveni, ideálně ozbrojeni a ze všech sil bojovat proti omezování svobody slova, státnímu vnucování multikulturalismu, cenzuře a pozitivní diskriminaci; vymezit se proti všem takovým zlům je určitě správné a žádoucí. Nevzdávejme se ale své svobody výměnou za iluzi bezpečí, kterou nám nabízí stát; proč? Jednoduše proto, že to dopadne jako vždycky – každá pravomoc, kterou úředník či policajt dostane, bude nakonec zneužita proti nám; v lepším případě se vyhodí obrovské peníze (stavba těch plotů musí být skvělá zakázka, navíc určitě budou zapotřebí tisíce nových policajtů na ochranu hranic) a nestane se nic, v horším budou za ty peníze fízlováni a buzerováni ti, z jejichž kapes pocházejí.


Související články:


12345 (279x známkováno, průměr: 1,99 z 5)
12 949x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017