Úplně blbá kráva

Featured Image

Babiš není můj šálek kávy. Nejde mi o jeho pletky s komunisty, ty měl i jeden nejmenovaný generál, co se chce stát prezidentem. Vadí mi temná místa z doby, kdy tak prudce zbohatl a jednoznačný finanční kalkul při vstupu do politiky.

Jistě, člověk s bohatou jazykovou výbavou, s kontakty do zahraničí a přiznejme i s vrozeným obchodním duchem měl v devadesátkách o něco lepší startovní čáru než mnozí další z nás. Pokud si někdo představuje sama sebe ve chvíli rozhodování, jestli si tu stovečku miliónků přivlastnit nebo ne, a bude mi tvrdit, že by to neudělal, nevěřím mu. Je to jen holá závist. To už můžeme rovnou zavřít všechny, kdo mají na účtech více jak osmimístné sumy. Nebudu Andyho nazývat kriminálníkem, když ho zatím řádný soud za žádný zločin neodsoudil. Ale prostě můj hlas politická divize jeho konglomerátu nikdy mít nebude. Obecně politici jsou mi jako lidé lhostejní, považuji je až na pár výjimek za duševní mrzáky s pokřivenou morálkou a psychopatickým jednáním. Asi za to může i má vlastní zkušenost s jedním vrcholným politikem, o které jsem tu kdysi psal.

Andy si rozjel svou vlastní kampaň. Čert ví, jestli je za tím prezidentská kandidatura nebo jen, jak trvdí sám Andrejko, kampaň hnutí Ano. Jezdí jako kdysi Zeman i do totálních zapadákovů, hovoří s těmi, co ho chtějí poslouchat, a já mu v tom překážet nebudu. Jsou to jeho peníze, jeho fanoušci, takže pokud s tím neotravuje mě osobně, je mi jeho chování ganz egal a obec aspoň dostane pár korun za zábor prostranství, proč ne. Bohužel se v naší nemocné společnosti vyskytují marodi, kteří své mindráky řeší objížděním Babišových vystoupení, pískají na píšťalky, hulákají pičoviny a ještě jsou na své inkoherentní jednání hrdi. Oukej, mě teda Babiš nestojí za to, abych si vůbec zjistil, že se bude v ten a ten čas vyskytovat poblíž mého bydliště, brát si v práci volno, jít do horka či deště a tam vyřvávat to, co se v českých zemích opakuje už několik let. Prostě je mi volnej a mnozí lidé stále ještě nepochopili, že nejhorší trest pro politika je nezájem a nulová účast na shromáždění. Každý v šoubyznysu totiž ví, že i negativní reklama je reklama. A politika je šoubyznys, i když poněkud bizarní.

Aniž bych o to stál, zhlédl jsem záběry z vystoupení Babiše v Kopřivnici. Jakási hysterická kráva s dítětem na krku jak vyšinutá řvala pořád dokola „Estébáku, zloději,“ a další variace na stejné téma. Nejhorší bylo, že to vše dělala za přítomnosti své asi tak dvouleté ratolesti. Psychické následky, které si dítě ponese, té potrhlé ženštině vůbec nepřišly na mysl. Jsem zvědav, zda zakročí sociálka a případ psychického týrání dítěte bude řešit. Vždyť málem spadlo Andymu do náručí… Když jsem se pak dočetl, že ona matka má jméno a ještě navíc figuruje na místní kandidátce za lidovce, bylo mi z toho smutno. Jen to dokazuje, že politiku nehodlají dělat jedinci s duševní stabilitou.

Když jsem tu dobrou ženu viděl s děckem na krku a s tváří zrůzněnou fanatickou zlostí, vzpomněl jsem si na jeden starý drsný vtip:

Jde baba se zlým kukučem do supermarketu, před sebou pohlavkuje a ořikuje své dvě děti. Starší pán u vchodu se zeptá:

  • To jsou vaše děti, mladá paní? Dvojčata?

  • Hovno, dědku, jedný je šest a tý druhý vosum. A proč se vůbec ptáš?

  • No mě přijde skoro nemožný, že by vás někdo šukal dvakrát…

Přesto přeji paní Horynové hodně zdraví a hlavně dobré trávení. Bude ho potřebovat, protože díky takovýmto „odpůrcům“ to má Babiš jistý.


27.08.2022 Pako


Související články:


12345 (222x známkováno, průměr: 1,78 z 5)
15 979x přečteno
Updatováno: 27.8.2022 — 22:13

Reklama

D-FENS © 2017