Jak skončí Bába

Featured Image

Ve volném pokračování článku o náhodě bizarních rozměrů, která pronásleduje Bábovu rodinu, se pokusím podívat na to, kdy skončí Bába. Ono to zatím působí dojmem, že jeden Bába vládne všem a bude to tak navěky.

Předně je třeba vzít v úvahu, že nic není navěky a pokud se estébák vzteká, že neodstúpí, nikdy, nikdy, ani za čapí prdel, tak vyjadřuje pouze zbožné přání, které se zcela jistě nesplní. Vzpomeňme na dlouhé období bipartismu, které praktikovala ODS a ČSSD. Fungovalo to tak, že jsme měli deklarativní pravici ODS a levici ČSSD, a ty jednaly ve shodě tak, že maximalizovaly zisk. Jeden čas na to měly dokonce smlouvu. Tento model byl velice pevný a taky se zdálo, že ho nic nemůže rozbořit, protože vyhovovoval stakeholderům. O robustnosti tohoto modelu vypovídá i to, že některé jeho následky trvají dodnes a jeho vedlejší produkt je právě Bába. Nakonec ale bipartismus zanikl, rozleptaly ho osobní ambice jednotlivců. Někdy tomu říkáme overbastarding a je to jediné, na co se dá skutečně spolehnout. Jmenovitě tenkrát šlo o zmr. Topolánka, který se rozhodl to dělat bez ČSSD a integrovat ji doBabišovy spolustraníky začne po čase pálit bydlo a začnou mít nejrůznější plány, ve kterých už Andrej nebude figurovat. Čili opět tradiční overbastarding, ten co funguje vždy. Dobrý počáteční bod by mohly být nadcházející eurovolby, které bývají z podstaty věci trochu „out of the box“ a volební výsledky ANOfertu v nich budou trochu slabší. ODS, kterou proto otočil doleva podle doktríny „all catch party“. Byl to vlastně prototyp ANO. Berme to jako inspiraci.

Taky nevidím žádný smysl v tom pořád dokola stavět kampaň proti Bábovi na tom, že je zloděj a estébák. Všichni jeho voliči a nakonec i oponenti ví, že je zloděj a estébák. Všichni to dávno akceptovali. Pro jeho voliče to nic negativního, protože oni sami třeba taky v jejich běžném životě kradou a práskaj. Třeba kradou svému zaměstnavateli naftu a sem tam napráší souseda, a nevnímají to negativně, naopak, chápají to jako ekonomické chování nebo výraz touhy po pořádku. V lepším případě si řeknou, že to nevadí, v horším, že Bureš je štramák.

Nedávno byl publikován zajímavý průzkum. Reflektuje už nejnovější skandál s mladým Andym, co jel na Krym s cyklistou Protopopovem a seznámil se tam s místní dívkou Jelizavetou, co nikdo neví, kde se vlastně vzala. Nevím, nakolik se mu dá věřit, ale čísla v něm obsažená nevypadají nevěrohodně. Podle tohoto průzkumu 60% dotazovaných Babišovi nevěří. 37% dotazovaných mu věří, z toho 12% mu důvěřuje zcela a 20% částečně. Mezi voliči ANO se ale těší 93% důvěře. Podle mě to skoro ani nejde popsat lépe. Je evidentně ztráta času omílat furt dokola Čapí hnízdo, smysl by mělo v těchto negativních kampaních útočit na ty hodnoty, který ten Bábovo fanksindl vnímá jako pozititivní. Kdyby například vyšlo najevo, že kvůli Bábovi nebude možné rozdávat dotace nebo že dal dítěti prošlou koblihu, to by bylo něco.

Proč nikoho nezajímá místo těchto kravin, že v době hodpodářské prosperity nasekaly ANOvlády dluhy, které rozdaly na sociálních dávkách, že hrozivým způsobem bobtná státní správa a že ministerstva a kreativní poslanci zaplevelují právní řád zbytečnými nesrozumitelnými zákony?

Jednou z hlavních výhod Báby na poli politické soutěže nyní je, že nemá alternativu. Všichni, se kterými se spolčil, na to doplatili – semlel do buřtů ČSSD a nyní cpe do lisu komunisty. Na všechny má složku. Nejsem naivní, abych si myslel, že některá z „historických“ stran udělá nějaký přelomový krok, zvolí do svého čela schopného lídra, sestaví geniální program, získá veřejnost na svoji stranu, vyhrají volby a upozadí Bábu. „Historické“ strany jsou v rozkladu a vedou je lůzři a zoufalci jako Hamáček. Z těch už nikdy nic nevzejde. Střednědobě by mohlo dojít k tomu, že bude úspěšná nějaká nová strana, případně že bude úspěšná nějaká z těch stran, které jsou právě ve stádiu vzniku. Ale šance není velká, protože lidi jsou prostě vovce.

Osobně si myslím, že pokud Bábu něco dostane, budou to následující scénáře.

Scénář 1: Bábu sundají Američané

Myslím, že toho dne, kdy jel mladej Bába s cyklistou Protopopovem na Krym na ryby, vypuklo v několika kancelářích peklo. Jednak to bylo u ruské rozvědky FSB, která prověřuje všechny cizince na Krymu, ale také na druhé straně. To muselo být nadělení. Byl to západ a „jeho lidi“, kdo pomocí policie a státního zastupitelství sundali Nečasovu vládu a otevřeli tak cestu Bábovi, a nyní musí mít smíšené pocity, když vidí čím dál zjevnější synergii Báby s proruským Zemanem, Bábovy verbálně odmítavé postoje k řízené migraci nebo teď naposledy líbánky s Orbánem. Dříve nebo později pocítí Západ potřebu na našem území znovu rozdat karty s použitím důraznějších metod, než je současná podpora „občanské společnosti“. Otázka je, zda mají skutečně zájem na tom, aby Bába skončil, protože mi to někdy připadá, že hlavní zájem Západu je udržet elity země rozdělené a tenhle úkol duo Bába-Zeman i přes nějaké dílčí problémy skvěle plní, takže never change the winning team.

Jak to přesně provedou? Možná se budou inspirovat v Dallasu, možná rozpoutají nějaký skandál na úrovni EU. Pak je tu moje oblíbená varianta, totiž že využijí jedné Bábovy vlastnosti, kterou mi nezávisle na sobě potvrdilo několik lidí. Totiž že je extrémně snadno přesvědčitelný určitým typem lidí. Pošlou sem někoho jako Rasputin a ten se postará o to, aby Bába „vykolejil“ sám od sebe.

Scénář 2: Bábu sundá jeho vlastní strana

Vzato čistě z pohledu marketingového cyklu už Bába začal končit. Voličská podpora hnutí ANO se zastavila někde na 30% a je setrvalá bez ohledu na to, co se kolem děje. Pokud ANOFert nebude svůj produkt inovovat, čeká ho stagnace nebo sešup. Jakékoli inovace jsou však v případě ANOFertu vyloučeny, protože jeden Bureš vládne všem skrz ty jeho esemesky. Jsou to právě inovace, co ANOFertu chybí. Například mu chybí „jeho“ telka, ze které by mohl pouštět svým lidu nějaké veselé obrázky z budování agrosocialismu. Naplno se to projevilo nedávno v kauze mladýho Andyho. To i ten Zeman má aspoň TV Barrandov. První supi už vzlétají, viz nedávný projev piráta Michálka. Digitální svazák ještě nedávno lezl ANOministerstvu financí do zadku, dnes vyhrožuje Bábovi volební porážkou.

Babišovy spolustraníky začne po čase pálit bydlo a začnou mít nejrůznější plány, ve kterých už Andrej nebude figurovat. Čili opět tradiční overbastarding, ten, co funguje vždy. Dobrý počáteční bod by mohly být nadcházející eurovolby, které bývají z podstaty věci trochu „out of the box“ a volební výsledky ANOfertu v nich budou trochu slabší.

Každopádně jedna otázka zůstává nezodpovězená. Říkám, že v lidu českém je zastoupeno asi třetina bezpáteřních pasivně agresivních kurev a parchantů typu Josefa Švejka. Těch, co o nich Heydrich říkal, že se nahoře hrbí a dole šlapou. Veřejnost dlouhodobě tuto problematiku špatně chápe. Například si myslí, že za kolektivizací, politickými procesy nebo honem na šmelináře v padesátých letech stáli komunisté. To byla ale jen náhoda, že to byli komunisté, stejně tak to mohli být lidovci, kdyby byli vyhráli volby. Lid to chtěl. Ve skutečnosti se pod vlajkou KSČ materializovaly geneticky dané choutky třetiny českého národa, a že se jednalo o komunisty, to byl jen následek a ne příčina. Komunisté tehdy „kanalizovali“ inherentní zkurvenost části populace do určitých společenských procesů. Bohužel, i když je třetina společnosti pro dobrou věc ztracená, dále disponuje volebním právem, motivací a disciplínou. Nyní kanalizuje potřeby třetiny ztracené defektní populace Bába a je až zarážející, jaká je někdy míra podobnosti mezi obojím. Bába je kanalizuje způsobem, který není zatím vysloveně nebezpečný. Tvoří úřednický agrosocialismus, ano, ale zatím nikomu nehrozí, že by ho na ulici jen tak pověsili. A otázka je, kdo bude potřeby těchto zkurvysynů a zkurvydcer kanalizovat potom.

 


02.12.2018 D-FENS


Související články:


12345 (285x známkováno, průměr: 1,79 z 5)
27 044x přečteno
Updatováno: 2.12.2018 — 21:25

Reklama

D-FENS © 2017