Ministr dopravy z vás dělá pitomce

Featured Image

Vážení řidiči, sděluji vám tímto, že ministr dopravy za hnutí ANO zmr. Ťok z vás dělá pitomce. Asi vás to nepřekvapí.

Ministr již mnoho týdnů vede nápaditou kampaň, při které se ohání masivním nedodržováním rychlostních limitů v rychlostních omezeních na rekonstruované dálnici D1. Tato kampaň sleduje v zásadě dvojí cíl. Primárně má odvracet pozornost od jiných akcí pana ministra. Například tendru na provozování mýtného systému, který anoministr jede proti zdi, aby to navedl do „stavu nouze“, ve kterém bude výběr „správného“ uchazeče mnohem snazší. Sekundárně se jedná o akci s trojským koněm, kdy se pod záminkou tzv. neudržitelné situace v lokálním měřítku někde na D1 provedou změny v legislativě, které umožní nenažraným obcím a Policii ČR ještě více radarovat a kamerovat v celostátním měřítku, o což tyto instituce velmi zásadně stojí.

Tak jsem jel dnes po D1 a to přesně tím kritickým úsekem, kam se občas vypravují devótní novináři  pořizovat reportáže, jak se zase ta pravidla nedodržují. Začíná to ve směru na Brno asi 5 km před sjezdem na Jihlavu, kde je rychlost postupně snížena na 80 km/h. Na začátku tohoto úseku je postaven ten geniální radar, co se s nimi pořád vysírá Ťokova dceřinná organizace ŘSD, na kterou si pan ministr jistě dobře vzpomíná z dob, kdy provozoval spolupachatelství za Skansku.

Dálnice je v celém tomto úseku po rekonstrukci. Neexistuje žádný viditelný důvod, proč by se tam mělo jezdit 80 km/h, protože jak řečeno, povrch je po rekonstrukci, nic tam nechybí, nepřebývá, neprobíhají tam žádné práce a nepohybují se tam žádní pracovníci žádných firem, které by rychle jedoucí auta ohrožovala. Je to moderní a opravený kus dálnice přesně takový, jako uvidíte kdekoli jinde, a dá se po něm jet bezpečně tak rychle, jak byste kdekoli jinde jeli. V porovnání s tím je jízda rychlostí 130 km/h na nerekonstruovaných úsecích hned o kus dál daleko větší adrenalin.

Celé je to uměle vytvořené bezdůvodné omezení, které existuje jen proto, aby bylo na čem ukazovat, jak jsou ti řidiči zvlčilí a policajti aby se kde měli ukájet se „stíhacíma“ superbama na piráty, co z nich média pořád uchcávají, jak jsou skvělé. Je to úplně stejný postup, který v malém tak rády praktikují obce. Nejdřív někde vymyslí naprosto zbytečné rychlostní omezení například na 30 km/h, aby tam následně postavili měšťáky s radarem a rejžovali prachy do obecního rozpočtu. Můžu z hlavy vysypat celý seznam takových zlodějských zmrdihnízd, hned nahoře figurují Měšice kousek nad Prahou, kde obecní zastupitelstvo včetně jednoho zvostudypytele za Svobodný posílalo ty knechty měřit dokonce v noci. Zmíněný zastupitel Zavadil popsal tento proces takto:

„Obecní policie v obci se odlišuje jedním výrazným prvkem (…) ona si na sebe 100% vydělá. Kdyby si nevydělala, v zastupitelstvu vládne jednomyslný názor – zrušit (…). Obecní policie (…) musí konat tak, aby si vydělala. Asi tři čtvrtě vybraných pokut spočívá v pokutování řidičů…“.

Tak proč to nedělat ve velkým. V největším. Na dálnici.

Ksindl.

Zřejmě se tu počítá s tím, že tam typický volič ANO nikdy nepojede, protože je to chrapoun, sedí doma na prdeli, čumí Krimi zprávy policejního donašeče Patrika Kaizra, žere pochoutky ze sójových prasat made in blevajz korporejšn agenta Bureše (taková modernizovaná obdoba svatého příjímání, na konci kterého následuje odchod do ráje v důsledku rakoviny trávicího traktu… ano bude líp) a nedojde mu, která vlastně bije. Velká chyba.

Je samozřejmé, že 80 km/h tam nikdo osobním autem nejede, protože je to naprosto proti zdravému rozumu. Teď na konci toho, co jsem chtěl říct, taková menší skoro filozofická úvaha, kdo to tady vlastně dělá z práva salát. Nedávno jsem v novinách zaznamenal slova soudce Ivo Zelenky, ano, je to ten samý Zelenka, co se podepsal pod účelový on-demand rozsudek v kauze Lacina, že respekt k právu je v současné době na bodu nula. Má pravdu, alespoň v mém případě, protože skutečně nepociťuji ani minimální respekt k účelovému pseudoprávu, které denně dále kurví k obrazu svému lidé jako Huml, Lerch, Ťok nebo sám Zelenka.

Je to jistě pozoruhodná věta od představitele justice, který se nechal namontovat hned do několika kauz, ve kterých pak padly exemplární tresty na základě tak chabě vyargumentovaných rozsudků, že by to snad i právník z Plzně nebo prase dokázali lépe. Ještě pozoruhodnější je, že to představitel justice říká nyní, po deseti letech dopravně-fašistického tažení jeho fízlovských přátel českou legislativou. Je to sice výmluvné a mnohé to potvrzuje, ale tímhle jsem se zabývat nechtěl. Chtěl jsem se zabývat tím, co je příčinou toho, že pan komunistický soudce musí konstatovat takovou míru neúcty k právu na straně řidičů. Příčinou je tohle: Vzniká čím dál větší rozpor mezi (čím dál extrémnějším) státním právem a (čím dál extrémnějšími) metodami jeho vymahání na straně jedné a common sense a morálkou na straně druhé. To se projevuje vytvářením takových pastí na slušné občany, kteří se v nich následně proviní tím, že se chovají naprosto bezpečně a rozumně, nicméně protizákonně. Může se vám taky stát a na D1 se vám stane, že budete vtažen do této hry a pravděpodobně až na místě pochopíte, že je to naprosto no-win.


10.09.2015 D-FENS
 


Související články:


12345 (3x známkováno, průměr: 1,33 z 5)
1 580x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017