Je to tady. 30 km/h v obci!!!

Featured Image

Dalo se to čekat, ale ne snad tak rychle. Ovšem omezovači  a pseudoekologové jsou po vítězném únoru u německého soudu evidentně při chuti.

V zimě tohoto roku soud v Německu přijal bezprecedentní rozhodnutí. Umožnil městům regulovat vjezd vozidel s naftovými motory, a to (což bylo skutečně bezprecedentní) se zpětnou platností. Doposud vždy platilo, že rozhodnutí správního soudu se nevztahuje na něco již „existujícího“, legálně povoleného. Vždy se stávalo účinné od daného okamžiku směrem do budoucnosti. To ale nyní vzalo za své.

Nutno přiznat, že v jedné věci měli zelení fanatici pravdu, emisní zatížení v Říši je skutečně horší a horší. To je ale polovina pravdy, druhá polovina je ta, že zásadní podíl na tom mají právě oni, díky svým „zklidňujícím“ opatřením, podobě retardérů, zužování vozovky, červené vlny, preference cyklistů atd. Tempo v říšských městech se zpomalilo tak, že už tam snad ani třicítka není potřeba. A že pomalu jedoucí vozidla mají vyšší spotřebu, je všeobecně známé.

Majitelé vozů s benzínovými motory se sice potutelně usmívali, ale jen ti hloupější. Ostatním bylo jasné, že tohle rozhodně neskončí jen u dieselů. Asi 14 dní po rozhodnutí se objevily první zprávy, že i ten nejnovější benzíňák má problémy s pevnými částicemi, a tak jsem předpokládal, že se ekologičtí paraziti zaměří právě na to. Leč člověk je tvor omylný.

Auto.cz: Začneme v obcích jezdit 30 km/h? Šílený návrh se týká i českých silnic

K úplnému zákazu osobních automobilů a k absolutní přednosti kol (na silnici, na chodnících, ve vodě, ve vzduchu i v podzemí) je třeba se dopracovat postupně, dát stádu čas, neutahovat šroub moc rychle, a když, tak pod nějakou „ušlechtilou“ záminkou. V tomto případě má jít o chodce.

Proč chodců umírá neustále víc a více?

Důvodů je několik. Státní orgány si nejsou schopny poradit se skutečnými piráty silnic. Případ Rusa, který v těžké opilosti na Nový Rok zabil v Praze cizinku, je toho příkladem. Ano, kdyby špatně parkoval, nedej Bože na invalidech nebo na místě vyhrazené matkám s dětmi, asi by z toho měl větší polízanice, ale … lidí je na světě jak sraček a soudci jsou také jen lidé.

Řada přechodů je skutečně „o hubu“, což by také měli řešit příslušné orgány.

No a stále je mnoho chodců, kteří si o přejetí koledují. Jako řidič jezdící často v noci to vím až příliš dobře. Snad by bylo nejlepší, aby byly auto zakázány úplně, a logicky by chodců zemřelo ještě méně. Ostatní argumenty, jako je menší exhalační zátěž a menší hluk jsou natolik scestné, že se k nim snad nemá cenu ani vyjadřovat.

Kdyby se tento výplod už skutečně mimořádně chorých mozků ujal, co by následovalo? Především, ve většině měst by se provoz (a tím i život) téměř zastavil. Nejen nenáviděná auta, ale i zásobování, MHD, odvoz odpadu a především záchranáři by se téměř nikam nedostali. Exhalační zátěž by se zvýšila tak dvoj až troj násobně. Tím pádem by se i zvýšil počet lidí, kteří by zemřeli na následky znečistění ovzduší, což byl mimochodem i jeden z hlavních argumentů pro omezení naftových vozů. Nebylo by to sice hned, ale bylo by to. Takže konečný výsledek by byl nulový, a to ještě v tom lepším případě.

Současná situace skutečně začíná připomínat kabaret. Bylo by to pro zasmání, kdybychom věděli, že to někdy skončí. Naše životy více a vice ovlivňují lidé, kteří nemají o skutečném stavu věcí ani páru. Už i ti komunisté, až že jsem je doopravdy neměl rád, na tom byli se soudností lépe než současné vládnoucí garnitura.

I když, vládu jsme si zvolili, ale Evropskou komisi, různé aktivisty nebo OECD nikoliv. De fakt  nám tedy vládne přes různé páky pobídky někdo, kdo nikdy nikým zvolen nebyl, nemá zpětnou vazbu, nemá zodpovědnost, ale má obrovské pravomoci a tak ovlivňuje  vše kolem nás.

Necháme li to tak, naše už tak omezené svobody skončí.

 


14.04.2018 TomTom


Související články:


12345 (264x známkováno, průměr: 1,50 z 5)
20 664x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017