Dominikův ideozločin

Featured Image

Dominik Hrachovina je hokejový brankář. O hokejistech je obecně známo, že nejsou až na pár výjimek žádní myslitelé. Ale když se někdo naučí finsky, asi nemůže mít v hlavě jen nasráno.

To jméno jsem nikdy neregistroval. Teprve hokejoví komentátoři mi připomněli, že před časem jako brankářská trojka zaskakoval na komentátorském stanovišti při jakémsi mezistátním zápase. Tento fakt jsem si pamatoval, jeho jméno ani náhodou. Až teď, kdy se Dominik Hrachovina rouhal. V době, kdy máme všichni zvracet strachy při vyslovení slova Covid, si tenhle ideozločinec dovolil říct toto, cituji:

Tohle divadlo vymyšlené médii, vámi, se tu řeší každý den. My o tom víme, ale tady je situace normální, lidé se chovají normálně. Zaplať pánbůh, že nejsme v České republice a nemusíme řešit takové věci, co se dějí tam.“

To, že ještě navrch poslal novináře do piče, je už vlastně jen taková humorná třešnička. Mladej kluk, co si nedělá zbytečné starosti a říká napřímo to, co si myslí. Co asi Dominik chtěl říci? Že ve Finsku nemají Flégry, ČT24 a podobná individua šířící zcela prokazatelně poplašné zprávy v podobě mrazáků na mrtvoly. Dominikův hřích tedy spočívá v tom, že českému plebsu oznámil, jak se k celé slavné pandemii postavili obyčejní Finové: Prostě se chovají jako při každé jiné chřipkové epidemii a neserou v síni jako mnozí naši spoluobčané. Ale hodit takový vidle šiřitelům kovidového teroru do jejich polívčičky už bylo přes čáru. Nechtěl bych být v kůži Filipa Pešána, který byl hned vzápětí donucen se omlouvat. Co si o celé záležitosti myslí trenér reprezentace se ukázalo hned druhý den: Dominik Hrachovina byl nasazen do zápasu a vychytal nulu. Lépe vztyčený prostředníček všem kovidozmrdům jsem za poslední půlrok nezažil.

Dominik Hrachovina pravděpodobně nemá vystudovanou lékařskou fakultu. No, ke své hanbě musím přiznat, že ani já ne. Ale, jak říkával jeden premiér – kdo z vás to má, přátelé? Ani vystudovaní doktoři se nemohou shodnout. Doktor Kubek je například pro bezpodmínečnou izolaci celého národa prostě jenom proto, že jemu i v této situaci prachy potečou. Co obyčejný plebs bude za půl roku žrát, je mu ganz egal. Argumenty pana doktora Žaloudíka či doktorky Pekové jsou upozaděny, zesměšňovány a asi brzo dojde i na nějaké ty žaloby, protože názory takových individuí kazí farmalobby kšefty. A teď se stane, že medicínsky nevzdělaný hoch popíše, co se děje v jiné zemi a co si o takové komedii myslí on sám. Ideostrážci okamžitě naverbují několik užitečných idiotů, kteří tohoto smělce veřejně odsoudí a označí ho za veřejného nepřítele číslo jedna. Že se mezi takové ochotníky zařadí i Tomáš Rolinek, mne velmi zklamalo. Aspoň hokejky by měly držet při sobě.

Portfolio ideozločinů se začíná nenápadně, ale velmi znatelně rozšiřovat. K soudu začínají být popotahováni lidé, které někdo obvinil z šíření nepovolených myšlenek jakéhokoli druhu, a pokud se stane někdo nepohodlným, vytáhnou na něj ideofízlové třeba #MeeToo. Ono to vypadá nesmyslně až směšně, ale představte si po letech zprávu deklamovanou třeba Vladimírem Železným: „…tento názor sdílel mimo jiné i Franta Vomáčka, pravomocně odsouzený za sexuální delikty (osahávání bobra před pětadvaceti lety)…“ Tímto psychologickým trikem pak ideopolicie zvětšuje portfolio kriminálních názorů velmi pohodlně a zároveň nebezpečně rychle.

Dominik Hrachovina je mládenec, co se už hezkých pár let potuluje po světě, kouká kolem sebe a dělá si svůj názor. Nezáleží na tom, zda špatný nebo dobrý, ale nepapouškuje mluvící hlavy hlásající moudra z televizních obrazovek. Je to prostě názor, ke kterému dospěl.

A ten kluk má koule takový názor i vyslovit. Má můj respekt.

Narozdíl od vypatlaných kopaček, které odhodí národní barvy a v hnusných žlutých dresech od sponzora propagují násilnou rasistickou ideologii.

 


15.11.2020 Pako


Související články:


12345 (251x hodnoceno, průměr: 1,26 z 5)
9 809x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017