Bolševik má recht

Featured Image

Tenhle článek bude asi hlavně pro Budějovičáky. V pondělí pozdě večer jsem si udělal čas na to, abych si v klidu a pořádně přečetl článek o Marušce od zastupitele Tekela a následně diskusi k němu.

Tekelův článek jsem četl jednou, když jsem ho schvaloval k publikaci. Soustředil jsem se tehdy hlavně na to, aby v něm nebyly ptákoviny, překlepy a nesmysly. Přitom jsem mu článek o něco zkrátil, což byla asi chyba. Tak jsem si ho přečetl znova a soustředil se na obsah.

Ten chlap má pravdu.

Podívejme se, kdo rozhodoval o dopravě v Budějovicích v posledních letech v roli náměstka pro dopravu. To je nejvyšší výkonná funkce obsazovaná podle politického klíče, pověstná hlava ryby. Thoma. No comment. Popelová. Ta byla úplně neschopná, arogantní a sama neměla dokonce ani řidičák. Povoláním je zahradnice. Zapomněl jsem na někoho? Ano, na toho hospodskýho z Dobré Vody, vypadlo mi jméno. Poslední volební období ANO a Konečný, vysokoškolský pedagog a exkomunista. K pasivitě a amatérství se navíc přidaly účelové nesmyslné zákazy, jako byla značka „Zákaz vjezdu“ u Černé věže nebo past na řidiče u Mercury, aby měla Městská policie kde vybírat pokuty.

Kterej bude asi další. Nějaký digitální svazák od Pirátů třeba, to jsme ještě nezkusili.

Výdobytkem posledního volebního období jsou semafory každých dvě stě metrů a samozřejmě zlodějská „parkovací reforma“, tedy zvýšení parkovného, rezidentní parkování a modré zóny se vším, co k tomu patří, tedy magistrátní fízlovací auta s kamerama, magistrátní retardéry na každém rohu a dopravní Kocourkov na Pražském předměstí. Víte, že se to má rozšiřovat na celé širší centrum až po Havlíčkovu kolonii? A souhlasíte s tím?

Nebo dopravní komise. Kdo tam zastupuje naše zájmy? Třeba takový odborář z dopravního podniku Lataj, původním povoláním řidič autobusu. Ne ne, tohle nechcete.

Jsou to všechno buď amatéři nebo ignoranti, nebo obojí.

Také se můžeme podívat, co se v Budějovicích vybudovalo za dopravní stavby. Nejvýznamnější bude pravděpodobně bezúčelná zanádražní komunikace. Jeden známý ji trefně popsal jako šikovnou zkratku, jak se dostat od jedné zácpy k druhé. Dál spojka Vltava – Máj, která byla v plánu už asi 15 let a která už tam měla dávno být. S nejkritičtějšími úzkými místy, jako je třeba křižovatka na Dlouhé louce nebo viadukt na Rudolfovské, se neudělalo nic. Možná je to za této konstelace tak lepší.

Nejen že se se dopravní síť v Budějovicích nerozvíjí tak, aby odpovídala potřebám občanů. Ona nenápadně degraduje v důsledku diletantských „zlepšení“, různých politicky motivovaných opatření ke zklidňování dopravy a k preferenci MHD. Magistrát celou tu dobu má jedinou opravdu vysledovatelnou strategii, a to je rozpouštění dopravy do obytných čtvrtí. Prostě se spoléhá, že to lidi nějak objedou.

Také vznikla řada koncepčních dokumentů, jako třeba cyklogenerel, což je debilní zlomyslný blábol mající mocensky a finančně zajistit lokální cyklolobby na dvacet let dopředu.

Tohle je daň za dlouhodobé diletantské vedení. Daň za Marušky různých jmen a politické příslušnosti.

Ještě jedna věc mě zaujala. Dopravu v Budějovících jsem v minulých měsících komentoval opakovaně. Když jsem něco takového v minulosti napsal, většinou na to někdo reagoval. Velmi často občané, ale občas také nějaký lokální politik, úředník nebo aktivista s potřebou korigovat některá moje vyjádření. Například jeden bývalý zastupitel za ODS v tom přímo vynikal a vždy mi velmi důsledně mailem a později telefonicky vyčinil. To jsme mívali pár stovek zobrazení z Budějovic denně.

Teď máme tisíc zobrazení denně jen z Budějovic a všem je to úplně jedno. Všichni si tu na něco zvykli. Lidi si zvykli si, že jim politici něco slibují, ale nebudou to realizovat. Pamatujete, jak před čtyřmi lety ANO slibovalo 1000 parkovacích míst v centru? Kde jsou ta parkovací místa? Také je nemůžete najít?

Lidé si zvykli, že jedou z jednoho konce města na druhý hodinu a zvykli si na knížecí rady z magistrátu, že pokud se jim doprava autem po městě zdá pomalá, tak mají jet na kole nebo zvolit nějaký jiný raritní druh dopravy, třeba se vystřelit katapultem. Zvykli si, že jim před barák jednoho dne namalovali modrý čáry a že musí ode dneška platit poplatek za něco, co včera mohli dělat zadarmo. Zvykli si, že jim staví do cesty další a další semafory a zpomalovací prahy. Zvykli si, že jim salámovou metodou berou jejich vlastní silnice a zvykli si, že musí jet křižovatkou napětkrát, zatímco vedle nich je prázdný buspruh. Politici si zvykli lidem něco naslibovat a nejpozději 10. října si zvykli to zase pustit z hlavy, protože už na ně nikdo nemá páku.

Jedinej, kdo reagoval a přišel se svým názorem, je zastupitel Tekel, který s tím nemá vůbec nic společnýho a teoreticky by mu to mohlo být ukradený, protože sedí v kulturní komisi.

Takže to by byl jeden, kterýmu to ještě není jedno.

Jestli se ohlásí nějakej další, tak se o něm taky dozvíte.

Jak jsem naznal v diskusi, někteří čtenáři článek interpretovali tak, že se Tekel pokouší oklikou sdělit, aby volili jeho, protože navrhuje, aby lidé volili kandidáty s určitou životní zkušeností a následně sám uvádí, že ji sám má. Nemyslím, že to byl skutečně jeho záměr, protože stejnou specifikaci splňuje v Budějovicích dalších asi deset tisíc jiných lidí a zhruba sto kandidátů napříč volebními lístky.

Ale ať už to chtěl nebo ne, já to vyslovím, protože je to perfektně logické. Budějčáci, jděte k volbám a křížkujte Tekela, protože mu očividně ještě není jedno, kolik procent ze svého života prostojíte v koloně nebo kolikrát budete měnit tlumiče, které jste si zničili na retardérech na Palačáku.

44 křížků vám pak ještě zbyde. Pokud identifikujete někoho dalšího, komu není tohle „vaření žáby“ jedno, křížkujte ho taky. Já žádného dalšího neidentifikoval, každý den vnímám jen fotky hlav dotačního zloděje nebo  rozesmátého gynekologa. Ale třeba o někom víte vy.

Můžeme to tady v Budějovicích dělat až do až do celkového počtu 45 hlasů, a to nejlépe ve stranách, které se křížkováním ovlivnit dají. Čím těsněji nad volebním kvórem se kandidátova strana bude nacházet, tím delší páku máme v ruce.

Pozitiva: Kromě těch zjevných, pomůžete mi také s mojí polní studií, nakolik dovedeme z prostředí tohoto webu křížkováním posunout kandidáta dopředu. Tekel je na desátém místě kandidátky slabé strany, která při přípravě komunálních voleb navršila mnoho chyb a přímo si tak řekla o křížkovací lekci. Nějakých 200 hlasů bude stačit. Pokud to bude fungovat, můžeme si příští volby udělat takovou malou budějovickou dopravní TEA Party. Najdeme si pár dalších použitelných kandidátů v příhodných politických subjektech, kteří budou myšlenkově nedaleko a posuneme je v neprospěch těch, co nemáme rádi, protože budeme vědět, že to jde. A v dalších městech.

Negativa: Nejsou. Komouši sice dostanou 200 vašich hlasů, což je ale v globálu málo a nijak jim to jako straně nepomůže.

Díky.

 


03.10.2018 D-FENS


Související články:


12345 (135x známkováno, průměr: 1,42 z 5)
21 368x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017