Řeporyje papers!

Featured Image

Do čela tažení proti zákeřné variantě omikron, která své vražedné choutky maskuje za lehčí příznaky a kdysi se jí říkalo rýma, se postavila opravdová esa. Flegr a Novotný. Být virus, tak to rovnou sbalím a zmutuji v žábí lejno.

Flegr se na Twitteru pochlubil, že disponuje „důležitou analýzou situace kolem omikronu“ a pomocí téhož média se dožaduje kontaktů na „někoho z vlády“, hejtmany a důležité úředníky, aby je tím mohl spamovat.

Já si myslím, že pokud by dotyční byli zvědaví na nějakou analýzu od evolučního jánevímčeho Flegra, tak by ho o ní prostě požádali, ale to je jen můj názor. V evolučním omylu se nahromadila frustrace, že nová vláda z něj neudělala náměstka přes mrazáky a navíc že nepožádala sněmovnu o nouzový stav, což je inistitut, který v pražských bojovnících s covidem pravidelně vyvolává pocity blízké orgasmu.

Dejme fantazii plný plyn a představme si, že ta „důležitá analýza“ není nějaký canc, co napsal Flegr, zatímco Micík v bedýnce s kočkolitem vedl oponentní řízení. Představme si, že je to důvěryhodný dokument, který zpracovala nějaká vědecká autorita lege artis postupy, pokud v souvislosti s plandemií něco takového ještě může nastat. Tato instituce rozhodla tyto výzkumy nepublikovat nějakým k tomu určeným kanálem, ale donesla je Flegrovi a řekla mu, aby to nikomu neukazoval. Asi uznáte, že už teď jsme zašli dost hluboko vnitrozemí Říše fantazie, ale tenhle trip bude ještě pokračovat.

Pro pochopení naléhavosti situace je třeba vědět, že děd Vševěd je toliko Flegrův zaostalý sourozenec. Flegr ví všechno, něco z toho dokonce dvakrát. Odborník a vynikající prognostik Flegr nemá přece zapotřebí lovit kontakty na vládní úředníky někde na Twitteru, ti ho přece loví sami. Je to člen MeSES, všeobecně uznávaného multioborového tělesa. Je vynikající odborník na pandemie všeho druhu, který je průběžně citován v médiích. Je to naše hlavní eso v boji se smrtící infekcí, společně s Janem Kulveitem, protože právě odborníci jako oni nám umožnili být best in covid worldwide. Celý svět se k nám chodí učit (jak se to nemá dělat).

Pokud Flegr napíše na Twitter, že má „důležitou analýzu“, politická jednání se přerušují a odsouvají na neurčito, sekretariáty se vyprazdňují, koks se sype zpátky do sáčku a černé limuzíny se dávají do pohybu. Tohle je horké strategické zboží, na které ti nejvyvolenější z vyvolených stojí frontu. Srovnatelný význam by mohly mít jen plány na vojenské obsazení Ukrajiny nebo privátní fotky Olgy Richterové. Nechápu, jak vůbec může nastat situace, že Flegrovy důležité analýzy nikdo nechce a on jim musí dělat kampaň na Twitteru.

Úlet. Ale ještě to pokračuje. Tohle prostě nejde vymyslet, to musí nastat.

Z nějakých nepochopitelných důvodů chybí o Flegrovu důležitou analýzu zájem. Analýza obsahuje zásadní fakta, která leží ladem a Micík si na ní olizuje kožich. Ale není vše ztraceno, ze studnice vědění Jaroslava Flegra se dosud mohou stakeholdeři napít, když budou dost pohotoví a budou číst maily. Je tady říše, která je silou brilantní diplomacie schopna vydláždit těmto důležitým poznatkům cestu k decision makerům a zastavit globální pandemickou katastrofu. Ne, není to Rusko. Nejsou to Spojené státy. Jsou to Řeporyje. Územím malé, ale vlivem velmoc, novodobý Vatikán.

Kdo jiný se může zhostit tohoto poslání, než řeporyjský car Pavel Novotný? Podle idnes se rozhodl aktivovat své diplomatické kanály, když Flegrovi odpověděl:

„Cokoli mi pošlete na starosta@prahareporyje.cz, umím poslat dál. Já vás ctím, takže mi nemusíte nic vysvětlovat. Prostě předám. Ono, když to přijde od Řeporyjí, nikdo si nedovolí to jen tak přejít a bude to mít tu pozornost. Řeporyje do spamu nikomu nepadají.“

Pavel Novotný je nejen vládce této dlouhoprsté říše, ale také ovládá elektronickou komunikaci. Maily se už netisknou a nepřeposílají v obálce z řeporyjské pošty, prostě to předá dál. Pro takové hrozně tajné zprávy, které nesmí veřejnost vidět, představuje elektronická pošta ten nejlepší komunikační kanál. Kdyby přesto něco selhalo, navrhuji předání přes mrtvou schránku v Bohnicích, kde jistě přebývají další osoby mající potřebu zachránit lidstvo před katastrofou a jejich analýzy také nikdo nechce.

Říká se, že když to naposled přišlo od Řeporyjí, tak se Joe Biden podělal do kalhot. Někteří tvrdí, že by se do nich podělal i bez toho.

Když jsem to četl, čekal jsem zrovna v autě na dceru vracející se z baletu. Smál jsem se na nahlas a mlátil u toho hlavou a rukama do volantu. Auto se kymácelo a lidé se rozhlíželi, zda v něm někdo nesouloží. Už jsem se dlouho tak nenasmál a nezkazilo mi radost ani to, že tweet začíná slovy „končí legrace“.

Takhle se dělá pandémie, přátelé.

 


20.12.2021 D-FENS


Související články:


12345 (575x známkováno, průměr: 1,12 z 5)
27 336x přečteno
Updatováno: 20.12.2021 — 22:47
D-FENS © 2017