Na co se připravit v roce 2022 aneb Jak to vidí bezpečnostní specialista.

Featured Image

Bezpečnostní specialista je člověk, který vám opakovaně říká: To neděláš dobře s těma sirkama Jaromíre. A navrhuje opatření, aby případná nehoda měla co nejmenší vliv na vaši funkci rostlináře. Bohužel ho většinou nikdo moc neposlouchá.

Pokud jste měli v roce 2001 na budově rysku „sem dosahovala povodeň v roce 1890“ a metr pod cedulí je zamřížované okénko do serverovny ve sklepě, tak stejně nemáte šanci dosáhnout přesunutí na bezpečnější místo. Někdy ale stačí zakoupit rudlík a instalovat ceduli: V případě blížíci se povodně přesunout servery a vybavení do prvního patra. Rok si lidi klepou na čelo, že přece teď máme hentů Vltavskou kaskádu, a v roce 2002 jim můžete říct: Já jsem vám to říkal. A jak se praví v úvodní znělce cyklu Letecké katastrofy: „Nehody se nestávají jen tak, jsou řetězem kritických událostí.“ A zrovna takové články řetězu se nám začínají kupit na celkem slušnou hromadu.

Bez ruského plynu a ropy

Rusko podle všeho se chystá „osvobození“ Ukrajiny. Vsadil jsem se o flašku whisky (i když vodka by byla stylovější), že to bude do dubna. Vladimír Vladimirovič dostal od Bidena zelenou a následkem budou prý strašlivé sankce. Naši eurohujerští hýkalové se nepochybně přidají, takže nám Rusko zavře kohoutky s ropou a plynem. Nakonec nic jsme si od něj stejně neobjednali. I přes tvrzení různých eurohujerů je plyn v ČR téměř 100% vytěžený v Rusku. I ten který k nám přiteče z Německa a Norska. Je to i z důvodu rozdílného chemického složení norského plynu, kde by musely být upraveny hořáky a spotřebiče. A ten americký zkapalněný LNG nám zatím vyfoukli Číňani, kontrakty na mnoho let jsou již patrně podepsány. Vzhledem k idiotskému rušení jaderných a uhelných elektráren v EU, nám pak velmi brzo přestane jít elektrika. Výpadek dodávek ropy by asi nahradit šel, ale bude to drahé. Takže rozhodně není od věci připravit se na situaci, kdy vám nepůjde třeba týden elektřina a plyn. Ideálně když bude venku -25°C. Nebo půjde jen pár hodin denně. Samozřejmě můžete se dívat na televizi a internet při svíčkách… oh wait! O tom, že by česká elektřina šla přednostně k Helmutům asi nikdo nepochybuje.

Bez čínského zboží a dílů

Za dveřmi máme olympiádu v Číně a je čas to využít k pošťuchování čínských soudruhů. Naši hýkalové jsou samozřejmě v první linii. Ještěr tam asi taky nepojede ze zdravotních důvodů, ale možná překvapí. A co by nám za to asi tak mohli soudruzi provést? Takové malé embargo na vývoz čínského zboží do bojkotujících států? Navíc Čína chce být zelenější a už teď pociťujeme následky omezení nadvýroby. A možná velmi brzy zjistíme, že už neumíme vyrobit bez čínských dílů ani budík. Nemluvě o náhradních dílech do strojů a aut. A že to budeme dělat dřevěný? Čína a USA nám skoupily i to dřevo. Pro minimalizaci dopadů je dobré vyměnit dosluhující spotřebiče a neodkládat nákupy věcí, které by pak mohly chybět. Případně obstarat kritické náhradní díly do zásoby.

Dál tu máme internetovou bezpečnost. Donald Trump zakazoval používání čínských zařízení při výstavbě 5G sítí asi hlavně z důvodu podpory US firem. Ale nějaký strategický smysl to mělo. Drtivá většina síťových prvků, počítačů, tiskáren a mobilů je z Číny. A jsme si opravdu jisti, že je soudruzi neumí na dálku zneškodnit? I primitivní upgrade firmwaru na podvratnou verzi udělá z vašeho zařízení bezcenný kus šrotu. A nepochybujme, že jsou i mnohem sofistikovanější metody. Rusko například umí odpojit svůj internet od vnějšího světa. Že by se podobnými strategickými hrozbami zabývala současná EU je spíše sci-fi. Prioritu má tečkovací byznys a shánění afgánských tlumočníků. Rada je změnit přednastavená hesla na routrech, pořídit dobrý antivir s firewallem, a nepřijovat k internetu každou blbinu jako tepelné čerpadlo, kotel, lednici apod.

Když se to sere, tak všechno najednou

Protože obě předchozí varianty mohou nastat v podstatě zároveň, tak hrozí kvůli nedostatku surovin a zboží ohromná inflace. Vladimír Vladimirovič již v roce 2014 vyhrožoval zavedením zlatého rublu. Už dlouho existuje jakési sdružení BRICS, které sdružuje Čínu, Rusko, Indii, Brazílii a JAR. A tyto země masivně skupují zlato a zlaté doly po celém světě. Protože jedna ze sankcí vůči Rusku může být vyškrtnutí rublu ze systému SWIFT, nabízí se eso v rukávu zavést systém SWIFT2 bez eurodolarů. Tím by skončila dolarová dominance a celý systém bezuzdného tisknutí nekrytých peněz by se sesypal jako domeček z karet. Tady pak pomůže uvědomit si, že jsou i jiné hodnoty než peníze a vaši prarodiče asi zažili měnovou reformu v roce 1953. A svět se taky nezbořil. Ministr zahraničí Lipavský je navíc zárukou vřelých vztahů s Ruskem a Čínou, určitě tam vbrzku vyrazí a dojedná nám dlouhodobé výhodné kontrakty, podobně jako mají Maďaři… oh wait!

Celá šaškárna ohledně očkování mRNA vakcínami může být jen akce prodejců předražených nefunkčních kastrolů.

Jako u mnoha jiných katastrof bývá spouštěčem ještě větší blbec, než jsme doufali. Připomeňme Černobylskou havárii a Anatolije Stěpanoviče Ďatlova, který experimentoval s reaktorem mimo veškeré předepsané postupy.

Situace s vakcínami se podobá spíše schvalování Boeingu 737MAX, kde si výrobce schválil 96% dokumentace sám. O parametrech chybného systému MCAS se zástupci FAA dozvěděli až po nehodě prvního letadla. Přesto musel spadnout další letoun, než se to začalo řešit.

Uršula von Lejnová zvaná Flinten Uschi už prokázala své diletanství při vedení Wehrmachtu, nebo jak se ten spolek teď jmenuje. Jakoukoliv bojeschopnost se jí podařilo totálně rozložit, ale legendární byly uniformy pro těhotné tankistky. Tank na solární pohon se jí už dostat do výzbroje nepovedlo. V nové funkci šikulka objednala 4,6 miliardy dávek experimentálních vakcín pro řekněme 350 milionů ovcí. To vychází 13 dávek na ovci, tak se mají včeličkáři na co těšit. mRNA vakcína byla zvolena pro obhájení vysoké ceny vakcíny, navíc její manžel pracuje v oboru a kdysi byl prý i u Pfizerů. Schválení proběhlo asi podobně jako u toho Boeingu. Myslím, že by i Dronte mauricijský alias Blboun nejapný při vidině 13 dávek genového elixíru malinko znejistěl. Doporučuji zakoupit traktoristická sluchátka, aby šmakuláda nevytékala ušima. Z hlediska běžného wohnouta je řešení jednoduché, buď zvládne vytisknout formulář o prodělání covidu s razítkem jakékoliv laboratoře či doktora z EU, nebo bude vše hrdě ignorovat.

Nějaké tuhé diktatury bych se úplně neobával. Ministr vnitra Rakušák zjistil, že se 25% policistů experimentu s vakcínou vůbec nezúčatnilo a to ještě neví, že dalším možná až 60% vyprší včelička už za pár týdnů. Přednostní očkování policistů totiž probíhalo od konce ledna 2021 a šumař zkrátil platnost jen na 9 měsíců. Už teď je jasné, že to bude nakonec ještě mnohem méně. Když bude 85% policistů na straně antivaxerů, tak s tím toho moc nenaděláte. Spíš by se měli bát covidoví věrozvěsti, aby je nezmydlila přivolaná policie obuškem. A protože cajti v první linii covid stejně většinou prodělali, tak ani oni nejsou tak hloupí, aby pokračovali. Navíc často mají nebo plánují děti. A do těch se už šmakulády perou taky. Jedině že by přitáhly sjednat pořádek těhotné tankistky s Bundeswehrem.

Legrační na tom je, že USA vakcinační vlak rozjely z kopce, a budou očkovat armádu a státní zaměstnance, co se do nich vejde. Každých pár měsíců. Když se něco pokazí, tak kdysi nejlepší armádu světa porazí experimentální vakcína. Izraelci se už chytili za hlavu a začali rychle brzdit.

Bohužel zatímco bojujeme se zlým kysličníkem uhlíku a čínskou rýmou, tak se východní velmoce smějí. Čína virus vpodstatě vymýtila a čas využila k restruktualizaci průmyslu. Rusko vir okázale ignoruje. Ztráty tam ještě zdaleka nedosáhly ani čísel menší ofenzívy za druhé světové. Život a hospodářství funguje celou dobu téměř bez omezování. Indie nasadila Ivermectin a mají taky klid. Brazílie covidrýmus taky vyignorovala, byť s nějakými ztrátami. U potomků Indiánů ale nefungují ani vakcíny, prostě imunitu na civilizační nemoce mají horší.

Šikulka Lejnová a spol. zatím totálně dorazili i poslední výrobní firmy v EU. Jen v ČR skončilo kvůli cenám elektřiny několik posledních skláren. Před krachem stojí mnoho subdodavatelů automobilového průmyslu a samozřejmě i montovny samotné. Bez čínských dílů, čipů a surovin není co montovat. Taky jsme uzavřeli tepelnou elektrárnu Prunéřov I a samozřejmě doly na Ostravsku. A k tomu končí i služby, malé obchůdky, opravny, hospody, hotely…

Takže slavná EU teď už čeká jen na ránu z milosti, zatímco země BRICS normálně fungují. A strýček Sam má svých starostí dost. Naposledy ho prý trápily pšouky. Pád většiny civilizací také předznamenal rozmach dekadence, řádění barbarů, idioti a šílenci ve vedení, a naprostá ztráta zdravého rozumu a pudu sebezáchovy.

Tohle všechno jsou jen výplody bezpečnostního specialisty, může to přijít za pár měsíců, za pár let nebo vůbec.

Ale… Já jsem vám to říkal!!


19.12.2021 Joža

12345 (290x známkováno, průměr: 1,40 z 5)
17 802x přečteno
Updatováno: 16.10.2022 — 21:27
D-FENS © 2017