Proč jsem nevyvěsil ukrajinskou vlajku a podepsal Chartu 2022

Featured Image

Na rozdíl od většiny fángličkářů, ve kterých 22.2.2022 svojí raketovou a dělostřeleckou kanonádou zloduch Putin zažehl lásku k nebohým Ukrajincům a posílil nenávist vůči krvelačným Rusům, sleduji více či méně situaci na Ukrajině přibližně od státního převratu v r. 2014.

A tak se ptám, kde byl ten spravedlivý, demokratický svět, když:

* najatí gruzínští odstřelovači zabíjeli policajty a demonstranty na Majdanu?

* v Domě odborů v Oděse bylo zabito 48 lidí a na následky zranění později ještě zemřelo dalších více než 20 lidí?

* prezident Porošenko udělil výhody válečných veteránů příslušníkům nacistické Banderovy skupiny?

* kárné oddíly praporu Azov, Donbas, Pravý sektor, atd. brutálně zabíjely civilisty, včetně dětí, na východě Ukrajiny?

* v občanské válce na Ukrajině bylo podle americké CIA do r. 2022 zabito nebo zraněno cca 14 tis. civilistů? Samozřejmě, jak jinak, v důsledku ruské intervence (o řádění nacistických ukr. oddílů se taktně mlčí).

* z demokratizované, původně 52 milionové Ukrajiny, postupně uteklo cca 12 mil. lidí, z toho polovina do Ruska?

Že to jsou dezinformace? Tak si pozorně přečtěte tento 3 roky starý článek, který měl pravděpodobně vzniknout jako oslava 5-ti letého výročí Majdanu, ale tak nějak se asi redakci iDNES tenkrát vymkl z ruky (dnes už by se to soudruhům určitě nestalo). A dále připomínám, že na Ukrajině oslavovaní Banderovci šířili v Československu pravdu a lásku ještě v r. 1947. Volyňští Češi by mohli také vyprávět.

Vystavování ukrajinských vlajek u nás (ať už fyzicky nebo na různých profilech), byť s ušlechtilými pohnutkami, beru jako symbol ukrajinyzace naší společnosti.

Co válce předcházelo, kdo za to může a kdo bude vítěz?

Předem prohlašuji, že s válkou rozhodně nesouhlasím! Ale, jak se dále budu snažil vysvětlit, máslo na hlavě mají v tomto konfliktu všichni (RU, UKR, EU, UK, USA) a nelze svalovat vinu pouze na agresora, který je nejvíc vidět.

Chronologii předválečných událostí výstižně popsal generál Pelz. Po stránce ekonomické provedl pěkný rozbor ekonom Karel Kříž. Rozhovor s prof. Ing. Peterem Staňkem má již více než 300 tis. zhlédnutí. A na závěr doporučuji krátký rozhovor s Ing. Martinem Kollerem o rozdělené Ukrajině a návratu nacistů z Kanady.

Podle mě se jedná o zástupnou válku USA&Británie proti RF. Procesy na Ukrajině byly primárně řízeny proti Rusku, v souladu se zahraniční doktrínou USA, tj. nepřipustit spojení německých technologií a ruských zdrojů. Vzhledem k přesunu Američanů z Kyjeva do Lvova, byla pravděpodobně demarkační linie mezi USA a Ruskem domluvena předem. Nicméně snahou západu je, co nejdéle prodlužovat konflikt s cílem Rusko maximálně oslabit. Za Ukrajinu sice válčit nebudeme, ale zbraně a munici na Ukrajinu na pomoc hrdinnému ukrajinskému lidu dodáme. Máme vás rádi milí Ukrajinci, bojujte jako lvi, za svobodu, za Kyjev, za evropské hodnoty, … do posledního Ukrajince. A kdyby to náhodou nedopadlo, poskytneme vám azyl. Pomocných dělníků je tu zapotřebí více než dost.

Skutečným vítězem této války bude Čína, která se díky západním protiruským sankcím napojí na bezedné a levné ruské zdroje.

Podivní agresoři

Považuji za svoji občanskou povinnost upozornit čučkaře z BIS, že ruští důstojníci a poddůstojníci jsou pravděpodobně verbováni také mezi českými bezdomovci. Podobné kolozubé vousaté individum, vydávané za ruského velitele, jsem totiž před časem zahlédl, jak se s lahví vodky rozvaluje v pojízdném nákupním koši u Kauflandu.

K samotnému Rusku bych rád poznamenal, že se jedná o nesmírně zaostalou a zpátečnickou zemi, kde není místo pro více jak dvě pohlaví, staví na středověkém kultu tradiční rodiny a pravděpodobně tam nenajdete ani jeden binární záchod (kromě nášlapného). Ruští studenti humanitních oborů nemají ani ponětí o toxické maskulinitě dědy Mráze. A představa, že primátor jejich metropole jednou převezme záštitu nad Moscow Pride, je hodně odvážná. Sám by nejspíš do takového pestrého Pride průvodu vhodil Molotovův koktejl a zbytek naháčů rozehnal dubovou holí.

Podivná válka

Podivní agresoři podivně válčí a od svých západních demokratických sousedů se vůbec nic nenaučili. Přitom je to tak snadné.

Zlikviduje se přeci nejen vojenská, ale také veškerá ekonomická infrastruktura. Pro likvidaci elektráren se zásadně používají grafitové bomby. K ničení živé síly je pro změnu ideální kazetová puma. Aby mohli domorodí obyvatelé s láskou vzpomínat na svoje osvoboditele spoustu let, používají se zásadně bomby s ochuzeným uranem. Teprve potom se může celá akce nazvat humanitárním bombardováním. Důležitý je také motiv války. Válčí se hlavně proto, aby se v osvobozené zemi něco kloudného vybudovalo, třeba vojenská základna. A na konec osvobozený národ musí být schopen demokratickému světu něco mimořádného nabídnout – vítány jsou drogy, hodně se cení lidské orgány nepřátelských zajatců nebo českých studentů.

Zloduch Putin místo toho letectvo prakticky nepoužívá a umožňuje ukr. armádě, aby se zbaběle kryla za civilisty. Rusko tak ztratí mnohonásobně víc vojáků, Ukrajina zase civilistů. Něco takového by se západním mírotvůrcům nikdy nestalo i kdyby tam překáželo samotné čínské velvyslanectví.

Zloduch Putin prý začal obsazovat tajné americké biologické laboratoře na Ukrajině, jejichž seznam byl dokonce zveřejněn v britském tisku The Daily Expose. Existenci laboratoří nakonec potvrdila i Victoria Nuland. Nic tajného na nich sice údajně nebylo, ale ve spolupráci s ukr. soudruhy nechali USA raději vše zničit, aby výsledky humanitního biologického výzkumu Zloduch humanitárně nezneužil.

Ukrajinským občanům byly nekontrolovaně rozdávány ruční palné zbraně. Kromě toho, že se tak dobře vyzbrojily místní gangy a dochází k rabování, je docela pravděpodobné, že se oklikou objeví zase u nás. Tentokrát v rukou teroristů. Viďte, paní ministrně?!

I my můžeme být v této podivné válce na něco hrdí. Naši stateční čeští myslivci ze zálohy zdárně vraždí krvelačné ruské okupanty.

Podivní uprchlíci

Prahu začínají zaplavovat drahá ukrajinská auta řízená muži mladého a středního věku. Patrně se jedná o invalidy, kteří byli zproštěni branné povinnosti.

V našem městě se dozvídám o ubytovaných ukrajinských matkách, které, na místo vděčnosti, odmítají dovezené jídlo a jejichž děti nutně musejí do „Mekáče“, stěžejního výdobytku západní kultury.

Podivná Honzíkova cesta do obklíčeného Kyjeva a zpět

Důrazně odmítám názory všelijakých kverulantů a pochybovačů, že se to vlakem do Kyjeva nedá stihnout, že by se přes obklíčení vlak do Kyjeva nedostal, atd. Ve stejném vagonu s naším panem premiérem, jehož bystrý mozek skvěle chránila přilba na paintball (asi dar australského přítele rančera), totiž cestovala jedna tajemná osoba. Tou nebyl nikdo jiný než legendární mág David Copperfield, který tentokrát místo Orient Expresu nechal zmizet celý ukrajinský vlak před slídivými zraky novinářů a ruských rozvědčíků.

Válka zlomila pandemii kovidu vaz!

Putinovy chemické zbraně zřejmě dokázali na Ukrajině zlikvidovat i smrtonosný virus SARS-CoV-2. Všichni uprchlíci jsou tím pádem bezinfekční a netřeba je testovat. Svrab, černý kašel, atd. určitě nikdo z nich nemá.

Mezi pandemií kovidu a válkou na Ukrajině je zajímavá shoda v tom, že umělým vyvoláváním strachu ovčané zcela dobrovolně odevzdávají svoje svobody nastupujícím totalitním strukturám. Místo slova neočkovaný si dosaďte slovo Rus. Stejně, jako v boji proti kovidu, tak v tomto boji o záchranu lidských životů nikdy nešlo a nejde. Přímo se nabízí konspirační teorie o tom, jak uměle vyvolaná pandemie položila základy k následnému vytvoření jednolitých názorů na válku, přijímání migrantů, vyhlášení nouzového stavu, …

Paralelní společnost

Svoboda slova pomalu končí a za souhlasného bečení ovcí nastupuje totalita (pro většinu ovšem nepozorovaně). Kladu si za povinnost, hájit svobodu do doby, dokud to ještě bude možné nebo smysluplné. Proto jsem podepsal Chartu. Dnes už není kam emigrovat. Pokud u nás svobodu definitivně ztratíme, nezbyde nám než založit paralelní společnost. Mám pocit, že to už tak trochu probíhá.

Česká hysterická rusofobie

Je, podle mého názoru, způsobena dvěma okolnostmi:

1. Nevyřešený český mindrák

Rok 1938 – nebránili jsme se, rok 1968 – opět jsme se nebránili (rok 1945 byl zapomenut), rok 1968 až 1991 – dočasný pobyt sovětských vojsk

2. Výchova v západním narativu v posledních desetiletích, tj. Rus = totalita (zlo), západ = demokracie (dobro)

Mysleti srdcem

Jsem si vědom své nedokonalosti. Můžeme se tady předhánět v předkládání „zaručených“ důkazů, kdo tu válku způsobil a kdo je větší zločinec – Rus, Ukrajinec, Američan, Brit, Němec, … To nemá řešení.

Před pár lety jsem s kamarádem vedl dlouhou diskusi na téma 2. sv. válka až po současnost. Vyslechl jsem jeho argumenty a začal argumentovat proti. Jeho odpovědi byly – to jsem neslyšel, to není pravda, to je fejk, … Na moji otázku, jak to všechno ví, mi odpověděl (při tom se pěstí bušil do hrudi) „já to nemusím vědět, já to tak prostě cítím, já totiž myslím srdcem“. Tím docela trefně vystihl myšlení dnešní rozpolcené společnosti. Většina lidí má v zásobě pár i/racionálních argumentů na jejichž základě si utvoří názor, ve své komunitě na sociálních sítích se v názoru utvrdí, automaticky se to promítne do jejich emocí a pak jim už stačí, že tu svoji pravdu prostě jen cítí. Můj kamarád, zblblý z absolvování nějakých pseudo-ezoterických kurzů, si k tomu přidal ještě to srdce.

Řešením je obrátit se se do svého nitra a najít tam sílu lásky a soucitu. Tímto způsobem pak přemýšlet a konat.

Ne všichni jsou tu sílu v sobě schopni probudit, viz. výše uvedení deviantní čeští myslivci, pro které zastřelit jakéhokoliv člověka je totéž, jako zastřelit v lese škodnou zvěř.

Lásku a soucit lze potlačit vyvoláním strachu a nenávisti. Typickým příkladem je přijetí ideologie rasizmu (pocitu nadřazenosti) v předválečném Německu. I kulturně vyspělým Němcům pak za války nedělalo problém brutálně zabít milióny bezbranných civilistů (zejména Židů a Slovanů).

Obávám se, že tento vzorec chování probíhá i dnes. Západ, ke kterému jsme se hrdě přihlásili, je přece ten vyspělý, kulturní, demokratický, zatímco Rusáci jsou ten zlý, méněcenný národ, který je třeba vyhladit.

Takže si zkuste představit, že na Ukrajině zastřelíte nějakého ruského Aljošu, brance, kterého jste nikdy předtím neviděli, který ani pořádně netušil, jak se tam dostal. Pak vezmete jeho bezvládné tělo a položíte ho k nohám jeho rodičů. Co jim řeknete? Že za to může Putin? Že bojujete za Prahu? … Nebo se rozbrečíte?

To se jako Ukrajinci nemají bránit?! Musíme rozlišovat. Např. svoji legálně drženou zbraň mám proto, abych v sebeobraně ochránil sebe, svoje blízké, … Je však vždy zapotřebí vždy zvážit, jaké mám šance na vítězství a jakou újmu utrpím, když budu bojovat nebo když se vzdám. Jak už jsem uvedl na začátku, západ za Ukrajince bojovat nebude, propagandou posiluje jejich falešné naděje na vítězství, dodávkami zbraní pouze přilévá olej do ohně a násobí tak celkové utrpení.

Na čí straně konfliktu jsem? Na ničí. Nežeru ani ruskou, ani západní propagandu. V obou táborech probíhá totalitní cenzura informací. Preferuji cestu, která válku co nejdříve ukončí. Za vznikem války stojí nelidské síly, válku však vedou lidé proti lidem. Spisovatel Karel Čapek to geniálně popsal v dramatu Matka.

Modlitba za naši vlast vs. bezbožná bojová píseň

Kde domov můj, kde domov můj
Voda hučí po lučinách
Bory šumí po skalinách
V sadě skví se jara květ
Zemský ráj to na pohled
A to je ta krásná země
/:země česká, domov můj:/

Kde domov můj, kde domov můj
V zemi kde náš kníže svatý
Vírou v Krista v duši vzňatý
Krev svou v oběť za vlast lil
Český národ vykoupil
V zemi slavné, otcům drahé
/:V české zemi, domov můj:/

Kde domov můj, kde domov můj
V kraji znáš-li bohumilém
Duše útle v těle čilém
Mysl jasnou vznik a zdar
A tu sílu vzdoru zmar
To jest Čechů slavné plémě
/:Mezi Čechy domov můj:/

Kde domov můj, kde domov můj
Bože velký Hospodine
Ruka Tvoje světům kyne
Tebe vzývá národ můj
Věčný bože při něm stůj
Světovládný Hospodine
/:chraň vždy český, domov můj:/

Ještě neumřela Ukrajiny ani sláva, ani svoboda,
Ještě se na nás, bratři Ukrajinci, osud usměje.
Zhynou nepřátelé naši jako rosa na slunci,
Začneme konečně vládnout v naší zemi.

Duši, tělo, obětujeme za naši svobodu,
Ukážeme, že jsme, bratři, z kozáckého rodu.

Povstaňme bratří v boj krvavý od Sanu k Donu,
V domovině otců nenecháme nikoho vládnout.
Černé moře se usměje, děd Dnipro zaraduje,
V naší Ukrajině se osud změní.

Duši, tělo…

Práce rukou a upřímné nadšení doplní svoje
A svobody píseň bouřlivá se po kraji rozlehne,
Za Karpaty se odrazí a po stepích zahřmí,
Sláva Ukrajiny stane mezi národy.

Duši, tělo…

Obě národní hymny (každá má pouze první 2 sloky), symbolicky vyjadřují rozdílnost obou kultur. Troufám si tvrdit (a vývoj to dosud potvrzuje), že Ukrajinci budou válčit až do hořkého konce bez ohledu na oběti.

Amen.


V Kocourkově 20.3.2022 Terbo


Související články:


12345 (608x známkováno, průměr: 2,91 z 5)
29 225x přečteno
Updatováno: 20.3.2022 — 21:42

Reklama

D-FENS © 2017