Návrh ústavního zákona o zbraních a dění kolem něj z mého pohledu

Featured Image

Koncem roku se objevila zpráva, že legislativci ministerstva vnitra připravili návrh ústavního zákona, který, cituji:

„Občané České republiky mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo za účelem ochrany životů, zdraví a majetkových hodnot a podílet se tak na zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti a ochraně územní celistvosti, svrchovanosti a demokratických základů České republiky. Podmínky a podrobnosti stanoví zákon.“Jak možná víte, tak snaha EK, přes všechna prohlášení směřují k úplnému odzbrojení obyvatelstva Evropy, z důvodů, o kterých se můžeme jen domýšlet, nicméně historie nám vždy ukázala, že každé zřízení, které chce co nejvíce ovládat své občany mezi prvními kroky (ne-li vůbec první) se snažilo těmto obyvatelům vzít zbraně. Jak jsem napsal v dřívějším článku, tak se tak děje už mnoho staletí. Česká Republika (k mému velkému překvapení) ovšem jako jediná se postavila proti těmto snahám EK. A jsem opravdu hrdý.
Bohužel Komise je známá tím, že se snaží svoje návrhy protlačit jakýmkoliv způsobem, které nemají s demokratickým a v zájmu občanů rozhodováním nic společného. Na rozumné argumenty nemají odpověď, jen papouškují fráze, které jsou nesmyslné. Sleduji to a musím říct, že taková snůška lží a emočních výlevů je něco za co by se nestydělo ani bývalé politbyro SSSR. Ano, bohužel přes obrovský odpor občanů, a to i těch neozbrojených v EU prohráváme. Ani naši blízcí sousedé, Slováci nemají páteř a chovají se skoro stejně kolaborantsky jako skoro před osmdesáti lety.
Tento ústavní zákon, který doufám projde by měl zajistit vyšší bezpečnost a také ztížit EK zavádět totalitní zákony do našich. Jsme jediná země v Evropě, kde vláda bere těch 300.000 bezúhonných ozbrojených občanů jako partnery, a ne jako hrozbu. Není to o tom, že každý držitel zbrojního průkazu na ochranu života, zdraví a majetku bude moci střílet po někom o kom si myslí, že je terorista, jak se nám některé noviny snaží podsouvat. Zákon o použití zbraně v krajní nouzi a nutné obraně zůstane v platnosti, stejně tak bude přistup ke zbraním složitý jako je dnes a ne takový jako ve Spojených Státech.
Pochopitelně jsem čekal, kdy přijde protiútok v médiích proti tomuto zákonu a ten přišel. Ať už na objednávku, nebo z hlouposti komentátorů se vyrojilo poměrně dost článků a rád bych některé připomenul a v krátkosti okomentoval.

Vnitro chce dát lidem se zbraní ústavní právo na zastřelení teroristy
Pěkný titulek, není-liž pravda? Přitom se v zákoně o střílení teroristů nedočtete.

Ústavní právo držet zbraň? Nejsme USA v 18. století, kroutí hlavou právník
Panu ústavnímu právníkovi je nejspíše jasné, proč to chce mít Česká Republika v ústavě, ale jeho pohled na věc je dle mého asi takový: Sebereme vám zbraně přes EU a je to pro nás win-win. Mimochodem víte o tom, že Francie jako jeden z největších zastánců odebrání zbraní má už od začátku roku 2016 připraven konfiskační zákon, ale bojí se s tím vylézt před své občany, tak to chce protlačit přes EU? Tomu se říká „čelem k voličům“ abych parfrázoval Jima Hackera z „Jistě pane ministře“

Izrael jako bezpečnostní vzor pro Česko? O tamním systému panuje řada mýtů
Tady si pisatelka vytvořila mýty a snaží se je vyvracet. Tomu říkám novinařina.

Japonští střelci počítají každý náboj, tvrdá regulace se však vyplácí
Na toto jsem se velmi těšil. Mánert je opravdu figurka, která zdatně sekunduje internetovému exotovi Hrebenarovi. Z jeho článků má už legraci kde kdo a už jsem slyšel i výraz „hele nemánertuj mi tady“. Ten človíček je buď úplně hloupý, nebo dobře zaplacený. V každém případě doporučuji si pročíst nejen jeho články ale i diskuzi pod nimi. Opravdu se pobavíte. Nicméně k článku. Vezmeme si zemi, která je asi nejhomogennější co se týká obyvatel v civilizovaném světě. Vezmeme si zemi, která od omezuje zbraně obyvatelstvu už více než dvěstě let. Vezmeme si zemi, která má imigrační politiku opravdu přísnou a zemi, která se bála napadnout Spojené Státy na jejich území, protože „nemůžeme napadnout Ameriku, tam je puška za každým stéblem trávy“ (admirál Isoroku Jamamoto). Analogie s připravovaným ústavním zákonem a signál každému agresorovi, je velmi podobný.

Protievropská švejkovina Chovance
Tak tady jsem se opravdu upřímně zasmál. Takže pokud jsme proti omezení svobod a zavádění totalitní praktiky, tak švejkujeme? No to se podívejme. Mám dojem, že tento člověk by před třiceti lety dštil spolu s Mánertem síru na zlé imperialisty a agenty CIA, mandelinku a věřím, že by si ještě něco přimyslel.

To jen tak letmo, těch článků bude více, ještě jsem letmo viděl bublat o psychotestech a Džamila taky bušila do klávesnice, jako by se v této zemi narodila. Mimochodem, většina držitelů zbraní chodí na střelnici mnohem častěji než policisté a docela velká skupina za své peníze absolvuje různé nácviky krizových situací. A není znám případ, kdy by civilní obránce narozdíl od policie zastřelil ohroženého spoluobčana.

Ale veřejné mínění je bohudík proti. Stačí se jen podívat na komentáře, kde jim to většina dává sežrat. Lidé nejsou tak hloupí aby se nechali přesvědčit, že když mi hrozí oheň, je nejlepší zrušit hasiče a zlikvidovat hasičáky.

Zákon o zbraních, jaký máme u nás může být vzorem. Dokonce jsme už přirovnáváni ke Švýcarsku, jejichž zákon je v něčem lepší, ale i horší. Když občas mluvím se svými přáteli v Německu, tak nám závidí. Navíc sami vidí, že jejich země není na zrovna nejlepší cestě. A nejen tam.

Takže zajímavé časy jsou tady a pokud dokážeme ubránit svobodu v nošení zbraní, je to pozitivní zpráva a snad se vítr obrací proti pseudohumanistům.

Braňme naše svobody, lepší příležitost už asi nedostaneme.


Související články:


12345 (316x známkováno, průměr: 1,13 z 5)
19 069x přečteno
Updatováno: 13.1.2017 — 22:50

Reklama

D-FENS © 2017