Je to až k pláči, jak jsou v dnešním civilizovaném světě ženy stále utlačované

Featured Image

Konečně jsem přišel na to, proč ženy odpradávna dávají tak málo, a když už, tak většinou pouze za odměnu. V mužsky dominantním prostředí se cítí hrubě nedoceněné, a tak svou hodnotu na trhu zvyšují alespoň skrze své příslušenství. Naštěstí už brzy bude všechno jinak, protože věci se daly do pohybu a svět se rapidně mění k lepšímu.


Výrobce hraček Hasbro totiž ve čtvrtek oznámil, že odstraní ze značky populární postavičky Mr. Potato Head, v Česku známé jako pan Brambůrek, slovo PAN. Firma se chce zbavit genderového omezení. „Značka, která v současné době existuje a využívá slova „pan“ a „paní“, je omezující, pokud jde genderovou identitu a rodinnou strukturu,“ uvedla Kimberly Boydová z Hasbra.

Tento husarský kousek – zabití pana Brambůrka, eventuálně Mr. Proppera a dalších šmejdů – jistě mnoha ženám vyřeší jejich historická traumata, frustrace a ponížení z toho, že kromě podprsenky a několika dalších zbytečností nevynalezly, neobjevily, nevymyslely a nesestrojily nic moc jiného.

Ale chtělo by to krom jiného více a důsledněji rozvést ušlechtilé záměry a vize Kimberly Boydové z Hasbra (a mnoha jí podobných), aby život pro dámy nebyl tak omezující a ony mohly svá křídla roztáhnout naplno.

Já například vůbec nerozumím tomu, proč není daleko větší (ideálně 50procentní, ale klidně i vyšší) zastoupení žen v tradičních mužských baštách, jako jsou například hornictví, hutnictví či stavebnictví. Vůbec to není fér! Vždyť přece ženám zhola nic nebrání v tom, aby se v létě pěkně opálily při pokrývání střech nebo při asfaltování silnic, nebo aby své rozteklé postavy, deformované náročnou prací v neziskovkách, vylepšily při ražbě metra. Místo toho raději plýtvají svým talentem v různých dobročinných kancelářích a genderových spolcích, kde rozhodují nanejvýš o tom, zda pohádka o Sněhurce náhodou není rasistická a sexistická. Toto samozřejmě není plnohodnotná existence, jakou by si asi představovaly, což plně chápu, a hodně jim fandím v tom, aby už konečně prorazily a překročily ten odporný maskulinní stín, který se nad nimi odjakživa vznáší.

Nevidím důvod, proč by se nemohly mnohem více realizovat namátkou při ochraně svobody, demokracie a míru na nějaké dobrodružné misi v Afghánistánu nebo na Blízkém východě. Také se mi nelíbí, že nemáme důstojný počet policistek, které by nasazovaly své životy v boji proti zlodějům, teroristům, vrahům a jiné verbeži.

Je politováníhodné, jak ženy, dusící se doma na dehonestující mateřské, strádají, zatímco jejich šovinistické protějšky se v pohodě a na čerstvém vzduchu baví likvidací následků živelných katastrof. Jak roztomile by vypadaly ženské tvářičky při zimní těžbě dřeva v mínus dvaceti či při záchraně osob z lavinového nebezpečí, že?

Rovněž je trestuhodné, že agresivní mužská klika potlačuje ženskou duši až do té míry, že v ulicích nevídáme reprezentativní vzorek popelářek, které by ladně pózovaly na stupátkách vozů technických služeb. Řidička fekálního vozu nebo bagristka je taktéž povolání jako stvořené pro každou opravdovou dámu.

Jak moc bych si přál více zednic, hasiček, hornic, taviček, svářeček, slévaček, nebo funebraček! Toto pravé ořechové však dnešním ženám zůstává stále zapovězeno, nad čímž zůstává rozum stát, když v tomto směru dávno neexistují žádné překážky. Tedy snad kromě oné pověstně nechutné mužské agrese, arogance a lpění na bezbřehém ukájení vlastního ega v podobných zaměstnáních a činnostech.

Vždyť co by si počal takový Lojza z Horní Duté, kdyby se nemohl denodenně ve výkopu natřásat se svým krumpáčem, lopatou a zaprášenými montérkami?! To by určitě nepřežil. Jistojistě by zhynul bezvýznamností a steskem po své elitní kopáčské kariéře podstatně dříve a předčasněji než jeho stará-kadeřnice.

Buďme tedy citlivým a empatickým ženám vděční za to, že se doposud soustřeďují na vyrovnávání mužských a ženských pozic pouze v nemanuální a bezpečné sféře. Protože až budou všude kolem nás přehršle sebevědomých a naplněných dřevorubkyň, asfaltérek, betonářek, kominic, kamenolamaček, pyrotechniček a tak dále, svět bude sice ukrutně v pořádku a genderově vyvážený, ale dámské příslušenství se na to konto stane zcela nedostupným. Minimálně pro řadového lešenáře Ferdu určitě. To sice bude možná šlechetné a spravedlivé, ale zatraceně smutné. Mnohem smutnější, než kdyby pan Brambůrka nekorektně zůstal pánem.


28.02.2021 Pohy


Související články:


12345 (205x známkováno, průměr: 1,55 z 5)
12 299x přečteno
Updatováno: 28.2.2021 — 22:38

Reklama

D-FENS © 2017