Jak se… fotí v Německu (Bericht über Blitzmarathon)

Featured Image

Ve čtvrtek proběhl v Německu takzvaný Blitzmarathon. Prý to byla celoevropská
záležitost.


Nevím, byl jsem jen doma, takže jak to bylo jinde v Evropě neumím posoudit.  Protože to třeba pro některé čtenáře může být zajímavé srovnání, přináším pár údajů:

U nás v Nemcku se nezúčastnily všechny spolkové země, Dolní Sasko nemělo kapacity neboť se připravovalo na dnešní (Bericht píšu v neděli, 24. dubna) návštěvu Baracka Obamy. Policejní ředitelé z Baden-Württemberg, Rheinland-Pfalz, Saarland, Mecklenburg-Vorpommern a Sachsen odmítli účast s tím, že se jedná o zbytečnou buzeraci řidičů.

Bavorsko se (bohužel) účastnilo. A teď, jak to tu chodí: Fotí se jen na předem ohlášených místech, v každé spolkové zemí je možno se na stránkách policie podívat, kde se bude fotit. A jak to dopadlo?

Celoněmecká bilance říká:
– 2.000.000 aut projelo kontrolovanými úseky
– 72.000 aut jelo rychleji než se zrovna smí
– 152 km/h byl absolutní rychlostní rekord, chudáka čapli v Hamburku.

Ještě to neměl tak zlé, bylo to na 120. Policii sdělil, že si právě vyzvedl auto z opravy, takže musel vyzkoušet, zdali všechno funguje jak má…

– 2 červené prosvištěl zoufalec v Bochumi. Rychlost sice nepřekročil a když ho policie zastavila, řekl jim, že právě proto, že ví, že se koná Blitzmarathon, soustředíl se na údaj z tachometru a úplně přehlédl obě červené…

V našem Regierungsbezirku (což je něco jako v Česku kraj), rozlohou a počtem obyvatel srovnatelným se Středočeským krajem, načapali celkem 28 hříšníků. Rekordmanem je vychodonemcke pako z Bautzenu (když u nás jezdí někdo jako pako a má německou značku, tak se jedná většinou o východoněmecké bratry), který jel v obcí 82 km/h. Což pro něj znamená 160 €, 2 body a jeden měsíc zákazu řízení.

A ještě něco: Tento týden jsme oslavili 500 let trvání „Reinheitsgebot“. Zákon o tom, jak a z čeho se smí vařit pivo. Nejstarší potravinářský zákon na světě, který je dosud v platnosti. Tak na zdraví!

A příště už fakt napíšu o tom, jak se jezdí v UK (ale možná to bude nuda, protože v UK se prostě jezdí dobře a v pohodě…)


 

24.04.2016 Alligator


Související články:


12345 (73x známkováno, průměr: 2,30 z 5)
12 659x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017