Přestupkové řízení Paisley 2022

Featured Image

Pevně jsem doufal, že tento článek nebudu muset napsat. Bohužel situace se vyvinula způsobem, že můžu poreferovat o prvním stáni u soudu v této nepříjemné situaci.

Uvedení do situace

V dubnu minulého roku jsem teď už z nepochopitelného důvodu měl nutkání poznat, co je to spolupracovat se skotskou firmou. V té době vrcholilo přechodné období Brexitu a já si nebyl jistý, jestli opravdu odjedu zrovna do UK (Spojené Královstvi) na přechodnou dobu. Po propočtech a rozhodování jsem se nakonec pro tuto možnost rozhodl s tím, že součástí bude denní dojíždění do Glasgow ~37mil tam a zpět (74 mil total). K tomuto účelu jsem si na přechodnou dobu uzpůsobil traktor v plné palbě s kódem označení motoru ASV. Z počátku šlo vše hladce až na brutalní kolony na cestách zpět z Glasgow, které činily cestu, která ráno trvá ~35-45 minut najednou hodinu a půl dlouhou zaležitostí.

Událost

Jednou si tak po cestě k jinému zákazníkovi, která ukradla celej den (pátek), protože byla do Inverness, jedu zpátky z Renfrew a za mnou se úplně stejným tempem nalepí policejní Bayerische Motorwerke v kombíku. Je za mnou dýl než zdrávo, ale nakonec se odlepí a jede po svých. V pondělí po víkendu jedu jako vždy v ranní špičce do kanceláře, kde jsem momentálně sotva 2 měsíce a už už tak přemýšlím, že to nebylo úplně nejlepší rozhodnutí, v zamyšlení, v permanentní rychlosti 50 MPH, což vrací průměrnou spotřebu něco kolem 3l/100 , si najednou všimnu zase kombíku německé výroby tentokrát však se zaplými majáky, který mě donutí zastavit na krajnici a vystoupí 2 příslušníci POLICE ALBA crown office Mr. Peechan a Sergeant Peechit (jména jsou záměrně pozměněna). Přistoupí k okýnku Sergeant Peechit, kterýmu podávám klasickou dokumentaci, českou. Po krátké slovní výměně, kdy mu vysvětluji, že jsem tu na přechodnou dobu, že jsem tu nebyl x let a že si kvůli tomu nehodlám zase měnit všechno, protože je dost možné, že zase pojedu někam jinam v kratké době, protože místo mého působení je DACH region a že to není rasa psa. Sergeant Peechit tohle nechápe začne se na mě hodně mračit a tvrdí mi, že jezdím bez pojištení (6 bodů 300 liber až nekonečno u soudu + permanentní záznam tzn. zvýšené pojistné) a že teď protože jsem ho nasral tak už jezdím i bez technické (200 liber) a ještě bez zdaněného vozdila resp. untaxed (approx.100-1000 GBP) a jestli přijímám tyhle obviněni. Samozřejmě já jsem mlčel a ještě mi oznámil, že mi okamžitě odebírá vozidlo, že si z něj můžu vyndat tak max. osobní věci a zbytek odveze odtahovkou na smluvní parkoviště v prdeli jménem Golan (ne není to z Pána Prstenů). Ještě jsem se ho stačil  zeptat, kolik stojí den na téhle odstavné promenádě a oznámil mi s klidem, že je to pouze 7 liber za den a nechci se toho lháře dotknout možná se sekl jen o 15 let, protože to samozřejmě je three times as much. Do toho přijedou 2 auta osazená posádkama POLICE ALBA v německých SUV bavorského původu (dnes možná Mexiko nebo kde se ty popelnice montujou) prohledají mě, jestli nemám zbraně nebo ostré předměty a vidí, že mám tašku plnou nářadí, kde jsou nůžky, odizolovávací kleště, něco od Knipexu, skalpel z dob aplikace DMS (Dehnungmessstreifen pozn.autora). Tak mi řeknou ať si to dám do kufru, protože mají strach, že je všechny pocvakám kleštěma a odvezou mě na první přivaděč, vyhodí a řeknou čau a ještě oznamí, že prosecutor se mi ozve možná za měsíc možná za rok možná až zakeřný virus nebude řádit ve hlavách místních tak jak řádí.

Po Události

Musel jsem se dostat do kanceláře což v těchto končinách pokud nechcete jet hned taxíkem je bez automobilu prakticky nemožné. Zde jsem musel vysvětlovat okolnosti se kterými se potýkám a ty se tu nesetkaly s velkým pochopením, dokonce jsem byl svědkem tohoto od GM: ”see there is something suspicious about you because I have been here 20 years already and they haven´t ever stopped me.” Jediná úleva byla, že na zbytek týdne jsem neměl žádné povinnosti takže jsem mohl začít zařizovat a zjišťovat, co se vlastně děje. V podstatě se to dá shrnout tak, že jsem cirkuloval mezi třemi body, a to tel. hovory s Golan Police Station, Golan Recovery Compound a místní policejní stanicí. Ve zkratce jsem se dozvěděl, že i když mi v recovery compoundu řekli, že auto lze vyzvednout na základě section 50 v Golan Police Station řekli, že neexistuje a že to je: ”Police Officer discretion to hold the car indefinitely or as long as he deems necessary to do so”. Když jsem mluvil přes telefon se seržantem Peechitem v podstatě mě řekl,že si mám počkat na Summoning (což je předvolání, ne vyvolávání elementála jako v Heroes) a do té doby se můžu jít vycpat.

leGolanD Police Station

Osobně jsem tedy došel na leGolanD police station a tam sem začal požadovat ať to auto vydají, protože pojištenej jsem a že ho od recovery compoundu dostat nemůžu, protože ani pojistit ho tady nemůžu, protože momentálně nemá UK RZ a nikdo zahraniční RZ nepojistí. (pozn. autora pokud chcete odvézt jakékoliv auto z UK RECOVERY COMPOUND potřebujete k tomu tzv. recovery insurance, které je minimálně na 14 dní spíš na 30 a stojí cokoliv od 400liber nahoru podle okolností – nelze sjednat na den). Ženská nebo to co se jí podobalo (bez urážky nic hnusnějšího jsem dlouho neviděl) začala bejt zamračená a já věděl, že zní vypadne něco velice iracionálního a že to nikam nepovede: ”See Mr.Licks you are british citizen now so you cannot bypass the law like this”. Natož moje poznámka „I wish I was“ nebyla vyslyšena, protože tohle individum se odebralo někam dozadu a prepážka najednou byla prázdná, leGoland police station najednou byla prázdná a mně zbývala poslední šance a to negotiation at the Compound.

Recovery Compound

Zde jsem přijel tentokráte už s nahradním ropákem, kterého jsem ve spěchu pořídil a pojistil a skoro posral, protože vše bylo podle MOT (technická) OK a podle majitele taky, ale později odešel termostat (OK, banalita) a špatné startování jsem myslel, že je způsobeno mrtvými žhaviči, nicméně při vypnutí to práskalo jak pračka bez tlumiče a ložisek. Tak jsem myslel, že to je zase pružina ventilu zhasínání motoru (nebo jak se to jmenuje když je to plný oleje a nemá) , ale o mnoho měsíců později protekla kompletně vodní pumpa a při recovery mission a rozdělání rozvodů někdo špatně načasoval resp. netrefil tu 5 čárkovou omalovánku, kterou si tam naznačil pozici zubu takže auto bylo celou dobu out of timing by one tooth. Zpátky ke compoundu zde je sem přišel do styku s dalším XX stvořením, které tvrdilo, že to je celé nesmysl, co tvrdím a že mám chvíli vydržet (tito pracovníci mají ALBA POLICE hotline a zavolají si tam kdy chcou). Přišla zpátky a řekla mi, že mám jít do Halfords koupit UK RZ kam mi namalujou co chci (zvláštní, že je tu trestné s RZ jakkoliv manipulovat a najednou si je tam můžu nechat vyrobit na zakázku a ještě je přidělat….), zaplatit recovery insurance, jít do leGoland Police Station a následně přijít za ní zaplatit poplatek a odjet s autem kam chci. Lehká aritmetika mi řekla, že tohle je financně naprostý nesmysl (pokud by mi to neřekla o pár dní dříve tzn. před koupí auta) a že je to konec mého traktoru tím pádem jsem z něj odmontoval co mohl a veřte,že je to všechno co není pevnou součástí vozu tzn. všechno audio jsem odmontoval, ale 312mm brzdy, TT brzdiče, zimní pneumatiky a kola TT a nějaké další srandy musely na autě zůstat. To nejhoršíi co mi bylo řečeno, že nemůžu odmontovat RZ, protože jsou součástí INCIDENTU (vyšetřování). Tímto byla tato epocha ukončena a X měsíců se nic nedělo jenže…

Rok 2022 Březen

V Paisley se něco hnulo a došel mi dopis obyčejnou poštou, protože tak tu chodi všechno včetně umrtních listů. V něm se jednostránkově psalo:” You Sir are charged with following charges: XX section XX from YEAR XX etc. We have now issued a warrant on you which is not yet for execution with police please attend court on this date or warrant will go into execution.” Ve zkratce na mě vydali zatykač, kterej ještě nemá pravní účinnost, ale bude pokud se nedostavím 12. dubna na soud v Prdeli 40 mil daleko. Pro Vaši představu a ilustraci tu běží story, kdy se na tyhle dopisy někdo vysere, potom někde jede, normálně ho zastaví a policejním autem v klepetech ho vezou až k soudu v prdeli i když je to třeba 600 mil přes celou Anglii. Nemusím dodávat, že Vás zastaví klidně na letišti, když jste kdysi dávno zapomněli zaplatit pokutu za parkování (a nemusela dojít!!!) a zase klepeta jestli nezaplatíte XXliber vtom lepším případě, v tom horším případě klepeta, cela, pravník atd. S tímto dopisem jsem kontaktoval osobu povolaním SOLICITOR takže na americké Lawyer nebo podobné nesmysly zapomeňte a ten musí mít následující:

– musí se zabývat tzv. Road Traffic Law + violations; -musí být v místě, kde se incident stal a soud se na tom místě odehrává. Nemůžete si najmout pravníka jinde, protože vám řekne, že prostě tuhle oblast nedělá. Kolik takovej pravník stojí? Pro Vaši představu zastupování v jednom staní stojí zatím 500liber. Zasadní otázka: Můžu se zastupovat sám? Ano můžete pokud chcete prohrát a to ne proto, že by jste neřekli to naprosto identické co pravník, ale prostě proto, že pokud nejste pravník tak se s Vámi soudce vůbec nebude bavit a nebude Vaším argumentům přidávat žádnou váhu, protože, kdo vy jste, že se opovažujete sám sebe zastupovat. To vycházi z toho, že tu právo neni kodifikované tzn. v každém případě se dobíráme individuálního rozsudku, který vykládá soudce na základě specifických skutečností a ne jen na tom co říká zákon tzn. nemůžete plácat, že zákon říka to a ono, protože se může stát, že soud vám řekne já sem zákon (omluvte nepřesnosti, místní vzdělaní v common law mi snad odpustí). Na závěr tohoto odstavce poznamenám, že mi pravník oznámil, že se ke mně nedostal první dopis a proto ten zatykač. Doporučené dopisy tu neexistují evidentně a datová schránka je pro ně něco jako cestování mezi galaxiemi. Samozřejmě s fikcí doručení (soud bez vás nemůže proběhnout, ale do té doby nastřádáte pohrdaní soudem a další věci, takže spravedlnost je, ne projednání, ale to, že jste osobně vyslechli rozsudek nebo formální projednání jestli chcete).

1. Stání

Dostavíte se s dopisem do místa určeného což je z pravidla nějaký Sheriffs court of Peace and Justice (víc parodie už nešlo). Zde se potkáte s právníkem v tom lepším případě a ten Vás vším provede, krátce se ukážete před soudcem, který vypadá tak, že když mu neřeknete your Honor a nepočkáte na usazení apod. tak je to rovnou šibenice, v rychlosti se prohodí pár vět velice věcně a tím soud končí, odročení a já mám konečně k dispozici důkazy na základě, kterých byla vypracována obžaloba. A zde se pozastavím, protože když pročítáte, co se stalo podle slov přísušníka Peechita a Peechana, kteří ani neumí správně prečíst a zadat RZtu ze své databáze a neumí ani správně zadat adresu do systému kvůli které na Vás vlastně vydali zatykač, neumí ani popsat situaci, čísla a já nevím vůbec vše. Tak si říkáte, jak to může celé fungovat? Funguje a veřte, že jak vás zastaví a obviní tak Vás to tady stoji minimálně 50k (v českých) a potom se to už jen stackuje nemluvě o nervech, ztraceném vozidle a dalších věcech.

Závěr

Na závěr bych chtěl říct, že to nikomu nepřeju. Důrazně vám radím, ať si rozmyslíte setrvání tady, pokud tu jste případně pokud se sem chystáte (Skotsko) a to ne kvůli Road Traffic Law, ale proto, že po Brexitu se vnímání a chování dostalo na další úroveň, ale to by asi zasloužilo článek sám o sobě. Pokud Vás zajímá pokračování, napíšu ho, pokud uvidím, že hodnocení je fakt mizerný další psát nebudu. Rozumím, že moje stylistika je šílená, může to mít pravopisné chyby, cizí slova a je to dlouhé apod. Pokud máte dotazy v diskuzi pod článkem odpovím na co budu moct.

 


17.04.2022 IS250-3GR-FSE


Související články:


12345 (381x známkováno, průměr: 1,57 z 5)
16 498x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017