Hrdinové londýnského útoku aneb totální selhání britské police

Featured Image

V sobotu třetího června došlo v hlavním městě Velké Británie k dalšímu teroristickému útoku. Najeli dodávkou do davu lidí, poté vyběhli ven a napadli okolo stojící nic nechápající civilisty kuchyňskými noži. Výsledkem je v tento okamžik sedm mrtvých a čtyřicet osm zraněných. Poté co dorazily policejní posily, byli teroristé zastřeleni.

Celý incident je mainstreamovými médii jako obvykle líčen zcela zkresleně a holá fakta jsou překroucena. Dozvídáme se tak např., že záchranka dorazila na místo za šest minut a policie dokonce za pouhých osm minut od přijetí telefonického oznámení. Řada lidí se stala hrdiny, když se více méně neúspěšně postavili teroristům takřka s holýma rukama. Mezi nimi byli i dva neozbrojení policisté. Zkusme se na incident podívat pod jiným úhlem.

Opět se většina článků v médiích vyhýbá slovu muslim, přestože se jednalo o tři muslimy. Ano, muslimy. Nebyli to islamisté, jak se někteří snaží tvrdit. Neexistují žádní islamisté, křesťanisté, budhisisté, taoisisté atp. Byli to prostě muslimové.

Tentokrát však policie neselhala. Na čin byla připravena a bravurně jej zvládla včetně rekordní dojezdové doby. Je tomu skutečně tak? Projděme si detaily.

Britská policie a tajné služby sledují údajně nepřetržitě přes tři tisíce radikálů (rozuměj muslimů) ve své zemi. Bohužel však na úkol nestačí, neboť zradikalizovaných muslimů je přes 15.000 a další díky volnému pohybu v EU neustále přicestovávají a nebo se průběžně radikalizují. Policie a tajné služby tomuto náporu nejsou schopny čelit ani technicky ani svým lidským potenciálem. Hovoříme tedy o zvládnutí problému a nebo o selhání?

Tito tři muslimští teroristé opět unikli hledáčku policie. A nebo v něm byli, ale později se dozvíme, že je policie po nějaké době přestala sledovat. Je to selhání nebo ne?

Při útoku zemřelo sedm lidí a čtyřicet osm bylo zraněno. Podle britských politiků to bylo „jenom“ 7 + 48 a můžeme policii být vděční. Podle mě je to selhání.

V okamžiku útoku byl na místě také náhodou policista v civilním oblečení a mimo službu. Tento „hrdina“ se rozeběhl proti jednomu z útočníků ozbrojeným dvěma velkými kuchyňskými noži a porazil jej na zem ragbyovým zákrokem. Došlo k zápasu, ze kterého překvapivě nevyšel jako vítěz, ale jako těžce zraněný. Byl to hrdina nebo totální magor? Netuším, ale jedno vím jistě – byl to policista a měl výcvik. Součástí výcviku je i boj holýma rukama. Ten výcvik musel stát opravdu za hovno, když policista udělal zrovna tohle. V diskuzi toto tvrzení jistě mnozí napadnou, protože co měl jinýho dělat, jak jinak mohl bojovat proti chlapovi s nožem (dvěma!), obrana proti noži je jednou z nejobtížnějších vůbec , a když autor tak chytrej, tak ať sám ukáže co by dělal atp. atp. Já tvrdím, že jeho výcvik stál za starou belu, protože ze všech možností co měl, udělal to vůbec nejhorší co mohl. Samozřejmě mu to nevyšlo a pravděpodobně jenom zásluhou záchranářů a chirurgů na operačním sále to přežije. Každopádně policejní výcvik v tomto případě selhal a policista selhal také.

Na scéně se ale objevuje další policajt. Tentokrát s obuškem. Takže v Británii i po tom všem opravdu ještě chodí po ulicích policisté vyzbrojení jenom obuškem? Já v tom opět vidím další selhání policie a systému. Policista se teroristovi postavil. Skončil těžce zraněn v obličeji, na hlavě a na nohách. Co to měl kurva za výcvik? Jeho účast v boji opět znamenala, že nedošlo k zastavení či eliminaci útočníka, jenom přibyl jeden těžce raněný. Je to tedy důkaz toho, že britská policie vše dokonale zvládla a nebo důkaz jejího selhání?

Lidé (oběti) na útočníky házeli lahve a skleničky či židle. Někdo útočníka udeřil i bedýnkou do hlavy. Jiný měl prý v úmyslu do nich najet taxíkem. Když to napadlo nevycvičené civilisty, proč ne trénované policisty? Věděli jste, že použít zbraň a nebo nějaký předmět jako zbraň v sebeobraně je v Británii trestným činem? Všichni ti co tak učinili se budou muset před soudem vyvinit, jinak skončí v base. Snad se jim to podaří. Pamatuji se, když jsem se účastnil před třemi lety předváděcí akce pro PČR na jedné střelnici. Chlapi s sebou tenkrát přivedli i dva kolegy z Anglie, kteří zde byli na návštěvě. Těm se střelba a zbraně strašně moc líbily, odmítali se ale zbraní jakkoliv dotknout, natož z nich vystřelit. Prý je to trestný čin. Vysvětlil jsem jim, že tady jsme v ČR a lidé bez zbrojního průkazu mohou u nás na střelnicích střílet pod dohledem zcela legálně. Oni mi zase vysvětlili, že britské zákony platí pro britské občany po celém světě, takže i u nás. A že u nás je to legální, ale po návratu je za to zavřou. Myslel jsem, že si dělají legraci a nechtějí se před námi třeba jenom shodit, protože jim možná nejde střelba až tak dobře atp. Ale když starší z nich odjel s českými kolegy ze střelnice, začali jsme mladšího přemlouvat ať si vystřelí, že teď už to nikdo neuvidí. On nám řekl, že se hlavně bál staršího, který byl jeho nadřízeným. „Nejste snad kamarádi? Vždyť jsi říkal, že se znáte od dětství?“. A on, že ano, ale oni mají zákon, že když policista vidí trestný čin, musí ho nahlásit, jinak ho zavřou taky. Kamarád nekamarád, nahlásil by ho, aby neseděli oba. Nakonec si teda vystřelil, ale při pomyšlení, že na něm ulpí střelný prach a on neprojde nějakým skenerem (to jsem mu z legrace řekli, abychom se trochu pobavili na jeho účet) byl celý bledý. Tak takhle je to s britskou policií a jejich vztahem ke zbraním. Je jasné, že policajt s takhle vymytým mozkem nemůže být schopen čelit brutálnímu násilí.

Z oficiálních zpráv se dozvídáme, že celkem byli při akci zraněni čtyři policisté. Podrobnosti zranění dvou dalších zatím nejsou známy. Ať už byli ozbrojeni nebo ne, ať už byli pobodáni a nebo třeba jenom uklouzli na schodech a nebo se vzájemně postřelili – nevím jak Vám, ale mě to připadá jako selhání.

Dojezdový čas osm minut od oznámení. Za prvé to je údaj, kterému nemůžu nijak věřit, protože ho prostě nijak ověřit nelze. Může to být jedna z mnoha lží a propagand systému, který se jenom snaží zakrýt vlastní neschopnost a selhání. Ale i kdyby – byla víkendová noc s minimálním provozem a bylo to v centru hlavního města. Osm minut je asi na policejní obrněný automobil dost, na druhou stranu, je to málo pro oběti – průměrný člověk vykrvácí za dvě minuty po zásahu do životně důležité tepny, neplavec zmizí pod hladinou do minuty, vystřílet 30-ti ranný zásobník z AK-47 trvá v režimu full auto jednou dávkou 1,6 vteřiny. Takže nikdy to nebude dost. Ukazuje se jednoznačně, že na policii a tajnou službu se spolehnout nejde. Policie přece na místě byla ihned (jeden neozbrojený, jeden s obuškem) a bylo to k ničemu. Další dorazili údajně za osm minut. No, těm sedmi mrtvým a 48 raněným to asi dost rychlé nepřipadalo. Ale ona policie byla od začátku třeba i v Charlie Hebdo a nepomohlo to. Ozbrojení a vycvičení policajti dorazili na místo činu v době, kdy ještě většina obětí žila, i v Uherském Brodě. Ale ničemu to nepomohlo.

Vrcholem všeho je, že se dozvídáme, že minimálně jedna z obětí byla postřelena zasahujícím policistou. Informací je málo, netušíme proto, zda policista minul a nebo prostřelil. Každopádně tohle se v civilizovaných zemích vždy považovalo za střelcovo selhání. Ale my z necivilizovaného východu se asi na to díváme úplně špatně. Ve Francii je to totiž bráno jako úspěch.

Hrdinů bylo mnoho i mezi civilisty – žena, která zabouchla a držela dveře, muž, který chtěl do útočníků najet autem, ale neudělal to a nakonec chlápek, kterej byl tak ožralej, že ani nemohl utíkat a ploužil se po ulici s plným půllitrem piva v ruce. Nebo to tak na fotce alespoň vypadalo.

Na tři muže s kuchyňáky v ruce bylo vystřeleno padesát ran. Z jakých zbraní, jakou ráží a s jakou přesností? Předpokládám, že policisté z obrněného vozidla měli dlouhé zbraně (pušky). Jeden či dva zásahy 7,62×39 se standardní střelou do trupu, krku či hlavy ze vzdálenosti několika metrů musí okamžitě zastavit každého, i kdyby měl deset vrstev oblečení a měkkou balistiku. Tady tomu tak ale nebylo. Aniž bych doufal, že se to někdy dozvím, ptám se proř tomu tak v tomto případě nebylo? Něco mi říká, že policie měla MP5 v ráži 9 mm Luger, kterážto je k těmto účelům zcela nevhodná. V horším případě měli jenom pistole. A nebo netrefovali. A dost možná to byla kombinace toho všeho.

Dost zvláštní to připadá i policejní inspekci Velké Británie. Ne ale, protože by snad podezřívali střelce z neschopnosti zasahovat cíl a nebo měli neblahé tušení, že jejich výzbroj není adekvátní hrozbě, které policie nyní čelí. Policejní inspekci zaujal „bezprecedentní počet vystřelených ran“. „Britská policie totiž není běžně ozbrojena střelnými zbraněmi a policisté střílejí jenom v případě bezprostřední hrozby a to za použití co nejmenšího počtu ran“. V praxi to znamená, že ty chudáky kluky neschopný, špatně vycvičený a ještě hůř vyzbrojený (a nebo dokonce neozbrojený) budou vyšetřovat, odstaví je za služby a budou je tahat po soudech a snažit se je obvinit z překročení pravomocí a z nedovoleného použití smrtící zbraně při zákroku.

Tak Vám nevím – je to skvělý úspěch britské policie, která už je nyní plně připravena zvládat podobné útoky a nebo je to totální propadák???


07.06.2017 A.N.


Související články:


12345 (401x známkováno, průměr: 1,27 z 5)
25 814x přečteno
D-FENS © 2017