Elektronická evidence jízd

Featured Image

Protože na pozemních komunikacích se stále pohybují „piráti silnic“ překračují rychlost a posléze dochází k nehodám podávám:

Návrh zákona o elektronické evidenci jízd.

Každý, kdo vlastní motorové vozidlo, zakoupí z vlastních prostředků evidenční zařízení, které musí mít vždy za jízdy motorovým vozidlem zapnuté a jakýmkoli způsobem připojené do internetu, aby mohla přenášet data o řidiči (řidičském průkazu) rychlosti, GPS data, teplotě, spotřebě, dotankování paliva, účelu jízdy a další (budou přibývat) v reálném čase na specializované pracoviště ministerstva vnitra.

Náklady na pořízení lze odečíst v maximální částce 5000 kč odečíst z daní (vím, že od základu, ale většinová společnost v tom rozdíly nevidí, navíc to zní lépe).

Stejně tak náklady na provoz lze odečíst z daní, ale v maximální částce 150 Kč/měsíc v ročním zúčtování daní z příjmů.

V případě výpadku signálu lze tato data jednorázově odeslat po ukončení jízdy. V případě, že bude docházet k častějšímu výpadku, bude prováděna kontrola zapojení a používání zařízení u majitele vozidla. Kontrolováno bude taktéž používání vozidla a především, zkontrolována lékárnička spolu s náhradními žárovkami.

Pokud bude náhodnou kontrolou zjištěno nepřipojené nebo nefunkční zařízení během jízdy, bude na místě odebrát řidičský průkaz řidiči vozidla a uložena pokuta ve výši čtyřnásobku čistého výdělku dotyčného, přičemž se minimální částka stanovuje na 100000 Kč a zakázána další jízda. Ve stejné výši bude uložena pokuta i vlastníku vozidla.

Ti, kteří jezdí dle předpisů se přeci nemají čeho obávat (ani zneužití dat).

 


27.11.2016 Kupca


Související články:


12345 (163x známkováno, průměr: 1,30 z 5)
12 251x přečteno
Updatováno: 28.11.2016 — 0:51

Reklama

D-FENS © 2017