Zemřít v dokonalém světě Ausgabe 2016

Featured Image

Tímto se vracím k článku Zemřít v dokonalém světě, který jsem napsal v roce 2009. Ačkoli už je to dávno, pamatuji si, když jsem ho psal. Týkal se události v německém Winnendenu u Stuttgartu v spolkové zemi Baden-Württemberg, kde frustrovaný pubescent Kretschmer nelegálně drženou zbraní postřílel 16 osob.

Německý establishment na to reagoval zpřísněním zbraňové legislativy, které přišlo velmi brzy a zákony pravděpodobně byly připravené už před touto událostí, jen se čekalo na vhodnou chvíli.  Zbraň od tohoto incidentu nebylo možné nosit jinak než v uzamčené schránce. Je to zcela absurdní nařízení, ale německá veřejnost to akceptovala, německá veřejnost totiž akceptuje všechno, protože se cítí spoluzodpovědná za válku, kterou taky svého času akceptovala. Zpřísnily se rovněž podmínky pro nabytí zbraně. V podstatě se dá říct, že pro běžného Němce je zbraň pro ochranu jejich vlastního majetku a zdraví zcela nedostupná.

Skvěle to „pomohlo“.

Kriplům to nevadilo a poradili si po svém. Kripl z Iránu si sehnal znehodonocenou zbraň a reverzně ji upravil, což je v Německu samozřejmě taky zakázané, ale ruku na srdce, odradilo by vás to, když se chystáte zabít x lidí a následně umřít? Jiný kripl se s úpravami zbraně neobtěžuje, pomyslí na své předky a seká lidi mačetou. Mačety sice nejsou zakázané, ale kdyby byly, skutečně by to kriplovi vadilo? Další importovaný kripl, kterého ještě nedávno Angela vítala, si naplní bágl výbušninou a kovovými předměty, aby to mělo větší říz. V Německu je zakázané mít výbušniny, nosit na veřejnost výbušniny, zhotovovat výbušná zařízení, zvyšovat jejich ranivost a samozřejmě také páchat vraždy. Pomyslel kripl na všechny tyto zákazy, když si balil Rucksack a omotával péro alobalem? Ne, protože věděl, že bude poletovat po Ansbachu s holubama a pak jej bude v ráji obšťastňovat 49 panen přidělených Mohamedovým erárem. Myslím, že mu německé zákony byly wirklich u prdele.

Gun control nefunguje.

Gun control je lež institucionalizovaná do zákona.

Gun control je nemorální, protože odebírá slušným lidem možnost se bránit a ksindlu dává taktickou výhodu.

Gun control je svinstvo.

Přece jen jsme už někde jinde, nezdá se vám? Ještě docela nedávno srala média atomové hřiby na držitele legálních zbraní. Redakce Mladé fronty, tehdy ještě nezávislá na velkovýrobci koblih, rozpoutávala pravidelně kampaň ve stylu Josepha Goebbelse. Mezi veřejností se vyvolávaly nálady proti těm, kteří se rozhodli bránit sami a velebily se zázračné schopnosti policejních profesionálů, kteří samozřejmě varovali před zbraněmi v rukou nezodpovědných civilistů. Letos už se tolik nemektá. Sem tam dostane mediální erekci nějaký užitečný idiot placený bůhvídokud, jako třeba poslanec Gabal, ale jinak je víceméně ticho po pěšině.

Myslím, že jim to pomalu docvakává.

Iluze dokonalého světa postavená na zákazech a trestech se hroutí.

Mnichov, Ansbach, Würzburg. To jsou všechno místa, kam se dostanete z ČR za nějakou hodinu dvě. Blíží se to, nejen časově, ale i geograficky. Přátelé soudružky Angely mají svoje zájmy a prostředky, kterých jimi dosahují, a prozíravějším jedincům dochází, že může jít i o jejich prdel. Sice se ještě nekácí v jejich lese, ale už se kácí v sousedově. Nějaká střelba támhle někde u Stuttgartu nebo někde na nějakým zapomenutým ostrově v Norsku, na to sere pes, ale v Mnichově, to už je od kavárny coby kamenem dohodil.

Například je mi známo, že skutečně hodně poslanců drží z nejrůznějších důvodů zbraně. Někteří jsou myslivci, jiní ovšem pochopili, že policie je tady jen od fotografování místa činu a organizace odvozu mrtvol, ale chránit je rozhodně nebude. Taky vím o fízlech, kteří i v civilu fulltime nosí, protože nehodlají počkat nějakých dvacet třicet minut, až se dostaví jejich kolegové a obkreslí je na chodník.

Napsal jsem v souvislosti se střeleckým útokem Anderse Breivika na tábor mladých levičáků, kteří tak nějak z principu nedokázali vyvinout žádný postup na svou obranu a při zhruba 90-minutovém čekání na policejní profesioníály si krátili volnou chvíli psaním vzkazů na facebook, že zásadní chybou bylo, že tam nikdo neměl zbraň. Tehdy z toho byl decentní mediální poprask. Média citovala moji větu jako příklad nepřiměřeného přístupu ke zbraním a enormního militarismu. Rok se s rokem sešel a ejhle, on už se takový názor to pomalu ale jistě stává mainstreamem.

Nezbývá než najít odpověď na otázku, proč pravdoláskomilové tak zatvrzele odmítají myšlenku, že by se civilista mohl postavit aktivnímu střelci.

Různé technické a procesní argumenty odpadají. Vize ochrany zdraví a majetku v odzbrojené společnosti je v podstatě taková, že útočník napadne nesluníčkovou zbraní sluníčkové odzbrojené občany, ty si sluníčkově lehnou, nechávají se různě ohrožovat, vraždit, uřezávat si sluníčkově hlavy apod. a pokud ještě žijí, tak čekají, dokud se nedostaví chlápek s pistolí, perfektně vycvičený a vybavený policejní profesyjonál, který se s útočníkem vypořádá za pomoci té zbraně, která je jinak fuj, fuj, ošklivá, zlá. Dorazí za dvacet, třicet minut, možná hoďku, přijde na to, jak to jeho profesionální službou veřejnosti posedlí nadřízení mají vykoumané, pokud tedy ví, kam a že vůbec tam má dorazit. Můžete zkusit volat nouzovou linku.

V Mnichově byla prý rychlejší sanitka.

Samozřejmě takový policejní profesionál nevisí na háku za každým rohem, tak by možná postačil i nějaký obyčejný policajt, který na chvíli přeruší radarování nebo strážník. I takový by postačil, jak ukázala nedávno nepříliš povedená exekuce u bývalého policisty, který nelegálně držel zbraň schopnou pálit dávkami (jestlipak absolvoval psychotesty?) Policajt v základním provedení by postačil by proto, že sluníčkový multikulturní útočník samozřejmě taky není žádný superman, ale nějaký frustrát z Blízkého východu, který se domnívá, že je árijec a podobně. Jenže tenhle běžnej policajt nebo strážník není co se týče výcviku nebo vybavení daleko od běžného občana se zbraní. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že hodně držitelů zbraní v mém okolí je subjektivně lépe vycvičených než opice od městapa, a to úplně pominu takové věci, jako že městapáci někdy nenosí v pistolích náboje, protože je pak lehčí a na vybírání pokut do obecního rozpočtu obyčejně pistoli ani náboje nepotřebují. Takže když začnou sluníčkáři plkat o policejních profesionálech, tak si dělaj z huby sračkomet.

Lichá je také úvaha, že neplánovanou spontánní akcí amatérského obránce by mohlo dojít k vystupňování šílencova útoku. Vůbec mě nenapadá, zda by se útok v Nice, v Mnichově nebo ve vlaku do Würzburgu dal ještě nějak stupňovat, protože probíhal s maximální intenzitou. Stejně tak dobře se dá spekulovat o tom, že protiakce amatérského střelce útočníka na nějakou dobu zaměstná, odvede jeho pozornost od jiných cílů, které tak dostanou šanci utéct. Tohle jsou všechno naprosté dohady, takže to taky neberu.

Myslím si, že podstata problému je, že odzbrojovatelé a sluníčkáři jsou od přírody posraný a vůbec nedovedou ani uchopit, že by se měli sami vystavit nebezpečí a kalkulovat riziko. Svoji roli ve společnosti vnímají spíše jako nepřímou, kdy budou ostatním odněkud z pozadí skryti za „projekty“ a „agendy“ nařizovat a zakazovat, co smí a co nesmí, ale neřeknou jim to do očí a ani nepřevezmou nikdy odpovědnost za následky, které to má. Tenhle prvek měl v sobě ochlasta Havel, má ho ta německá komunistka, disponuje jím Sobotka a má ho celá generace současných politiků, kteří od puberty nedělali nic jiného než politiku. Je to stejná sorta lidí jako ti, co vidí dopravní nehodu a jedou dál, co vidí člověka ležet na zemi a řeknou si, že je opilý, jen aby se k němu nemuseli sehnout, dál pokračujte sami. I když mám s tímto přístupem problém, snažím se je pochopit, někdy marně, ale většinou úspěšně. Já si třeba nedovedu představit, že bych jedl kočku. Kočku fakt ne. Z téhož důvodu bych velmi protestoval, kdyby se někdo chystal sníst kočku, a to i v případě, že by to nebyla moje kočka. Taky si myslím, mimojiné díky příkladu s kočkou, že podvědomý odpor k něčemu, co si nedovedeme představit, je normální a přirozený. Nenormální a nepřirozené je tyto představy, ve své podstatě silně individuální, proměňovat v politický směr a společenskou doktrínu, tedy provozovat něco jako spiknutí sráčů.

Pomalu se blíží doba, kdy se sluníčkáři a odzbrojovatelé budou muset podívat pravdě do očí a zamyslet se nad otázkou bezpečnosti vlastní osoby i domova. A pozor, i mlácení útočníka sebranými Patočkovými spisy je obrana se zbraní.

 


28.07.2016 D-FENS


Související články:


12345 (467x známkováno, průměr: 1,11 z 5)
30 373x přečteno
D-FENS © 2017