Wuchanská chřipka: jak se vyrábí úspěch v boji se strašlivou pandémií

Featured Image

Inu to jednou přišla nákaza koronavirem, která ohrožovala hlavně důchodce. A důchodci jsou svěcená kráva systému, protože je jich dva a půl milionu, jsou disciplinovaní a zároveň vysoce závislí na státu. Čili důchodci jsou ideální voliči – jó dostat tak důchodce do elektorátu naší strany, která tvrdí, že v zářných zítřcích bude líp, to by bylo terno! To bychom už pak ani nemuseli neblábolit a makat, protože to by ta moc z rukou lidu přicházela jaksi automaticky – aspoň po nějakou dobu, než důchodcům otrne a socani jim slíbí víc.

Tak proto uděláme, co je třeba. Cesty do zahraničí? Důchodci a voliči ANO stejně ven nejezděj, zakázat! A rovnou na dva roky, ať se to posere! Tedy pozor, jen pro normální lidi, pro migranty jsou hranice stále otevřené. Jsou na seznamu země, jako třeba Velká Británie, které mají nižší prevalenci nákazy než v Kocourkově a tudíž je v takové zemi pravděpodobnost přenosu nákazy nižší než když dotyčný zůstane v ČR? Stejně to zakážem, lidi by si jenom zbytečně trajdali, zatímco my tady hrdinně bojujem s epidemií, hezky železnou oponu na ně! A zakážem i ty pendlery, hajzlové, pracujou nám v zahraničí, daně ani EET nikam neodváděj, gauneři, tohle se taky změní! Kdyby si někdo stěžoval anebo si dovolil nás žalovat, tak nám to soudruzi soudci na NSS hezky všechno pokryjou, přece nebudou hryzat do ruky, která je královsky platí. Hezky solidaritu s důchodcema budou všichni držet, a basta! Prostě jim ukážem, že my můžem, na nás si nikdo nepřijde, hezky budou držet hubu a když ne, tak z nich uděláme asociální psychopaty a vrahy důchodců a svobodných matek s dětmi.

A taky zavřeme školy. Rodiče aspoň nebudou mít čas na nějaký ty alotria, když budou muset za kantorky doma učit ty svoje děcka, neměli si jich tolik nadělat, idioti, a každá úča nám bude vděčná, když teď nemusí pracovat, ale prachy jí jdou. To jsou další volební body pro ANO. A na děcka, na ty sere pes, ty nevolej a navíc budou ještě rády, že můžou doma na X-Boxu pařit hry místo, aby se učily hychykyrydytyny. To, že efekt zavření škol se na rozvoj epidemie nedá spočítat? Že se zvýší kontakty mezi dětmi a prarodiči a ve skutečnosti se riziko pro ty nejzranitelnější zvýší? Že epidemii řada zemí úspěšně zvládla i bez uzavření škol, například Jižní Korea? Soudruzi, pandémie není holubník, my hlavně musíme teď zajistit tu disciplínu a devótní poddajnost obyvatel, tak se radši neptejte tak blbě, nebo vás přijdou zkontrolovat naši chrabří policisté, jak dodržujete nařízenou karanténu, vy šunti! Oni nejdřív byli ze všeho celí posraní a nevylejzali ze služeben, pak jim otrnulo a teď, když už jako jediní mají ty FFP3 respirátory, které si ukradli (tedy pardón, v rámci veřejného blaha zrekvírovali) ze skladu nějakých keťasů v Lovosicích. Tak jsou už na boj s pandémií napadenými občany připravení. Takový šméčko, to my tady v našem lidově demokratickém zřízení podporovat nebudeme.

A vyzkoušíme si sociální distancing jako řemen, hezky po čínsku. Zavřeme hospody, obchody a vůbec všecko, vyzkoušíme si, co lidi a zejména lidi z podnikatelského prostředí vydrží, hajzlové jedni, stejně šidí na EET. To, že mnoho z nich zkrachuje a půjdou do kriminálu za předlužení, když si budou půjčovat, aby svůj podnik zachránili? No a co, ANO tihle ksindlové stejně nevolí. Musíme zachránit hlavně ty důchodce, protože ti tady s námi mohou ještě 50 let být a volit ANO. Co kdyby ten vožrala Jouza místo dodržování disciplíny šel chlastat do hospody a šel večer nalitej a pak třeba před dveřma starý babky Vomáčkový, voličky naší strany, co v noci nemůže spát, zakašlal a ona musela volat policii, nebo kdyby si nedejbože na svoje ožralecké spaní v příkopě nevzal roušku? Důvěra a oddanost našich voličů seniorů, to je hodnota mnohem vyšší, než nějaká zkurvená ekonomika a nějakej byznys podnikatelů nám může bejt ukradenej, tady jde o životy, a když nebudou peníze v rozpočtu tak si je natiskneme. Hlavně, že Agrofert šlape a panika našich voličů způsobí, že Krahulík prodá třikrát tolik konzervovaných sójových prasat než obvykle. A až ty hajzlové podnikatelský zkrachujou, tak třeba Agrofert, co s ním vůbec nemáme nic společnýho, protože tam jsou ty svěřenský fondy, skoupí ten jejich ubohej byznys za babku a ještě si na to vezmeme státní dotaci z fondů EU. Hajzlové podnikatelský, budou držet hubu, ještě budou rádi, že to za tu babku prodají a že na ně nezakleknem a  že jim nenaúčtujem pokuty za EET 3 roky zpětně, protože to my můžem.

Taky musíme udělat pořádek ve zdravotnictví. Na to je pandemie taky super. Tuhle mám volal nějakej úplně blbej hejhula ze zdravotnickejch odborů, jestli ti zdravotníci nedostanou nějaký odškodnění nebo rizikovej infekční příplatek, když se jakože nakazí tím virem při výkonu zaměstnání, nebo nedejbože třeba natáhnou brka. Tragédi. Tohle už zkoušely nějaký blbý sestry, který se nakazily při péči o toho taxikáře a tak jim Prymula řekl, že se maj správně oblíkat, můžou si za to samy. Tak jsme je poslali všechny do prdele, hajzly vyděračský, ať neotravujou, vůbec jsme jim neodpověděli. Přísahali, tak ať makaj, debilové. Hezky jim dáme pracovní povinnost, až se z toho poserou. Potlesk jim musí stačit. Kde bychom brali na ty jejich abundantní požadavky? Copak oni nevidí, jak usilovně tady zachraňujeme životy a sháníme pro ně ty FFP3 respirátory a ochranné pomůcky? Můžou bejt rádi, že se snažíme, když ty pomůcky prostě nejsou. Copak jsme to mohli vědět? Zatím makaj jenom s rouškou, ale co, ať chcípnou, žádná škoda, naše loajální soudy, co teď chrabře sedí za bukem a ani nekonají jednání, jim stejně nic nepřiznaj, to je jasný. Důležitý je, že městská policie respirátory má. Taky jsme určili 2 koronavirový nemocnice, shodou okolností ty, co naši předchůdci chtěli vždycky privatizovat. Nejdřív jim tím nařízením zničíme ekonomiku a pak si je hezky výhodně zprivatizujeme, co nezvládli borci před náma, to teď zvládne jedna větší chřipečka, není nad to bejt ve správnou dobu na správným místě.

No ale co musíme mít hlavně, soudruzi? No co, Halík? Hlavně musíme mít správný PR. Už Henry Ford říkal, že kdyby měl 2 dolary, tak je všechny investuje do reklamy, nebo tak něco. A u nás politiků to platí dvojnásob. To není jen tak předvádět se každej den 2 hodiny v televizi s rouškou a v červeným svetru. Ty čísla se musejí umět prodat. Na to teď máme klíčovou osobu, toho Prymulu, co je prej dobrej epidemiolog. Tak teď dáme všem jakože pocit, že to řídí on, a kdyby to náhodou šlo do kopru, tak to na něj svedeme jako všecko, protože jak říká stará poučka, soudruzi, problémy se nemusí řešit, stačí, když se najde někdo, na koho je lze svést. Ale řeknu vám, von je hlava. Tak například umí kvalifikovaně odhadnout počet nemocných na konci března, což von řekl, že bude 8 500 a v polovině dubna, což on řekl, že bude 15 000 lidí!

No nikomu to neříkejte, protože to je tajný, ale vono ta strašlivá pandemie se dá teoreticky modelovat, máme například data z Itálie a ty její křivky kopírujou úplně přesně ty naše. No zkusme to úplně jednoduše, je to sice trochu vaření z vody, protože jenom část křivky probíhá exponenciálně, pak začne strašlivou pandémii brzdit kolektivní imunita, takže je to tak trochu duchařina, protože záleží na hustotě osídlení, kontaktech, hygienických standardech a podobně. Ale když známe odhad toho reprodukčního koeficientu a známe hententú inkubační dobu a víme, že asi 1/3-1/2 nakažených mají buď asymptomatický nebo mírný průběh, takže nikam nejdou (možná je to i víc, ale to nikdo neví, protože to nikdo netestoval) a na nic se u nich nepřijde, tak si podle toho odhadnete takovej ten, jakože kvocient geometrický posloupnosti. Protože taková nekontrolovatelně se šířící pandemie model v podstatě kopíruje tuhle posloupnost. To teď žáci nebudou vědět, protože teď úča houpe v kanclu nohama a voni doma hrajou na X-Boxu. Takže 4 je ten koeficient, 14 dní je to časový vokno, ve kterým se nákaza od jednoho nemocnýho projeví (ale medián je kolem 5 dní) a u ⅓ nakaženejch lidí nákazu nezjistíte, takže počet pozitivně testovaných bude kolik? Maximálně 4 / 14 což je přibližně 0,28. Poměrně dost pozitivních lidí ale unikne, protože se nedokonale testuje a lidi s asymptomatickým průběhem občas nebudou diagnostikovaný, takže dejme tomu 0,14-0,28. Čili za den přibude tak asi mezi 14-28% aktuálního počtu nakažených. Tohle číslo můžete ovlivnit, takže když budete hodně testovat, může to být i víc, jako v Číně, když popravčí četa vyřešila starostu Wuchanu a šéfa místních komoušů a čísla najednou poskočily. Limitně může přibýt asi 30% aktuálního počtu nakažených za 1 den (respektive asi dvojnásobek až čtyřnásobek toho, co bylo v zjištěnýho asi před 7 dny), když jako votestujete celou populaci každej den. Můžem taky odhadnout i jak dlouho bude trvat, že se situace uklidní, protože v populaci bude už 60-70% lidi s protilátkami a vznikne kolektivní imunita. A taky máme různý statistický jakože vodchylky, takže jeden den to bude víc a druhej míň. Tak ať nežeru, kouknu se z vokna a na křivky v Itálii, na který to napasujeme a kvocient bude – voilà – 1,23.

Tak zkuste to s náma. Takže dneska je 23. března a do konce března zbejvá 8 dní. Počet pozitivně testovaných je (snad) 1236. Čili kolik je 1240 x 1,238. Je to asi 6 500 lidí.

Takže ve skutečnosti těch lidí bude 31. 3. 2020 pozitivních třeba jen do 6 500, vsadíme se, pane Prymula? To pořád bereme teoretickej model populace, která není nijak omezená a žádný karantény tam jakože nejsou a virus se šíří exponenciálně jako v Itálii, chachá. Kdyby karanténa měla vliv, tak totiž nejpozději po 14 dnech ( tj. pozítří, ale spíš už po mediánu inkubační doby, tedy 5 dnech), uvidíme zvrácení exponenciálního trendu křivky. To se ale nestalo a už se k tomu mýtickému bodu zlomu postupně blížíme, pane Prymula. První hustopseudoopatření byla do praxe zavedena 11. 3. Ale pan Prymula zjevně s žádným zvratem exponenciální křivky ve svých epidemiologických úvahách nepočítá. Není to totiž žádný vořezávátko. Ví, že kdyby počítal, tak by možná skončil jako hubkař a všichni by se mu smáli, protože každej si v časech nejistoty kryje hlavně vlastní prdel a kdo si dovolí zpochybnit slova a srovnávací etalon profesorissima epidemiologie? Radši přestřelí a řekne 8 500 lidí, protože když to pak bude 6 500, tak se jako prohlásí, že je to proto, že jím zavedený čínský manýry jako fakt fungujou, vláda maká a všechny ty zničené firmy a byznys za to fakt stojí – tož vezmú ti hadraplán a padesát sis eště vydělal, Arnošte.

Tož soudruzi, chystajtě slavobránu, protože naše věrchuška nyní v boji s koronavirem slavně zvítězí. Dělá se to tak, že se nejdřív vykreslí černé scénáře, postraší se lidi, nakupí se virtuální mediální hory mrtvol důchodců a pak se najde pitomec, kterej tu hru na loajalitu obyvatel celou zaplatí. Například majitelé a zaměstnanci restaurací. Nebo lidé, kteří mají své byznysy v zahraničí. Nebo nemocní lidé, kterým byla díky strašlivé pandémii nyní odmítnuta zdravotní péče, protože každý pacient je nyní potenciálním roznašečem pandemického doomu. Nebo doktoři a sestry, kteří nemají ochranné pomůcky. Třeba jeden zubař už leží na ventilátoru. Jeho dětem nikdo nic nedá.

Pak se přestřelí impakt epidemie, a když epidemie konečně udeří a probíhá de facto nekontrolovaně, všichni si oddechnou a velebí Bábu, jak to dobře zařídil.

Zavedená ochranná opatření jsou v případě, kdy se virus šíří vzduchem a ulpívá na předmětech až po dobu 9 dní, celkem diskutabilní a jejich efekt také. To třeba nosíte způsobně a loajálně roušku v supermarketu a vezmete si košík, co před vámi měl někdo nakažený. A protože vás rouška svědí, podrbete se na nose. A máte nakoupeno.

A kdyby se ty čísla nelíbila, můžeme klidně dát i jiná čísla, například tak, že se začne víc nebo míň testovat. Podle toho se dá upravit jak prevalence, tak i mortalita na onemocnění, hoši z ÚZIS pak promění vodu ve víno a zase budeme ti, od kterých úspěchy kopíruje celý svět. Tedy aspoň v našich médiích.

Jak se už říkalo. Pokud to v Kocourkově dobře dopadne, nebude to díky opatřením soudruhů ale jejich bordelu navzdory. O co lepší to měli faraóni v Egyptě. Když poddaní věřili, že pokud faraón nebude faraón a ostatní ho nebudou poslouchat, tak nevyjde slunce. Rozhodně mocenský modus operandi faraónů byl levnější.


23. 3. 2020 Challenger

Disclaimer: tento článek je pochopitelně nesmyslný. Je výplodem chorého mozku a slouží hlavně pro pobavení. Zůstaňte doma, podpořte führera, zachraňte životy!


Související články:


12345 (271x známkováno, průměr: 2,27 z 5)
22 558x přečteno
Updatováno: 29.3.2020 — 14:43

Reklama

D-FENS © 2017