Wuchanská chřipka: čiň Bábovi dobře, peklem se ti odmění, aneb ješito, ješito … už to máš ušito…!

Featured Image

Příběh naší státní megaválky proti zlé a strašlivé čínské komunistické chřipce nabývá groteskních rozměrů. Náš stát je holt plný paradoxů. Normálně proti chřipce bojují hlavně zdravotníci. U nás proti čínské chřipce bojují hlavně fízlové, rozvědka a novináři vedení jedním pomateným plukovníkem.

Tedy pardon – plukovník to tu už nevede. Ve skutečnosti boj s pandémií vede Bábův PR poradce Prchal (a.k.a. „náš největší guru Mára“). Dobře se to projevilo už v plukovníkově projevu dne 13. 10., který převzala veškerá média. Podle neoficiální šeptandy to prý bylo tak, že všichni potentáti českého zdravotnictví dostali od Prchala befel a museli hezky naklapat na ministerstvo a stát na čestné stráži v plukovníkově záprdelí, zatímco zmatený plukovník předčítal projev, který mu guru Mára narychlo nechal sesmolit. Mělo to jakože vypadat, že všichni zdravotníci neochvějně stojí za plukovníkem, něco jako živé ztvárnění Stalinovy „fronty na maso“. Jediný, kdo kazil PR dojem neochvějné ideové protivirové semknutosti, byl prý motolský ředitel JUDr. Miroslav „kulich“ Ludvík. Ludvík prý celou dobu, co se ta monstrózní šaškárna natáčela, kňoural, protože se po dvou hodinách co v zimě stál u řečnického pultu jako tvrdé „y“, potřeboval vymočit, načež byl plukovníkem po lampasácku sprcán, že nikam nepůjde a jestli prý má potíže, ať si příště zajde na urologii, když to nevydrží a má zvětšenou prostatu. Celá situace nápadně připomínala scény z filmu Tankový prapor.

Šeptanda se mezi lidem nemocničním šířila rychlostí blesku a všichni zdravotníci se tomu od srdce zasmáli. Nic jiného jim také nezbývá, protože prachy pro odměny za „boj s koronavirem“, které jim s velkou pompou slíbil Babiš v médiích na jaře, do nemocnic ještě nedorazily a zdravotníci se v tuto chvíli mezi sebou sázejí, zda vůbec dorazí. Bába se zřejmě drží manažerské teze  Nadosaha Pozlátka, že peníze slíbené jsou efektivnější než peníze vydané. Zatím je sázkový kurz 1:10 a postupně klesá, neboť nejdříve bylo nutné vyplatit odměny úředníkům a fízlům a také uplatit důchodce rozesíláním roušek a respirátorů na základě ukradené databáze adres. Takže to vypadá, že doktoři, ty hajzli intelektuálský, spolu se sestrami dostanou zase mazlavé hnědé, ale to po těch letech nikoho příliš nepřekvapuje. Hlavně, že stihli proti zdravotníkům preventivně vyvolat závist v médiích, aby se zdravotníci náhodou nedopustili hájení si vlastních zájmů v celé krizi.

Nyní nastal další level této hry. Pomatený plukovník byl odchycen novinářskými žumpami, kterak jde o půlnoci do hospody se soudruhem Faltýnkem a něco si tam domlouvají se dvěma dalšími mafiány, jejichž totožnost zůstala vohnoutům utajena. Jako když Virgil „Turek“ Sollozzo bral na večeři Michaela Corleone, aby probrali financování obchodu s drogami. Tentokrát šlo možná o něco prozaičtějšího, třeba nějaké státní zakázky, pletichy týkající se obsazení důležitých postů nebo prerekvizity týkající se distribuce budoucí anti-COVID vakcíny, ze které půjdou plukovníkovi procenta, kdoví.

Vzhledem k plukovníkově lockdownu ale událost nabrala docela jiný spád a připomínala letitý kreslený vtip od pana Jiránka, který zobrazoval obchod, kde bylo zakázáno kouřit, nosit zbraně, zmrzlinu a byl tam zakázán vstup psům. Do obchodu po dvou kráčel pes se zapáleným cigárem, v jedné ruce zmrzlinu a v druhé ruce pistoli. Pomatený plukovník připomínal toho psa, když porušil snad všechny svoje nařízení v jediném okamžiku: jednak v době lockdownu  šel do hospody, což je zakázaný, pak tam měl žranici, což je zakázaný, dále neměl roušku, což je taky zakázaný a navíc ještě nedodržoval sociální odstup, což je taky zakázaný a kdoví o jakých dalších zakázaných věcech tam v té hospodě jednal. Kupovdivu, absence roušky na plukovníkově ksichtu, ta nejméně problematická věc z celé série spáchaných přestupků, správních deliktů a trestných činů, zaujala novinářské vonuce i jejich vohnouty úplně nejvíc. Něco na úrovni pocitu mi říká, že daleko důležitější a pikantnější byl obsah schůzky a s největší pravděpodobností by daňové poplatníky nepotěšil, zatímco orgáni činní v řízení trestném by asi měli práci – u trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby, podvodu, zpronevěry a úplatkářství je totiž trestná už i příprava. A to nemluvíme o tom, že tato činnost byla spáchána za stavu nouze. Stát se to ve válce, měl by z toho plukovník polní soud. Ale to, že se krade a uplácí a domlouvají se černé kšeftíky, by nemělo nikoho překvapovat a v podstatě to nikoho nezajímá.

Vohnouti propukají v emocionální stav, který se dá popsat jako směs spravedlivého hněvu a notné dávky škodolibosti. Z hlediska pomateného plukovníka to byla jasná karma. Vohnouti se zlobí: „Dyť my jsme takoví chudáci, my jsme tááák poctiví, proto volíme estébáka Bábu,, protože my nikdy nekradem, a proto nic nemáme. Je přece jasný, že proto nám stát musí všechno zajistit, hlavně abychom byli v tom bezpečí a péče byla taky zajištěná, ale nemoct se večer ani pořádně ožrat? To plukovník přehnal! Vohnouti se zřejmě neučili latině, neboť již staří Římané jednoznačně pravdivě říkali, že „Quod licet Iovi non licet bovi“.

Otázka je ale jiná. Jak sa to ty kurvy žluté novinářské dozvěděly, kde bude pomatený plukovník a že vrchní mafiánský consiglieri strany ANO s ním o půlnoci půjde ilegálně žrát? Informace, kterou novináři dostali, musela odejít z bezprostřední plukovníkovy blízkosti respektive ze stranických kruhů a nejen to, leak informací do médií musel zcela nepochybně odsouhlasit i führer Bába. Jinak by si totiž nikdo nedovolil takovou partyzánskou akci, protože to by okamžitě na redakci nepřátelských novinářů zaklekl finančák, řada médií Bábovi koneckonců patří, predátorští fízlové a celá státní správa a zrádce z vlastních řad by byl určitě vypátrán a rituálně zlikvidován. Že by se consiglieri Faltýnek nebo plukovník někde extenzivně rozšiřovali o této akci, považuji za vyloučené. Samotná akce i rychlost s jakou Bába zareagoval, nese jasné známky machiavelistické konspirace vůči pomatenému plukovníkovi. Estébácká minulost našeho führera se holt nezapře.

Proč to ovšem Bába udělal, je zcela nasnadě. Jde o historicky neustále se opakující vzorec. Ze stejného důvodu kdysi Stalin zlikvidoval Trockého nebo Fidel Castro poslal svého o dost populárnějšího rivala Che Guevaru, aby se proslavil guerilovou válkou proti zahnívajícímu kapitalismu někde v Bolívii, kde za Fidela špinavou práci odvedla pravidelná bolivijská armáda a populárních doktor Che tak Fidelovi posloužil i po smrti. Ze stejného důvodu nesměly římské legie za žádných okolností překročit Rubikon a v Osmanské říši existovala zlatá komnata. Zlatá komnata byla v podstatě luxusní vězení pro všechny mužské příbuzné úřadujícího osmanského sultána, kde měli všeho do sytosti, bylo to takové vohnoutí nebe: žrali kdy chtěli, bavili se, kdy chtěli, mohli se třeba usouložit k smrti s množstvím překrásných žen. Jediné, co obyvatelé zlaté komnaty nemohli, bylo plést se Velkému sultánovi do moci zákonodárné, výkonné a soudní. I plukovník zjistil, že žádný strom neroste do nebe a že zastínit velkého guru se nevyplácí.

Existuje ještě druhá teorie. Pomatený plukovník udělal chybu, když se v poslanecké sněmovně dne 22. 10. zmínil, že prý virus strašlivé čínské komunistické chřipky unikl z Wu-chanského virologického institutu. Dokonce nepřímo připustil i to, co náš server tvrdí už drahnou dobu, totiž že virus je uměle zkonstruován. To se asi čínským soudruhům nelíbilo. A tak večer na hradě zazvonil telefon, který zvedla ruka starého muže s alkoholickým třesem a jaterními skvrnami na kůži. Na druhém konci se ozvalo zlostné peskování lámanou češtinou se silným čínským přízvukem. Starý muž pouze ohromeně přikyvoval a na konci řekl: „Ano, spolehněte se.“ Následný spád událostí nenechal nikoho na pochybách, že čínská rozvědka je ještě mnohem efektivnější než Mossad při stíhání nacistických zločinců a zlotřilého plukovníka se podařilo zkompromitovat a eliminovat během pouhých několika hodin, aby si snad nikdo nemyslel, že může vypouštět z huby nějaké „konspirační teorie“, které by snad škodily státnímu zájmu Číny. Plukovník si ve své nadutosti vůbec nepřipustil, že by jeho gloriolu zachránce ubohých českých vohnoutů mohlo cokoli zhatit. A tak sedl na lep a podlehl té nejjednodušší provokaci, kdoví.

Každopádně führer Bába názorně všem ukázal, že Bůh je tady jenom jeden, a že nějaký subalterní epidemiolog si nebude hrát na zachránce národa, když tím je tady přece jednou provždy on a i kdyby náhodou nebyl, tak „guru Mára“ v médiích příslušný mediální obraz zajistí. Subalterní epidemiolog měl udělat špinavou práci před volbami, aby to tam důchodci Bábovi hodili, a teď už platí, že mouřenín posloužil, mouřenín může jít. Bába ze situace vychází posílen a vohnouty milován, protože ukázal, že vůbec není ten slabý premiér, který si nechá udělat převrat, ale může zlikvidovat kohokoli, kdy se mu zachce.

Teď Bába zabije 2 mouchy jednou ranou. Křeslo ministra zdravotnictví nabídne ČSSD a jejich ikoně „kulichovi“ Ludvíkovi. Kulich pojede podle předem připravených not a už nyní v médiích probíhá palebná příprava, že restrikce se budou ještě přitvrzovat. Protože tu endgame v podobě Velkého ekonomického resetu si Bába nedá jen tak vzít. Natiskneme peníze a vy si naserte, byla koronakrize a zachraňovali jsme životy. Taky jsme museli zastavit šíření epidemie, protože co bychom dělali s tou drahou vakcínou, kdyby se mezitímně národ přece jen virem promořil! Nikdo nebude remcat, protože plukovník teď hezky půjde na hodinu za hrubé porušení pracovní kázně a podle toho, jak kolem sebe kope, to bude asi bez trafiky. Dysurický Kulich, kterého plukovník ještě před týdnem prcal jak malého kluka, zaujme devótně jeho místo.

Špinavou práci teď bude za Bábu dělat ČSSD, což jí připraví o zbytek jejích volebních preferencí. Ostatně Hamáček má koronavirus, tak je jasné, že taky nedodržoval protiepidemická opatření a může být rád, že ho přitom novináři nevyfotili. A likvidace ČSSD na propadliště dějin bude jediné pozitivum této frašky.

Buďte všichni zdrávi!

 


23. 10. 2020 Challenger

 


Související články:


12345 (254x známkováno, průměr: 1,48 z 5)
20 019x přečteno
Updatováno: 26.10.2020 — 11:04

Reklama

D-FENS © 2017