Agent s náhubkem

Featured Image

Tak jsem po nějaké době opět zapnul zprávy a už tam kázal zachránce Bureš s respirátorem na tlamě. Mírně zestručnělá citace:
“Mimo bydliště se musí nosit roušky. I v autě, je to důležité.“


„Je to naše hlavní zbraň ! Pokud ji někdo nenosí, musí ho na to občané upozornit, vysvětlit mu, že ten vir on může mít v sobě a může být infekční.
Musíme získat ty zkušenosti a držíme si palce. Pan Prymuly doporučit textilní roušky, potom si je vyperte a je to skvělý.”

Co mi na tom vadí ? Že to káže v respirátoru s výdechovým ventilkem.

Až do dnešního dopoledne (22.9.2020 Partie – Prymula) jsem nikde nezaznamenal informace o způsobech užití a systému ochrany roušek, respirátorů a masek.

Klasická rouška chrání nositele i okolí. Vzduch se “filtruje” oběma směry.  Dle některých informací, uvedených i zde na webu, rouška ochrání okolí skoro na 100% a nositele na 50% – Je to sice strašná kravina, ale pokud se budeme bavit pouze o kapénkách, pak možná.
Jinak ten bavlněný hadřík fakt viry nezastaví.

Respirátory jsou na tom o poznání lépe v ochraně nositele. Ovšem ochrana okolí je prakticky nulová ! Když si kýchnu v respirátoru, tak mají kapénky jedinou starost a to procpat se ventilkem. Možná menší množství viru, ale o to rychleji. Vydechovaný vzduch totiž není ničím omezován.

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, ale předminulý týden jsem jel pro rodinného příslušníka do nemocnice a vzal si na transport masku ČSLA M10. Až když jsem slyšel cvakání ventilu, došlo mi, že být virulentní, tak mají všichni kolem smůlu.

Tak se ptám, když půjdu po ulici bez roušky, může mě orgán pokutovat. Ovšem s respirátorem pokutu nedostanu ? Co to je za pitomost ? Efekt pro okolí je prakticky shodný.

Stála by asi za hřích podobná cvičení, jako za éry studené války (nohama ke světlu :)
Lidé šijí roušky, ale nikdo s nimi neumí nakládat v praxi. Jak nasazovat, sundavat, dezinfikovat…

Ale co bych chtěl od bandy negramotů, estebáků a exmuzikantů.Ad Velký bratr: někdy včera se Adam nechal slyšet, že pracují na trasování přenosu viru. Na tom asi není nic úplně špatného. Ovšem lhaní okolo za špatné považuji. Operátoři mají povinnost zachovávat informace o všech hovorech a vektorech po dobu jednoho roku. Takže volaný, volající, časy, místa, trasy. (u zájmových osob se archivuje i hovor samotný). Není tedy problém 365 dní zpětně vytrasovat prakticky cokoli. Problém ovšem je, že Adam v TV prohlásí, že to pak samozřejmě vypneme!

Ke konci snad jen zkušenost z prvního dne v jedné nemocnici v oddělení příjmu (také) pro COVID-19.
Přechodová komora: vestibul vs. oddělení
Uklízečka během těch pěti hodin prošla každou hodinu.
Mopem základní setření podlahy.

Dezinfekce koše s infekčním odpadem, otření víka zevnitř, následně koše zvenčí. Přitom nepoužila nožní pedál, ale levou ruku. (vždy)
(výměna ubrousku)
Následovalo setření pultu, stolů, parapetu.
Levou rukou zdvihání krabic s čistými rukavicemi a vaničkou s tampony pro injekční aplikaci, 3 lahví s dezinfekcí.
(výměna ubrousku)
Otření klávesnice, myši, monitoru, sluchátka telefonu zvenčí, dovnitř. Kupodivu, razítko, tužky, nůžky a sešívačka zůstaly po celou dobu uklízení naprosto tabu.
A s těmito věcmi tam pracovali postupně 3 lékaři a 4 sestry prakticky neustále.
Pak šel jeden doktor na jiné oddělení a tak strčil svoje razítko do pytlíku, zakapal dezinfekcí a řekl, že to nechá odležet 4 hodiny.
Ovšem z toho infekčního prostoru to odnesl bez přebalu v tom pytlíku.

Jediné co bylo v pořádku, byla hezká slečna za oknem v kontejneru před budovou. Měla interkom a dokonce fungoval.

Jinak všechna čest zdravotníkům. V diskuzi bylo znát, že jim spousta špatností v systému dochází a mají tendenci myslet a měnit. Je však smutné, že tyto postupy nemají zpracované alespoň v základu od odborníků. Sakra máme jednu z nejlepších vojenských jednotek pro chemickou a bakteriologickou válku. Ti kluci ty postupy znají.

Fakt pakárna. Mají na sobě dvoje neprodyšné kombinézy, dvoje rukavice, respirátor, brýle nebo štít a vedení je v tom nechává 12 hodin? Jako bez pití, jídla, vyměšování? V průběhu odpoledne si to vyřvávali a skončilo to na rotaci 4 hodin, takže někdo dostal trochu rozumu.

Jaký je můj poznatek z návštěvy kliniky ?

Pokud budeme mít v ČR něco fakt virulentního a s vysokou mortalitou, tak umřeme. Všichni !
Jen ti chudáci zdravotníci budou první.

Přeji vám štěstí,

Maya.

 


25.03.2020 Maya


Související články:


12345 (207x známkováno, průměr: 1,55 z 5)
26 015x přečteno
Updatováno: 25.3.2020 — 22:38

Reklama

D-FENS © 2017