Vždyť jsem jim řekl, jak to bylo

Featured Image

Pan Koláčný a jeho syn chtěli pomoci paní Koláčné ulevit od bolestí. Jelikož spolupracovali s Policií ČR, možná půjdou bručet.

Server ihned.cz přinesl rozhovor s pánem, který se synovou pomocí vypěstoval pět rostlin marihuany pro výrobu konopné masti pro svou manželku, kterou dostihla pozdní toxicita chemoterapií a její chronické bolesti ji znemožňují normální život. Rozhovor stojí za vaše zamyšlení, je v něm totiž všechno.

1:40 …oni nám pořád podsouvali, že jsme věděli, co děláme, že pěstujeme rostliny s vyšším obsahem THC…

Ano, to se v ČR tak dělá. Trestní zákoník totiž podle svého § 13 odst. 2 u všech trestných činů vyžaduje, aby byly spáchány úmyslně, pouze u některých, kde je to výslovně stanoveno, postačuje i jejich spáchání z nedbalosti. Ti co na služebnách Policie ČR vyhotovují zápisy z podání vysvětlení a výslechů už vědí, jak to mají psát. Vaše role je být naivní a podepsat to. U soudu to zase celé povykládáte, může to i vypadat, že úmysl spáchat trestný čin z toho vyvařit nepůjde, ale protože soud bude v odůvodnění zhusta čerpat metodou CTRL+C, CTRL+V z policejního spisu (viz trochu níže), už máte většinou smůlu.

5:07 …udal nás nějaký občan…

Yesss! Zákona dbalých soudruhů není nikdy dost!

5:30 syna sebrali ve škole a v autě …do něj hučeli aby se přiznal že hulí trávu…

Policie ČR je tu od toho, aby dodávala soudu jedince k úspěšnému potrestání. Tak to dělá, jak jen umí. Je jen na vás, jak se této hře postavíte.

5:43 …my jsme tak jako si mysleli že budeme spolupracovat, vypovídat, že to bude dobrý…

Funguje to přesně naopak, ale příště už to budete vědět, ne?

5:47 …a ten policista mi řekl, že to bude jenom přestupek… …a pak přišlo oznámení o zahájení trestního stíhání…

Viz mnoho článků od D-F kde se věnuje fenoménu “body vám nedám”. Např. zde.

Dále pan Koláčný popisuje, kterak Policie ČR konala tak, aby dostal co největší flastr, při vážení sušiny. Sám zmíní čárkový systém Policie ČR.

10:20 na otázku, jak si vysvětluje, že soud dal za pravdu ne jemu, ale Policii ČR …soud vyšel z toho, co policie napsala do usnesení o zahájení trestního stíhání, v podstatě to jenom okopírovali…

CTRL+C, CTRL+V. Já to říkal!

10:57 Pan Koláčný svoji závěrečnou řeč z 12 stran stáhl na 4, protože mu obhájkyně řekla, že to oni stejně nebudou poslouchat. Což může potvrdit. Dokonce vyslovil myšlenku, že soud měl napsané odůvodnění už před zahájením jednání, vzhledem k tomu, jak rychle bylo po jeho ukončení k dispozici. Co dodat, snad jen: ano, to se tak většinou dělá. K této a dalším informacem, o tom, jak to na soudech chodí, není nijak pracné se dostat pro nikoho z vás. Rozhodnutí na soudech píšou tzv. asistenti (soudce by rozhodnutí měli správně zkontrolovat a případně modifikovat). To nejsou žádné osoby žijící v utajení. Poptejte se ve svém okolí, k nějakému se taky dostanete, a pak se už jen ptejte na to, co vás zajímá.

Taky je pan Koláčný překvapen prací soudního znalce. Myslím, že pan Koláčný teď už ví, že jsou to v ČR především soudní znalci, kteří svojí činností posílají lidi do kriminálu, případně zájmové jedince umí i jednoduše osvobodit, záleží na tom, jak je práce „objednána“ – tak, jako v jinných činnostech. Znalcům vždy vyjde to, co jim vyjít má, záleží na tom, zda PČR potřebuje někoho nechat zavřít, nebo naopak. Soud je pak insititucionální záštita. Pan Koláčný konstatuje, že soud zjevné, do očí bijící rozpory v posudku soudního znalce jaksi neřešil. Pane Koláčný, tuhle zkušenost jste v porovnání s mnoha jinými nabyl ještě lacino, to mi věřte.

Pan Koláčný si je vědom toho, co je to podmínečné odnětí svobody. Při libovolném zakopnutí teď může jít natvrdo. Asi teď myslí na to, že jeho syn bude mít záznam a že z vězení by se o svou manželku co je v invalidním důchodu, nemohl starat. Dostal se do těch sraček ale sám, tím, že mluvil. Ani na něj, ani na jeho syna, by bez jeho pomoci neměli vůbec nic. Vy nemluvte. A ještě jedna věc: D-F ve svých článcích často píše: hlavně si vemte advokáta. To je pravda, já bych k tomu na základě dlouhodobého čtení blogu pana Peciny dodal – vemte si ne nějakého, ale fakt dobrého advokáta. To není advokát, co má drahou hodinovou sazbu, to je advokát, co dělá svoji práci dobře. Jinak můžete být v prdeli.


27.10.2019 Smrtihlav


Související články:


12345 (234x známkováno, průměr: 1,09 z 5)
19 247x přečteno
Updatováno: 27.10.2019 — 23:59

Reklama

D-FENS © 2017