Vždyť jsem jim řekl, jak to bylo - zpět na článek

Počet komentářů: 103

  1. Taky by si měl najít lepšího obhájce
    13:45 Obhájci říkali, že odvolání jde ke krajskému soudu a tam to může proběhnout stejně jako u toho okresního, že můžeme my povolat svědky, oni můžou povolat svědky …

    https://www.usoud.cz/aktualne/doplneni-dokazovani-v-odvolacim-rizeni-lze-pripustit-jen-ve-vyjimecnych-pripadech/

    1. Odkazujete na civil. V trestu je to tak, jak rika obhajce.

  2. Můžete sem dát odkaz na rozsudek soudu prvního stupně? Zajímalo by mě, jak se vypořádali s materiální stránkou – společenskou nebezpečností výroby mastičky za účelem úlevy od chronické bolesti.

    1. Kór když – pokud vím – už je dneska de facto tolerovanejch do 5 rostlin za tímto účelem, pokud je to doporučený i od doktora, tím líp. Ale samozřejmě velice záleží, co se jim řekne, orgáni jsou svině svinutý.

      1. Neurážaj prosím ťa svine. Tie milé zvieratá si to nezaslúžia.

        1. Jak kdy, umí být taky pěkný svině, hlavně ty divoký :D

      2. Jaxme letos bojovali s tema hrabosema v bramborach, taxem si vsiml, ze hrabosi nezerou marjanu. Asi jim smrdi. Soused planuje, ze pristi rok obezene brambory repou, hrabosi sezerou repu a brambory ne. Zkusim mu navrhnout, jestli nebude spis lepsi mezi ty brambory nasazet marjanu.

        1. Hm – a to ako normálnu marijánu, či nejakú technickú treba nasadiť? A na krtkov by si nemal nejaký trik, lebo sa mi to nejak premnožilo na záhrade.

          1. Mam. Je to stvornohe, chlpate a hovori to miau.

            1. Jo. Tohle ma i soused. Vali se to ale v moji stodole na sene a namisto tech desetitisicu hrabosu na louce to chyta sykorky. Mam dost velky cukani to zvire neutralizovat.

              1. Dostává to granule?

                1. Ne. Soused je myslivecky hospodar. Kocka se u nej ma luxusne.

              2. Ano, mali sme aj take miau. Cokolvek stvornohe bolo pod jej dostojnost a chytala vyhradne cviriky. Sucasne miau su ine. Obcas tiez sice dostanu chut na cvirika, no su vinni genocidou malych hlodavcov na dvore. To ide od hrabosov a piskorov cez chipmunky az po take male zajaciky co v okoli ziju. Bol taky tyzden ked tych chipmunkov padlo za vlast 5. Bohuzial, veverice su pre nich prirychle, takze tych nas nezbavili.

                1. Ackoli moje zena kocky nesnasi, tak takovou, co skutecne chyta mysi, by zcela jiste akceptovala. Bo bydlime na kraji obce, tak je tady mysi raj. Permanentne je ve sklepe 12 pasticek a denne je jich nekolik s ulovkem. Pres leto klid, ale podzimek je tragedie. A nepomuze nic, ty potvory umi zvenci podhrabat i zaklady baraku. A protoze ve sklepe neni na podlaze beton, tak je to zly.

                  1. V množství je síla, to je jako s kytkama, zasadim několik semen a některá se chytnou a některá ne. Stejně tak některý kočky loví a některý ne. Zároveň je potřeba je krmit, aby vydržely na místě a hájily si ho. To není tak, že je nenakrmím a ony si půjdou nalovit vs. nakrmím = neloví. Nene, kočku, spíš tedy kotě, nejlépe odchované venku, zavřu na 2-3 týdny doma, hezky se o něj starám, hraju si s ním, aby mělo reflexy, skamarádím ho mezi tím se psem a jak si zvykne, že je tady doma, tak ho pak pouštím ven, vesměs má lov za odměnu :-) a tak loví. Když přijde domů, dostane nažrat, v klidu se vyspí, třeba na okně, a když chce, tak jde ven na lov. Teď mám kočku a kocoura (aby byl pokryt výpadek, když by třeba jednoho přejelo auto) a loví oba. Jsou hezky živený, pravidelně odčervený, kocour zatím nekastrovanej, kočka po prvních koťatech, mají dobré zázemí a podmínky a tak jakmile jdou ven (jsou venku přes 12 hodin denně), tak si žádná myš, nebo rejsek (krtky vyhubili) nebo jiná havět nemůže být jistá svým osudem. Pastičky už nemám, krtci zahradu nerejou, myši v baráku (na půdách, v podlahách, izolacích apod.) nejsou a je to super. Dále je potřeba si uvědomit, že taková kočka ač je výkonná, tak zvládá spolehlivě obstarat pouze malý kus území, tedy na nějakou zemědělskou usedlost, nedejbože třeba ještě pole atd. jich zkrátka musí být hodně. Jinak co se týká úspěšnosti, loví/lovily mi prakticky téměř všechny kočky v životě, ten komu neloví, tak má hroznou smůlu, ale spíš je prostě levej.

                    No a jestli kočky, nebo myši, tak vždycky radši kočky.

                    1. Covece a to se ty kocky naucily lovit jen z instinktu? Bavil jsem se s klukem, co se venuje na Sumave rysum a ten mi rikal, ze matka skoro sest mesicu (!) uci mala kotata lovit a teprve pak je definitivne odstavi. Nabyl jsem dojmu, ze u kocek domacich je to asi stejny a tim padem neresitelny. Nalil jsi mi nadeji do zil :-)

                    2. Domaca macka je dokonaly vrah. Nelovi preto ze musi. Lovi preto ze ju to bavi. Nase kocuriska nikto lovit neucil. Napriek tomu idu po vsetkom co sa hybe. Ale zasa sa prejavuje ich osobnost, takze nie vsetko povazuju za korist. Jeden z nich napriklad pokukoval po zajacikovi a nespravil mu nic. Druhy zajacita expresne zlikvidoval.
                      Inak je velmi zaujimave uvedomit ze ten mily chlpacik co tak pradie a obtiera sa cloveku o nohy je vlastne nebezpecny predator. Teda, pre vsetko vo velkosti mysi.

                    3. wildcat: jeden hezký bonmot říká, že kočky jsme si ochočili proto, abychom se bezpečně mohli mazlit se šelmami.

                    4. Jenže ten rys je na lov odkázaný, pokud nenaloví, chcípne. Pro domácí kočku je to zábava. Asi jako amazonští indiáni vs naši myslivci.

                    5. No ono je to tak, že štěně se od matky může odstavit po 7-8 týdnech, protože mu už ta matka toho moc nedá. Koťata se běžně odstavují po 6 týdnech, ačkoliv by to mělo být až po 12 týdnech (dokonce je tahle lhůta daná zákonem, hledej zde v paragrafu 2 odstavci E https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-21). Do té doby se to kotě učí a ano, ta kočka koťatům nosí živé myši, aby se koťata učila, jak je lovit, zabíjet a nezranit se při tom. Tedy kotě má instinkty, ale je mnohem lepší, pokud ho to naučí matka.

                      V mém případě je to tak, že pokud vybírám kotě, tak takové, aby bylo socializované lidmi, zároveň pokud možno odchované venku a dohodnu se s těmi lidmi na tom, že si ho vyzvednu prostě až kolem toho 12. týdne ačkoliv mi ho chtějí narvat mnohem dříve. Pak pokračuji, jak jsem psal výše. Konkrétně naposledy to byla stávající kočka, na první mrouskání byla zavřená doma, na druhé jsme jí nechali okotit. Koťata jsme zajistili, aby vrhla doma, ale nechali jsme jí, aby koťatům přinesla myš, když si usmyslela. Nechali jsme si z vrhu kocoura a loví taky. Jak se začala potvora mrouskat zase, tak šla pod kudlu. Nikdy neberu kotě z nějakého útulku, nebo divoké chycené někde ve stodole do pytle a zásadně nikdy ne kastrované, prostě ty hormony jsou při růstu třeba, jinak je z toho zprasek. Zároveň si je vychovávám, protože není nic horšího, než škrábající kočka, která škrábe lidi, nábytek a prostě je to nedomestikovaný hovado. Tedy žádná dospělá kočka mě nikdy neškrábla, nábytek neničí, se psem vycházejí v rámci mnou určených mezí. Podmínky k lovu jim dělám dobré (krmím, zbavuji parazitů, poskytuji místo k odpočinku) a odměnou mi je milá mazlící se kočka a zároveň autonomní terminátor myší.

                      Je to jako se vším, je potřeba se o to starat, když se na to člověk vysere, tak holt ani kočka, stejně jako cokoliv jiného, nefunguje.

                    6. Ja smekam.

                    7. Přesně tak, o kočky je potřeba se starat, a ony se vám potom patřičně odmění. Většinou. ;-)

                    8. Nesmysl, kočky mají lov v genech. Jen je potřeba vybrat kotě, které to má v krvi. My máme dva kocoury, ten starý je flagmatik a nikdy nic nelovil, prostě ho to nebaví. Ne, že by byl levý, ale jde to naprosto mimo něj. Zajímají ho jenom akvarijní rybičky, ale těm jen pije vodu z akvária a žere vločky, to mu chutná úplně nejvíc.
                      Teď máme půl ročního výrostka, od mámy je od července, a jakmile jsme ho začali pouštět ven, hned po týdnu začal chytat myši. To ještě nezvládl dobře lozit po stromech, ale to už má taky zmáklé, takže přidal i drobné ptactvo. Jediné, co ho nezajímalo byla ropucha. Ten až vyroste, tak si asi troufne i na menší psy :)

                    9. @Tanguero

                      To je taková … polopravda.

                      Loveckej instinkt mají sice v genech, ale nikoli umění lovu. To se musí naučit od matky. Mam tady jednoho kocoura, kterýho jsem maminka já, protože tu chlupatou mu rozmašíroval petrolhead, když byl ještě slepej. A protože jsem ho lovit myši nenaučila, je to neschopnej dřevák, kterej sice náruživě loví, ale maximálně můru, nebo mouchu, protože zbytek neví jak zabít a spíš má tendenci se toho bát. Ale je na něm vidět že by rád, že se mu ta krev vaří, ale zkrátka to neumí.

                    10. Ad A. J. Rimmer, vesmírný dobrodruh:
                      Mám kočku, která to má podobně jako Váš kocour (máma mrtvá u silnice, když byla koťata asi týden a půl stará). Myš dotáhne, pak si s ní dlooouho hraje (což je v noci super) a nakonec sežere. Rozdíl bude v tom, že má starší kámošku, takže místo mámy se to nejspíš naučila od ní.

                    11. Pan Přeceda: Jo, když je naživu někdo z rodiny, kdo umí, tak má napůl vyhráno, ale když je úplnej sirotek, musí se naučit vybědovat si konzervu, jinak je mrtvola. On vlastně ani tu můru nezabije, on jí spíš užužlá a uvláčí k smrti. Někdy to nevydržim, seberu mu to a nehledě na jeho vyčítavý vočička to zamorduju sám.

                    12. Ad A.J.R., BDP., SDP.
                      Není z rodiny (i když u obou je otec neznámý, tak kdoví). Já někdy popadnu jednou rukou myš a druhou kočku a vyhodím je z okna (v přízemí), ať si to dořešej venku.

                    13. Pan Přeceda. Tak umim si představit, že můžou navázat i nepříbuzenskou sociální vazbu, nakonec tuhle jsem viděl, že je kočka náramnej kámoš s kachnou, dokonce spolu i spěj. Nevim jestli zrovna tenhle konkrétní případ není nějakej fejk, ale podobný mezidruhový zkámošení jsou mezi zvřatama celkem běžný.

                      Kdysi jsem měl takhle kozu zafixovanou na koňský stádo. K puklovi se jelo přes pole tak, že koza běžela volně za koněm. A zpátky taky! Vůbec žádný dryje nedělala, dopils, pobídnuls kobylu a koza šla poslušně domů.

                    14. ad předseda a Arnold

                      naší kočičku jsme si vzali, když jí bylo 8 týdnů, lovit myši ji učil sousedův kocour. A tahle kočka je dnes dospělá a zase učí lovit jinou malou kočku. Ale tahle malá kočka je hrozný vrták, takže velká uloví myš, trochu ji omráčí a přinese té malé, té malé myš uteče, takže ji ta velká znovu chytne a znovu přinese. Ale žádná z nich ji nežere, vlastně si s myší hrají tak dlouho, až to myš vzdá a odebere se do myšího nebe. To je příležitost pro malou kočičku, protože bafne mrtvou myš a jde zkoušet, jak rychle dokáže moje dcera vystřelit z postele.

                      návod pro Arnolda:
                      kočky uloví myš, zabijou ji a přinesou koťatům očichat, pak přinesou skoro mrtvou myš, pak živější a živější a pak už to malé kočky umí. Pusť se do toho a dej vědět, jak to dopadlo. :-D

                    15. Mousso pomyslelas na moji důstojnost alfasamce, ředitele celý smečky? Jak bych vypadal s myší v hubě, aha? To je babská práce!

                      Teď už je asi pozdě s tim začínat, když je mu dvanáct let a je to chvílema pěkně vzteklej kocour postelovej hřející. :) Vyhovuje mi to jak to je, byl to takovej etologickej experiment, ze kterýho se časem stal živej ledviňák.

                    16. copak já, já na Tvoji důstojnost myslím, teď už jen zjistit, co si o Tvém ředitelování myslí kocour. Podle něj budeš nejspíš alfapřistrkovač jídla. Soudím dle naší kočky, pro tu jsem alfadrbač za uchem, alfaotvírač kapsiček, konzerviček a taky alfadrzoun, který se odmítá po dobrém dělit o své jídlo. Ale pokud kocour uznává, že jsi ředitelem smečky, tak potom jo.

                    17. U nás alfa problémy řeší férová rvačka. Kocour je sice panovačnej autistickej zmrd, ale to já jsem větší, takže ho nakonec přeperu.

                      Dělit se o jídlo je kočičí zdvořilost, ale pozor, vocaď pocaď. Zásadně nenabízíme protistraně chutnou myš, když můžeme nabídnout podstatně méně chutného rejska. V ostatních případech platí pravidlo číslo jedna: „Když něco chceš, musíš si to vybojovat“. (Válečná lest povolena a ceněna dvojnásobným počtem bodů.)

                    18. PS: Ale je u toho alfavyřizování samozřejmě velká spousta upřených pohledů do očí, syčení, prskání, ječení, zastrašování a podobně. Zde musím přiznat mírný handicap, spočívající v práci ocasem, což musím kompenzovat nějakým náhradním nápaditým způsobem.

                    19. já svůj boj prohraju, když se kočka vyčůrá vedle kočičího záchoda, k tomu bych taky potřebovala nějaký náhradní nápaditý způsob. Zmetek rozmazlenej, nevděčnej!!!

                      o jídlo se naštěstí nedělí, takže myš nebo rejska donese nejdál do předsíně, ale většinou je nechá na zahradě, hraje si, dokud se to hýbe, pak do toho párkrát strčí tlapkou, a když už to neběhá, tak to nechá, kde to je, chce se dělit o moje jídlo, přesněji řečeno, vypadá to, že jí připadá ohromně zábavné ukrást mi kus slaniny, vejcem, smetanou a kuřecím nepohrdne, jen nevím, jestli je to pro jídlo nebo pro zábavu malé zlodějky. Ale všechno zlý je k něčemu dobrý, pase po rybách a po krvi z masa, a když jsem si jednou dělala lososa a ona nehnula brvou, tak jsem si říkala, že jsem si koupila pěkný humus a raději jsem to nejedla. Když nechala bez všimnutí mou krásnou kotletku, tak jsem byla na pochybách, jestli je opravdu jedlá, nebyla. :-/

                    20. Ono je to u nich spíš sport, dělají to hlavně pro zábavu, pořádně tě vyprudit a taky ti ukázat kdo má převahu a je chytřejší. Částečně jdou po soli, ale opatrně s tím, mají vysoce specializovaný ledviny a snadno se poškodí.

                      Pokud se potravy týká, nejsou to (zatím ještě) všežravci, takže je pro ně celkem přirozený živit se monotónní stravou, z nějakých 80-90% furt dokola stejnou. Vypadá to tak, že kočka se typicky bravurně naučí lovit jeden zvířecí druh, celkem jedno jakej, to celej život piluje k dokonalosti a na tom přežívá. Semtam zdrbne něco jinýho, ale neni to systematický, drží se svýho kopyta.

                      Ten muj kocour je takovej experiment, dostal se ke mně jako týdenní larva, nevěřil jsem že přežije. Ale nějak jsem ho vypiplal a protože byl nepopsanej a poměrně chytrej, začal jsem na něm studovat evoluci a komunikaci. Teď po letech je to takovej kočkočlověk, umí si otevírat dveře šoupací i na kliku, umí používat zrcadlo, rozumí části lidský řeči, resp chápe význam některých zvuků, jakož i dovětku „kurva“.

                    21. PS: Pořiď si asi víc hajzliků, jak jsem pochopil, máš kočky dvě(?), to nemusí dělat dobrotu. A Ať nemá zasmrádlou podestýlku. Tim začni a když to nepomůže, pošli mejla, budem řešit další.

                    22. Kočičích hajzlíků není nikdy dost. ;-)

                    23. Jo, no. Vono kdybyste měl čuchometr jako voni a byl taky tak extrémně teritoriální…

                    24. Arnold J Rimmer30.10.2019 v 1:51

                      No, napriek prezyvke ktoru pouzivam nemam ani cuchometer ako maju macky a ani nie som tak extremne teritorialny. No napriek tomu uprednostujem ked je v dome viacero hajzlov*.

                      * Hajzlami myslim socialne zariadenia a nie jednotlivcov so spornymi moralnymi kvalitami

                    25. @Arnold J Rimmer

                      Vidíš a to já zas mám zkušenost, že každá kočka je osobnostně jiná, tak jako lidi. Za poslední dva roky jsem měl dva kocoury, kteří prokazatelně matku neměli od nějakých 8 týdnů a lovit se naučili sami. Toho druhého nám přivezla dcera z Bruselu, jeho matka nikdy myši nelovila, ale i kdyby, neměla by čas ho to naučit. A přitom se v terénu chová jako přirozený lovec. Doma hyperaktivní, až kočičí ADHD, proto nám zůstal na krku a dcera si ho nemohla vzít jako domácího kocoura na VŠ koleje. A když byl domestikovaný dost na vypuštění na zahradu, hned se přidal k psovi na číhané u myšího hnízda v uloženém topném dřevě a ty myši do týdne vychytal. Teď už chodí lovit mimo zahradu dál do polí.

                    26. @Tanguero To ale nemá s povahou co dělat. Polodivoká Felix sylvestris catus začne koťata přivykat lovu už od tří týdnů věku. Lov je typicky naučené chování. Pokud se vám podaří prokázat opak – přepíšete učebnice etologie šelem.

                    27. Teda už jsem o kočkách přečetl ledaco, protože je mám rád, ale takhle hezkou charakteristiku kočky jsem ještě nečetl. Líbí!
                      Jinak já našel před pár lety toulavé kotě, nemocné zanícené oči a v bříšku chumel škrkavek, podle veterinářky byly kočičí holčičce asi 3 měsíce, takže žádnou velkou školu od mámy kočky nedostala – a když ji vezmu z pražského bytu na chalupu, loví na zahradě myši o 105,42.

                      A jak tady píše kolega o trochu dál, že je kočka dravec… Však ano, kolikrát, když mě kočka při hře maličko škrábne nebo kousne, si říkám, jaké musí být setkání s kočkou děsivé pro malou myš.

                    28. Avia_Furgon: Předpokládám, že na chalupu jezdíte vozem – jak to Vaše číča zvládá? Je v pohodě nebo snad dokonce cestu prospí? Ptám se proto, že jak naše kočka, tak kocour (než umřel), vždy nesnášeli cestu autem, celou cestu prořvali a byli dost vystresovaní. U kočky teda trochu pomůže, když jede mimo přepravku, ale to zase většinou zaleze pod sedačku a dělá, že tam není. No možná je to tím, že nikdy nejeli jinam, než na veterinu, ale tam zase oba byli vždycky až neuvěřitelně klidní, nikdy neudělali ani jeden žádnou scénu, natož aby šli po dochtorovi nebo měli tendence zdrhnout…

                    29. Jack Torrance – my vozíme kočku na chatu a vypadá to asi jako tady v 7:46:

                      https://www.youtube.com/watch?v=GTUruS-lnEo&list=PLlpR0PR0PgTpY5VHuglt2N7y4gKwiTCs_&index=1

                    30. Děd vozival na chatu kocoura ve sportovni tasce botas. Pohled na vrestici a poskakujici tasku byl dost zneklidnujici. Kocour po prijezdu na chatu okamzite zdrhl a vratil se tak za tri dny az mu otrnulo. Historka jak se koucour prevazeny v kufru Spartaku za jizdy prodral mezerou mezi zadnimi operadly do kabiny a tam řádil jak černá ruka se v rodine vypravi dodnes.

                    31. Tos nevidel, co umi v aute udelat mys. Dlouho jsem si lamal hlavu, kudy se dovnitr ta ludra dostala, nez jsem nastartoval a zapnul vetrak. Az jsem ho vypnul a ten jemnej bordel z listi lehl na vsechno uvnitr, po rozebrani vetraku to bylo jasne – vsak je to lochna dovnitr jako prase, staci najit cestu. Ta mys tu perestrojku zvladla za cca tyden. Rozcupovat tapecirunky, natahat tam vlasaky, obaly od tatranek semlela na flitry. Uuuuzasny zviratko.

                    32. Ad Jack Torrance, milý správce hotelu:
                      Členové mého kočkodromu většinou provřeští 5 až 10 minut a pak se unaví. U některých to nanovo začne po vyndání z auta.

                    33. Moussa, Předseda: A to se nebojíte, že se po vypuštění z auta už nevrátí, resp. vrátí, ale až po vašem odjezdu, který už nebude možno více odkládat? Já vím, dá se lehce opatřit další, ale u nás je to halt člen rodiny, ohledně micínů jsme tak trošku pacienti…

                    34. V autě vozím zásadně v přepravce, pouze u malých koťátek a jen v případě, že je v autě někdo, kdo na ně dá pozor, ji otvírám. Znám své kočky a kocoury.

                      Výjimkou je případ, když mi kočka skočí do auta před zaparkováním do garáže apod. To ji povozím těch pár metrů bez přepravky.

                    35. U nas v rodine zatim nejvetsi uspech ma video,kde probiha ekologicka recyklace klece od papouska. Potomstvo to pouziva jako naslech anglictiny:

                      https://www.youtube.com/watch?v=XM8aBESf8EI

                    36. @all Kočka je striktně teritoriální zvíře a špatně snáší jakékoli změny na svém území. Nebudete to chtít slyšet, ale jakékoli transporty na chaty nebo chalupy ta zvířata až na výjimky stresují a to tak, že hodně.

                      Jestli si někdo myslí, že šťastná kočka po příjezdu na chalupu začne radostně lovit myši na venkově, tak je na omylu. Realita je taková, že nebohej čičipražák se plíží venkovem přes teritoria cizích koček a neustále riskuje že dostane přes držku, o zbytečné infikaci parazity a nemocemi nemluvě.

                      Lidi dělají zásadní chybu – totiž myslí jako … lidi.

                    37. „Nebudete to chtít slyšet, ale jakékoli transporty na chaty nebo chalupy ta zvířata až na výjimky stresují a to tak, že hodně.“
                      Richtig! Četl jsem to na Wiki také! Ještě to řeknu kočce.

                      „Jestli si někdo myslí, že šťastná kočka po příjezdu na chalupu začne radostně lovit myši na venkově,…“
                      Po příjezdu na chalupu běží na zahradu. V posledním chalupovém roce přinesla do sednice postupně 4 myši, či co to bylo. Zeptám se jí, jestli se přitom plíží přes teritoria cizích koček a neustále riskuje že dostane přes držku.

                    38. @Avia_Furgon Nepřekvapil jste. No tak ne, no. Asi mi jich prošlo rukama málo. je to marný, je to marný, je to marný.

                    39. to tvrdí všichni mimopražští, ale polovina Prahy vozí kočky na chatu. :-)

                      naše kočka je na chatě šťastná a loví myši a pere se s ostatními kočkami, ale jezdí tam od kotěte, je tam zvyklá a navíc kdyby chtěla může být jen uvnitř a nemusí vůbec chodit ven, ale chodí. Stres má z přepravky, podle mě jí nedělá dobře, že by nemohla zdrhnout v případě ohrožení.

                    40. @moussa To já znam, pak i ty noční hony na pražskou kočku, ideálně s rolničkou na obojku, aby byla slyšet na kilometr a každej sysel o ní věděl.

                      Největší nepřítel koček jsou ty lidský melodramaticko romantický představy. Ale nakonec pro ně analýza rizik a benefitů vychází i tak plusově, ono shánět si žrádlo 24*7*365 na vlastní pěst neni žádnej med. Taky to teplo a předpokládaná doba dožití. Jinak by se na to vyflákly, nejsou blbý.

                    41. obojek a rolničku může dát kočce na krk jen blb.

                      to není kvůli jídlu, má nás ráda!! ;-)

                    42. @moussa No dyť řikam, pražák. Naposled jsem rolničku viděl a slyšel na kocourovi redaktora ČT. Taky byl přesvědčenej jak si kocourek venku hezky hraje. V noci von spal … redaktor, ne ten kocour.

                      Kocour Oskar byl ve skutečnosti moula a vesnickej otloukánek. Kočky se mu posmívaly že nemůže, a když může, tak jenom na čumendu a kocouři ho měli jako boxovací pytel. Vesnický děvčata jsou takový … přímočarý, žádný „z toho si nic nedělej brouku“.

                      Jasně že nás mají rády! A jak!

                    43. Jack Torrance
                      kočku vozíme na chatu už dva roky a ještě se nikdy nestalo, že by zdrhla a nevrátila se několik dní. Je tam zvyklá, protože je tam od kotěte a dnes už je kastrovaná, takže ani nehrozí volání přírody. Když byla kotě, tak jsme ji asi týden drželi uvnitř, aby si zvykla. Občas chodí na několikahodinové tripy a na noc ji zavíráme. Taky jsme pacienti, takže když jsem jednou kočku omylem zapomněla v noci venku, myslela jsem, že mě dcera zabije. :-D

                      problém je někdy při odjezdu, zjistila jsem, že ví, jaké úkony dělám před odjezdem, takže je třeba ji nejdříve zavřít dovnitř a teprve potom zavírat kůlnu, uklízet věci, balit tašky, vystrkovat popelnici a tak. A už jsem jí párkrát lákala na různé dobroty, teď má ráda konzervy, takže stačí lupnout víčkem a přiběhne. Za ty dva roky už jsem vynalézavější víc než kočky. ;-)

                      znám lidi, kterým se stalo, že kočka v den odjezdu zmizela, někteří přijedou za týden a doufají, jiní tam jezdí každý den po práci a myslím, že je kočka někde zpovzdálí sleduje a baví se tím, že ji hledají. Ale vždycky se vrátí, jen o dni návratu rozhoduje sama.

                    44. Moje číča se na chalupě naučila v noci toulat po vsi (asi). Dopoledne zahrada či půda, odpolko spánek na dvoře či na gauči, podle počasí a teploty. Vpodvečer zmizí a vrací se po půlnoci. Rozběhne se a dokáže vyskočit na parapet zvýšeného přízemí, práskne celým tělem do skla – rána jak z děla, ovšem neudrží se a spadne zpět na zem. To celé znovu, dokud jí někdo nepustí do chalupy.
                      Když to předvedla poprvé asi v 1/2 2 v noci, málem jsem si znečistil textil.

                    45. „Avia_Furgon: Předpokládám, že na chalupu jezdíte vozem – jak to Vaše číča zvládá?“
                      Zvládala to dobře, ale podle mě je to jen a pouze zvyk. Od jejího 3. měsíce min. 3x týdně ráno autem do práce, tam vypuštěna do prostoru – sklady, plechové haly, zanedbaná louka. Vždy odpoledne už čekala, až ji přijedu vyzvednout a odvezu autem na noc domů. Bylo to legrační, zavolal jsem její jméno, z louky se ozvalo Mňa-ňa-ňáu, tráva se zavlnila a přiběhla kočka. Do jejího 6. měsíce cestovala v autě u mě na břiše v mojí rozepnuté bundě, koukala jí hlava a kotě sledovalo cestu. Potom jsem koupil přepravku.
                      Na chalupu je to 150 km. Když už se mi doma povedlo kočku chytit a do přepravky nacpat, tak číča v autě ležela v přepravce. V polovině cesty si mňoukne, otevřu přepravku, ona se projde po autě a po palubce, a zase si sama do přepravky zaleze…
                      Prostě od malička zvyklá na pravidelné cesty autem a na pendlování Praha – chalupa. Takže to brala jako něco daného, o čem se nediskutuje.

                      Pak se mi v Praze ztratila a byla 2 měsíce ztracená. Do útulku v Měcholupech ji dal někdo, kdo ji zcela vychrtlou našel v podzemním parkovišti nákupního centra, 8 km vzdušnou čarou od „jejího“ skladu. Od té doby je číča jiná. V autě už protestuje. Asi už na auto zapomněla ;-)

                    46. Avia_Furgon

                      Dyž je tu vidím, sou valník, nebo bouda? :D

                    47. Behemot
                      Nerozumím otázce. Jaký valník?? Furgon je furgon je furgon. Uzavřená plechová nástavba s (uzavíratelným) průchodem ve vnitřní přepážce do kabiny řidiče. U Avie vpravo po směru jízdy, za (sklopnou) sedačkou pravého spolujezdce. Podle provedení se dveřmi nástavby jen vzadu, nebo i z boku, nízká, nebo zvýšená, prosklená, nebo bez prosklení. Furgony byly např. expediční Tatry 805 H+Z, průchod s posuvnými dveřmi v podélné ose vozu. Soudobé dodávky jsou podle mě jako furgon označovány nesprávně.

                    48. Avia_Furgon
                      1.11.2019 v 2:31

                      Myslím plachtovanej. Furgon je obecně ta zkrácená verze do 3,5 tuny, jako dneska dodáfky, na Bčko. Jestli pevná bouda, nebo plachťák, to je jedno :D Esli máte představu o tom, že to je jedno jediný konkrétní provedení, tak to je blbě.

                    49. Ad Avia_Furgon a Behemot:
                      Pánové, pánové. Furgon je IMHO nákladní automobil či dodávka (malá pak je fourgonnette) s jednotnou nástavbou.
                      Takže:
                      Průchod v přepážce být nemusí. (Tedy i soudobé dodávky jsou furgony.)
                      Valník není furgon. Ani zaplachtovanej.

                  2. Sysop: počkejte až se k Vám na zahradu nastěhují hryzci, to budete ještě vzpomínat na malé sympatické myšky a kamarády hraboše…

                    1. Ona tady siroko daleko neni zadna voda a co se pamatuju z Hane, tak hryzci se nam vzdy drzeli u potoka. Mozna, ze upgradovali, nevim.

                    2. Hryzec polny nie je taky pazravy ako hryzec vodny?

                    3. Podle myho je to jedna pakaz. Coz je i odpověď pro sysopa – tech mrch je vic druhu. Ale jestli to dela diry ze se tan da strcit ruka, tak to neni hrabos, ale prave hryzec. Hrabos je obyčejná myš.

                    4. Tak tos mne nepotesil. Ty potvory, co jsem ubil, mely pomerne kratky ocasy. Jestli se to podle toho pozna. Velky, tlusty mysi s kratkym ocasem.

                    5. No hryzec je mnohem větší než myš a má krátký ocas a velké hlodáky. Největší průser je, že žere lýko u mladých stromů. Okousané brambory a mrkev, případně myší bobky v lince si tolik neberu ale komplet zničená výsadba v sadu plus další rok okousané dokonce i keře rybízů to už je prostě s prominutím k posrání. To ani překvapivě ty kozy neudělají takovou paseku. Jo a teda sad se zahradou máme mezi třemi rybníky, což je sice blahodárné pro mikroklíma ale neblahodárné pro výskyt hryzců. Ještě je tedy zajímavé, že jsme s nimi neměli nikdy problém až do té doby, než se před třemi lety vypustil jeden z rybníků, od té doby je tu máme pořád.

            1. Vďaka za odkaz. Už som o tom počul, ale nikde nevidel. Asi si pôjdem zaloviť hlodavce.

            2. Není mi úplně jasné jak to funguje, to jako když hlodavec pohne s tím kroužkem co je před hlavní tak ho to sejme? Abych řekl pravdu, tak kdyby existovalo něco opravdu spolehlivého, co by umělo pobít ty zadrbaný hryzce, dokázal bych i trochu zachrastit portmonkou.

              1. je pohlazený tlakovou vlnou a nechá se tak přesvědčit aby už neškodil

        2. Jo, na konopí jde fakt málo škůdců, naopak to odpuzuje řadu škůdců a plevelů úplně mimo. Můžu dát kontakty, příští rok se bude pokusně sít nějakej hektar nebo tak, ale bacha že to je kontrolovaný, tak se to musí snad 3× hlásit (setí, růst a sklizeň).

          1. Ja mam nejakej problem s uradama, vzdycky to, co mam hlasit, zapomenu.

            Nemyslim, ze je nutny sejt toho hektar, co s tim potom. Ale zkusim schvalne par rostlin soupnout do hrubku mezi brambory.

            Pote, co se skoncilo s chemickou likvidaci polnich hlodavcu a jina efektivni nahrada neexistuje, je jakekoli reseni lepsi, nez nic. Kdyz obcas ctu ty pindy, ze ‚by se mely davat bidylka pro dravce‘ a dalsi napady, tak bych ty kreteny, co rozumujou z kancelare, nakopal do tech jejich prdeli, at mi to jdou predvest. I to kane neni blby a nez se honit za hrabosem, radeji zamorduje slepici. Sousedovi rocne kanata rozcupujou okolo osmi slipek v prumeru. Takze pokud clovek fakt chce slipky s volnym vybehem a ne jim stavet sitovy sapito, tak holt porad dokola dokupuje a dokupuje.

            Zoral jsem na cesnek, druhej den pofrezoval a dalsi den to sel pobranovat. Uz v tom byly zase tunely, ze by tam jeden vrazil ruku. Ekofasisty posadit na zidle a at to chytaj, chytrolini. Ja jsem letos zabil tri hrabose. Jednoho motykou, dva hrabema. Takze to jde, ne ze ne.

            1. No, plánuju si hrstku semen uzmout, ale jinak by asi mohlo stačit koupit v pytlíčku ve výživě celý semínka, nemyslím, že se to nějak upravuje, tak by to mohlo taky vyrůst. Osivo je totiž registrovaný a tak toho prodejci prodávají jen nějaký velký pytle, kilo ti nikdo nedá. A voni to hlásí, takže by se nejspíš buzeranti přišli zeptat, kde to máš. Je to vomrd s těma čurákama, je jich čímdálvíc, nemají co dělat, tak votravují tím víc. Dyžtak můžem pak pořešit v Brně.

              1. Zena to kupuje po seminkach, jako asi vetsina lidi. Zkusim ji navrhnout, at par obetuje pro bramborovy experiment. Ale nevim nevim, jestli to nedopadne tak, ze rostlina sice zustane, ale brambory budou stejne fprdeli.

                Kdysi jsem videl u jednoho zahradnika jakysi purpurovy rostliny, mel je v zahonech a dusoval se, ze to odhani krtky a hlodavce. Ale co to bylo nevim a kdyby to byla takova senzace, asi to ma kdekdo. Na druhou stranu – byl to letitej zahradnik, zivil se tim. Mozna mel jen kliku, ze mu na pozemek nic nelezlo.

                1. Ja už som o takej rastline počul a dokonca som si aj meno napísal, ale neviem to nájsť. Nejaká pani čo sa venuje záhradničeniu už roky tú rastlinu sadí okolo záhonov a vraj žiadne problémy s votrelcami.

                  1. Řebčík královský, vraj by im to malo smrdiet. Osobne nepotvrdim, nemam skusenosti.

            2. No a tak je to s vaší odbornosti asi u všeho – víte povrchně něco málo o tématu a tvarite se, jako byste byl ředitel zeměkoule.
              Kdybyste totiž nebyl namachrovanej, arogantní blbec, dobre byste věděl, že taková(e) kane, loví slepice jen v absolutní nouzi. Jinak se mu (ji) říká též mysilov. Ptáky totiž nelovi vubec..

              1. Hele rediteli, vysvetli mi jednoduchou vec. Pouc mne, rad nasloucham moudrejsim, abych sam nebyl hloupy.

                Soused bydli vedle mych luk. Louky jsou plne hrabosu. Sezrali letos brambory, ktere jsou na kraji louky (tri ary tam mam jako zahumenek). Kdyz si sednu na zidli a pockam tak ctvrt hodiny, minimalne jednoho (pokud je podvecer) uvidim.

                Ta louka se zahumenkem je bohate lemovana stromy. Z jedne strany tresne, ze druhe brizy, osiky. Na techto stromech casto vidno kanata.

                A sousedovy slepice se pohybuji okolo sousedova domu, obvykle tak do cca 30 metru, dal nejdou. Presto kanata priletnou tech cca 100 metru od meho zahumenku a jemu rozcupuji slepice. Respektive, letos i kohouta. Toho kohouta jsem videl s kanetem na hrbu, zadna liska. Potomek ho vyplasil a pak mne zavolal. Mimochodem – to kane se k tomu kohoutovi vratilo behem doby, kdy jsem sel pro souseda. A pak znovu odletlo.

                Tak a nyni prosim o pouceni – procpak ta kanata maji absolutni nouzi? Vim jen povrchne o tematu, takze ocekavam odborny vyklad od moudreho cloveka, ktery to samozrejme vi lepe, nez ja. Dekuji ponizene.

                1. Kdyz tak nad tim premyslim, ten odborny vyklad urcite rad vytisknu a predlozim na pristi schuzi MS, protoze sousede, hloupi stejne, jako ja, maji slepice v oplocenych ohradach a nahore maji site. Puvodne mne to velmi zaujalo, kdyz jsem tu chalupu koupil a tak mi, myslivci nezkuseni, rekli, ze proti kanatum. Proc tam ty site davaji, kdyz jsou louky plne hrabosu? No protoze jsou hloupi.

                2. Hm, a je to opravdu káně? Není to něco většího? ;-)

                  1. Napríklad orol skalný :)

                    1. Gwaihir?

                    2. Normálne som si to musel vygúgliť čo si to napísal. Ale ak je pravda čo som zistil tak ten Gwaihir by asi zobral rovno pána majiteľa pozemku a na nejakú slepicu by sa vysral.

                3. Z toho, co popisujete, bych si dovolil dravce typovat na jestřába, spíše samici krmící mladé. Co zvládne odnese, co neodnese rozebere na místě. Káně to fakt nedělá, to tak maximálně odklidí mršinu.
                  Jestřáb čeká na větvi, většinou schovaný za kmen, vyhlíží vhodný okamžik.
                  Řešením je jestřábí koš(zakázaný způsob lovu), broky 3,5mm a rychlá ruka.(z více stran zakázáno)
                  Méně invazivní způsob je do hejna slepic přidat páru perliček. Jsou bystřejší a slepice se rychle naučí reagovat. K tomu nějaké úkryty, kam se rychle mohou schovat. I tak se ztrátám nevyhnete…
                  Anebo to šapitó.
                  Berte to jako pohled člověka pár desítek let bydlícího na samotě.

                  1. Coz o to, byt to jen muj nazor, tak si reknu, ze nepoznam kane od jestraba a je vymalovano. Jenze mistni uz to parkrat vyresili odchytem a byla to skutecne kanata. Ani nevim, jestli tady jestrabi lovi. Vidam krahujce, postolky a kanata.

                    Perlicky soused uz mel, nakonec jsem mu je sam pomohl oskubat, abych si zachranil vlastni nervy. Krome toho ty svine jsou neskutecni letci, takze jsme je i chytali ruzne po dedine. Perlicky uz fakt ne.

                    Soused ta kurata kupuje kazdej rok, dela to uz mnoho desitek let a zrejme to neresi. Ostatne nemalo jeho slepic konci pod koly luftaku a souseda to nedokopalo ke stavbe plotu. Ja jsem hlavne reagoval na to, ze nazory mestskych fizolofu, ze premnozeni hlodavci se vyresi bidylky pro dravce, jsou mimo misu.

              2. Mýlíte se.
                Káňata si chodí pro kuřata a káčata do výběhu jako bezdomovci pro polévku k Armádě spásy.

                1. Vydrz. On je nenamachrovanej tolerantni moudry clovek, ktery nam otevre oci. A ja budu rad, ze sousedovi, ktery rocne kupuje cca 15 kurat, aby mu alespon polovina zbyla do chovu, konecne budu moci vyargumentovat, proc to dela uplne spatne.

                  1. Tak bud Britrik prave pise obsahlejsi praci, za coz budu samozrejme vdecen, a nebo to dopadlo tak, jako vetsinou. Kdyz uz clovek narazi na skutecneho odbornika, tak se fundovaneho vykladu nedocka a nezbude, nez zustat nepoucenym, namachrovanym, arogantnim, blbcem. A pritom jsem se tak snazil.

                    1. Na základce jsme říkávali: kecá z hladu.

                    2. Ted se rika „nekrmte trolly“. Mozna to ma nejakou spojitost…

                    3. Aneb vše souvisí se vším :-)

            3. Ja jsem tez kancelarska krysa. Ale to s tema jedama na hrabose vicemene schvaluju. Jak byla ta nejvetsi kalamita, tak vsichni rvali, ze by se melo plosne sypat. No a v prubehu te kalamity se pres nas stehovali capi, kteri vzali CR jako dobrou zastavku na svacinku pri ceste na jih. Myslim ze na nasem uzemi byly otraveny nizke desitky capu. Co by bylo s capy populaci, kdyby se sypalo vsude?

              Na druhou stranu chapu zemedelce, kteri se s polem mordujou celej rok a pak hrabos. Bohuzel reseni nemam.

              1. Stran capa – on nezere jen hlodavce. Krome toho je nezere jen na polich. Nicmene ano, v pripade, ze by se dosyta nazral hlodavcu s antikoagulacni prisadou v krevnim obehu, asi by ho to nepotesilo.

                Extremy jsou nahovno. Jak extremni aplikace, tak extremni zakaz. To muzeme rovnou zakazat cloveka a zachranime prirodu.

  3. Smrtihlav tady lidi navadi k pouzivani finty s advokatem. To by se melo taky zakazat, hen ty finty tadle.

    1. Je to eště horšejší. Je to rebel !! Dva zhmoždil, …
      Hlavě tou radou aby si lidi vzali dobrého advokáta.. Jo, no a kde ti dobří advokáti rostou? Co jsem měl advokáta či -tku, tak jsem zatím nebyl spokojen jak s průběhem, tak s výsledkem.. Takže pro systém vlastně úplně fpoho..

      1. Mela aspon pekny kozy?

        1. Trochudrahý pokoukání, ne? Když si vezmu, že za hodinovku i těch nejlevnějších advokátek můžeš mít profesionálku, kde si s nima můžeš hrát na všechny způsoby…:D

    2. Me by zajimalo, jestli autorska zkratka „s advokatem u vyslechu jsou v serialech hlavne pachatele“ byla zamyslena jako vymejvarna mozku, nebo je to vedlejsi efekt.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017