Tak už je to jisté, jsem Pražský kavárník

Featured Image

Podle pana Ovčáčka jsem se svými názory zástupcem pražské kavárny a tak věřím, že probudím obecný odpor nebo nenávist, ale alepoň vzbudím případnou prozornost, protože….kdo si dnes dovolí tvrdit o sobě, že je sluníčkár nebo kavárník bez toho, že by mu nehrozilo, že dostane přes držku, že?

Než Vám ale začnu vysvětlovat mé zcela jistě pochybné názory, které Vám rozpumpují krev v těle a rozhořčí Vás do té míry, že mě budete chtít zabít, protože podsouvám Vašim politickým idolům špatné vlastnosti….tak bych se s Vámi rád podělil o jednu zkušenost. Sjezdil jsem přes polovinu světa a všude na světě se lidé řídí stejnými zásadami. Je úplně jedno, jestli jste ateista, muslim, křesťan či budhista…..a to:

Všichni lidé:

  1. Chtějí se mít dobře
  2. Chtějí založit rodinu
  3. Chtějí aby se jejich rodina měla dobře
  4. Neustále hledají cesty, jak to dosáhnout.
  5. Více či méně jsou ochotni za dosažení těchto cílů obětovat i jiné, cizí lidi a jejich štěstí, protože více či méně jsou jim ostatní lhostejní….

Ten bod č.5 neplatí absolutně, platí pro každého jinak, ale je platný vždy. Jen míra, kdy začneme žít na úkor jiných je u každého jinde. Např. u typického českého managera je ta míra nižší, klidně sedře kůži ze svých podřízených jen aby dostal o pár korun k platu víc pro sebe, u jiných může být hodně vysoko a začíná až tam, kde dochází k ohrožení jich samých nebo jejich rodiny či jejich okolí.

Proč o tom píšu? Protože je DŮLEŽITÉ si to uvědomit, a to, že v podstatě se řídíme stejnými zásadami a jsme všichni stejní na celém světě. Bez rozdílu náboženství, nebo jestli jste obyčejným člověkem, pražskou kavárnou nebo elitou národa…..Tyto zásady je to, co žene lidstvo vpřed.

Kde je tedy problém?

Prostředky, jak toho lidé chtějí dosáhnout se už ale liší. Pokud potkáte loosera někde ze slumu ….promiňte, z ‘vyloučené lokality’ plné nepřizpůsobivých, který neumí číst a psát, pak od něj nečekejte, že své tužby jak se mít lépe ukojí studiem atomové fyziky, ale spíš čekejte, že zvolí to co je pro něj nejdosažitelnější, tedy, stejně jako to děláme my sami…….jen bohužel v jeho případě ta cesta bude trochu jiná…….tedy,že Vám třeba vybere Vaši nákupní tašku. Prosím tohle celé si uvědomte, než pokročíme dál. Nepochopení tohoto zákona se totiž prolíná celým našim životem a chytří manipulátoři na tomto nepochopení dokázali rozdělit naši společnost a vybudovat své politické kariéry a své dobře placené koryta.

Abychom se navzájem trochu pochopili, uvedu pár příkladů:

Příklad č.1

President Zeman letí do Číny, můžeme se těšit na veliké obchody, sohlasí s politikou jediné Číny.

Ano, Čína je veliká, má moc peněz jásá plebs. Konečně někdo něco dělá pro náši zem. To nás posune dál. Proč pražská kavárna demonstruje? Fuj.

A co si o tom myslím já jako kavárník? Jo, teď Vám můžu napsat celou stať o demokracii, lidských právech, o utlačování v Tibetu, dalajlámovi, ale … přečtěte si opět prosim zase ty body co jsem uvedl na začátku. Já se stejně jako Vy chci mít dobře. Ale na rozdíl od obyčejného člověka vím, že Čína chce Taiwan. A Taiwan se bojí. Nakonec jako Brouk Pytlík jsem všude byl a všechno viděl a byl jsem i v Číně a i na Taiwanu. A také vím, že náš druhý největší zaměstnavatel po Škodovce v Česku je firma Foxconn z Taiwanu. Pokud tedy letím do Číny a řeknu, že Čína a Taiwan jedno jsou, tak riskuji, že firma Foxconn sbalí své švestky a odejde třeba na Slovensko. Můžu takovou ztrátu nahradit zaplacením fotbalového klubu nebo další linkou z Pekingu? To dost pochybuji. Ale já jako pražský kavárník myslím ještě dál…..proč to tedy náš president dělá? A opět si pomůžu svými zásadami co jsem uvedl dříve. Dělá to proto, aby se měl on, nebo jeho rodina dobře. A jak? No je to jednoduché. Pánové v Číně dávají povolení firmě Homecredit našeho miliardáře. A takováto podpora se hodí. Náhle dává smysl i ten let zaplacený Kelnerem. Pochopitelně mě tohle rozčílí, podlézat Číně jen proto, aby nějaký miliardář měl zajištěné miliardy, dělat to ještě za státní peníze a ohrožovat to co už u nás máme….to takového kavárníka jako jsem já rozčílí. To se mi moc nedivte.

Příklad č.2.

Vražda!!! Imigrant zavraždil ve Francii Francouzku. Byl to Afghánec. Premiér odmítl imigrační politiku EU. Noviny jsou plné, je celkem jedno, že bulvár uvádí fotky staré už 5 let z jiného místa, stejně je to plebsu jedno. Zpráva je úderná, o to jde, na co zjišťovat nějaké podrobnosti, informace jdou na dračku, poselství je jasné.

A lidé jásají. To máme premiéra, ten za nás bojuje proti té zlé EU. Volební preference rostou a politická kariéra zajištěna.

A opět co na to já jako kavárník. Nejdříve trochu nelogicky odbočím a brzo se dozvíte proč ….Protože všechno vím a znám a všude jsem byl, tak vím, že třeba v Německu je neomezená rychlost na silnicích a Němci mají v průměru víc aut jako my a najezdí víc kilometrů jako my, ale … světe div se … mají o 30 procent nižší úmrtnost na cestách jako my. A čím to je? Napovím … No je to stavem našich cest. A tak jako vystudovaný kavárník použiju trojčlenku a zjistím, že ročně u nás zahyne asi 350 lidí na cestách. To je skoro každý den v roce jeden mrtvý Čech. 30 procent z tohoto množství je nějakých 100 lidí za rok.To jsou lidé, kteří by žili kdyby jezdili autem v Německu a ne u nás. Nezlobte se na mě, ale těch 100 lidí ročně … tedy jeden za tři dny … to je to co by nás mělo trápit a ne jestli nějaký imigrant zavraždil někde někoho. Problém imigrantů se dá jednoduše vyřešit důsledným vyžadováním našeho imigračního zákona, nic proti, a případně zákazem vstupu na naše území … tak jak to udělali těm ožralým Holanďanům co napadli číšníka, nebo těm hňupům co posprejovali Karlův most, na to není třeba si hodit triko před národem. Já si kladu jednoduchou kavárenskou otázku….proč nám nevadí 100 našich vyhaslých lidských životů za rok, ale celý národ volí toho, který nás jakoby ochrání před teoretickou vraždou nějakého imigranta která se ještě ani nestala a těch 100 mrtvých je mu úplně u prde..?

A jako kavárenský povaleč mám i tu odpověď….je to proto, že i náš pan premiér se řídí těmi zásadami a chce se mít dobře a tak je potřeba zajistit, aby se lid zabýval jiným nebezpečím, než třeba korupcí a lobisty prolezlé ministerstvo dopravy, které mu patří. Co na tom, že tohle jsou skuteční vrazi našich lidí a ne imigranti. Možná, že právě v této chvíli co to čtete někde vyhasl život člověka, jen proto, že někdo něco odflákl nebo něco někde podmazal….ale asi je Vám to jedno, protože někde v Rakousku, Německu nebo ve Francii před třemi mešíci se stalo něco špatného.

Příklad č.3

Určitě jste viděli video, jak černý přistěhovalec rozbíjí auta někde v Německu, a nevadí mu, že ho někdo u toho natáčí na kameru…..

Vysvětlení politika pro plebs….je to imigrant, je to muslim (=zvíře, idiot, magor), musíme zavřít hranice a hlavně … MUSÍTE MĚ VOLIT, já to všechno zařídím. Volte mě jako hráz proti imigraci, hráz proti zlu, hráz proti EU, copak chcete mít také rozbité auta jako Němci?…… No a máme to. Poděšení občané vyhlížejí z oken imigranty, ti co se nemůžou dočkat začnou házet klády pod koleje a ti aktivní prochází vlaky a sami posuzují, kdo by mohl být immigrant a kdo projde, či neprojde přes jejich rasové síto.

A teď, jak uvažuje takový typický pražský kavárník jako já.

Položili jste si sami někdy otázku, proč to ten imigrantský magor dělá, nebo Vám stačí vysvětlení, že je to immigrant a tím pádem máte jasno? Já si tu otázku položil. Je to jednoduché. Stačí se podívat na ty zásady, co jsem Vám napsal už dříve. On to dělá proto, abyse se měl líp, chce se dostat do kriminálu. Do kriminálu v Německu. Tam dostane zdarma jídlo, oblečení, nevyhostí ho, pracovat moc nemusí a bude v teple. Zdá se Vám to divné? Ale to je jen proto, že vy si takovéto věci dokážete zajistit i bez kriminálu, ale on ne. Jak tedy takový pražský kavárník chce řešit takovéto věci? Zavřít hranice? Vystoupit z EU? Nadávat na Merkelovou? Ale vůbec ne. Tohle je jednoduché řešení pro obyčejného člověka, jak my kavárníci říkáme plebs. Pražský kavárník chce imigranty, ALE POZOR…ne všechny, chce jen ty co něco umí, ty co jsou přínosem. Tak jako to dělá Austrálie třeba. Otázka….Tak jak? Neumíš číst? Tak to je mi líto. Nic neumíš? Nic nedovedeš? Ani zpívat neumíš? Nemáš žádné školy? Hmm….tak zažádej, až je mít budeš. Kavárník nechce zavřít hranice. Chce to ale zpřísnit, udělat výběr. Německo si může dovolit zaměstnávat spoustu negramotných imigrantů prostě proto, že Němci nemají ekonomiku založenu na obyčejných montovnách jako u nás a ty místa, které v montovnách zbyly Němci moc nevyhledávaji. Německo se imigrantů tolik nebojí . Hospodářský zázrak v Německu byl založen na přílivu levné pracovní síly z Turecka a v době, kdy jsme my stáli fronty na maso v 50. a 60. letech se už Němci dávno vyvalovali u moře. Samozřejmě, toto bohatství bylo vykoupeno kulturními rozdíly, ale Němec se měl alespoň dobře. Němci zbohatli a je jen na jejich zodpovědnosti, jak ustojí to co s imigranty provedli teď. Česko je ale opak. Česko je jedna velká montovna. Tady by imigrant bral práci Čechům a proto nemá moc smysl tady někoho negramotného vozit. Typický český kavárník jako já se ale chce mít také líp, platí pro něj stejná pravidla jako pro jiné a proto by rád vysál z jiných států ty imigranty, co něco umí a dokáží se přizpůsobit a aby na něj, jako kavárenského povaleče pracovali. Chudák odněkud z Afriky co se nenaučil za svůj život nic než krást a neumí psát ani ve svém rodném jazyce, tak tam je přizpůsobení velmi nepravděpodobné. Určitě ale kavárník nechce vyměnit pomyslnou hrozbu imigrantů za ještě daleko větší hrozbu zneužití politcké moci. Prostě jen změňte imigrační politiku, nebo snad ještě lépe řečeno….vyžadujte tu, kterou už tu dávno máme zavedenou, ale neměňte prosím kvůli tomu politky, občanky, hranice a hlavně, nezačínejte s hlídkami na nádražích a letištích a namátkových kontrolách v bytech. Kavárník se chce mít dobře a ne žít ve stanném právu.

Ale proč tohle všechno píšu?

Je to hlavně proto, že ať jste plebs, obyčejný člověk, dělník, inteligent či pražská kavárna, jsme pořád jeden národ. Všichni chceme jedno a totéž, jen se liší naše cesty jak se k tomu dostat. Zvolit si ale presidenta, který mezi nás vrazí klín a tak jak on sám hned při nástupu řekl, že bude presidentem jen pro spodních 10 milionů (ve skutečnosti jen pro spodních 5 milionů jak se ukázalo ve volbách) je to nejhorší co jsme mohli udělat. Jako pražský kavárník jsem četl o našem králi Krokovi a jeho třech synech a prutech co jim dal zlomit. Doporučoval bych to jako povinou četbu všem našim politikům a presidentovi obzvlášt. Pro ty, co nikdy tuto legendu nečetli to shrnu zjednodušeně…..pokud nebudeme držet všichni spolu, tak nepřežijeme.

 


28.10.2019 Venoch

12345 (382x známkováno, průměr: 3,65 z 5)
16 980x přečteno
Updatováno: 28.10.2019 — 0:08
D-FENS © 2017