Víte vono válka… Pár nesouvislých noticek na téma ruské mírové operace.

Featured Image

Předně bych rád vymezil rámec svých znalostí ohledně tématu, aby bylo jasné, jak asi vážně máte brát tyto poznámky. Za prvé jsem dlouhodobě tvrdil, že Putin žádné větší riziko nepředstavuje, na nikoho útočit nebude, stará se sám o sebe a o široširou matičku Rus.

Vysmíval jsem se kauzám s Navalnym, Novičokem ze Sapy, Vrbětické i mužům s ricinem. Za druhé jsem byl přesvědčen, že eskalace konfliktu na Ukrajině neskončí invazí tRusů. A nakonec, když tam byli, jsem byl přesvědčen, ačkoliv už poněkud nervózně, že nepřekročí linie autonomních oblastí. Z toho vážený čtenáři plyne, že tomu rozumím jak Peksa energetice, pro staromilce, jak koza petrželi. To jen, abyste pak neříkali, že to nemělo cenu číst.

Putin (spíš) není šílený. Domnívám se, že je to jen přání otcem myšlenky dnešních libodémo sluníčkových lidí, kteří si prostě jen nechtějí připustit, že násilí jako metoda, nepatří minulosti. Naopak si pohrávám s myšlenkou, zda vůbec kdy měla Ukrajina a ostatní postsovětské satelity nějakou samostatnou perspektivu a možnost volby. Možná, ale jen možná, za Jelcina, který se chystal Rusko rozprodat do poslední třísky a svoji likviditu vyměnit za vodku. Protože, od nástupu Putina, do funkce v nich ve všech, je uplatňována tu více, tu méně otevřeně velmocenská vlivová politika. V podstatě pokaždé, když se některé z těch zemí trochu osamostatní a ke Kremlu se otočí zády, bodne jim Putin při první příležitosti kudlu do ledvin. Při první příležitosti se po takovém území proběhnou ruská vojenská bagančata na mírové misi. Jedinou výjimkou bylo Pobaltí a právě Ukrajina. Pobaltí si nechám na pozdější část textu. Na Ukrajině Putin a jeho kámoši z KGB působili přeci jen poněkud rafinovaněji, což brzy pochopil i tzv. „západ“ a tak se zde dlouhé roky přetlačovali tajné služby ve vlivu a udržovali v rotaci větrák, kterým občas proletělo hovno. U moci se střídali loutky jedné a druhé party. A Putin budil zdání, že hraje hru o vliv na Ukrajině, nikoliv o Ukrajinu samotnou. Postupně získala navrch jedna parta, říkejme jí zjednodušujícím způsobem KGB. Janukovyč, grófka Tymošenkovna… A „západ“ začal ztrácet pozice tak významně, že se rozhodl zatáhnout za ruční brzdu a zahrát rozdané karty na Ruský způsob, tedy bez pravidel a s Ústavou dané země v prdeli. A byl Majdan.

U toho se zastavme. Spousta lidí označuje Majdan za počátek problémů a vidí jednoznačného viníka celé situace na Ukrajině v USA (nebo NATO, nebo v Západních zemích – jsou to v podstatě ekvivalentní tvrzení). Ve skutečnosti to ale byl jen zoufalý pokus nenechat Ukrajinu ve chřtánu KGB bez boje. Výsledek byl rozporuplný. V každém případě se koukám na hru, která se nehraje od Majdanu, hraje se od osamostatnění Ukrajiny. Hraje ji „západ“ proti „RF“ Hraje se o pozice. Na Ukrajince celou dobu sere pes. Jsou jedno západu (pro který představují pouze levnou pracovní sílu) a jsou jedno celou dobu, včetně dnešního dne, i Putinovi (pro kterého představují spíš problematický element se kterým se bude v rámci obnovování území SSSR vypořádat – ještě nedávno bych se troufal doufat, že to udělá prudkým zadotováním jejich životní úrovně, ale…).

Malá odbočka. To že se Putin snaží obnovit územní celistvost SSSR, neznamená nezbytně, že se snaží obnovit ten politický systém, co vedl k jeho rozpadu. Opravdu neočekávám návrat sovětu. Spíš se znepokojeně koukám na Rusko – Čínský pakt. Moderní a z chyb poučená Čína nabízí soubor opatření, které se prostému tyranu vždy mohou hodit. Ale to je na samostatné téma.

Pojďme dál. Podívejme se, co se celou dobu (od rozpadu SSSR do dnes) děje na Západě. Západ celou tu dobu slábne ekonomicky, vojensky, společensky a děsivě degraduje úroveň jeho politických elit. Možná je to samovolný děj. Nebo dozrály plody diverzí KGB z dob hluboké studené války? To, co se děje dnes, totiž už v osmdesátých letech popsal agent KGB Bezmenov (nomen omen jako sviňa), napsal o tom knihy a metodika téhož je tisíceleté vojenské umění. Ostatně tomu nasvědčuje i to, že v postsocialistických zemích ty největší sračky naráží, protože sem přetékají jen pozvolna a množství „infikovaných“ je stále nízké. A pokud jsou to plody dlouhodobého procesu spuštěného KGB, je otázkou, zda s tím agent KGB Putin kalkuloval od samotného počátku. Tak či tak je západ neakceschopný a ten rozvrat jede po spirále již nějakou dobu, takže jej Putin mohl do svého plánu zakalkulovat již dlouho do předu. Na rozdíl od ještě trochu živého starce na pražském hradě si totiž nemyslím, že je šílenec. Pokud bych mu měl přiřadit nějakou tu nálepku, volil bych „kalkulačka“.

A to se dostáváme k dnešku. Proč Putin vojensky obsazuje Ukrajinu? Protože zlé AZOV vraždí hodné Opolčence? Protože Zelensky je vůl? Protože ožralý mužik v Ukrajinské uniformě hodil granát na Ruské území? Protože Biden je senilní debil? Ne vážení. Protože si byl na 100% jistý, že NATO nijak nezareaguje. Protože po tom, co NATO prchalo z Afgánistánu, ještě si líže rány. Protože opravit pandury zničené v bitvě u Tábora, kdy je z boje vyřadila Fabie trvalo pět let! Protože hlavním kritériem karierního postupu ve všech armádách NATO (možná jen mimo USArmy) je vlezdoprdelismus a slizkost, akorát v Německu, Kingdom of Condom a Franci je to příslušnost k transgender, nebo jiné znevýhodněné skupině, nebo alespoň dostatečný greténský zápal. A i když by to mnohým stačilo, on si to ještě ověřil během konfliktu v Náhorním Karabachu. Když prosil premiér Pašinjany (nebo jak se to jmenuje) své západní spojence o pomoc, ti se semkli a vydali několik rezolutních a nekompromisních prohlášení. A člen NATO, Turecko, vesele zásoboval útočníka technikou, zbraněmi a „instruktory“. Pašinjany pak přeci jen měl východisko. Zavolal do Kremlu, omluvil se Putinovi za svoje nevhodné chování a kamarádšoft s EU a podvolil se. Rus pak konflikt vyřešil během hodin(!). A mnozí měli Arménskou vlajku tam, kde mají teď tu ukrajinskou. Na profilovce.

Zelensky spoléhal na Bidena. No ten ho hodil přes palubu a ještě to Putinovi sdělil na tiskovce. A my jsme se semkli a vydali jsme ostré a nekompromisní rezoluce, které, pokud mu ještě jde proud, si může vytisknout a vytřít si s nima prdel. Zavedli jsme dávno zavedené sankce, které stejně promptně poruší Německo, protože der Handel muss sein. Pašinjany mohl zavolat Putina. Koho asi zavolá Zelensky? Aštara Šerana? Protože jinak už volal všem a několikrát. Něco jako nesoudný příbuzný, jemuž hrozí exekuce.

Takže, co když Putina nikdo do války nenatlačil, nikoho neosvobozuje a není oběť okolností. Co když je v geopolitické hře o patnáct let napřed. A, pokud je to zmrd, který nikdy nepřestal pracovat na úkolech, které mu KGB svěřila, my jsme v prdeli.

Ruskyj korabl, idi na chuj, Fantom Kyjeva a další zábavné historky. Propaganda jede na plné obrátky na obou stranách a ukazuje, že proti sobě stojí zhruba stejní pitomci. Je víceméně jasné, že se nejedná o žádnou posranou denacifikaci, mírovou misi a spřátelenou pomoc bratrské zemi a celkem nemá cenu se podobnými sračkami z tRuské strany zabývat. Poukázal bych, ale na to, že dnes a denně naše media přebírají naprosto směšnou Ukrajinskou propagandu. Ale ani o tom nemá cenu psát sem na D-F, protože tady snad nikdo na Fantoma Kyjeva nevěří. Na co chci poukázat je, že to funguje. Ty sračky inspirují další lidi, aby se dopouštěli pitomostí a tím znepříjemňovali tRuským vojclům život. A nejen jim. A tak mužik v ruské uniformě dostane od ukrajinské bábušky semínka slunečnice, aby až na Ukrajině chcípne, zbyli po něm kytky. Ruskyj korabl, idi na chuj. Kdyby bábuška věděla, že se pak hrdinní ukrajinští Malčici ještě rádi vzdali… Kapitán gruzínské lodi pošle do prdele posádku lodi, která od něj potřebuje koupit palivo. Ruskyj korabl, idi na chuj. Veslujte. Prostě to funguje. Lidé mají rádi hrdinské eposy a rádi se jimi inspirují. Problém je v tom, že předlohy těch různých gerojů většinou blbě skončí.

„Tisíce Ukrů pracujících v českých továrnách opouští soustruhy a vrhají se pod tanky za stranu a za lidi.“ No a pak tu máme českou propagandu, která si co do imbecility nezadá s tou tRuskou a Ukrajinskou, ale předčí ji ve zbytečnosti. Prý Ukrajinci z Čech hromadně odjíždějí bojovat za svou vlast. No, u nás jich pracuje už asi dvě stě. Odjelo jich, asi pět. Dva se vrátili z hranic s rodinami. Povolávací rozkazy? K většině je Ukrajinská vláda nedokázala doručit a ti, co je dostali, na ně serou z vysoka. Vyslechl jsem rozhovor: „A ty, pojedeš bojovat za svou vlast?“ „Ty durak? Proč myslíš, že jsem tady? Ty myslíš, že nechci být doma s rodinou, že nechci být ve svém domě? Že chci být sedmset kilometrů daleko a místo se ženou doma, být s Voloďou na hnusné ubytovně? Moje země stojí za guvno. Ať jí vezme čert. Třeba, zavraždí mafiju, kvůli které je bída. Třeba když Ukrajina padne, bude líp a budu moct jít domů.“

Asi tolik k Ukrajinskému sentimentu. Česká Televize? Idi na chuj.

Hospodin řekl Kainovi: „Kde je tvůj bratr Ábel?“ Odvětil: „Nevím. Cožpak jsem strážcem svého bratra?“ Asi nejzajímavější část téhle hořké komedie je, že proti sobě (podle mě) navždy postaví bratry a sousedy. U nás v Sudetech spolu nemluví lidé, jejichž pradědové si dali kdysi do držky, protože jeden druhému zaoral do záhumenku. Mezi těmi, jejichž dědové zakládali kolchoz a těmi, jejichž dědové byli rozkulačeni, panuje opovržení a bují absurdní spory. Většina z nich ani nedokáže převyprávět ty historky. Ale vědí, že „tohle je ta zkurvená komunistická pakáž“ a „tohle jsou ti zkurvení sedláčtí zloději“. „A mladej, to je stejnej zmrd, jako jeho dědek, to ti povídám.“ Asi nemusím zdůrazňovat, jak se to rvalo při restitucích a že tyto tedy vztahy moc nenarovnaly. I to by stálo za samostatné vyprávění. Nicméně jak asi budou po následující generace vypadat vztahy mezi Rusy a Ukry? Myslím, že v klidu trumfnou mezigenerační nenávist, rodové dědictví Řeků a Turků. O Irech a Britech nemluvě. (Schválně zkuste říct v Dublinu na nádraží, že chcete lístek do Londonderry a naopak v Londýně zkuste koupit letenku do Derry – je to jak snažit se v Brně koupit lístek na tramvaj) Možná je to okrajové téma, ale já jej považuji za zásadní. Protože teď už je to tak, že mezi Ukry a Rusy (Bělorusa nevyjímaje) bude buď zeď, nebo boj, dokud budou nějací Ukrajinci existovat. Vždyť to přece i ta kurva z Kremlu musí vědět. A to, že to ví, je myslím dost blbá zpráva pro Ukrajince.

Nikdo není tak šílený, aby střílel z kanónu na atomovou elektrárnu. Na tohle bych taky přísahal, nicméně na rozdíl od v úvodu předložených věcí na to přísahám dál. Co tím sakra ti imbecilní mužici sledovali? Tak já bych teorii měl. Když narazíte na zelené kazatele protijaderné církve (například Jihočeské pizdy proti Temelínu) a máte čas, potřebu a prostor s nimi debatovat (například odehrává-li se špektákl veřejně), pak jim bod po bodu rozsekáte všechny jejich argumenty na sračky. Protože jsou to kecy. No a teď jim Putin nabil vostré. Protože představa, že přijede imbecil v tanku a začne z něj pálit na areál jaderky, najednou není směšný blábol. Samozřejmě to ten zmrd neudělal kvůli Jihočeským Pizdám proti Temelínu. To, kdyby náhodou Němci chtěli svojí energetickou krizi vyřešit racionálně a prostě dál používat svoje jaderky. A ano, argument, že pokud na světě existují pitomci, kteří jsou schopní do jaderky jebnout dělostřelecké granáty, jsou jaderky potenciální problém pro široké daleké okolí, je celkem validní. Ne snad, že by dělostřelecký granát mohl nějak rozjebat kontejnment reaktoru. Ale rozhodně má potenciál odpojit reaktor od vody. A opět, tohle není čin šílence, ale extrémního zmrda.

A co na to Češi? Zareagovali skvěle. Vláda se rozhodla připravit obyvatelstvo na obsazení a tyranii předem a zocelit jej postupným zaváděním prvků budoucího ruského protektorátu. Zavedli nám nouzoví stav (zase) a otevřenou institucionální cenzuru. Tolik k racionální volbě koalice spolu. (Doufám, že žádný čtenář tohoto weblogu není takový idiot, aby volil PirStan. Samozřejmě kromě čtenářů ze služebních důvodů.) Tímhle tempem jsme příští měsíc u vyvlastňování a před vánoci máme přídělový systém. Nechť žije vláda pravicového (do píči, to je fakt blbé i jako vtip) premiéra Fialy. Voličům ODS bych rád vzkázal: Už Vám to došlo vy idioti? Ne? Pořád nic? (Cože, může za to Rakušan? A premiér je kurva kdo?) Nám ostatním bych popřál, aby ODS následovala brzy ČSSD a odebrala se navždy do prdele. (ideálně SPOLU)

Tolik tedy pár poznámek na okraj válečného dění. Mír světu a Perun jebni Putina bleskem do mordy.


06.03.2022 Dědek


Související články:


12345 (290x známkováno, průměr: 2,07 z 5)
13 283x přečteno
Updatováno: 6.3.2022 — 21:13
D-FENS © 2017