Společnost je už 3 roky přepnutá do válečného způsobu myšlení – a disidenti jsou jako pacifisti

Featured Image

Dá se prokázat, že celý covidismus uměle stimuloval to samé iracionální, černobílé a fanatické myšlení, jaké je typické pro národy účastnící se války. Když teď celá naše společnost žije válkou na Ukrajině a mnozí mohou volat „jsme ve válce“, je to ještě větší posun. Válečné myšlení je přitom vysloveně dělané na manipulaci a vynucování davové poslušnosti autoritám. Tak se mu pojďme podívat na zoubek – dobře je totiž zdokumentoval psycholog US.Army.

Za ta léta, co jsem bez registrace či s ní četl tento server, jsem si koupil asi 7 knih, které tu někdo doporučoval ve článku nebo diskusi. Jedním z těchto úlovků byla i LeShanova kniha Psychologie války. Autor v ní mapuje veškeré známé psychologické materiály o tom, proč lidé válčí (v donquijotské snaze vymyslet, jak lidi přesvědčit aby neválčili.) Obrovský (a popravdě jediný) přínos knihy spočívá právě v analytické části, kde je mnoho stránek textu shrnuto ve dvou naprosto famózních tabulkách. Ty tabulky srovnávají 1:1, bok po boku normální, racionální mírové myšlení s tím iracionálním válečným – na naprosto konkrétních kategoriích. A pokud si je přečtete a zavzpomínáte na uplynulé tři roky, vysloveně vás udeří do očí, jak moc a jak přesně to sedí.

První tabulka shrnuje rozdíl, pokud se proti něčemu nežádoucímu bojuje racionálně, versus pokud se proti tomu Vede Válka.

Bod 1 – pamatujete ty novinové titulky? „Celý národ šije roušky“. „Národ Švejků svědomitě nosí roušky.“

Bod 2 – příšerné odrhovačky o rouškách a covidu.

Bod 3 – parta Sníh a parta MeSES. Všudypřítomný hysterický Flégr. „Hrdinové z JIP“.

Bod 4 – „společně to zvládnem“, „příležitost předělat svět lepší“ (viz „Fit For 55“ EU, viz Bidenovo „Build back better“).

Bod 5 – „Návrat k normálu není možný“. „Svět už nikdy nebude jako dříve“. „Je nutné se přizpůsobit novému normálu“. „Nový normál“ sem, tam, všude ze všech zpráv – a kdo nesouhlasí a chtěl by nazpět starý svět, to je zpátečník, chřipečkář a antivaxer.

Bod 6 – že virus velmi reálně mohl uniknout čínským soudruhům z laborky, kde experimentovali s netopýřimi viry, je zakázáno mluvit. Protože jsou to naši soudruzi v přední linii boje proti viru!

Bod 7 – že má profesor Beran atest z epidemiologie a více zkušeností s vývojem vakcín, než celý MeSES dohromady? Nezájem. Je to dezinformátor a antivaxer, takové sabotéry covidového úsilí trpět nebudeme. Iminologové také budou držet hubu, s jedinou výjimkou Šinkory, ten má správné názory. A laboratorní technici už si vůbec nebudou vyskakovat s nějakými drzými dezinformacemi o virové náloži očkovaných a tak.

Bod 8 – je zakázáno si určit racionální cíl (ochranu zranitelných) a ústavním principem proporcionality hledat nejméně bolestivé řešení, které jej dosáhne. Namísto toho si uzákoníme doktrínu ZERO COVID – totální úplné vymýcení toho zla za každou cenu (pandemický zákon §2odst.1 – cílem je „likvidace epidemie“). Ukázková křížová výprava bez ohledu na cenu či přiměřenost.

♦ ♦ ♦

Dobře, tak je společnost ve válečném myšlení. A co z toho? Proč by na tom mělo záležet? No proto, že lidé přepnutí do válečného myšlení se chovají jako hysteričtí a přitom absurdně pokrytečtí fanatici s brutálním dvojím metrem a zaslepeností. To ukazuje nesmírně výživná a důležitá druhá tabulka.

Nezáleží na ničem jiném, než na tom Hlavním Zlu které musí být odstraněno. Adaptace není možná. Ochrana jenom těch zranitelných nepadá v úvahu. ZERO COVID! Vymýtit bez ohledu na cenu a následky!

Kdokoli nemá stejný názor jako My na Jediný Správný Způsob řešení Zla, ten je proti nám a zatočíme s ním. Je to Chřipečkář, Dezinformátor, Antivaxer.

Je to naprosto bezprecedentní katastrofa, nikdy tu nic tak strašně závažného nebylo (od dob Španělské chřipky a moru). V žádném případě se to nesmí srovnávat s chřipkovou pandemií 1957 H2N2, ani s 1969 H3N2. Ne, je to zlomový okamžik, bojuje se o přežití lidstva!

Nejvyšší božstvo moderní doby, „Věda“, je na naší straně (MeSESu a Sněha). „Science is settled“. Kdo jste vy, abyste drze šli proti zosobněné „Vědě“? Kdo je jakýkoli vědec, aby se rouhal proti Vědě?!

♦ ♦ ♦

Zatímco z nastavení společnosti bylo splněno 8 bodů z 8, z psychologie a osobního prožívání jedinců šlo zužitkovat jen 5 z 10 bodů. Protože COVID není lidský nepřítel, takže některé prvky válečného myšlení byly prostě nepoužitelné.

Teď tu ovšem máme skutečnou válku. Válku lidí proti lidem. A ještě k tomu takovou, kde silnější šikanér výslovně zpochybnil právo slabšího na existenci i na svobodu a pak jej napadl s veřejnou deklarací, že slabšího zničí. Tzn. pro většinu lidí (včetně mě) je naprosto jednoznačně vidět, kdo je v konfliktu agresor a kdo obránce, a kdo je tedy v právu. Klíčová otázka zní, jak moc se lidé svými emocemi nechají ovládat. Jenže psychologie války zná svou odpověď jednoznačně.

Z toho museli ve Strakovce dostat orgasmus. Jak praví staré maximum politiky:

„Nikdy nepromrhejte dobrou krizi. Protože vám umožní prosadit to, co by jinak bylo neprosaditelné.“

Celý COVID se vláda snažila uzákonit víceméně takovou definici dezinformace, že „dezinformace je jakákoli odchylka od Vládní Pravdy“. Snažili se hodně, Vrábel se snažil hodně, Cemper se snažil – ale pořád to bylo neoficiální.

Ale teď? Dezinformační servery jsou odřezávány od internetu na základě pouhého „doporučení“ vlády. To se ale vůbec nedá srovnávat s tím, že v Putinově Rusku také ISP a Peeringy odřezávají „dobrovolně a iniciativně“ technologické společnosti v 99% případů i bez rozkazu s razítkem. Protože Oni to dělají z touhy po moci, kdežto My ze snahy po morálce, pravdě a slušnosti.

Stejně tak když v Putinově Rusku cenzurují a vypínají západní média jako BBC, a EU cenzuruje a vypíná Sputniky, vůbec to nejde srovnávat. Sputnik je oficiální propagandistické médium britské vlády, kdežto British Broadcasting Channel je britské národní veřejnoprávní médium a Hlas Ameriky, to je přeci hlas svobody, co na tom nechápete?

V Putinově Rusku jsou za „dezinformace“ = zpochybňování vládní linie o rusko-ukrajinské válce tresty až 15 let v kriminálu. U nás zase vyhrožuje člen KSČ a bolševický prokurátor Stříž (který zavíral odpůrce bolševické vojny),  trestem 3 roky natvrdo za názory na rusko-ukrajinskou válku diametrálně odlišné od těch vládních=dezinformační. Ale oni jsou tak odlišní, že to vůbec nejde srovnávat. Když to děláme my, je to dobré. Když oni, zlé. Protože my máme čisté motivy, kdežto oni zlolajné, copak to nevidíte?!

♦ ♦ ♦

Na tomto serveru se o povaze rusko-ukrajinského konfliktu od začátku hádáme – ale většina lidí se drží argumentů a je schopna přečíst, pochopit a fakticky odpovídat na argumenty protistrany. Neshodneme se na příčinách, zavinění, chronologii, angažmá aktérů, povaze aktérů ani ničem dalším – ale napříč svými diametrálně protikladnými stanovisky, ať kdo z nás fandí obráncům Ukrajiny nebo má opačný názor, uznáváme, že vše je šedivé, nikoli černobílé. A zkoušíme se alespoň zamyslet nad argumenty protistrany, zda na nich náhodou něco není a neposkládá to mozaiku informací o něco lépe.

(Ne všichni. Někteří z diskutujících bohužel do Válečného Myšlení přepli také, což se pozná podle jejich nenávistné rétoriky vůči jejich oponentům považovaným za pěšáky ďábelské protistrany.)

Stejně tak jsme argumentovali i v otázce covidu a covidismu ze 30 různých názorových pozic, kde ačkoli jsme spolu navzájem leckdy nesouhlasili a zastávali diametrálně odlišná stanoviska, většina diskutujících a čtenářů uznávala, že vše je složité a šedivé a nikoli černobílé.

To je prostě mírový, racionální a „šedivý“ způsob myšlení. Jsme hnízdo těch, kteří se dlouhodobě zarputile odmítají přepnout do hysterického válečného myšlení. Jsme tím svým způsobem jako pacifisti, odmítající zešílet z války, vnímat ji jako úžasnou a posvátnou a vrhnout se s davem do mlýnku na maso. Peace, brothers.


Související články:


12345 (1 253x známkováno, průměr: 3,93 z 5)
32 842x přečteno
D-FENS © 2017