Ve stínu ukrajinských událostí

Featured Image

V záplavě žlutomodrých článků na téma Ukrajina se nějak ztrácí kontury toho, co se děje u nás. Jako kouzelník, který upoutává pozornost publika, aby v skrytu mohl jednat. Oficiální média píší jen o východní frontě, sem tam o nějaké té covidové situaci a jinak jakoby se nedělo vůbec nic. Svět se zastavil a ustrnul v jediném bodě?

Liberální demokracie v akci

Svoboda slova je u nás nezměrně široká, jen nemůžeme dovolit nepřátelskou propagandu ohrožující naše hodnoty. Jak ovšem jinak naše skvělé hodnoty ochránit, než za pomoci pevného ramene zákona reprezentovaného čackou policií? Policie tedy neprodleně začala konat, abychom zachránili prosté občany před náporem dezinformační propagandy. Začalo to vypnutím webů, které se nějak nehodily do krámu, ale to je takové nijaké a postrádá to akční prvky boje s nepřítelem. Proto přišel čas konat v zájmu svobody. Udavači jsou konečně na koni, mohou ukázat svou pravověrnost a oddanost systému. Policie eviduje několik stovek oznámení na nepřátelskou propagandu. Otázkou zůstává, kolik je jich doopravdy, zda to spíše nejsou tisíce. Přemýšlím, co asi má v hlavě zmrd, co jde práskat na fízlárnu, že někdo schvaluje invazi. Soudruh Rudá Smrt je na vrcholu blaha, vrátil se do mladých let a rozdává tresty za schvalování. Akorát to soudruh nesmí poplést, dřív se trestalo za neschvalování a dnes za schvalování. Ale on to zvládne, není tu přece první den.

Diskuse pod ideologicky správně kovaným článkem je trochu rozpačitá, ale najdou se tam správní zakalení soudruzi, co se nebojí a požadují rychlé a radikální vyrovnání se zrádci. Přičemž, aby bylo jasno, těmi zrádci pochopitelně myslí ty ideově zkažené nepřátele svobody. Vždycky jsem přemýšlel nad otázkou, co to bylo za lidi, co požadovali trest smrti pro zrádce socialismu a tady mám odpověď. Musím říct, že sledovat ten volný pád do totalitních časů je hodně smutná podívaná. Lidé takto potrestaní za svůj názor jsou bezesporu političtí vězni. Ne, že by dosud u nás nebyli, ale teď je to jaksi více vidět. Tolik asi k naší svobodě a neomezené demokracii. Jen jsem se chtěl pro jistotu zeptat, nevím, zda tím nepodporuju Rusko, ale schvalovat třeba útok na Afghánistán, Irák, Lybii, Jemen nebo Srbsko je taky trestné?

Docela zajímavý byl na toto téma článeček oslavující hrdinství novinářů, kteří nedbali výhrůžek a v Rusku uveřejnili rozhovor se Zelenským. Ne, že bych jim chtěl upírat odvahu, v tom kus odvahy určitě je. Jen mne tak napadá, když jsme u té novinářské nezávislosti a svobody médií v Evropě, pročpak si nepřečteme titulek – „IDNES nedbala výhrůžek státních zástupců a uveřejnila rozhovor s Putinem“? My už jsme tak vycvičení v autocenzuře, že nikoho ani nenapadne, jaké zrcadlo sami sobě nastavujeme.

Název sem, název tam

Vždycky jsem si říkal, jestli drzost, či debilita progresivních bojovníků má nějaké hranice. Zjišťuji, že nemá. Od dob covidových jsem si říkal, že to ani nemůže být horší a ejhle, s klidem může. Protože dva cizí státy spolu bojují, budeme přejmenovávat věci tak, aby vyhovovaly momentální politické linii. Veřejnost si pomalu zvyká na to, že je normální přejmenovávat ulice, přejmenovávat výrobky a zakazovat podle aktuální nálady, kterou razí média se správným pohledem na věc. Pamatujete si ještě, jak jsme kroutili hlavou, když před rokem na Západě přejmenovávali ulice a bourali sochy? Jak jsme se divili, jak je to možné? Rok se s rokem sešel a je to i u nás, byť s jiným odůvodněním. Prostě se jenom zvolil vhodnější klíč k prosazení tohoto nesmyslu. Protože je Putin zlo, tak přejmenujeme ulice, zakážeme ruskou zmrzlinu, ruské vejce a tím vymažeme Rusko z existence. Epochální vítězství je tak hned na dosah. Progresivní levičáci jsou na vrcholu blaha, neboť jejich úchylné vize budoucnosti se jim daří naplňovat. Nikomu nepřijde divné, že místo toho, aby se městské rady staraly o úklid chodníků, správu majetku města, tak mají spoustu času přejmenovávat ulice.

K čertu s občanským českým ksindlem

Soudružka Pasionaria Pekarová zcela odhodila masku demokratky a s moudrostí sobě vlastní to provalila naplno.  Prvním cílem je zastavit diktátora Putina a ne nějaká starost o nějaké lidi. Lidi, jak vidno, vládu vůbec nezajímají. Zároveň také připomněla, že když se budou části společnosti poštvávat proti sobě, tak to fungovat nebude. Zkušenosti se zachováváním jednoty máme poměrně široké. Napadá mne například očkovaní versus neočkovaní, tam k žádnému štvaní rozhodně nedocházelo. Jenom díky vládě se ta rovnost a semknutost zachovala a naprosto nikdo nebyl nucen do očkování. Kdepak, to je proruská propaganda. Kdo tvrdí něco jiného, na toho si soudruh Rudá Smrt brousí zuby.

Dále napovídá, že naše republika je ve válečném stavu. To jako fakt? O lidi se nestarat, jejich povinností je trpět za světovou demokracii. Podobnost s tím, jak nás chtěli obětovat bolševici ve válce za svobodu proletariátu je jistě náhodná. Vůbec se to ani trochu nepodobá, že ne? Poradil bych soudružce Pasionarii Pekarové, ať si oblékne stejnokroj ukrajinské armády a vstoupí do jejich obdoby cizinecké legie. Říká se tomu jít příkladem. Je rovnost pohlaví, takže může v armádě bojovat stejně jako kdokoliv jiný. Na Ukrajině může zastavovat Putina od rána do večera, či povzbuzovat brance v poli plamennými projevy, nebo by mohla alespoň jet rychlovlakem do Kyjeva. Pak ty její slova nebudou vypadat jako žvásty. Ale kdepak, zůstane tady a bude nám dále zpříjemňovat život.

Chceme váš majetek

Máme bezbřehou svobodu, kterou nezodpovědní ruští darebáci zneužívají k tomu, aby si drze vytvářeli majetek. Což vládu pochopitelně plní rozhořčením. Dost děsivý je hned úvod článku, kde se píše, že zákony tak nějak zbytečně omezují vládu v jejím bohulibém konání, a proto potřebujeme ve jménu dobra tyto limity dát pryč, aby vláda mohla jednat bez těch omezení. Tak z toho mě docela mrazí. Tahle vláda už svůj apetit na omezování práv občanů ukázala v plné nahotě – domácí vězení jen na SMS, cenzura, šikanování nepohodlných lidí a teď zabavování majetku podle toho, jak se rozhodne, že je někdo napojen na ruské oligarchy. Už jenom samotná myšlenka zabavování majetku je taková, inu zajímavá. Naposledy se majetky zabavovaly nepřátelům lidu, a co z toho bylo pak, to znáte z hodin dějepravy.

Nabízí se otázka, jak mohou Rusové žijící zde být zodpovědní za vládu v Rusku? Protože jsou Rusové? To si celkem v Kremlu musí mnout ruce. Vidíte, utekli jste před námi na Západ, a jak jste dopadli? Majetek vám sebrali, nemáte se mimo Rusko kam vrtnout. Čeho bychom si ale měli rozhodně všimnout v první řadě, je skutečnost, že vláda se už ani nenamáhá ujišťovat, že se to nebude zneužívat! Petr Gustáv Fiala se ani nepokusil zopakovat mantru neobolševiků, že to je jen na výjimečné případy a rozhodně to nedopadne na české občany. Jakpak by ne? Co třeba takový Let Kunovice? Vlastní ho Rusové, kteří ho kupodivu dali dohromady, a fungoval. Nu a teď ho znárodníme? Co třeba Sberbanka? Co třeba zpěvák Nohavica? Koncert v Uherském Brodě mu zakázali na podnět soudruha starosty, který ví, jaký je tep doby. Zakazovat, omezovat, přikazovat. Co na tom, že koncert byl vyprodán? Prostě Nohavica na první pokyn neodevzdal medaili, takříkajíc nepolíbil prsten, a tak ho musí existenčně zničit. Opravdu jste si jistí, že tahle vláda nebude nijak omezovat práva českých občanů?

Co mě na tom zaráží nejvíc je naprostá pasivita lidí, kteří si myslí, že jich se to nemůže dotknout. Dokonce se najdou i tací, kteří tomu tleskají. Protože nemají rádi Rusy a myslí si, že když pomohou zlikvidovat ruský byznys nebo se budou zabavovat Rusům jejich byty, tak se dostane i na ně. To už tu taky jednou bylo. Nejdřív velký byznys, pak střední byznys a nakonec malé firmičky plus živnostníci. A na všechny se dostalo, co?

Jakmile se vláda jednou rozmáchne, už ji nic nezastaví. Naivita lidí, že se jedná o demokratickou vládu, je jedovatá. Je pro mne zvláštní vidět, jak v mém okolí se znovu objevují instinkty, o kterých jsem doufal, že zmizí. Lidé se nejdříve rozhlédnou, zda je neposlouchá někdo cizí a pak opatrně zašeptají, že té Ukrajině zas tak moc nefandí a bojí se, že nás Fiala zavleče do války s Ruskem. Jsou to ti stejní lidé, kteří ve větší skupině horlivě přikyvují, že je potřeba s Rusem bojovat a Ukrajině pomáhat. Tohle pokrytectví, kdy se na veřejnosti říkalo něco jiného než doma nebo mezi přáteli mi zřetelně připomíná normalizační dobu.

Leč lidé si zvykli na to, že zákony neplatí a vláda může cokoliv, protože to psali v novinách. Že jim noviny lžou, ať už úmyslně či s ohledem na skutečnost, že novinář není člověk s patentem na rozum, to jim ani na mysl nepřijde. Naprostá pasivita lidí, která se projevila u covidové hysterie, vládě ukazuje, že se nemusí ničeho bát. Lidé jsou připraveni snést cokoliv, protože je přece mimořádná doba. Že je mimořádná doba nepřetržitě poslední tři roky? Komu to vadí? Hra na demokracii je v konečné fázi. Fiala a jeho mafiánská banda, která si říká vláda, se už ani nesnaží předstírat, že bude dodržovat nějaké zákony.


Související články:


12345 (369x známkováno, průměr: 1,47 z 5)
18 122x přečteno
D-FENS © 2017