Sexmise vs Koronavirus

Featured Image

Pro ty dříve narozené. Polský film Sexmise z roku 1983 je zhruba o tom, že v protiatomovém krytu žije společnost, tvořená jen samými ženskými. Teda až na velitelku krytu, která (který) je tak trochu chlap, převlečený za ženskou.

Proč o tom píšu ? Protože na konci filmu se vysvětluje, proč postapokalyptická společnost žije stále v protiatomovém krytu, když venku už není žádná radiace a všichni by mohli jít ven. Mohli by, ale nejdou, protože za ta léta v bunkru se už natolik propracovaly veškeré příkazy, zákazy, předpisy a represe, že by była neskutečná škoda takovou prima společnost zahodit a dát ji svobodu na povrchu. Zbytek děje je pro tento článek nepodstatný.

Koronavirus je stejná situace. Někdo ho vypustil do světa (ne, nemyslím si, že by to byla náhoda a že by to „uteklo” Číňanům), aby svět po Koroně už nikdy nebyl stejný, jako před Koronou.

Jsou principiálně dva tábory názorů na Koronavirus.

1. Popírači tvrdí, že to je hoax, mrtví neexistují a vše je mediální hysterie. Nebudu se vracet do března, ale ve svém pojednání o Diamond Princess jsem snad dost jasně oargumentoval, že to není hoax. Ve všech zemích západně od bývalé železné opony mají oproti létům 2018 a 2019 nárust úmrtí 5-10 procent a vše koreluje s pandemii koronaviru. Nebudu tu posílat ty samé linky pořád dokola, dejte si do Google „excess deaths” a vyjede vám to. Takže popírače jsem vyřešil, jejich teorie padá jako domeček z karet jednou provždy.

2. Zastánci tvrdých opatření tvrdí, že je třeba rouškovat, zavádět chytré x hloupé x bůhvijaké karantény a opatření, sociálně se distancovat a bojovat dnem i nocí proti zákeřné a smrtelné epidemii.

K tomu jen tolik, že tvrdá opatření była na místě v dubnu ve Španělsku, kde jim zničehonic umíralo 40x lidí více, než normál a mrtvoly skladovali na zimních stadionech, protože už je nebylo ani kde spalovat. To samé Itálie, to samé UK a USA.

Nicméně v žádné zemi bývalého východního bloku se nic podobného nestalo.

Były to roušky nebo lockdown ? Ani jedno. Była to vakcinace, která způsobuje nespecifickou imunitní reakci, zlepšování průěhu onemocnění a cca 20x nižší smrtnost, než je obvyklá na Západě.

Čímž bořím jako domeček z karet teorii tvrdých opatření (alespoň v ČR).

Co se tedy u nás stało ?

V březnu (za souhlasného kvičení Kavárny a médií) spousta našich spoluobčanů musela nutně vycestovat za lyžovačkou do Alp, ačkoliv se vědělo, že v severní Itálii je doom. Tito lidé (díky starému socialistickému očkování) v drtivé většině neměli vážné obtíže, na lyže většinou nejezdí domovy seniorů, že. Tito lidé úspěšně nakazili své rodiny (první oběť koronaviru v ČR był dědeček navrátilců z Itálie) a lidi kolem sebe (taxikář).

Naše vláda ve full panic mode nastolila lockdown, který úspěšně zpomalil šíření do května. Následně se zjistilo, že mrtvých je méně, než se čekalo a lockdown se uvolnil. V květnu se vláda odhodlala udělat průzkum, kolik lidí má protilátky. Čekali jedno promile, vyšlo deset procent. Toto měření mělo za následek, že se pro jistotu už žádné další měření nekonalo, ještě by se ukázalo, že lockdown a roušky nefungují, zato nás chrání socialistické vakcíny. To by był konec našich iluzí o zlotřilých komančích a pokrokovém západě, fujfujfuj, rychle pryč od toho.
Koneckonců, nic moc se nestalo, protože lidi byli na dovolených, školy zavřené, okurková sezóna v plném proudu.

Po návratu lidí z dovolených a otevření škol začala první vlna koronaviru v ČR. Spíše vlnka, protože ti nejzranitelnější to již chytli a případně již zemřeli během lockdownu.

Počítal jsem to a pokud v květnu mělo protilátky 10%, tak v září to vychází 25% a číslo 50% dosáhneme někdy v průběhu října. Podle studií se šíření viru prudce zpomalí, pokud má 50% populace přirozenou imunitu, věřte, nevěřte. Ideálně si to nastudujte, je to prima čtení na nudné večery během lockdownu.

Současná hysterie kolem „rekordních” a „exponencionálních” nárustů nákaz koronavirem je hoax. Už v květnu latentně nákazu přechodilo cca 10% populace, čili milion lidí, aniž by si toho byli v drtivé většině případů vědomi. Na konci září už koronavirus chytne a protilátky si vytvoří 5 milionů lidí, což nedává exponencionálnímu nárustu moc šancí, že ? Leda bychom nabrali dalších sto milionů obyvatel, pokud možno seniorů nad 85 let.

Závěr

Politická chuť vymýšlet a zavádět nová a nová a ničím neopodstatněná restriktivní opatření tu je. Přesně, jako v tom filmu Sexmise. Akorát ne pod záminkou neexistující radiace, ale pod záminkou (téměř) neexistujícího rizika smrtelného průběhu nákazy koronavirem. Žádné ohrožení sice není v dohledu, ale když je tu politické krytí a záminka, jak donutit lidi nosit náhubky a sedět doma zavřené, było by trestuhodnou nedbalostí to nevyužít (na barvě partaje nezáleží).

Jsem si stoprocentně jistý, že nejsem sám, kdo zná skutečný vývoj nákazy koronavirem v ČR. Ale víte, jak je obtížné překonávat zaběhlé stereotypy a přicházet s novými věcmi? I v korporaci trvá prosazení byť jen malé nepatrné inovace léta. Na ministerstvu klidně pět, přičemž vlády přicházají a odcházejí, ale líní ministerští úředníci zůstávají. A teď si představte, že bych přišel s politicky nekoretním zjištěním, že roušky były celou dobu zbytečné, že opatření była přehnaná, že nás dostatečně chránila socialistická vakcinace a že jediné, co prymulův lockdown způsobil, było oddáleni první vlny o půl roku. Stálo to za to vynaložené úsilí ? Těžko říct. To je spíše otázka pro sociology, jak by se lidé zachovali, kdybychom věděli o účinnosti socialistické vakcinace v dubnu. Lidi by se chovali asi jako blázni a opatření by nedodržoval nikdo. Což je jediný reálný důvod, proč tenhle fakt nezveřejňovat a tlačit lidem do hlavy lži.

Ale lež je vždycky lež a každá lež backfiruje. Momentálně to odnesl ministr Vojtěch. Ano, lhát lidem se nemá.

 


23.09.2020 zrg1


Související články:


12345 (239x známkováno, průměr: 2,45 z 5)
20 454x přečteno
Updatováno: 23.9.2020 — 23:01
D-FENS © 2017