Poklady z knihobudky: Aleš Rumler – Za tajemstvím senzibilů (ISBN 80-967069-0-X)

Featured Image

Tentokrát je třeba slovo poklad v nadpisu brát skutečně s rezervou, až možná ironicky, chtělo by se říct. Já vlastně nevím, čím to je, asi mám vrozenou přílišnou nedůvěru v tyto věci. Asi jsem od této knihy čekal i víc… A asi jsem sám opak senzibila. Nebo se autor zbláznil.

Autor (zemřel 2020) byl inženýr – jako metalurg barevných kovů se zabýval výzkumem a dle wikipedie byl také “biofyzik, diagnostik, senzibil, prognostik a léčitel”. My se postupně koukneme na většinu z těchto jeho “řemesel”, tak jak do nich lze nahlédnout v útlé knížečce z roku 1993.

Bioterapie

Tahle kapitola zabírá v podstatě většinu knihy. Co se v ní dozvíme? Například: “S rozvojem léčitelských schopností se rozvíjí i víra v Boha. Bez této víry se žádný léčitel neobejde.” Aha, jo tááák… Bioterapie samozřejmě znamená – volně parafrázováno – působení pomocí duchovní energie na hmoty, protože i pro hmotu platí duchovní zákony. Autor se nějaký čas zabýval měřením biopolí, tedy sestrojil si prapodivné antény různých tvarů a něco na nich zachytával. Třeba měřil systematicky v okolí pokojových rostlin. Na jednu takovou věc má dokonce ČS. patent. Co to vlastně zachytával a jak, to se nedozvídáme, záznamy z osciloskopu (pokud nějaký kdy použil) nejsou přiloženy. Tajemství neodhaleno. Je zde pouze obrázek květiny s přerušovanou čárou okolo.

Telepatický přenos informací, je naznačen pouze na schématu. Koho by to zajímalo, tak dle obrázku to funguje asi zhruba tak, jako ten algoritmus na sdílení snuff porna na darkwebu (pokud tedy existuje nějaký darkweb) – prostě se pakety dat vyhází někam do stratosféry a cílový příjemce si je tam najde, postahuje a poslepuje. Na základě čeho to dokáže správně spráskat dohromady, je opět tajemství.

Velice užitečná věc je třeba informace, že nemáte spát nad geozónami. Ty vám pan léčitel samozřejmě za drobný poplatek rád najde. Takovou zónou je třeba voda. Co vím od studnařů, tak voda je všude, stačí jen dost hluboko vrtat. Takže budeme asi na spaní muset lítat na Mars! Vlastně, wait a minute… to je tajemství, voda je samozřejmě jen v pásu pod vaší postelí. 12.768,- s DPH, děkuji.

Prognostika

Autor také “pomocí psychotronických metod” prováděl prognostiku. Asi je vám už teď jasné, že mu to vycházelo daleko hůř, než starýmu Becherovkovi, dej mu pámbu dokroutit Velké Vontství do konce. Pan inženýr metalurg tak například v roce 1993 předpověděl inflaci na rok 1992 na 5%, zatímco realita byla 11,1% (dle ČSÚ). Předpověděl takto inflace na léta 1992 – 1998, přičemž dnes už si lze ověřit, že se pravidelně plete s někdy dost významnou odchylkou. Dnes by svými metodami pravděpodobně předpověděl ukrajinské drtivé vítězství na duben 2022 nebo dopad sankcí pouze na Rusko a další věci, které v realitě každý den vídáme. Napadá mě zde parafrázovat geniálního Douglase Adamse: “Psychotronika je věda autoritativní. Tam, kde se senzibil rozchází s realitou, je to vždy realita, která se plete.” A je opravdu velká škoda, že se těchto psychotronických metod nepoužívá např. při konstrukci letadel, protože tolik kilo Jet-A1, co by se ušetřilo!

Tahle jediná kapitola skutečně férově nemá potenciál odhalit žádné tajemství, protože je čistě o metodě „cucprst“, se kterou má ale zkušenosti každý, kdo někdy dělal na ČVUT alespoň jednu semestrálku nebo protokol z měření.

Vize

Celkově asi nejzajímavější kapitola v tom zlomyslném smyslu. Kromě toho že popisuje astrální cestování, což jsou opět jen trochu jiné sny, výplody fantazie, tak popisuje taky vize. Vize je, když něco děláte, například se rejpete v zemi na zahrádce a najednou se vám zatmí před očima a z té tmy se vám najednou zjeví něco nečekaného, nějaké obrovské poznání. Třeba vnitřní struktura atomu. Nekecám, tenhle příběh tam fakt je. Autor ho slyšel na konferenci od nějakého Bulhara, starou paní tam měli s sebou. V kapitole je náčrtek, co paní údajně spatřila, který však (jak přiznává autor) atom vodíku připomíná jen vzdáleně. No prosím, bába se skoro trefila. Moje teorie: Bulharská vidlačka měla před 50 lety ve škole fyziku, tehdy už byl atom známá věc. No a jak tam tak seděla, pouštěla výklad o vnitřku atomu jedním uchem tam a druhým ven, protože ji víc zajímalo, jak se okopává vinná réva. A pak najednou, při tom okopávání vinné révy o 50 let později – pic, atom. Sice po těch letech už trochu šišatej, ale je tam. Podle mě tyhle vize nemůžou v mozku najít nic, co tam už předtím nebylo uloženo nějakým audio/vizuálním dojmem.

A pozor! Pokud chcete vědět na čem to lítají Alzáci v létajících talířích, tak se to jmenuje “Válcový Bifilár”, šije se to doma ze smaltovaného drátu, modré a žluté látky (barvy jsou zřejmě důležité, ale není vysvětleno proč) a také to umí vyléčit bolavý zub (autorovy manželky). Opět se to zjevilo ve snu / vizi – to autorovi takhle jednou při práci ve výzkumáku zmizel před očima stůl a místo toho se mu zjevil Emzoplán Turbo 7sitzer v metle a na hlínách. Takže máme asi vyhráno. Američani už prý antigravitaci mají… Tak co kdybychom to zkusili taky sestrojit a nějak šikovně využít? Hlavně nezapomeňte – modrá a žlutá!

Tajemství opět neodhaleno – když je to tak všechno tak jasný, tak proč to teda nevíme všichni a už od narození? A kam na to vlastně teda ty radióni choděj? Hlavně si držte palce, ať nemá vizi třeba váš zubař až budete v křesle.

Doslov

Dle pana inženýra nemá Česko jako země chodit do Evropy jen tak a klanět se tomu, co už bylo vymyšleno. Máme objevit pro svět něco nové, co obohatí obecné poznání. OK, snad jen škoda, že to musí být zrovna šarlatánství, a ne třeba studená fúze.

Na závěr: Žádné tajemství jsme neodhalili. Autor svým bludům / lžím pevně a bezmezně věří a jeho víra z něj, a hlavně za něj, mluví. Název nabízí naději na odhalení nějakého triku nebo podfuku, zatímco obsah je jen a pouze o přesvědčování, že to tak prostě bez důkazů je a basta. Asi jako kdybyste psali knihu s názvem Kritický rozbor Koránu a pod rukama se vám to zvrtlo na Nekritický a nejortodoxnější výklad Koránu. Kdo vezme knihu jako humorné čtení, ten se hrozně nasměje. Kdo vezme knihu vážně, tomu už asi stejně není pomoci. Ledaže by Aštara ukecal, aby poslal do horoucích pekel všechny současné vysílače – jak tanků, tak videí z bunkrů, tak jasných signálů…

 


 


Související články:


12345 (61x známkováno, průměr: 2,39 z 5)
5 740x přečteno
Updatováno: 24.7.2022 — 21:33
D-FENS © 2017