Náklaďák plný integrace

Featured Image

Německá premiérka soudružka Merkel je přímo vzorem bezobsažné názorově korektní politiky a českým eurohujerům a vlezdounijníkům slouží jako velký příklad. Myslel jsem si, že mě tato babka už nemůže ničím překvapit, ale ukázalo se, že ano.

V době útoků byla babka zaneprázdněná, protože přebírala medaili za integraci. Říkala tam něco v tom smyslu, že diverzita náš činí bohatšími. Příště by mohli její hosté, které před časem jménem německé veřejnosti uvítala v jejich nové domovině, projevit trochu respektu a terorismus praktikovat ve vhodnější době.

Zajímavou vlastností Merkel je, že nic nekomentuje hned. Vždy reaguje s odstupem, hezky si to promyslí, nejspíš to s někým probere a tým prvotřídních lhářů vyleští prd tak, aby na něj byl hezký pohled ze všech stran. Etničtí Němci musejí mít dojem, že babka je na jejich straně, aby se necukali, nepřemýšleli nad úpadkem své země, hezky se přizpůsobili hostům Frau Merkel a budovali to, co v Německu tak dobře znají, totiž duální stát. Hosté paní Angely zase musejí chápat, že když budou dělat bordel jen přiměřeně a zdrží se větších akcí jako skupinových znásilnění a použití výbušnin, bude k ním německá multikulturalistická vláda vstřícná a pod vlajkou svěcené krávy s názvem Integrace štedrá. Angela to jede v režimu velkých čísel, nepočítá, že by jí uvěřil každý, jí stačí, když jí to bude žrát nadpoloviční většina.

Včera zhruba jeden den po teroristickém útoku v Berlíně se Merkel objevila na veřejnosti a začala kázat. Vypadala přešle, protože tohle potřebovala ze všeho nejméně, ale Angela už to hraje spoustu let a ví, že krize přicházejí, ale hlavně odcházejí, takže je třeba je hlavně geradestehen neboli ustát a následně zúročit. Takže to nakonec možná nebude tak zlé. Tváří v tvář následkům útoku, který se dá popsat jen neomšelým slovem „bezprecedentní“, neuhnula ani o milimetr.

Protože jí česká média necitují správně, dovolil jsem si přihodit německé originály.

Teroristický útok označila jako otřesný a zcela nepochopitelný čin (grausame und letztlich unbegreifliche Tat). Ona to nechce ani chápat. Otřesné to je, ale není to nepochopitelné. Samozřejmě že protřelá kariéristka Angela, která se prozmrdila neuvěřitelnou partajní hierarchií CDU a vyzmrdila všechny potenciální konkurenty bude schopna vidět souvislosti. Je přece úplně jasné, na co ten útok směřoval: Berlín je metropole Německa, útok probíhal na adventním trhu, tedy události s většinovým, tradičním a církevním kontextem. Sama volba místa útoku je zcela vypovídající. Co je tady nepochopitelného?

Dále se kancléřka vyvětila: „Vím, že by bylo to pro nás všechny obzvláště těžko snesitelné, kddyby se potvrdilo, že tento čin uskutečnil člověk, který v Německu zažádal o ochranu a azyl („Ich weiß, dass es für uns alle besonders schwer zu ertragen wäre, wenn sich bestätigen würde, dass ein Mensch diese Tat begangen hat, der in Deutschland um Schutz und Asyl gebeten hat“). Poselství je jasné. Věc se bude posuzovat jako útok vyšinutého jednotlivce a s problematikou masové imigrace a proimigrační politiky nesmí být spojována.

Kdyby byl někdo na pochybách, pak

„To by bylo zvláště odporné vůči těm mnohým a mnohým Němcům, kteří se denodenně angažují v pomoci uprchlíkům, a vůči těm mnoha lidem, kteří naši ochranu skutečně potřebují a snaží se o integraci v naší zemi.“

(„Dies wäre besonders widerwärtig, gegenüber den vielen vielen Deutschen, die tagtäglich in der Flüchtlingshilfe engagiert sind, und gegenüber den vielen Menschen, die unseren Schutz tatsächlich brauchen und sich um Integration in unser Land bemühen.“)

Proti Němcům, kteří se v pomoci uprchlíkům neangažují a soustředí se na to, jak uživit své rodiny a zaplatit státu daně to zjevně zvláště odporné není. Tam je to asi jen obyčejně odporné.

Pokud by někdo očekával od evropanky Angely nějaké konsekvence na její dosavadní proimigrační politiku, bude asi zklamán. Na dogmatu, že mezi uprchlíky a kriminalitou není souvislost, se nic měnit nebude:

„(Pachatel bude) potrestán tak tvrdě, jak naše zákony umožňují“.

„(Täter wird) so hart bestraft, wie es unsere Gesetze vorsehen“

Prostě žádný politický přesah. Sice ještě nic nevíme, dokonce jsme omylem chytili nějakého zoufalce, nevíme, zda byl pachatel jeden nebo to byla akce nějaké skupiny, nevíme ani nic o jeho motivaci, ale vy berte jako fakt, že to byl osamělý střelec a milovník náklaďáků. Poněkud zvláštní přístup v zemi, kde ojedinělý exces v soukromém držení zbraně již dvakrát vedl k rozsáhlým zpřísněním zákonů dotýkající se široké populace.

Chybělo mi tam ještě sdělení, že porušil zákaz vjezdu a proto zahájí Bundespolizei rozsáhlé kontroly řidičů.

Jinak to byla widerwärtig sbírka vysoce profesionálních politicky korektních frází, zbavených jakékoli lidské dimenze. Ani nevím, co mě zasáhlo víc, zda útok sám nebo tyhle politicky korektní a naprosto sterilní sračky. Ona v podstatě hovoří o lidech jako o objektu politiky, nic jiného jí vůbec nenapadá. Mluví jakoby o nich, ale ve skutečnosti mluví o nutnosti táhnout káru multikulturalismu dál.

Večer vystoupil v českých médiích zmr. Sobotka, který volně interpretoval slova Merkel, takže i on vygeneroval krátkou sekvenci bezobsažných a naprosto zbytečných frází. Říkal jsem si, jesti na to nemají nějaký generátor.

Dnes německá policie prohledala byty v Berlíně-Kreuzbergu. Prý tam nic nenašla. To jsem se musel smát. Trochu mi to připomíná ty české televizní reportáže, jak policie dává před honem dýchnout myslivcům a všichni jsou střízliví.

Je to neuvěřitelná přehlídka elit neschopných elementárních akcí ani komunikace. Vybavují se mi teď lidé jako Vasil Bilak nebo Miloš Jakeš. Ti také žili v nějakém vlastním světě a když otevřeli hubu, nikdo jim nerozuměl. A tak to prostě je. Nekonečný smutek, vážné obličeje, obrázky posmutnělých politiků, státní činitelé kondolují jeden druhému, žádný plán, ani náznak řešení. Tohle je EU. Naše EU. Bohužel pořád ještě.

 


21.12.2016 D-FENS


Související články:


12345 (486x známkováno, průměr: 1,14 z 5)
33 395x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017