Jak prof. Jebo ošebal včeličkáře

Featured Image

Bylo nebylo. Duši vědeckého pracovníka profesora Ing. Petera Šebo, Csc., dále pouze prof. Šebo, tížila epidemiologická situace natolik, že přestal dělat tečky a začal psát i jiné znaky. Na server petice.com umístil dne 11. 11. 2021 prazvláštní petici.

Petice za povinné očkování proti viru SARS-CoV-2

a případně, pokud na to máte pajšl, podepsat. V tom případě vás ale musím upozornit na jistou záludnost.

Sám obsah petice nebudu nijak rozsáhle komentovat, je samozřejmě o tom, že očkování má být povinné. Nic světoborného v ní není, snad kromě jedné věci. Inovativní je předevšm způsob, kterým prof. Šebo s textem petice pracuje.

Prof. Šebo totiž text petice průběžně pozměňuje bez ohledu na to, že už ji někdo podepsal. Pokud tedy někdo v sobě pocítí vysokou míru souhlasu s myšlenkami prof. Šebo a podepíše petici třeba dnes večer, nemá žádnou záruku, že zítra večer bude jeho podpis pod tím textem, který podepsal, protože prof. Šebo může chytit zánět literárního střeva nebo může nějak lehce změnit názor, a bude tam úplně jiný text.

Znáte určitě takový ten trik, kdy jste na základce dali podepsat rodičům nějaký papír, pak jste ho ustřihli někde mezi textem a podpisem a na volný kus papíru vepsali omluvenku třeba z pracovní výchovy. Nedělají to jen děti, dělají to i profesoři.

Prof. Šebo i přes množství titulů zapomněl, že internetové stránky se automaticky archivují. Díky tomu máme možnost se podívat, jak prof. Šebo ojebal své signatáře. Robot Waybackmachine zaznamenal stránky s peticí dne 12. listopadu, kdy měly už 195 signatářů.

Pak někdy mezi 12. listopadem a současností stránky změnil, přičemž obsah a rozsah jednotlivých změn nelze zjistit. Počet ojebaných signatářů bude tedy pravděpodobně vyšší než oněch 195. Mezi ojebanými se nachází například jméno známého covidového alarmisty Václava Hořejšího, který tu slátaninu se snaživostí sobě vlastní podepsal jako 17. v pořadí.

Jak měnil prof. Šebo už podepsanou petici? Jak řečeno, těžko říct, můžeme pouze srovnávat text nyní a text 12. listopadu.

Na faktické rovině je podstatné odstranění požadavku na povinné očkování dětí, které prof. Šebo formuloval takto:

My, níže podepsaní občané, požadujeme zavedení povinného očkování proti viru SARS-CoV-2 pro všechny osoby starší 12 let. Po schválení vakcíny pro děti též pro věkovou kategorii 5-11 let.

Poslední tučně vyznačenou větu prof. Šebo odstranil, asi ti bylo už moc hardcore.

Další úpravy byly spíše ideologického rázu. Z petice tak zmizela věta

Současná situace je důsledkem alibistického a pseudodemokratického řešení nastalé epidemie COVID-19.

Což je jistě brilantní analýza. Svou větu

Menšinová skupina egocentrických jedinců odmítajících očkování tak svým sobeckým a společnosti škodícím přístupem zcela protidemokraticky blokuje návrat k normálnímu životu a prosperitě nás všech.

změnil prof. Šebo na

Menšinová skupina odmítačů očkování tak protidemokraticky blokuje návrat k normálnímu životu nás všech.

Dále se prof. Šebo bůhvíproč rozloučil s pomyslným vrcholem celé petice:

Současné perverzní chápání svobody a demokracie naší společností je smrtící a nesmírně škodlivé. Svoboda a fungování demokracie vyžadují osobní odpovědnost každého, ohleduplnost k druhým a altruismus. Bez altruismu se svoboda a demokracie stávají alibistickou pseudodemokratickou břečkou a vedou k marasmu

a autocenzuroval ji na

Perverzní chápání svobody a demokracie naší společností je smrtící. Svoboda a fungování demokracie vyžadují osobní odpovědnost každého, ohleduplnost k druhým a altruismus. Bez altruismu se demokracie mění v pseudodemokracii a marasmus. 

Prof. Šebovi z jeho vybraného akademického slovníku někam zmizela pseudodemokratická břečka.

Přemýšlejme o tom trochu.

Už asi začínám chápat, jak funguje ta moderní věděcká práce. Zdalipak prof. Šebo také takto pracuje s výsledky svých výzkumů. Když se to nehodí, tak to prostě přepíšem, aby to vycházelo, děláme to pro dobrou věc, společnost to vyžaduje a na nějaké detaily se nekouká. Pak se divíme, že se zavádějí ničím neodůvodněná opatření, že se na lidech testují experimentální medikamenty a že ta slibovaná tečka rozhodně není tečka.

Když po ponechám stranou tu „zpětnou optimalizaci“ petice, kdy pan profesor zřejmě usoudil, že reflektuje jeho myšlení víc, než by bylo zdrávo, je tu ještě ten wording. Chybějí už jen kulaci, šmelináři, západní agenti a americký brouk. Prof. Šebo je prosím pěkně člen akademie věd a osoba, která příležitostně komentuje dění kolem pandemie, hypoteticky by mohl být odborná a morální autorita. Jeho vnímání demokracie je zhruba takové, že když stát houkne, tak jsou všichni povinni jít se napíchat těmi „vysoce účinnými a vysoce bezpečnými vakcínami“, jejichž účinnost je bídná a o vedlejších účincích se pouze spekuluje. Co vlastně ví takový prof. Šebo o skutečných důvodech, jaké má ta zhruba třetina populace k tomu, aby se neočkovala, tedy jaké je složení té pseudodemokratické břečky? A nakolik je prof. Šebo, teoretický molekulární biolog, vůbec oprávněn se kvalifikovaně vyjadřovat k čistě medicínským záležitostem, jako je průběh onemocnění u různých kategorií nakažených? Pochybuji, že někdy nějakého pacienta s covidem vůbec viděl.

Co je ta věc, která mě v petici zaujala? Prof. Šebo uvádí, že „(p)okud dosáhneme podíl 95 % očkovaných v populaci, z infekce SARS-CoV-2 se stane běžná rýma“. To už jsem někde slyšel. Nejdřív to bylo 50%, pak 70%, pak 75%, teď je to 95%. Provedl prof. Šebo nějaké výzkumy, které prokazují, že se právě při 95% proočkovanosti promění koronavirová nákaza v rýmu? Já si myslím, že nikoli, myslím, že si to prostě vymyslel. To je právě podstata celého problému, vědecké autority publikují zcela nepodložené a nesmyslné údaje, které se opírají pouze o velikost podtlaku, který je dotyčný vědátor schopen vyvinout při cucání palce, a na základě těchto fantasmagorií se pak přijímají rozhodnutí ovlivňující celou společnost.

Je to samozřejmě nechutné a zcela pokleslé, ukazuje to, čeho všeho jsou včeličkáři schopní, aby dosáhli svého. Ale vezměme to z té lepší stránky. Odpad této země, který podepsal původní znění petice a radoval se, jak to zase těm odmítačům vytmavil, asi nebyl z vědecké revize prof. Šebo právě nadšený a další podpisy si rozmyslí. Všichni další se pak mohou zamyslet nad tím, jak funguje ta demokracie. Tohle je totiž přesně ono. Tady se přesně ukazuje, jak snadno se demokracie zvrtává v diktaturu většiny, protože systém pojistek mající tomu zabránit vyřadí uzurpátoři jako první.

A když jsme u té demokracie. Vy pseudodemokratická břečko, ať už jste očkovaní nebo ne, jistě pro vás bude zajímavá Petice proti povinnému očkování od iniciativy Chcípl pes, která se nachází na téže platformě jako myšlenkový ejakulát profesora Šebo. Má k tomuto momentu přes 18 tisíc podpisů, ve srovnání s 4.500 podpisy variabilní petice prof. Šebo. Demokracie v praxi.

 


24.11.2021 D-FENS


Související články:


12345 (401x známkováno, průměr: 1,18 z 5)
39 849x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017