Já chci svoji doživotní rentu!

Featured Image

Když jsem sledoval soudruha Kubka, prezidenta ČLK, kterak vznáší svými ústy údajné požadavky lékařů na doživotní rentu, pomyslel jsem si, že je to asi nějaký skrytý agent soudruha Válka, toho času ministra zdravotnictví a snaží se podle hesla čím hůře tím lépe posrat všem lékařům život ještě víc.

Ale pak jsem se zamyslel, a vlastně, proč ne? Dyť nechci nic mimořádného. Celý život poctivě pracuji a každý, kdo takto činí a platí si důchodové pojištění, má nárok na svoji doživotní rentu. Jmenuje se starobní důchod. Nebo si soudruh Kechlibar, který si po vzoru ostatních na lékaře také rád plivne, aby ukázal, jak je on sám mravný, myslí, že on snad  nárok nemá? Je ovšem otázka, na čem bude nárok na doživotní rentu založen.

Myslím, že srovnání s hasiči, vojáky nebo fízly, který provedl soudruh Kubek, je hrubě nepřípadný, neb jsem ještě nezaznamenal z doktorů nikoho, kdo by chtěl odejít ze zdravotnictví předčasně, naopak zaznamenáváme pravý opak – tedy lidi, kteří ve zdravotnictví výrazně přesluhují. Navíc nevím, jestli to soudruh Kubek ví, ale hlavně vojáci a fízlové si nemohou moc vybírat, kde budou bydlet a ve kterém městě budou sloužit, spousta z nich musí na poměrně dlouhou dobu z regionů do Prahy, čili přejít na nějaký režim služebního poměru, jak navrhuje soudruh Kubek, no to bych tedy kurva nechtěl. Umístěnky už tu byly a pokud to soudruh Kubek neví, pro dochtory, ty svině intelektuálský, je mnohem výhodnější, aby jejich nástup na místo dle potřebné lokace byl motivován tržně a nikoli umístěnkou, protože s tou se pojí co, Halík? No povinnost nastoupit. A v takovém případě je plat jaký, Halík? No nižší, Halík, kurva nižší, Halík myslete politicky!

Proto se taky nedivím, že tomu oslovi hned přitakal jak soudruh Válek, tak soudruh Fiala, protože takový služební poměr spojený s výsluhami by byl pro lékařskou komunitu zničující, zato pro politické ksindly by to bylo blahodárné. Za takových výsluh by totiž výraz „svobodné lékařské povolání“ získal teprve ten pravý šmak.

Jiná věc je, jak počítat dobu pojištění k starobnímu důchodu. Toho času se počítá čas za odpracované dny a je myslím zcela legitimní se tázat, proč by doba pojištění neměla být vypočítána nikoli z odpracovaných dnů ale z odpracovaných hodin. Nikoli pouze pro doktory, ty svině intelektuálský, ale pro všechny.

Nárok na důchod vzniká dosažením důchodového věku, který je 65 let a dosažením doby pojištění, která se počítá jako souhrn odpracovaných dnů. Myslím, že by se měly zrušit veškeré tzv. náhradní doby kromě té, která je zde rozhodnutím státu, tj. základní vojenské služby a pak všem tu dobu přepočítat zpětně dle odpracovaných hodin (zaměstnavatel musí docházkové listy a vše další z pracovněprávní agendy archivovat 40 let), přičemž normou by bylo 8 hodin denně, 40 hodin týdně. A klidně ať se doba pojištění protáhne na 40 let.

A pak všem hezky přepočítat důchod a ti, kdo nedosáhnout dobu pojištění, důchod hezky vzít nebo zkrouhnout. To by bylo řevu, předpokládám, že hlavně mezi těmi neomarxistickými dobytky, kteří si v klidu celý život na ouřadě šušní svůj 0,5 úvazek, nebo mezi různými feministickými soudružkami co si děti berou jako své sociální rukojmí. Maj přece možnost taxikařit a brát si práci v noci, a ta se jim započítá.  Jak se kdysi vyjádřil jeden nejmenovaný bývalý premiér na adresu doktorů. Když můžou taxikařit doktoři a makat v noci, můžou taxikařit a makat v noci můžou všichni.

A aby se někdo necítil špatně, pak navrhuji alternativu. Opt-out z důchodového systému. Prostě se rozhodnete, že důchod od státních ksindlů nechcete, a tak ať vám soudruzi vyplatí vaše peníze, které jste do systému vložili. A aby se stát nezvýhodnil tím, že tiskne peníze, hezky vám ty peníze vyplatí ve zlatě. To se vezme každý rok, který jste do systému přispívali a množství, které jste zaplatili se přepočítá na zlato podle průměrné ceny London-fix na daný rok + 5%. Koukněte se na svoji důchodovou aplikaci, kde máte veškeré podklady (pro pořádek počítejte 28% sazbu důchodového pojištění do roku 2012 a 26% sazbu po tomto roku).

Já si stojím v tom systému dobře. Do současné doby mám virtuálně naspořeno 247 Oz zlata. Během dalších 12 let, než mi bude 65 je výhled dalších 132 uncí. Celkem si tedy za své důchodové pojištění, které strčím do chřtánu zkurvenýmu smradovi, zlodějovi a mafiánovi Fialovi přijdu o 379 trojských uncí zlata.

Tj. při ceně 1930 USD/Oz a 22,5 Kč/USD bych si přišel na 16 500 000 Kč. Pokud bych je uložil na relativně bezpečné akciové fondy S&P500 s průměrným výnosem 9,5% ročně (průměr za léta 1983 – dnešek) bych si přišel na  1 570 000 Kč důchodu ročně, tj. cca 130 000 Kč měsíčně a to nekonečně dlouhou dobu. Při opatrném hospodaření by z toho byl rodinný fond, ze kterého by se hradil důchod nejen můj a mé přítelkyně ale i mých dětí a dětem jejich dětí. Aniž bychom od zkurvenýho Fialissima chtěli byť jedinou korunu.

Co mi nabízí státní pokladna? Důchod 30 000 měsíčně (podle důchodové aplikace). No kvůli všem těm přesčasům ho stejně nebudu brát dlouho, takže sprostá a závistivá neomarxistická chamraď může být klidná.

Takže kontrolní otázka, soudruzi: kolik let se dá financovat důchod ve výši 30 000 Kč z investičního vkladu 16 a půl mega s výnosem 9,5% p.a.? Odpověď zní: nekonečně dlouhou dobu a ještě vám na účtu přibude ročně 27 trojských uncí zlata.

Takže jsou doktoři, ty kurvy intelektuálské, nenažraní? To záleží na definici nenažranosti. Já myslím, že nenažraný je ten, kdo žádá něco, na co si nevydělal. A to lékaři, quod erat demonstrandum, nejsou. Souhlasíte, soudruhu Kechlibare?


16.12.2023 Challenger


Související články:


12345 (205x známkováno, průměr: 2,49 z 5)
17 502x přečteno
Updatováno: 16.12.2023 — 18:55
D-FENS © 2017