Den svobodné mobility 2021

Featured Image

Vážení čtenáři a příznivci motorismu, nadešel čas opět oslavit komunistický svátek zvaný Evropský týden mobility. Oslavíme ho po svém, tedy praktikováním mobility. Zveme vás na letošní Den svobodné mobility.

Ten se uskuteční v sobotu 18.9.2021 od 16:00 v okolí Prahy.

Pro toho, kdo neví, Den svobodné mobility je t.č. jediná možnost setkání čtenářů a autorů tohoto webu a je to společný výlet uskutečněný pomocí vozidel. Ohledně těch nejsou kladeny žádné omezující podmínky kromě jediné, a to sice že vozidlo musí mít prokazatelně výfuk na zplodiny, protože chceme, aby květiny měly co jíst. To nevylučuje elektromobily, ty mají také výfuk, jen není spojený s vozidlem a říká se mu komín. Řada z přítomných vozidel byla na webu předtím recenzována, navíc se mnohdy jedná o interesantní stroje a okukování a obdivování nejrůznějších vozidel bývá neoddělitelnou součástí DM.

Obvyklý průběh Dne svobodné mobility je ten, že vozidla účastníků nejprve výletují po stanovené trase a pak se někde sejdeme, abychom mohli socializovat. Žádná část není povinná, takže pokud někomu vozidlo neumožňuje projet celou trasu, ten se může kdekoli připojit nebo odpojit. Sice občas dojde k jízdě v koloně, ale není to povinné jako u cyklojízd a kdo si chce výlet užít sám ve svém autě v nejpůvodnějším duchu individuální motorové dopravy, ten pochopitelně může. My nikoho k ničemu nenutíme, na rozdíl cyklojízd, které pořádá cyklistický Taliban zvaný Auto*Mat.

V průběhu plánování se také vyskytl návrh, že bychom mohli navést Den mobility do míst, kde zrovna bude provádět leštění sedlových tyčí hnutí Tali*ban, protože ty svoje ohavnosti budou pořádat týž den a nikoli daleko od nás, a při této příležitosti poskytnout jim a jejich zadnicím feedback. To jsem zamítl. Proč? Protože nám za to tahle banda uhrovitých frustrovaných zoufalců nestojí.

Otazník visí nad návštěvou hospody, protože nevíme, jaká opatření proti šíření toho strašného viru vylosuje vláda z klobouku době konání výletu. Z téhož důvodu je zatěžko odhadnout hospodskou kapacitu, kterou budeme potřebovat, protože je možné, že vláda nastaví nějaké omezující podmínky. Například že do hospody smí jen očkovaný černý homosexuál, kterému je 90 let a má covid pas podepsaný od obou rodičů. Proto navrhuji letos výpravu do hospody uspořádat ad hoc bez předchozí rezervace.

Letošní Den svobodné mobility bude již desátý v pořadí. Začali jsme s tím v roce 2010. Desátý DM měl tedy vyjít na loňský podzim, ale tehdy jsme DM vynechali, protože se tehdy šílelo z covidu. Letos to zatím nevypadá, že by se církev svatého covidu zvetila natolik, že by zakázala setkávání osob. Nicméně předpokládáme, že když se mohou konat cyklojízdy a „sousedské slavnosti“, které organizuje cyklistický Taliban s názvem AutoMat, a můžou se přitom ládovat těmi jejich biosračkami, takže my můžeme taky.

Den svobodné mobility budeme směrovat do okolí Prahy. Zatím je ve hře dvojice lokalit jihozápadně a severozápadně od Prahy. Protože se výletu účastní kolem stovky vozidel, snažíme se najít takovou trasu, která nebude obtěžovat jiné účastníky silničního provozu, což nebývá právě snadné.

Typická délka trvání výletu je dvě hodiny, přičemž hodina padne na samotnou jízdu a hodina na různé vedlejší aktivity.

Uvítám i nejrůznější návrhy a tipy, protože definitivní podoba tras vznikne v nadcházejícím týdnu mezi 1. a 4. zářím a podobu výletu je možné do značné míry ovlivnit. Přesnou trasu výletu zveřejníme týden před akcí, každopádně se pokusíme o to, aby byla vizuálně i řidičsky zajímavá.

Těším se na viděnou s vámi. Udělejme si radost a sejděme se také jinde než na webu a v diskusích.

 


28.08.2021 D-FENS


Související články:


12345 (97x známkováno, průměr: 1,19 z 5)
7 310x přečteno
Updatováno: 28.8.2021 — 23:32
D-FENS © 2017