Den mobility 2020: Flight schedule

Featured Image

Setkání zvané Den svobodné mobility je v současné době jedinou plánovanou příležitostí, při které se mohou čtenáři našeho webu setkat. Současně přitom můžeme dát průchod pozitivnímu vztahu k motorovým vozidlům a k jízdě s nimi.

Jedná se o neformální setkání, které na účastníky neklade žádné požadavky. Stačí se dostavit a jet. Také je možné si popovídat s jinými účastníky, okukovat jejich vozidla a vyměňovat si informace. K výletu se lze kdekoli připojit a kdykoli se od něj odpojit. Prezenční listiny nevedeme a hlášení do práce neposíláme.

Letos jsme pod tlakem pokračující epidemie čínské komunistické chřipky zrušili populární část programu představovanou společnou večeří. To také vedlo k obrácení obvyklého scénáře Dne mobility, ve kterém se neuplatní vzorec jízda-setkání-hospoda-rozchod, ale změníme ho na setkání-jízda-rozchod.

Ground zero

Výchozí bod letošního výletu je v Praze-Komořanech, a to přibližně zde. V tomto bodě je žádoucí se ocitnout v 16:30 až 17:15. Zde se krátce setkáme a popovídáme, nachystané bude nějaké to občerstvení (možná že žena upeče tradiční perníček).

Parkoviště je poměrně velké. Kdo by se nevešel, je ještě další parkoviště zde, to je ale pokryto městským kamerovým systémem.

Cukety nemáme.

Výlet

V 17:15 se rozjedeme. Letošní trasa bude o něco delší, ale protože už po setkání nic nenásleduje, může se od ní každý odpojit podle svých potřeb. Nejprve projedeme Břežanským údolím a pak z Břežan zamíříme na Libeř, abychom si mohli vychutnat výhled na kopce kolem koryta Vltavy. Přes Radlík dojedeme do Jílového, kde nás na náměstí čeká atrakce, kterou mám dlouhodobě v oblibě, totiž projet barákem. Pokračujeme směrem na Davli. Z Davle pojedeme po levém břehu Vltavy zpět do Komořan.

Na trase je nemožné udržet kolonu, takže se o to ani nebudeme pokoušet.

V případě, že by se sešlo nějak mnoho aut, rozdělíme se do dvou skupin. Vozidla s lichou RZ pojedou trasu v opačném směru. Tím rozložíme zátěž pro běžný silniční provoz a nebudeme nikomu překážet.

Výběr trasy je optimalizovaný spíše pro pomalou relaxační jízdu a trvá zhruba jednu hodinu.

Link na trasu

 

Detaily

Telefonní číslo pro urgentní kontakt je + 420 735 882 316. Toto číslo slouží jen pro urgentní případy, jako je nehoda, závada a různé právně-bezpečnostní problémy. Není to gaychat, kde by bylo možné uplatnit připomínky k plánu akce, k chování jednotlivých účastníků a podobně.

Pro aktuální info sledujte twitter twitter.com/DFENScz.

Podobně jako loni uvítám, když soutěžící označí svá vozidla vhodným symbolem. Tím může být česká vlajka, kterou najdete ve formě k vytištění například zde. Protože i toto téma vyvolává pravidelně rozsáhlé diskuse, můžete pro mě za mě použít i jinou vlajku, která je vašemu srdci blízká.

Final word

Každý se účastní výletu na vlastní riziko a náklady. Preferujme bezpečí ostatních výletníků i nezúčastněných osob před adrenalinem. Nejsme cyklojízda.

Děkuji za pomoc všem spolupracovníkům, kteří se do příprav DM 2020 zapojili a těším se na shledání s Vámi. Doufám, že si sobotní večer užijete.

 


FAQ

Fakt žádná hospoda?

Nic není zamluveno. S použitím common sense je ale určitě možné, aby se menší skupinky odebraly třeba na předzahrádky. To závisí na počasí. S ohledem na to je scénář letošního DM obrácený, tzn. jízdu je možné ukončit předčasně u nějakého takového zařízení, a ze stejného důvodu směřuje trasa spíše do obydlených lokalit.

Důvodem ke zrušení hospody je, jak již naznačeno, ta skutečnost, že Praha je kritickou lokalitou pro šíření koronaviru. Z toho hlediska by posezení v uzavřeném prostoru nebylo zcela bez rizika.

Fakt se bojíte koronaviru?

Ne, protože pravděpodobnost, že by se během výletu někdo nakazil a měl vážné zdravotní potíže je minimální. Problém by však vznikl, kdyby se nějaký nakažený během následujícího týdne objevil, což by s sebou nešlo riziko karantény pro další účastníky.

Co když mezitím vláda zakáže shromažďování osob nebo sáhne k jiným podobným opatřením?

To je možné a dokonce pravděpodobné. Hysterie se rozbíhá a skutečně je těžké odhadnout, kde se to zastaví. Pokud se něco takového stane, DM zrušíme a uspořádáme ho na jaře, kdy už bude k dispozici ta skvělá vakcína a budeme vzájemně probírat, kdo frčí na Sputniku nebo tom skvělém matroši od Astra Zeneca, který představuje ještě větší nebezpečí než koronavirus sám.

Stejně tak ho zrušíme, kdyby vláda rozšířila povinné použití obličejových masek i na akce ve venkovním prostředí, protože setkávat se s lidmi s hadry na ksichtech je nedůstojné a celkově příšerné.

Je výlet legální?

Celý výlet je v souladu se zákonem. Žádný zákon nezakazuje, aby lidé jeli autem na výlet a ani aby jich to udělalo víc najednou. Zákon zakazuje pouze organizované akce, které mohou ohrozit bezpečnost silničního provozu, což nemáme rozhodně v plánu.

Co dělat v případě, že účastníky výletu bude obtěžovat policie?

Pokud jde o hlídky a radary na trase, odhalíme je včas, protože disponujeme výzvědnými vozidly, které prověří trasu ještě dříve, než na ni účastníci vjedou, a účastníky na ně upozorníme. V případě, že by individuální účastník výletu byl zastaven a obtěžován policií, jak se některým stalo například v roce 2014 ve fízlím městě Mělníku, doporučujeme se s nimi vůbec nebavit nebo jim říci, že jedete za tetou Helenou do Řitky.

Co dělat v případě nehody, závady nebo neočekávaných událostí?

Zavolejte výše uvedené telefonní číslo a najdeme nějaké řešení.

Jsem tajný agent policie a potřebuji, aby akce trvala déle než 5 hodin, abych dostal proplacené diety.

Prohlašujeme, že pro tyto účely trvá akce šest hodin.

Chci mluvit s D-FENSem, s pořadateli, s někým jiným, kdo je na webu důležitý a oni na mně neměli čas.

Pro mě je tradičně DM poměrně značný stres. Snažím se nestavět se k tomu lehkovážně a proto společně s organizačním teamem děláme hodně proto, aby nikdo nedošel újmy a neblokovali jsme nikde provoz. Vedlejší efekt je, že nemám dost času na to, abych si mohl potřást rukou se všemi, se kterými bych si potřást chtěl. Nevnímejte to jako přehlížení. Já si velmi vážím toho, že se do naší skromné projížďky zapojují lidé ze všech koutů země a naštvat je je skutečně to poslední, co bych chtěl.

Letos pojedu modrým SEATem Leon FR.


13.09.2020 D-FENS


Související články:


12345 (56x známkováno, průměr: 1,21 z 5)
7 699x přečteno
Updatováno: 13.9.2020 — 22:09
D-FENS © 2017