Den mobility 2020: Mission abort

Featured Image

Vážení přátelé, příznivci našeho webu a čtenáři, dnes jsme se rozhodli zrušit naše pravidelné setkání zvané Den svobodné mobility, který jsme plánovali na nacházející sobotu 19.09. v Praze a středních Čechách.

Jak jsem uvedl v programu akce, jedním z důvodů ke zrušení letošního DM by bylo, kdyby byla zavedena povinnost účastnit se venkovních akcí v obličejových maskách nebo pokud by byl omezen počet účastníků venkovních akcí.

Podle posledních informací to vypadá, že se může stát obojí. Z božího omylu pražslký primátor Hřib dnes avizoval, že „na stole je“ zavedení povinných roušek na venkovních akcích, ministr přes zdravotnictví a zpěv totéž zmínil jako plošné opatření. Jiné zdroje hovoří o zákazu venkovních akcí nad 100 osob, což se zatím jeví jako méně pravděpodobné, ale kdo ví. Mimochodem, povšimněte si, že veřejná a státní správa vykonává v posledních dnech svoji moc zcela nepředvídatelným způsobem, kdy pod tlakem hysterických médií a ustrašené veřejnosti nahodile tahá z klobouku různá opatření, která působí chaoticky a bizarně, a ani se neobtěžuje jejich přiměřenost a účelnost jakkoli odůvodňovat. Nikdo z nás tak nemůže říct, co bude zítra ještě smět a co už nikoli.

Za takových okolností jsem jako velitel akce rozhodl, že bude lepší náš společný výlet zrušit nyní, kdy si potenciální účastníci ještě mohou naplánovat nějaký jiný program na sobotní večer, než ho překotně rušit v sobotu dopoledne s ještě větším dopadem zejména na ty účastníky, kteří už budou na cestě. Také nechci vystavovat účastníky čím dál agresívnějším obecním gangsterům nebo vymýšlet nějaké triky s rozdělením výletu na dvě skupiny po 99 osobách.

Osobně se také nehodlám s nasazenou obličejovou maskou setkávat s lidmi, kteří tvoří pevné jádro našeho webového projektu a setkání s nimi pro mě představuje společesnký akt nemalého významu. Bylo by nedůstojné a odporující základní myšlence našeho webu, totiž úctě k individuálním právům a minimalizaci státních zásahů do nich, protože obličejové masky symbolizují naopak popření práv jednotlivce i jeho osobnosti a intruzi státu do jeho privátní sféry.

Sama možnost nákazy čínskou komunistickou chřipkou hraje v tomto rozhodnutí zcela podružnou roli.

Náhradní termín stanovujeme zatím předběžně na 25. duben 2021, kdy přijedeme oslavit Den Země.

Omlouvám se, pokud někomu vznikly tímto rozhodnutím potíže a vězte, že to dělám velmi nerad. Děkuji všem, kdo se na přípravě výletu podíleli a organizačnímu teamu, zejména „Americkýmu“, Behemotovi, Danovi, Redguyovi, RIKovi a dalším.

Snad vám nemožnost osobního setkání vynahradí rozhovor se mnou na Urzově kanálu Svobodný přístav, který najdete zde.

 


17.09.2020 D-FENS


Související články:


12345 (87x známkováno, průměr: 1,55 z 5)
14 711x přečteno
Updatováno: 17.9.2020 — 19:10
D-FENS © 2017